цикъл след прием на дуфастон

  • 258 295
  • 445
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 35 916
Здравейте. Дано някой види поста ми.
Трябваше да ми дойде около 22.11, вместо това получил леко кафяво зацапване, което продължи около 4 дни и спря. Направих си тест за бременност - уви, отрицателен. Затова отидох на преглед - нямам кисти и т.н., т.р. уж всичко ми е наред. Изписаха ми дуфастон, който да пия три дни, сутрин, обед и вечер по две хапчета на прием. Днес е първият ден след края на приема и нямам цикъл. Но се чувствам толкова подута, че ще се пръсна, а апетитът ми много се засили.

Здравей!
След прекратяване приема на Дуфастон, до 10 дни, М. трябва да дойде, така че има време. Ако има бременност, няма да има М.
Пусни кръвен тест - ЧХГ за да си 100% сигурна дали има или не бременност.
Подуване, задържане на течности е от Дуфастона. Пий повече вода.
Ако няма бременност - пий по 500-600мл. зелен чай - помага при задържане на течности.

# 331
  • Мнения: 2
Здравейте. Дано някой види поста ми.
Трябваше да ми дойде около 22.11, вместо това получил леко кафяво зацапване, което продължи около 4 дни и спря. Направих си тест за бременност - уви, отрицателен. Затова отидох на преглед - нямам кисти и т.н., т.р. уж всичко ми е наред. Изписаха ми дуфастон, който да пия три дни, сутрин, обед и вечер по две хапчета на прием. Днес е първият ден след края на приема и нямам цикъл. Но се чувствам толкова подута, че ще се пръсна, а апетитът ми много се засили.

Здравей!
След прекратяване приема на Дуфастон, до 10 дни, М. трябва да дойде, така че има време. Ако има бременност, няма да има М.
Пусни кръвен тест - ЧХГ за да си 100% сигурна дали има или не бременност.
Подуване, задържане на течности е от Дуфастона. Пий повече вода.
Ако няма бременност - пий по 500-600мл. зелен чай - помага при задържане на течности.
Благодаря за отговора.
Но ако бях бременна, лекарят щеше да види по време на прегледа. А след прегледа не съм имала полов контакт.
Това, което пропуснах да напиша, е че усещам и болки в кръста, които ту отслабват, ту се увеличават.
Досега цикълът ми винаги е бил редовен. Малко съм притеснена....

# 332
  • София
  • Мнения: 35 916
Тогава отиваш отново на лекар или търсиш и второ мнение.
Може да имаш и проблем, който няма нищо общо с АГ-гия и липсата на нормален МЦ да е просто съвпадение - и от там да са и болките.

# 333
  • Мнения: 3
Здравейте ас пия дуфустон слид 16 ден на цикъла пия го 10 дена сутрин и вечер 5 месеца го ползвам и секи месец на 7 ми идва този месец е 6 последно ги пия лекара ми каза да ги пия 6 месеца имали верятнос от другия месец да забременея защо с моя несе пазим имаме си 2 момчета но искаме и едно момиче някой ако имал предвид това да и обесни благодаря предварително

# 334
  • Мнения: 472
lilyana heistova ако някой те разбере въобще, може и да ти обясни

# 335
  • София
  • Мнения: 35 916
lilyana heistova ако някой те разбере въобще, може и да ти обясни
+ 1  Peace   ... ако не е поредната пързалка - да се смееш ли, да плачеш!?

# 336
  • Мнения: 1 004
За втори път в рамките на три месеца ми се случва да имам менструация по време на приема, а не след. Първият път беше на 10 ден, но този път на осмия. Днес съм на лекар, но ми е любопитно, дали тези събития означават, че лекарството е излишно. Беше ми предписан за предизвикване и регулиране на цикъл.

# 337
  • София
  • Мнения: 35 916
За втори път в рамките на три месеца ми се случва да имам менструация по време на приема, а не след. Първият път беше на 10 ден, но този път на осмия. Днес съм на лекар, но ми е любопитно, дали тези събития означават, че лекарството е излишно. Беше ми предписан за предизвикване и регулиране на цикъл.
Нали е назначен за предизвикване на М. и след като М. идва на 8-10 ден от началото на приема, това е добре - поне съвпада с естествения ход на МЦ при теб. Прогестинът ти е само от полза - той подава и сигнал на хипофизата в какви кол-ва да се синтезира ЛХ и ФСХ за следващия МЦ.
Прогестинът, обаче, не винаги е достатъчен - той предизвиква М., но за проблемите с МЦ, може да има причина, за която трябва друго лечение. Напр., ако си с висок пролактин - той потиска О., МЦ е ановулаторен и не се знае кога ще дойде М.

