В коя седмица разбрахте, че ще имате близнаци?

  • 163 498
  • 284
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 397
Я кажете кога почва да се вижда, че бият две или повече сърчица в тумбачетата ви?

# 1
  • Мнения: 4 965
При мен ги видяха още на първия преглед (мисля, че бях в 6-та или 7-ма седмица, но не съм сигурна). Обаче през целия 3-ти месец едната се криеше и бяхме решили, че е изчезнала, но в 4-тия месец пак я видяхме.

# 2
# 3
  • Мнения: 2 051
На първия преглед в 6-та седмица.

# 4
  • Мнения: 219
В 7 г.с - на втория преглед

# 5
  • Мнения: 255
НАС НИ ВИДЯХА ДОСТА ПО-КЪСНО 11Г.С.,ДО ТОГАВА СИ МИСЛИХМЕ ЧЕ Е ЕДНО БЕШЕ ГОЛЯМА ИЗНЕНАДА Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 1 397
Абе аз питам да не стане изненада, че на моя колежка до последно виждаха две, пък дойдоха 3 момчета, да са й живи и здрави Simple Smile

Последна редакция: нд, 15 яну 2006, 10:32 от stanislavchen

# 7
  • Мнения: 7 803
хихихихи
предполагам zависи от лекаря, техниката и раzположението на бебоците  Flutter

# 8
  • Мнения: 4 458
ами и при мене беше още в началото  4 та седмица някъде. Виждаха се 2 точки  Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 1 110
6 г.с.  Laughing

# 10
  • България-София
  • Мнения: 573
6 г.с.

# 11
  • София
  • Мнения: 512
аз съм го казвала и преди - 22 седмица  LaughingБили са един зад друг (освен в женската консултация ходих и в частен кабинет)

# 12
  • Мнения: 7 640
аз съм го казвала и преди - 22 седмица  LaughingБили са един зад друг (освен в женската консултация ходих и в частен кабинет)
а еднояйчни ли са?
при нас- на първия ехограф- 6г.с.

# 13
Моите маслинки Краси и Вики се видяха още 5-6-та седмица, на парвия преглед.

# 14
  • Мнения: 331
w 4 г.с видяха една точица, а в 6 - "ето го сърчицето, а! ето още едно сърчице!!!" Crazy Crazy

# 15
в 4г.с. видя двата плодни сака, но за единия не беше сигурна дали е пълен.
в 5г.с. потвърди, че и двата са пълни.  Grinning

# 16
  • Мнения: 51
Ако има класация за най-късно разбралата мама, че чака близнаци - сигурно аз ще я спечеля Simple Smile Не помня точно - но около 25 - 27 г. с. разбрах, че ще имам близнаци. А че са две момичета разбрах 5 дена преди да ги родя...

# 17
  • Мнения: 15
a az razbrah v shestia mesec iznenadata i v sedmia rodih

# 18
  • Мнения: 355
в 20 г.с. - също беше голяма изненада. Моите са еднояйчни, с обща плацента и околоплодни води, ако има някакво значение за статистиката.
Чудя се как ли е било преди да изобретят ехографа и 3D??

# 19
  • Мнения: 412
още при първият преглед - но ни предупредиха да не се радваме много а да изчакаме до 8 ата гс за да сме сигурни че ще оцелеят и двечките бебенца Simple Smile

# 20
  • Мнения: 137
В 7 г.с., на първия преглед. Докторката беше по-шашната от мен и мъжа ми и досега все ми повтаря - ей, толкова време чакахте, и накрая не едно, а две наведнъж!!! Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 4 965
... А че са две момичета разбрах 5 дена преди да ги родя...

За пола те бия по точки  Wink. На нас всеки път ни казваха различно (нищо, че 3 пъти ходих на 3Д и почти всяка седмица на "нормален"). Разбрах, че са момичета при самото раждане: "Яааа, майче, честито ти момиченце! Чакай да видим сега другото какво е. Ааааа, още едно момиченце!" и така.

# 22
zdrawejte, wsi4ki mami Simple Smile) az rqzbrah na prwiq pregled , na kojto ofizialno registriraha bremennostta mi, 6ta g.s. naprawo taka mi se raztuptq surzeto ot emozii na ginekologi4nata masa, 4e trqbwa6e da legna pak , za da e sigutna doktorkata. neweroqtna iznenada be6e za men, a s mujut mi plakahme i se pregru6tahme ot radost dulgo wreme , kogato mu kazah. w interes na istinata, wse mi be6e 4oglawo, 4e bqh zabremenqla wednaga, slwed kato sprqhme da se pazim, nqkaK SI MNOGO SKORO MI SE SUBRAHA SUBITIQTA w jiwota- godej, swatba, sega i bebe samo 1 mesez , sled kato sprqhme da se pazim....no ot momenta, w kojto razbrah, 4e sa 2, si kazah, 4e towa e bojiq blagodat i w men ljubowta i misluta za tqh se razwiwat s wseki den. i ni6to drugo ne moje da me naprawi po-6tastliwa. gospod mi gi dawa, razbira se s aktiwnoto u4astie na mujut mi Simple Smile))

# 23
sega sum malko  pritesnena, za6toto doktorkata kaza, 4e na sledwa6tiq mi preg;led 1 sedmiza sled purwiq, 6te se potwurdi nali4ieto na 2 fetusa- imala e slu4aj na sindroma na'' iz4ezwa6tiq bliznak'', kogato ediniat plod zaslabwa ili pomutnqwa na wideozona i ostawa samo edno bebe. molq se i ne smeq da prawq nikakwi rezki dwijeniq dokato lekarkata ne e sigurna. da ne goworim, 4e do tretiq mesez nqma plazenta, itrqbwa az da si gi pazq mnogo, za6toto polse plazentata 6te gi za6titawa. uspeh na wsi4ki bude6ti mami na bliznazi:)

# 24
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
На 20-тия ден, бях се обринала цялата и при видеозона излезоха два ембриона. Мъка беше до 5-тия месец- ще останат ли двете или едното ще "изяде" другото? И двете оцеляха....... #Silly #Silly

# 25
  • Мнения: 15
здравейте, а аз разбрах че ще бъдат две още през втората седмица. за нашият татко беше голяма изненада.макар, че можеше да се очаква - бабите му са близначки

# 26
  • София
  • Мнения: 148
При мен се видя чак в 4 месец.Докторката както си разглеждаше едното дали всичко му е наред и изведнъж ми вика "я нещо не е както трябва ти знаеш ли,че са две"при което на мен ми потече кръв от носа!Изобщо не бях и помисляла,че мога да имам близнаци,ама да са ми живи и здрави маймунчетата!

# 27
  • Мнения: 990
видяха ги в 5 г.с !

# 28
Я кажете кога почва да се вижда, че бият две или повече сърчица в тумбачетата ви?


Ние разбрахме, че са две плодчета чак в 7 месец.Изненадата беше огромна.Трябваше ми време да проумея какво ще ни се случи

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 580
в 20 г.с. - също беше голяма изненада. Моите са еднояйчни, с обща плацента и околоплодни води, ако има някакво значение за статистиката.
Чудя се как ли е било преди да изобретят ехографа и 3D??

      Ами като при моя близка, на която момчетата са вече около 24 г.
Отишла да ражда, родила бебето и в един момент гинеколога и казал "я напъни още веднъж, че виждам и второ бебе". Дошло и като гръм от ясно небе. Има и по- голяма дъщеря.

# 30
  • Мнения: 1 419
Още средата на 5г.с. се видяха две плодни сакчета  Heart Eyes Надявам се да си ги изкарам до края  Praynig

# 31
Още втората седмица, въпреки, че не е много сигурно дали ще оживеят.
Не съм казала още на децата, че ако не излязат, кански рев  Cry
Дано да ги родя и тричките...

