В коя седмица разбрахте, че ще имате близнаци?

  • 172 487
  • 284
  •   1
Отговори
# 105
възможно ли е до осмия месец да се вижда различен пол бебе и да се родят близнаци накрая.

Последна редакция: сб, 14 апр 2007, 19:31 от mimkalubimka

# 106
  • Мнения: 107
Polar Fox, по-спокойно. Броя си ги съвсем нормално.Има два начина за броене, аз ги броя така,защото знам кога е бил точно деня на оплождането.Така ми ги брои и д-р Стаменов.

# 107
  • Мнения: 107
Полар Фокс - моля за извинение, последния път ми ги преброиха + 2г.с., така че вече ще ги пиша + 2
т.е. видяха бебетата в 6г.с. Моля, ако съм объркала някого да ме извини  Embarassed

# 108
  • Мнения: 2 950
Лекарят видя, че са близнаци в 7-а седмица. В 10-а видяхме и сърчицата. Той искаше да е по-късно, за да е сигурен в развитието им.  Praynig

# 109
  • Мнения: 617
леле напред в темата имаше едни майки дето са разбрали за двете сърчица чак с 6-7 месец немога да повярвам  Shocked. Кви доктори са ги гледали незнам.

# 110
  • Мнения: 4 457
възможно ли е до осмия месец да се вижда различен пол бебе и да се родят близнаци накрая.


Ами да възможно е но за по-ранните месеци, незнам за толкова напреднала бременност когато бебетата са си оформени и нямат особено много място да мърдат и да се крият едно зад друго. Зависи от лекаря и това колко често са правении видеозони.


леле напред в темата имаше едни майки дето са разбрали за двете сърчица чак с 6-7 месец немога да повярвам  Shocked. Кви доктори са ги гледали незнам.

Ами, явно има по-невнимателни особи, знам ли.
На мен например при първи преглед ми беше категорично заявено, че не съм бременна и си въобразявам защото много ми се иска да съм. Лекарката ми каза, че ми се гади защото най-вероятно съм преяла със грозде (още не бях хапвала грозде!) Shocked   Когато моя гинеколог се върна от отпуск ме прегледа и взаимно се смяхме, че видиш ли двете точки в матката наистина приличат на грозде и за това жената се е объркала  Joy

# 111
  • Мнения: 67
при мен ги видяха 3-тия месец.Дотогава все ми казваха,че съм бременна в различна седмица,тъй като двата сака бяха различни по размер

# 112
  • София
  • Мнения: 803
На седемнадесетия ден от трансфера след ИКСИ , се видя едно плодно сакче, седмица по-късно двечки, а сърчицата за да е сигурно в 7г.с.

# 113
  • Мнения: 183
в 17г.с.  Laughing

# 114
  • Мнения: 29
АЗ НАЕДРЯХВАХ ПРИ ВСЯКО ВДИШВАНЕ МАЙ  И ТОВА МНОГО МЕ ПРИТЕСНИ ОТИДОХ ПРИ ПОЗНАТА И ТЯ МИ КАЗАЧЕ Е ЕДНО ДА НЕ СЕ ТЪПЧА ЗА ДА НЕ ДЕБЕЛЕЯ
 ДА АМА АЗ НИЩО НЕМОЖЕХ ДА ХАПВАМ А СИ ДЕБЕЛЕЕХ В КРАЯ НА ШЕСТИЯ МЕСЕЦ ОТИДОХ ДА СЕ РЕГИСТРИРАМ И.... ДВЕЧКИ ЗА СЛЕДВАЩИТЕ ДВА МЕСЕЦА НЕ МИ СЕ ГОВОРИ
  НО ВСИЧКО МИНА И СЕГА СЕ РАДВАМ НА ДЕЧИЦАТА СИ

# 115
  • Мнения: 1 041
разбрах в четвъртия месец макар че вече бях ходила на преглед и ми казаха един жив плод (в третия месец)