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 17:26 от denis.

# 338
  • Мнения: 1 004
Денис, благодаря за коментара, точно така е всичко, което казваш. При мен хормоните са в норма (с изключение на естрадиола, който е малко под долна граница). Лекарят ме посъветва да пия дуфастон още 3 месеца.

# 339
  • Мнения: 36
Здравейте, аз да попитам с много нередовен цикъл съм от както родих първото си дете, сега след второто продължава същия проблем. Идва ми един месец после ми прескача, но сега вече втори месец не ми идва. Последния ми цикъл беше на 5.11.2019. Ходих на лекар на 16.01.2020, каза ми лекаря няма намерение скоро да ти дойде цикъл. Изписа ми дуфастон за 5 дни 2х1 таблетка, започнах да го пия на 17.01 до 21.01 включително, доктора ми каза и чакаш да ти дойде до края на седмицата, но цикъла не идва. Каква може да е причината. Извиням се за дългия пост.

# 340
  • София
  • Мнения: 35 916
Здравейте, аз да попитам с много нередовен цикъл съм от както родих първото си дете, сега след второто
Скрит текст:
продължава същия проблем. Идва ми един месец после ми прескача, но сега вече втори месец не ми идва. Последния ми цикъл беше на 5.11.2019. Ходих на лекар на 16.01.2020, каза ми лекаря няма намерение скоро да ти дойде цикъл. Изписа ми дуфастон за 5 дни 2х1 таблетка, започнах да го пия на 17.01 до 21.01 включително, доктора ми каза и чакаш да ти дойде до края на седмицата, но цикъла не идва. Каква може да е причината. Извиням се за дългия пост.
Здравей!
След прекратяване приема на Дуфастон, М. трябва да дойде от 1 до 10 дни ( 22.01+10 дни). Ако и след това няма М., изчакай още 3-5 дни и отиди да те видят отново на УЗ.
Причина - бременност или (по-сериозен )хормонален дисбаланс.

# 341
  • Мнения: 36
Момичета помагайте. Не ми е идвал цикъл от 8.11. Подробно съм написала малко по нагоре в темата. Пих дуфастон за 5 дни х. 2 таб. От 17.01 до 21.01, но цикъл не ми дойде. Вчера бях на лекар доктора ми назначи полови хормони. Излязоха ми резултатите, но съм чак в края на другата седмица на лекар. Нз кои стойности да гледам.
Lh 44.7 mIU / ml
FSH 24.82 mIU/ml
Estradiol 252.60 pg/ml
Progesterone 0.446 Bg/ ml

# 342
  • Варна
  • Мнения: 436
Момичета помагайте. Не ми е идвал цикъл от 8.11. Подробно съм написала малко по нагоре в темата. Пих дуфастон за 5 дни х. 2 таб. От 17.01 до 21.01, но цикъл не ми дойде. Вчера бях на лекар доктора ми назначи полови хормони. Излязоха ми резултатите, но съм чак в края на другата седмица на лекар. Нз кои стойности да гледам.
Lh 44.7 mIU / ml
FSH 24.82 mIU/ml
Estradiol 252.60 pg/ml
Progesterone 0.446 Bg/ ml
Напиши и референтните стойности. Според мен си със СПКЯ. Нищо необичайно или пък рядко срещано, но трябва да се открие причината и след това да се дават лекарства.

# 343
  • Мнения: 703
Здравейте,

Последно пих дуфастон след неуспешно инвитро около месец и половина в дози 3 ×2.Като ги спрях на 13 ден ми дойде цикъла.Това беше на 23.12 и от тогава нямам цикъл ,а едно постоянно зацапване.Ходих на лекар и се видя фоликул и ми предписаха дуфастон за 3 дни по 3табл на ден.Днес е 7 ден и още нищо пак зацапване от 2 дена и чакам.

# 344
  • Мнения: 25
Здравейте. Имам въпрос. Последната ми менструация беше на 24.12.2019. От тогава нямам менструация, откриха ми фоликулярна киста и ми изписаха дуфастон и азакс, дуфастона го приемам 3х1,а азакса по 1. Лекаря ми каза, че след като приема дуфастона 10 дни след това ще ми дойде менструацията, нормално ли е на първия ден след приемане на първото хапче дуфастон няколко часа след това да прокървя

Общи условия

Активация на акаунт