# 32
  • Мнения: 7 640
Още втората седмица, въпреки, че не е много сигурно дали ще оживеят.
Не съм казала още на децата, че ако не излязат, кански рев  Cry
Дано да ги родя и тричките...
айде честито, ама нещо тикерът не ти е в ред мисля newsm78

# 33
  • Мнения: 826
Още втората седмица, въпреки, че не е много сигурно дали ще оживеят.
Не съм казала още на децата, че ако не излязат, кански рев  Cry
Дано да ги родя и тричките...

4ери,ти имаш 5 деца и 4акаш тризнаци сега? Heart Eyes
Ето това се казва майка героиня! Hug
Но как разбра,4е са моми4ета?Ако си само две седмици бременна няма на4ин да им знаеш пола.  newsm78

# 34
  • Мнения: 7 640
4ери,ти имаш 5 деца и 4акаш тризнаци сега? Heart Eyes
Ето това се казва майка героиня! Hug
Но как разбра,4е са моми4ета?Ако си само две седмици бременна няма на4ин да им знаеш пола.  newsm78

нещо алабала ми се струва работата Thinking

# 35
  • Мнения: 2 013
При първия преглед - 6-а или 7-а седмица.

# 36
  • Мнения: 826
4ери,ти имаш 5 деца и 4акаш тризнаци сега? Heart Eyes
Ето това се казва майка героиня! Hug
Но как разбра,4е са моми4ета?Ако си само две седмици бременна няма на4ин да им знаеш пола.  newsm78

нещо алабала ми се струва работата Thinking

И друг път са ни пускали по пързалката. Mr. Green
Помниш ли Деси4ка с тризнаците родени вагинално по 3.600 всяко? Crazy

# 37
  • Мнения: 7 640
не Laughing, не го знам случая.
Имаш ли линк?

# 38
  • Мнения: 256
Привет момичета,

Ами днес разбрах-5 г.с.,но съм предупредена от лекаря да е се радвам прекалено,тъй като не се знае дали ще останат два.
Оххх,дано сега ще треперя още повече Sad

# 39
  • Мнения: 826
Galfi,
стискам палци вси4ко да е наред с бременността ти!
Не се плаши и не се притеснявай,каквото трябва да стане ще стане,важното е да си спокойна! Hug

# 40
9 г.с. мислехме, че ще са близначета, а чак на 20 г.с. се разбра, че са тризначета.

# 41
  • Мнения: 2 013
9 г.с. мислехме, че ще са близначета, а чак на 20 г.с. се разбра, че са тризначета.

А твоето издание на тройката Вяра, Надежда, Любов еднояйчни ли са?

# 42
  • Мнения: 162
Здравейте! Аз вчера ходих на преглед и разбрах че съм бременна - само че каква ми беше изненадата когато на видиозона се видяха две плодни сакчета. В едното със сигурност има зародиш но за второто не са сигурни. Ох много ми се иска да е грешка или пък да се развие само едното защото ако са две трябва да ги махна.
Сигурно много от вас ще ме укорят но имам дете на 11 години, жилището ни не е голямо, но най важното е че нямам нито финансовата нито физическата възможност да ги гледам.
Ако някой може да сподели личен опит ще съм благодарна. Ох направо ми си реве

# 43
  • Мнения: 7 640
как ако са две ще ги махаш Shocked
Тук за такова нещо подкрепа няма да навериш, честно.
Дано нещата се развият по най-благоприятния за теб начин.
Но какво значи
..........нямам нито финансовата нито физическата възможност да ги гледам. ......

???
Ако мислиш, че близнаци си позволяват да имат само заможни хора, просто не се права. И у нас парите не скачат в джобовете, гледме се сами, без гледачка, бабите се комбинират при нужда, на работа ходя откакто станаха на 6 мес и на мен ме се реве понякога Twisted Evil
Нареви се и намери решение, за което няма да съжаляваш после.

Господ си знае работата и щом ви е пратил това щастие, значи така е трябвало да стане!

 Извини ме, ако съм те засегнала и за резкия тон.

# 44
  • Мнения: 7 803
аз няма да пиша само ще подкрепя думите на полар, щото ако нейния тон е рязък, то моя ще бъде още по-рязък. да ти обяснявам ли, че при мен няма баби, гледачки и т.н. или че мъжът ми е безработен в момента или че другия месец няма да ми изплатят майчинството по смешни причини .............. това обаче не ми пречи пак да си искам децата  Crossing Arms

# 45
  • Мнения: 3 336
Здравейте! Аз вчера ходих на преглед и разбрах че съм бременна - само че каква ми беше изненадата когато на видиозона се видяха две плодни сакчета. В едното със сигурност има зародиш но за второто не са сигурни. Ох много ми се иска да е грешка или пък да се развие само едното защото ако са две трябва да ги махна.
Сигурно много от вас ще ме укорят но имам дете на 11 години, жилището ни не е голямо, но най важното е че нямам нито финансовата нито физическата възможност да ги гледам.
Ако някой може да сподели личен опит ще съм благодарна. Ох направо ми си реве

Просто не знам как сърце би ти дало да махнеш не 1 , а 2 живи същества ooooh! Тъкмо голямото дете ще ти помага, какви ги говориш Naughty

# 46
  • Мнения: 162
Знаех си че така ще реагирате и не се сърдя на никого. Само че аз баби които да помагат - нямам. Нямам дори подкрепата на съпруга си ако са две. Просто съм в някакво.... незнам какво състояние. Мисля мисля и немога да измисля нищо - питам се има ли смисъл да гледам деца на които не мога да усигуря добър живот...Ох дано да не са видяли правилно или пък едното да не се развие - както ми обясни лекарката че може да стане. Може би някой от вас искрено ще ми се ядосат на тази молба но по добре да е едно и да си го родя отколкото да направя нещо което цял живот после ще ме тормози

# 47
  • Мнения: 7 803
 #Crazy повече няма да коментирам  Crossing Arms

# 48
  • Мнения: 7 640
Знаех си че така ще реагирате и не се сърдя на никого. Само че аз баби които да помагат - нямам. Нямам дори подкрепата на съпруга си ако са две. Просто съм в някакво.... незнам какво състояние. Мисля мисля и немога да измисля нищо - питам се има ли смисъл да гледам деца на които не мога да усигуря добър живот...Ох дано да не са видяли правилно или пък едното да не се развие - както ми обясни лекарката че може да стане. Може би някой от вас искрено ще ми се ядосат на тази молба но по добре да е едно и да си го родя отколкото да направя нещо което цял живот после ще ме тормози

смяташ, че е по-добре да се молиш едното ти бебе да умре от самосебе си, за да не се наложи да убиеш и двете.

Абортът по желание в БГ е официално разрешен до 10 г.с., не е хубаво да пресрочваш, ще ти спестя подробности защо, отделно, че към съществуващата държавна такса от сто и няколко лева, ще се наложи да добавиш още бая парички.
Финансовата страна явно особено те вълнува, затова ти го казвам.

И като знаеш реакцията на форумките, защо реши да пишеш точно тук Thinking

# 49
  • Мнения: 1 744
Нямам дори подкрепата на съпруга си ако са две.
Защо нямаш подкрепата му? И той ли се притеснява за финансовата част или нещо друго?
Както казват бабите, където едно там и две. И на нас ни е трудно, мъжът ми почна на още едно място да работи , за да си купим кола, но се оправяме някак. Изплащаме петгодишен кредит, лизинг. Абе живеем с 500лв на месец, от които плащаме сметки , храна  и т.н.Близки и познати все по нещо помагат.
Мъжът ми има син на 11г. , така че общо имаме 4 деца, за които се грижим. Само че той живее при майка си и не може да  ми помага. А ти ще имаш и помощник даже.
Радостта от децата, не може да се оцени с никакви финанси.
Иначе казано: Който иска намира начин, който не иска намира причини. Това е мотото в моя живот.