# 116
  • Варна
  • Мнения: 208
Леле момичета хвърляте ме в ужас. Днес на консултацията лекарката ме пита дали случайно не са две - при което зяпнах - щото съм четвърти месец и си викам до сега да не са ги видели. Ама като чета темата явно е нормално че и по-късно да откриват че са две.  за сега ми писаха едно бебче - ама има да размишлявам!! И на 3Д ходих доктора каза че много трудно улавя бебчето  - много бягало - но и той така между другото подметна да не би да са  две - но не видя две на видеозона. Thinking

И тъй като в нашите родове нямаме близнаци - казаха че по принцип може разнояйчни. Аз не че не искам. винаги съм си мечтала за момче и момиче и ако може наведнъж.... Mr. Green

# 117
  • Мнения: 2 742
Здравейте мамчета на близнаци!
Тъкмо мислех да пущам подобна на тази тема, отварям форума и точно тук попадам.Та да ви споделя на мен какво ми се случи и възможно ли е да е така според вас.Значи, в 6 г.с. ходих на доктор да разбера дали наистина съм бременна.Докито потвърди, едно бебе, уж всичко нормално.Точно след три дни изведнъж прокървих, като кървенето беше сравнително обилно, но пък спря от самосебе си за 1 ден.Отивам аз пак на доктор - казва ми,че плодния сак е отлепен, имам голям хематом и не се вижда ембрион.И аз, ни жива, ни умряла, се прибирам вкъщи, като не знам категорично бременна ли съм вече или не.След две седмици, в които нямах никакви проблеми с кървене и т.н. отивам този път при една позната докторка.И какво мислите казва - абе, вие имате ли близнаци в рода си? При което аз направо се  Shocked опулих.Освен това, каза ми че едното бебе е перфектно, докато до него се вижда втори плоден сак, но не е като другото, т.е. синдром на изчезващия близнак.Е според вас, как е възможно това?Това са две коренно различни диагнози и досега не съм сигурна какво точно се случи тогава с мен.Моля ви, ако на някой се е случило, да сподели.
Засега поне в началото на 6-ти мес. двама докита са категорични, че бебчето е едно.Ама като ви чета постингите леле, да не дойде някоя изненада в девети месец Laughing

# 118
  • Мнения: 7 639
не очаквай изненада.
А първият лекар нещо не е бил много в час.

# 119
АЗ НАЕДРЯХВАХ ПРИ ВСЯКО ВДИШВАНЕ МАЙ  И ТОВА МНОГО МЕ ПРИТЕСНИ ОТИДОХ ПРИ ПОЗНАТА И ТЯ МИ КАЗАЧЕ Е ЕДНО ДА НЕ СЕ ТЪПЧА ЗА ДА НЕ ДЕБЕЛЕЯ
 ДА АМА АЗ НИЩО НЕМОЖЕХ ДА ХАПВАМ А СИ ДЕБЕЛЕЕХ В КРАЯ НА ШЕСТИЯ МЕСЕЦ ОТИДОХ ДА СЕ РЕГИСТРИРАМ И.... ДВЕЧКИ ЗА СЛЕДВАЩИТЕ ДВА МЕСЕЦА НЕ МИ СЕ ГОВОРИ
  НО ВСИЧКО МИНА И СЕГА СЕ РАДВАМ НА ДЕЧИЦАТА СИ


При мен нещата се случиха почти по същия начин. Дебелеех не с дни, а с часове. В петия месец отидох на преглед и уктановиха, че съм бременна с едно дете. Две поредни консултации аз чаках едно дете. Дори ми казаха, че е момче. В края на седмия месец се установи, че чакам две деца - близнаци. Разбраха го след като прокървих и ми се направи по - обстоен преглед. Един месец лежах в болницата за задържане. Термина ми беше за 15 март, а аз родих на 16 февруари.  newsm78 Party

Общи условия

Активация на акаунт