# 50
  • Мнения: 162
Аз може би съм в такова състояние че не мога да разсъждавам нормално - незнам. Тук срещам много критики и навярно вие всички сте прави но нали знаете че всеки има различни мнения по различните въпроси. Много съм изплашена и се надявах тук някой да е имал сходен с моя случай за да сподели опита си с мен. Значи снощи на прегледа видяха две плодни сакчета в едното има зародиш в другото не можаха да видят нищо или поне не е сигурна лекарката. В рода ни няма близнаци а и лекарката ми каза че в практиката си не е виждала случай като моя т.е. това което виждала приличало на две отделни бременности. Било обяснено в медицинските книги но в нейния стаж тя не се е сблъсквала с подобно нещо / а тя е лекар с доста стаж /Така че преди да ме упреквате се опитайте да ме разберете - страхувам се защото това ми прилича на някаква аномалия. Тя ме съветва да изчакам около две три седмици и пак да отида да видим какво става.

# 51
  • Мнения: 7 640
ма кремена, тая докторка откъде я измисли ooooh!
Две отделни бременностти, по книгите пишело и дивотии ooooh!
Ако са двуяйчни близнаци практически може да се каже така, ама от устата на гинеколог, нямам думи ooooh!

Ти в коя седмица си?

# 52
  • Мнения: 228
хм странно ми звучи и на мен,може от вълнение да не е разбрала Кремена,другото за което се сетих когато бях още бременна ми разказваха някаква история за жена бременна с близнаци ама заченати от два отделни акта,едното се развивало с 1 месец разлика Rolling Eyes кой знае в кой вестник са я писали тая простотия ,после пък за една жена родила едно бяло другото негърче  hahaha А в болницата като бях в стаята беше още една майка чакаща близнаци беше на 36 с две деца на 16 и 14г  безработна ,но реши да си ги отгледа  bouquet

Последна редакция: пт, 29 сеп 2006, 11:37 от TwIsTy

# 53
  • Мнения: 162
В пета или шеста. Ами нали затова моля да не ме критикувате а да ми помогнете

# 54
  • Мнения: 7 640
това го смяташ от първия ден на последната ти менструация- нали?

В такъв случай, за сърдечна дейност си е доста рано да се види.

Освен това има момента - Сндром на изчезващия близнак.
20% от бременностите започват като многоплодни, но близнаци ражда една от 80 жени.
Т.е. има време да се разбере точно какво ти е положението, обаче иди и на друга консултация- тези приказки на лекарката ти са крайно непрофесионални.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
kremena95 как искам да имам близнаци( и на едночко бих била щастлива)  Cryно господ си знае работата щом ти ги е "изпратил"значи имал причина.

# 56
  • Мнения: 162
Мисля да отида и до Плевен защото ми е близо - аз съм от Габрово. Значи според вас малко вероятно е са две - така ли?

# 57
  • Мнения: 7 640
не, не е нито малко, нито много вероятно, но е рано окончателно да се каже каво има във втърото сакче и дали ще останат две.

# 58
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
кремена, в още в 4г.с при мен се видяха две плодни сакчета т.е. двуяйчи близнаци, в 6г.с имаше сърдечна дейност и на двете, два дена по-късно, едното сърчице вече не туптеше....ако знаеш що сълзи съм изплакала...

# 59
  • Мнения: 826
Моми4ета,не се хабете!
Най-вероятно Кремена95 спада към списъка с потребители,които обсъждаме в горната тема. Twisted Evil


хм странно ми звучи и на мен,може от вълнение да не е разбрала Кремена,другото за което се сетих когато бях още бременна ми разказваха някаква история за жена бременна с близнаци ама заченати от два отделни акта


Това е напълно възможно! Peace

# 60
  • Мнения: 7 640
хм странно ми звучи и на мен,може от вълнение да не е разбрала Кремена,другото за което се сетих когато бях още бременна ми разказваха някаква история за жена бременна с близнаци ама заченати от два отделни акта


Това е напълно възможно! Peace



не е доказано, в сферата на предположенията е, потърси си ако искаш повече инфо, терминът е superfoetatio

# 61
  • Мнения: 7 803
ехеее накъде задуха вятъра  Whistling

# 62
  • Мнения: 7 640
ехеее накъде задуха вятъра  Whistling


мани накъде задуха, ами виж в Проблемното- жената е пила Клостилбегит, за да забременее и сага ще го/ги маха #Cussing out

# 63
  • Мнения: 4 965
Ох, Полар-че, или има много хора, дето си нямат елементарно понятие от елементарни неща, или тук е пълно с хлапета, или лудницата е в отпуска #Crazy.

А и или някои лекари трябва да си изхвърлят дипломите, или някои жени трябва да спрат да си поставят диагнози чрез форума.

# 64
  • Мнения: 7 640
Азаф, ти разбираш ли, че съм извън кожата си smile3511.
Защо бе джанъм се стимулираш, като две са ти много и пр. На листовката ясно и точно съм виждала да пише, че е възможно настъпване на бременност с близнаци!!!
То и нормално като забременяваш, пак не знаеш колко ще ти даде Господ.
Следващата стъпка е да прави амнио и ако полът не я устойва- да го маха newsm61, щото и за такива работи съм чела в някои държави от арабския свят.

В тези случаи- ами осиновявай си дете, кво се мОриш да пиеш хапове, да го правиш, пък после и да го храниш докато може само да се издържа #Cussing out.
Извинете ме, ако съм била цинична, но много се афектирах.

# 65
  • Мнения: 4 965
Ох, миличка, разбирам те напълно.
И аз съм бясна, но повече съм отвратена. Направо, като четох, ми се доповръща.
Знаете, че преди Кика и Еса изгубихме момченцето си и просто ми иде тази"майка" да я стисна за гушата с нейните доводи.

# 66
  • Мнения: 7 803
стига бе  #Crazy то бива простотия бива, ама това наистина е черешката. много ясно го пише на Клостилбегита къде гледат, кво гледат, кво значение има пола не е за приказване. направиха ли я на .............. в проблемното

# 67
  • Мнения: 162
Аби вие наистина сте големи невротички!
Айде сбогом - дано сте щастливи че няма да ви посещавам почече

# 68
  • Мнения: 7 803
аз лично се радвам, че няма да ни посещаваш повече   Crossing Arms

# 69
  • Мнения: 7 640
щом ще си говорим с такъв тон- по-добре невротик, но със спокоен сън и съвест, макар че за безотговорните непукисти това си е правило.

# 70
  • Мнения: 7 803
 PolarFox викам ние невротичните и неразбиращите да я оставим вече, явно само си хабим думите, а и честно казано започвам да си мисля, че майчето е наистина психично разстроено или се ебава здраво с нас  #Cussing out

# 71
  • Мнения: 4 965
щом ще си говорим с такъв тон- по-добре невротик, но със спокоен сън и съвест, макар че за безотговорните непукисти това си е правило.

Слава Богу, че повече няма да ни посещава въпросната.
Ако чака някоя майка спокойно ще плесне с ръце и ще й каже, че няма проблеми да избере кое от децата й заслужава да живее и кое не, объркала е планетата.

Дано не се появи само "под вънкашност чужда".

# 72
  • Мнения: 826
Явно Теди не е влизала скоро във форума,ина4е щяхме да разберем кои са Весна,4ери,Серри,Кремена и сие.
Предлагам да не се подаваме на провокации,ясно е,4е въпросната потребителка това цели. Twisted Evil

# 73
  • Мнения: 486
после пък за една жена родила едно бяло другото негърче  hahaha

Моля, моля, това е факт. Ето ги въпросните близначета:


Последна редакция: сб, 07 окт 2006, 15:04 от Ellie

# 74
  • Мнения: 1 744
Много са сладки, ама аз вече проявявам съмнение към всичко. А има ли научно обяснение на този факт, би трябвало да има и някакъв коментар към снимката.  Confused

# 75
  • Мнения: 4 965
Наде, преди време в Клюкарника имаше доста голяма тема за "шарените" близначки. Обясняват го с това, че и двамата родители са от смесени бракове (мисля, че са мулати) и при едното детенце са се проявили гените на черните баби/дядовци, а при другото на белите.
Ще потърся линк - имаше цял сайт за семейството им.

# 76
  • Мнения: 486
Да, azaf, е написала как го обясняват.
Ето един линк към статия за тях в английски вестник:
http://www.dailymail.co.uk/pages/live/articles/news/news.html?in … article_id=377839
Извинявам се за втората снимка, при мен се виждаше нормално. Махнах я, за да не дразни.

# 77
  • Мнения: 7 803
само да кажа по този повод за един случай тук. двама бели родители им се ражда негърче. днк тест доказва бащинството, но той не вярва. то и аз не бих де. но се оказва, че бащата на майката е черен, но в следващото поколение чак се появява този ген. така че съм склонна да повярвам

# 78
  • Мнения: 2 022
По принцип има доказано бащинство на разнояйчни близнаци от разлини бащи чрез генетични тестове Simple Smile А колко ли недоказани  има Wink А имаше филм на тази тема, бабата прегрешила с чернокож, а генът се проявил при внучката.
Много са сладки Simple Smile

Последна редакция: сб, 07 окт 2006, 16:35 от Cygnus

# 79
  • Мнения: 7 640
По принцип има доказано бащинство на разнояйчни близнаци от разлини бащи чрез генетични тестове Simple Smile А колко ли недоказани  има Wink А имаше филм на тази тема, бабата прегрешила с чернокож, а генът се проявил при внучката.
Много са сладки Simple Smile

имаш ли линк? В научните среди все още това е много под въпрос newsm78

# 80
  • Мнения: 228
 Shocked а не е ли малко стара тази темичка хъм Thinking rotfImao rotfImbo

# 81
  • Варна
  • Мнения: 161
Здравейте момичета. И аз да се включа  Party. На нас в 6 седмица ни казаха едно, след две се появи и второто сърчице Shocked. Настана паника, но сега вече сме щастливи разбира се Grinning

# 82
  • Мнения: 1 744
И мен така ме изненадаха миналата година. Бяхме с мъжа ми като ударени с мокър парцал. Не знаехме на кой свят сме от щастие.
Честито и добре дошла в отбора!  bouquet

# 83
  • Мнения: 17 546
 На нас ни казаха в 6 г.с. Доктора имаше съмнения да не са три ooooh! но се оказаха двама! В седмия месец се скриха един зад друг и хоп! казаха:"Ама вие ще имате само едно голямо бебе!" Но са си двама на мама Heart Eyes

# 84
  • Мнения: 67
Аз разбрах в началото на 3 месец.Когато регистрираха бременността ми бях в 4 г.с.Като отидох след 4 седм. ми казаха , че съм в 6-7 г.седм.Явно не са загряли,че става въпрос за близнаци.

# 85
  • Мнения: 3 336
10-та седмица при мен. В 7-та се видя само едно мехурче, в 10-та като отидохме с таткото вече бяха 2 Wink

# 86
  • Мнения: 81
Още в 5 г.с. видяха два плодни сака, а в 6г.с. се видяха и сърчицата

# 87
Аз разбрах, че ще имам близнаци в 18г.с. Не можах да повярвам. Никога не сам го очаквала. Това ми е втора бременност ,така че  живот и здраве ще имам 3 деца. Всички у дома са шокирани и много изненадани. А вашите роднини как реагират?

# 88
Разбрах че съм бременна с близнаци преди няколко дни. Много се притеснявам как ще мине бременността. Вие как я карате?

# 89
  • Мнения: 100
Аз бях в 5г.с.,когато отидох на преглед.Знаех,че съм бременна,имах два положителни теста на лице,но когато доки ми съобщи ,че му прилича на близнаци.....................честно,шокът беше много силен!!! Crazy
До втория ми преглед остава още цяла седмица и вече нямам търпение.Изчетох почти всички теми за близнаци тук,гледах филмче,четох списания,какво ли не,за да съм осведомена,и в края на краищата резултатът е-наистина съм осведомена,но и уплашена.Страхувам се как ще протече бременността,дали всичко с двете специални клетки ще бъде ОК?Моля се да е така,защото вече свикнах с мисълта и много си ги искам!
Поздрави на всички близнашки мами!Много сте ми полезни и се радвам че ви има!  bouquet

# 90
# 91
  • Мнения: 15
С първата бременост разбрахме когато родих. А с втората бременост в 29седмица 

# 92
  • Мнения: 7 640
С първата бременост разбрахме когато родих. А с втората бременост в 29седмица 

извинявай, ти къде живееш  Shocked

# 93
  • Мнения: 15
живея в София.  Защо питаш?

# 94
  • Мнения: 7 640
живея в София.  Защо питаш

На женска консултация никога ли не си ходила Shocked

# 95
  • Мнения: 595
По принцип има доказано бащинство на разнояйчни близнаци от разлини бащи чрез генетични тестове Simple Smile А колко ли недоказани  има Wink А имаше филм на тази тема, бабата прегрешила с чернокож, а генът се проявил при внучката.
Много са сладки Simple Smile

имаш ли линк? В научните среди все още това е много под въпрос newsm78

http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=1547&sectio … id=4&id=00012

# 96
  • Мнения: 31
6 g.s.vidjxa samo ednoto,no posle prokarvjx.vljzax za zadarzane i 10g.s vidjx v bolni4nij karton 4e sa otbeljzani 2 plod4eta.ednoto se o4akvalo da padne no se zadarza ,mislj 4e imaxa 2sedmizi razlika.sega sa ve4e na 3godinki[mom4eta]

# 97
  • софия
  • Мнения: 555
в 8г.с. с вагинален ехограф

# 98
  • Мнения: 844
В трета седмица ми регистрираха бременността, а в четвъртата и самите близнаци, съответно бях доста шокирана и щастлива. Имах чувството че вървя  цял час до в къщи а то само 5 минути!

# 99
  • Мнения: 7 640
В трета седмица ми регистрираха бременността, а в четвъртата и самите близнаци, съответно бях доста шокирана и щастлива. Имах чувството че вървя  цял час до в къщи а то само 5 минути!

вероятно имаш предвид след закъснението, щото в този срок само екстрасенс ще види близнаци

# 100
  • Мнения: 1 165
На първия преглед на 19-и ден след трансфера се видя една точица. След 5 дни се видя плоден сак. В 7-а седмица се видяха две туптящи сърчица. Щастието ми е неописуемо. Очаквахме да са две, защото забременях с ИКСИ. Сега съм на преглед след седмица и много ме е страх дали двенките слънчица ще са там! Доста хора ми предсказваха, че ще имам близнаци, случваха се странни неща в живота ми, аз не вярвах, защото нямаме в рода, но ето, че след пет години чакане е факт! Ще имам близнаци! Дай боже всичко да е наред с мен и тях!

# 101
  • Мнения: 649
На първия преглед на 19-и ден след трансфера се видя една точица. След 5 дни се видя плоден сак. В 7-а седмица се видяха две туптящи сърчица. Щастието ми е неописуемо. Очаквахме да са две, защото забременях с ИКСИ. Сега съм на преглед след седмица и много ме е страх дали двенките слънчица ще са там! Доста хора ми предсказваха, че ще имам близнаци, случваха се странни неща в живота ми, аз не вярвах, защото нямаме в рода, но ето, че след пет години чакане е факт! Ще имам близнаци! Дай боже всичко да е наред с мен и тях!
Стискам палци!!!

# 102
  • Мнения: 29
8седмица

# 103
  • Мнения: 107
4-та седмица

# 104
  • Мнения: 7 640
ако не ти бях прочела поста от другата тема, щях да ти обясня, че овориш глупости.
Коригирай си представите за гестационните седмици- те са стандартни, за да е лесно и ясно на всички, най-малкото няма кой гинеколог да те изслушва всеки път как ги броиш Simple Smile

# 105
възможно ли е до осмия месец да се вижда различен пол бебе и да се родят близнаци накрая.

Последна редакция: сб, 14 апр 2007, 19:31 от mimkalubimka

# 106
  • Мнения: 107
Polar Fox, по-спокойно. Броя си ги съвсем нормално.Има два начина за броене, аз ги броя така,защото знам кога е бил точно деня на оплождането.Така ми ги брои и д-р Стаменов.

# 107
  • Мнения: 107
Полар Фокс - моля за извинение, последния път ми ги преброиха + 2г.с., така че вече ще ги пиша + 2
т.е. видяха бебетата в 6г.с. Моля, ако съм объркала някого да ме извини  Embarassed

# 108
  • Мнения: 2 950
Лекарят видя, че са близнаци в 7-а седмица. В 10-а видяхме и сърчицата. Той искаше да е по-късно, за да е сигурен в развитието им.  Praynig

# 109
  • Мнения: 617
леле напред в темата имаше едни майки дето са разбрали за двете сърчица чак с 6-7 месец немога да повярвам  Shocked. Кви доктори са ги гледали незнам.

# 110
  • Мнения: 4 458
възможно ли е до осмия месец да се вижда различен пол бебе и да се родят близнаци накрая.


Ами да възможно е но за по-ранните месеци, незнам за толкова напреднала бременност когато бебетата са си оформени и нямат особено много място да мърдат и да се крият едно зад друго. Зависи от лекаря и това колко често са правении видеозони.


леле напред в темата имаше едни майки дето са разбрали за двете сърчица чак с 6-7 месец немога да повярвам  Shocked. Кви доктори са ги гледали незнам.

Ами, явно има по-невнимателни особи, знам ли.
На мен например при първи преглед ми беше категорично заявено, че не съм бременна и си въобразявам защото много ми се иска да съм. Лекарката ми каза, че ми се гади защото най-вероятно съм преяла със грозде (още не бях хапвала грозде!) Shocked   Когато моя гинеколог се върна от отпуск ме прегледа и взаимно се смяхме, че видиш ли двете точки в матката наистина приличат на грозде и за това жената се е объркала  Joy

# 111
  • Мнения: 67
при мен ги видяха 3-тия месец.Дотогава все ми казваха,че съм бременна в различна седмица,тъй като двата сака бяха различни по размер

# 112
  • София
  • Мнения: 803
На седемнадесетия ден от трансфера след ИКСИ , се видя едно плодно сакче, седмица по-късно двечки, а сърчицата за да е сигурно в 7г.с.

# 113
  • Мнения: 183
в 17г.с.  Laughing

# 114
  • Мнения: 29
АЗ НАЕДРЯХВАХ ПРИ ВСЯКО ВДИШВАНЕ МАЙ  И ТОВА МНОГО МЕ ПРИТЕСНИ ОТИДОХ ПРИ ПОЗНАТА И ТЯ МИ КАЗАЧЕ Е ЕДНО ДА НЕ СЕ ТЪПЧА ЗА ДА НЕ ДЕБЕЛЕЯ
 ДА АМА АЗ НИЩО НЕМОЖЕХ ДА ХАПВАМ А СИ ДЕБЕЛЕЕХ В КРАЯ НА ШЕСТИЯ МЕСЕЦ ОТИДОХ ДА СЕ РЕГИСТРИРАМ И.... ДВЕЧКИ ЗА СЛЕДВАЩИТЕ ДВА МЕСЕЦА НЕ МИ СЕ ГОВОРИ
  НО ВСИЧКО МИНА И СЕГА СЕ РАДВАМ НА ДЕЧИЦАТА СИ

# 115
  • Мнения: 1 035
разбрах в четвъртия месец макар че вече бях ходила на преглед и ми казаха един жив плод (в третия месец)

# 116
  • Варна
  • Мнения: 208
Леле момичета хвърляте ме в ужас. Днес на консултацията лекарката ме пита дали случайно не са две - при което зяпнах - щото съм четвърти месец и си викам до сега да не са ги видели. Ама като чета темата явно е нормално че и по-късно да откриват че са две.  за сега ми писаха едно бебче - ама има да размишлявам!! И на 3Д ходих доктора каза че много трудно улавя бебчето  - много бягало - но и той така между другото подметна да не би да са  две - но не видя две на видеозона. Thinking

И тъй като в нашите родове нямаме близнаци - казаха че по принцип може разнояйчни. Аз не че не искам. винаги съм си мечтала за момче и момиче и ако може наведнъж.... Mr. Green

# 117
  • Мнения: 2 746
Здравейте мамчета на близнаци!
Тъкмо мислех да пущам подобна на тази тема, отварям форума и точно тук попадам.Та да ви споделя на мен какво ми се случи и възможно ли е да е така според вас.Значи, в 6 г.с. ходих на доктор да разбера дали наистина съм бременна.Докито потвърди, едно бебе, уж всичко нормално.Точно след три дни изведнъж прокървих, като кървенето беше сравнително обилно, но пък спря от самосебе си за 1 ден.Отивам аз пак на доктор - казва ми,че плодния сак е отлепен, имам голям хематом и не се вижда ембрион.И аз, ни жива, ни умряла, се прибирам вкъщи, като не знам категорично бременна ли съм вече или не.След две седмици, в които нямах никакви проблеми с кървене и т.н. отивам този път при една позната докторка.И какво мислите казва - абе, вие имате ли близнаци в рода си? При което аз направо се  Shocked опулих.Освен това, каза ми че едното бебе е перфектно, докато до него се вижда втори плоден сак, но не е като другото, т.е. синдром на изчезващия близнак.Е според вас, как е възможно това?Това са две коренно различни диагнози и досега не съм сигурна какво точно се случи тогава с мен.Моля ви, ако на някой се е случило, да сподели.
Засега поне в началото на 6-ти мес. двама докита са категорични, че бебчето е едно.Ама като ви чета постингите леле, да не дойде някоя изненада в девети месец Laughing

# 118
  • Мнения: 7 640
не очаквай изненада.
А първият лекар нещо не е бил много в час.

# 119
АЗ НАЕДРЯХВАХ ПРИ ВСЯКО ВДИШВАНЕ МАЙ  И ТОВА МНОГО МЕ ПРИТЕСНИ ОТИДОХ ПРИ ПОЗНАТА И ТЯ МИ КАЗАЧЕ Е ЕДНО ДА НЕ СЕ ТЪПЧА ЗА ДА НЕ ДЕБЕЛЕЯ
 ДА АМА АЗ НИЩО НЕМОЖЕХ ДА ХАПВАМ А СИ ДЕБЕЛЕЕХ В КРАЯ НА ШЕСТИЯ МЕСЕЦ ОТИДОХ ДА СЕ РЕГИСТРИРАМ И.... ДВЕЧКИ ЗА СЛЕДВАЩИТЕ ДВА МЕСЕЦА НЕ МИ СЕ ГОВОРИ
  НО ВСИЧКО МИНА И СЕГА СЕ РАДВАМ НА ДЕЧИЦАТА СИ


При мен нещата се случиха почти по същия начин. Дебелеех не с дни, а с часове. В петия месец отидох на преглед и уктановиха, че съм бременна с едно дете. Две поредни консултации аз чаках едно дете. Дори ми казаха, че е момче. В края на седмия месец се установи, че чакам две деца - близнаци. Разбраха го след като прокървих и ми се направи по - обстоен преглед. Един месец лежах в болницата за задържане. Термина ми беше за 15 март, а аз родих на 16 февруари.  newsm78 Party

# 120
  • Мнения: 17
при мен се разбра 6г.с. два плодни сака, 8г.с. сърдечна дейност и така  Grinning

# 121
  • Мнения: 9
При мен ги откриха в 6г.с.
Дори не предполагах ,че може да съм бременна,понеже си ми дойде точно на датата.Но след едно повръщане два дена без прекъсване,личният ми лекар се усъмни и ме изпрати на гинеколог. Подозрението му се потвърди и не само това ами и гинеколожката каза ,че са две ,но едното не още добре оформено.На следващата консултация всичко беше наред.
И така моите момченца през ноември ще станат на 5 години.

# 122
  • Мнения: 286
В момента не знам точно но,на 26 07 ми беше идвал за последно цикъла,на 26 08 аз бях при докторката като твърдях че трябва да съм бременна.Тя ми каза че има много подготовка но все още инплантирана яйцеклетка не вижда в матката. Отидох след една седмица и вече категори4но имаше една яйцеклетка,но след още една седмица прокървих малко изплаших се и пак при докторката,тогава разбрах страхотната новина че още една яйцеклетка се е сгушила в матката ми,може да звучи не толкова вълнуващо но вярвайте ми беше. BlushПочувствах се най щастливата жена на света,не само че нямаше да загубя бебето си ами вече очаквах две!  bouquetИ сега се вълнувам като го разказвам. newsm03

# 123
На мен ми го казаха чак в 5-тия месец! Беше направо шок новината, че ще са 2 момчета. До 5-тия месец при всеки преглед на видеозон доктора ми казваше, че ще е едно момиче Simple Smile

# 124
  • Мнения: 541
При нас още на първия преглед и казаха че са 2, само изчаквахме до 3-4 месец да видим дали и двете ще останат.

# 125
Моля, помогнете ми! Бях на лекар им и казаха, че сам бременна в 8 ма седмица, а плодното сакче е много голямо - 12 седмица. Доцентът каза, че не е проблем, но аз чета във форумите, че означавало генетични проблеми. ако някой еминал по този път, споделете.

# 126
  • Мнения: 7 803
хммм, мисля че докторите са затова, за да ги питаме и да знаят  Peace дано всичко е ок, но въпросите ти не са за тази тема  Peace

# 127
  • Мнения: 983
Още на първия преглед, 1 седмица след като ми закъсня. После казаха, че е 1 и като ме приеха в болница заради повръщането, пак ми казаха, че са 2- беше във втория месец.

# 128
  • Мнения: 517
Здравейте всички!
В очакване на близнаци съм, на 33 год. съм и това ми е първа бременност Praynig, термин 22. маи. При мен ги видяха в 6. седмица. Все осте е рано за друга информаzия, но засега се чувствам добре, ходя си нормално на работа и тайно се надявам да не наддам много, че и без това имам доста пищни форми  Laughing Радвам се че се озовах сред вас...   

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 20:55 от Lale32

# 129
  • Мнения: 34
Аз разбрах 10 г.с. бях направо шокирана мислехме си ,че ще е едно бебче .
После ни казаха и се почувстваг странно.Сега не мога да си представя живота без едното или другото.

# 130
  • Мнения: 25
Бях ходила още в 5-та след това в 9-та седмица  но само в 5-та ме гледаха на ехограф и ми казаха че всичко е наред, че е едно бебе и е на правилното място! Когато отидох на ФМ в 12-та седмица доки ме изненада и каза :"ами да бебтата са две"А Аз в някакъв шок почнах да споря с него и му казах че не е възможно,след което го попитах дали се майтапи с мен??? А бе беше си голяма смешка! Ама сега съм на седмото небе! Само дано всичко върви добре занапред! Praynig

# 131
  • Мнения: 6 274
Здравейте.Да питам аз нещо мамите , които вече са минали по този път . Почувствахте ли някаква разлика , примерно в движенията или пък нещо друго , де да знам и аз какво ?! Аз сам много объркана , защото съм бременна за 3-ти път и настоящата ми бременност няма нищо общо с предишните . Първо , надебеляла съм 2пъти повече;второ чувствам по много различен начин движенията , и трето до 6мес. ми казваха , че ще е момиче , а сега изведнъж - момче .

# 132
  • Мнения: 7 803
ами всяка бременност си е различна  Peace колко кила си качила не е критерий изобщо. нормално при първа бременност да ги движенията по един начин и при трета по друг. лекарите също са хора и те грешат, а някои са си просто некадърни.

# 133
  • Мнения: 139
Здравейте  да се вклю4а и аз  ние разбрах ме още на 1 преглед 4е ще са близнаци бях в 6г.с.  И с таткото сме много щасливи.

# 134
  • Мнения: 4 306
В шеста гестационна седмица, с думите "Два плодни сака в матката" Wink

# 135
  • ... при вятъра и вълните
  • Мнения: 207
Още на първия преглед разбрах, че ше имам близнаци(5-6 г.с) . Докторката ме гледа на видеозона и се засмя :"Имате ли близнаци в рода си?" ме попита. Аз казах, че нямаме, но очевидно съм се смутила, защото тя започна да ме успокоява, че може да е грешка, понякога лъча се пречупвал и не се виждало много ясно- още било много рано да се каже.
След две седмици отивам при друг лекар с надежда, че пустия лъч наистина можа да се е пречупил. А той : "За жалост или за радост наистина са два плода."
Мислих, тревожех се как ще ги отгелдаме- а ето те вече станаха на 5 години. Само да е живот и здраве.

# 136
  • Мнения: 127
Мами, кажете ми в кой месец лекарят видя, че бебето всъщност е не едно, а две  Hug

# 137
  • Мнения: 2 950
При установяване на бременността в 7 г. с. , което е 2-ри месец. Hug

# 138
  • Мнения: 4 965
При установяване на бременността в 7 г. с. , което е 2-ри месец. Hug

И при мен тогава. Peace

# 139
  • Мнения: 22
При мен на първия ехографски преглед в 6 г.с. лекарката видя 3 плодни сака със сърдечна дейност   Wink

# 140
  • София
  • Мнения: 163
При първия преглед в 5г.с. не се видяха, че са две, след това в 9г.с., вече съвсем ясно се виждаха два плодни сака.

# 141
  • Мнения: 623
На първия преглед за установяване на бременност се видя една топчица,а на втория преглед имаше два плодни сака.....значи някъде  във втори месец. Wink

# 142
  • Мнения: 770
На първия преглед, около 4 седмица от бременността, при това с най-обикновен ехограф.

# 143
  • Разград
  • Мнения: 518
На първия преглед, около 4 седмица от бременността, при това с най-обикновен ехограф.

И при мен така;-).

# 144
  • Мнения: 1 959
при мен беше на първия преглед в 7-ма седмица с вагинален ехограф

# 145
  • Мнения: 4 589
При мен първо се видя едно плодно сакче, 25 ден след трансфера, и след седмица още едно. Т.е. някъде в 6 г.с.

# 146
  • Мнения: 7 640
На първия преглед, около 4 седмица от бременността, при това с най-обикновен ехограф.

да разбираме ли, че са те гледали преди закъснението на мензиса

# 147
  • Мнения: 12
Здравейте,
Ние вчера ходихме за втори път на УЗИ. Първия път беше в 6 г.с. и видяха 1 плоден сак. Вчера лекарката гледа дълго, много мисли, чак започнах да се притеснявам, че нещо не е наред. Накара ме да стана и да се размърдам и пр.Накрая каза, че може и да се окаже многоплодна бременност, но не се вижда добре. Имало една сянка зад единия плоден сак, на който всичко е наред и се регистрира сърдечна дейност. Каза да отидем пак след 2 седм.
Така искам да имаме близнаци. Сега само за това мисля и много се вълнувам.В рода ни има много близнаци и винаги съм си представяла, че и на мен ще ми се случи.
Все още не смея много да се настройвам, за да не се разочаровам, но много се надявам тази сянка да се окаже втори плоден сак и другия път да не се крие така. На някой случвало ли му се е такова нещо.

# 148
  • Мнения: 770
На първия преглед, около 4 седмица от бременността, при това с най-обикновен ехограф.

да разбираме ли, че са те гледали преди закъснението на мензиса

Имах основания да смятам, че съм бременна, едно от който закъснението на цикъла ми и се оказах права. Естествено няколко дни преди прегледа си направих тест, който излезе положителен. Това става около две седмици (или малко повече) след като трябваше да ми дойде.

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 09:02 от desin4o

# 149
  • Мнения: 7 803
това мисля е 6 г.с., а не 4та  newsm78

# 150
  • Мнения: 770
Това е 6 г.с., т.е. седмиците смятани от последния цикъл, което е 4 седмица от бременността.

# 151
  • Мнения: 7 640
Това е 6 г.с., т.е. седмиците смятани от последния цикъл, което е 4 седмица от бременността.

абсолютно Не си права.
Бременнността се брои в г.с. от първия ден на последната менструация.

# 152
  • Мнения: 770
Не знам защо се заформя някакъв безсмислен спор.  PolarFox допусни за момент, че съм знаела деня/дните на зачеване и затова го казвам с точност - 4 седмица от бременността. Не смятам повече да коментирам. Тук е зададен въпрос в коя седмица разбрахте, че ще имате близнаци и аз отговорих, както и много други майки.

# 153
  • Мнения: 7 640
Не знам защо се заформя някакъв безсмислен спор.  PolarFox допусни за момент, че съм знаела деня/дните на зачеване и затова го казвам с точност - 4 седмица от бременността. Не смятам повече да коментирам. Тук е зададен въпрос в коя седмица разбрахте, че ще имате близнаци и аз отговорих, както и много други майки.

 Laughing въобще няма за какво да спорим, седмиците на бременността не се броят от зачеването, и 200% да си сигурна кога е станало, питай ако не вярваш майките с асистирани методи, по простата причина, че при болшинството жени този момент не е ясен и за еднаквост е прието бременността да се брои в г.с. от първия ден на ПРМ.


Бременност в 4 г.с. според ПРМ в общия случай не се вижда на ехораф, а в другия - сърдечната дейност не е видна.

Ей така за инфо.
Иначе всеки може да си брои и смята каквото иска.

# 154
  • Мнения: 770
Не знам защо се заформя някакъв безсмислен спор.  PolarFox допусни за момент, че съм знаела деня/дните на зачеване и затова го казвам с точност - 4 седмица от бременността. Не смятам повече да коментирам. Тук е зададен въпрос в коя седмица разбрахте, че ще имате близнаци и аз отговорих, както и много други майки.

 Laughing въобще няма за какво да спорим, седмиците на бременността не се броят от зачеването, и 200% да си сигурна кога е станало, питай ако не вярваш майките с асистирани методи, по простата причина, че при болшинството жени този момент не е ясен и за еднаквост е прието бременността да се брои в г.с. от първия ден на ПРМ.


Бременност в 4 г.с. според ПРМ в общия случай не се вижда на ехораф, а в другия - сърдечната дейност не е видна.

Ей така за инфо.
Иначе всеки може да си брои и смята каквото иска.

6-7 г.с.
Надявам се да си спокойна вече Hug

# 155
  • Мнения: 1 539
Здравейте, мами! Както виждате от подписа ми вече съм в 20 г.с. Вчера ходих на редовната ЖК за този месец, с доки дълго гледахме бебо, за да разберем пола, но много мърдаше мъника  Heart Eyes По едно време доки каза "Имате ли близнаци в рода?" Аз "Не"  Shocked Тя: "А в началото имахме ли съмнения за близнаци?" Аз пак "Не"  Shocked  Shocked Тя: "Ще съм много изненадана, но май, че са две". след малко "Не, едно е, но много мърда", а накрая "На следващия преглед пак ще уточняваме бройката"  Crazy И сега съм наистина в шок... Винаги съм искала близнаци, а сега не смея да се зарадвам... В понеделник съм на ФМ, знаете ли дали там се вижда със сигурност дали са близнаци?

# 156
здравейте, и аз разбрах в 6 г.с., когато отидох на първия преглед. Не го очаквах, но щях да пощурея от радост. Надявам се да останат две / едното сакче е доста мъничко/, макар че ще ми е адски трудно - таткото ни изостави,  родителите ми ще помагат, но вече са доста възрастни

# 157
napylno e wyzmojno towa ne6o i  e syvsem normalno takiva ne6ta u4ehme po biologia genotip nedsledstvenost i izmen4ivost i tn  Crazy

# 158
  • Мнения: 138
Аз разбрах при първия преглед, който беше в средата на 2- рия месец

# 159
  • Софето
  • Мнения: 621
В 7 г.с.  Simple Smile

# 160
  • Мнения: 521
Я кажете кога почва да се вижда, че бият две или повече сърчица в тумбачетата ви?
аз да кажа за една колежка която е на 22 години и има брат близнак.майка и хич не е знаела жената но колежката ми много яко се базика : " И като излезнах от на майка корема викам на доктора-чакайте,чакайте и брат ми идва ! "

много се смях  hahaha

# 161
  • Мнения: 242
Я кажете кога почва да се вижда, че бият две или повече сърчица в тумбачетата ви?

Аз разбрах в 7г.с. макар,че много хора не вярваха как това може да се случи толкова рано.И ги видях,и им чух сърчицата,ама ходи обяснявай на хората,че не си измисляш...

# 162
  • Мнения: 22
Моите принцеси ги видяха че са 2 в 8г.с.Те щяха да са 3 но едното падна.Тук е мястото да благодаря за грижите за нас на специалистите от "Шейново".Благодаря!!!!

# 163
zdraveite ,kazvam se Marina i sym ot Belene,Az razbrah ,4e shte imam bliznaci 4ak v 8miq mesec newsm78 ne,4e ne sym hodila po rano na videozon ,naprotiv kazaha mi 4ee edno,kogato mi kazaha ,4e shte sa  Peace beshe golqma iznenada za men i za sypruga mi :hug:Ve4e sa na 9g ,kazvat se Iliqn i Antonio.

# 164
  • Варна
  • Мнения: 1 149
 Аз разбрах в 10 г. с., още на втория преглед след като бях разбрала, че съм бременна.

# 165
  • Мнения: 50
При мен ги видяха в 6 г.с. Flutter

# 166
  • Мнения: 7 640
Здравейте, мами! Както виждате от подписа ми вече съм в 20 г.с. Вчера ходих на редовната ЖК за този месец, с доки дълго гледахме бебо, за да разберем пола, но много мърдаше мъника  Heart Eyes По едно време доки каза "Имате ли близнаци в рода?" Аз "Не"  Shocked Тя: "А в началото имахме ли съмнения за близнаци?" Аз пак "Не"  Shocked  Shocked Тя: "Ще съм много изненадана, но май, че са две". след малко "Не, едно е, но много мърда", а накрая "На следващия преглед пак ще уточняваме бройката"  Crazy И сега съм наистина в шок... Винаги съм искала близнаци, а сега не смея да се зарадвам... В понеделник съм на ФМ, знаете ли дали там се вижда със сигурност дали са близнаци?

колко сте като последно Simple Smile

# 167
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
5 г.с.

# 168
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
На първия преглед - в 6 г.с., видяха се две точки на екрана на ехографа.

# 169
  • Мнения: 1 209
На втория преглед в 7 г.с.

# 170
  • Мнения: 285
На първи преглед в 8 г с

# 171
  • Мнения: 123
А пък аз разбрах днес... и съм много щастлива. Сега съм в 14 г.с. и, въпреки че няколко пъти с ме гледали до сега на ехограф ,не са видяли двете душички- според докторката, защото бебетата са едно зад друго...

# 172
  • Мнения: 242
Kenga_ много се радвам за тебе Hug Да са ти живи и здрави и лека и безпроблемна бременност ти пожелавам Simple Smile

# 173
# 174
моля ви кажете ми в коя седмица ви казаха че сте с  близнаци? щото мене ме гледат снимат и си имам само едно бебче а корема ми е огромен и всички ми се чудят щото ми личи яко а аз утре влизам в 12 г. с. . извинявам се ако въпроса ви се стори глупав ама ми е странно

# 175
  • Мнения: 165
Момичета, аз вчера бях на преглед за установяване на бременноста ми (5 седмица) и на коремния ехограф се видя една точка, но с докторката решихме да видим и на вагинален за по-ясна картина - и се видя малко под първата още една по -малка...засега ме водят еднополодна, но другата седмица ще стане ясно...Милото направо се побърка от кеф...трябва да купуваме голяма кола, така ми вика..Стискайте палци!

# 176
  • Мнения: 123
OOOOooooooo, tonka80 , колко сладко. Аз също съвсем наскоро разбрах, че чакам близнаци и все още много се вълнувам като разбера за две точки. Дано надеждите ви се сбъднат Praynig Praynig Praynig. Ние също преди време се бяхме разтърсили за кола, но добре, че не взехме- защото сега разглеждаме модели тип миниван Grinning

# 177
  • Мнения: 165
OOOOooooooo, tonka80 , колко сладко. Аз също съвсем наскоро разбрах, че чакам близнаци и все още много се вълнувам като разбера за две точки. Дано надеждите ви се сбъднат Praynig Praynig Praynig. Ние също преди време се бяхме разтърсили за кола, но добре, че не взехме- защото сега разглеждаме модели тип миниван Grinning
Благодаря ти!Другия петък съм пак на преглед, да ги видим две ли със сигурност:)

# 178
  • Мнения: 127
Аз забременях на 27 юли, а на 27 август ги видя гинеколожката, че са двечки  baby_neutral baby_neutral

# 179
  • Мнения: 42
Нас ни видяха в 8 г.с. съвсем случайно при прегледа. Беше много вълнуващо и до ден днешен ми става адски мило като си спомня ... Лека и безпроблемна бременност на всички, които сте в очакване! А на tonka80 стискам палци с всичка сила  Heart Eyes                                                                                                  

# 180
  • Сандански
  • Мнения: 5
На първия преглед с коремен ехограф не се видя нищо.На следващия ден с вагинален ги видяха и двете но ме предупредиха че в началото много често се случва бременността да започне като двуплодна и после да остане само едно.Бях в 5 седмица.След 20 дни отидох на контролен преглед и си бяха две и тогава имаше вече и сърдечна дейност.

# 181
  • Мнения: 69
и аз бях в 5-та г.с. с таткото бяхме много изненадани защото и той е близнак, но е еднояи4ен а дечицата са ни двуяйчни.

# 182
  • Мнения: 165
Момичета днес бях отново на преглед - второ сакче няма..или не го е имало или вече го няма.Важното е че ембриончето с тупкащо сърчице си е на място!Успех на всички!С едно или повече бебета в корема всички ще станем майки!

# 183
  • Мнения: 69
лека и безпроблемна бременност Тини! 

# 184
  • Мнения: 1 259
Здравейте!
Интересуваме, кога най-рано може да се разбере, че са близнаци? В кой месец бяхте?

# 185
  • Мнения: 4 306
Поли, прегледай темата.
Обикновено се установява при първия ехографски преглед при гинеколога, т.е 6-8 г.с. При съвременната техника, изненадите в по-късен етап са сравнително рядко срещани.

# 186
На първия преглед в осма седмица док видя два сака,но единият беше празен.Обясни ми ,че се случвало единият сак да бъде празен и след време ще започне да се смалява и накрая да изчезне,но може и да се появи ембрионче,затова трябваше да се видим и следващата седмица.В девета седмица ходихме пак на док и тогава вече се видяха два пълни сака.Сега съм в 36 седмица и ми остават още 2седмици до великия момент.Успех на всички мами.

# 187
  • Мнения: 69
 newsm47 момента е наистина велик! Успех на pupa2! 

# 188
  • Мнения: 148
Привет и от мен  Hug
Аз съм в 9г.с., досега съм ходила 2пъти на ехограф, веднъж в 5г.с. и веднъж в 7г.с. Втория път бях много изнервена и казах на доктора, че не искам с вагинален ехограф и той ме прегледа с коремен. Да но ми вика- абе има дублиране май  #Crazy, ама не се вижда така добре на коремния. Аз веднага свалям гащи  Embarassed и на магарето. Видя ме с вътрешния и ми принтира ехография,  но не иска да се настройвам заради синдрома на изчезващия близнак и взе да ми говори глупости от сорта, ами те наистина са 2 неща в мехурчето, ама от едното става плацента, от другото бебе. Аз обаче обичам да чета и да се интересувам, занесох ехографията на леля ми, която е лекар и тя е категорична, че става въпрос за 2 плодни сака,но според нея доки ми е говорил глупости, защото "изчезването" е често срещано явление. Според вас кога мога на 100% да съм сигурна, че и двете ще останат, чак в 9 месец ли?
 На 3.12 пак съм на преглед, стискайте палци.
поздрави на всички

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 10:34 от mmagi

# 189
  • Мнения: 55
И аз да се отчета  Laughing
Всъщност на първия ехографски преглед в 5 г.с. разбрах, че съм бремена с четризнаци  Shocked. Бяха се хванали и 4-те трансферирани ембриона, които д-р. Стаменов ми върна при първо ИКСИ. Но след редукция в 8 седмица оставиха двечки.   

# 190
  • по течението на реката
  • Мнения: 325
В средата на осмия месец и то защото посред нощ отидох със силни болки.Приготвиха ме да раждам,защото съм била с голям корем,значи бебето било едро,видяха в последния момент,че са две и направо хукнаха да ги задържат,че били малки. Laughing

# 191
  • Мнения: 375
в 6г.с. се видяха 2 сакчета и в 8 г.с чухме сърдечна дейност,момента беше незабравим Heart Eyes

# 192
в 8ма. Беше неочаквано!

# 193
  • Мнения: 173
Още в началото се видя,че ще са близначета,тъй като са двуяйчни Hug
В 6г.с видяхме плодните сакчета ,малко по-късно чухме сърдечната дейност...ТОВА БЕШЕ ЕДИН ПРЕКРАСЕН МИГ И НАЙ-СТРАХОТНИЯ ЗВУК ,който съм чувала Hug

# 194
  • Мнения: 23
 Joy Аз да ви кажа, когато усетих, че съм бременна  изчаках още една седмица за да си направя тест. Беше положителен и се обадих на познат лекар при когото отидох на преглед. Той съответно каза, че още е мнооого рано(щото не беше дори и 5 г.с), но ще ме прегледа. Веднага се видя точката, в което се уверих и аз. След това имах много неща за вършене и работа в службата, та отидох пак при него на 27.12.07 г.в  началото на 3 месец от бременността, дата която няма да забравя. Тогава при прегледа се видя нещо странно и аз се притесних,че бебето е с някакви малформации. Помолих, ако е така искам да знам, но той ме прегледа и на вагинален ехограф и тогава цъфна другата маймуна в пълен ръст. Беше изумително..не зная кога се е разделила яйцеклетката но няма значение.ДА СА НИ ЖИВИ И ЗДРАВИ

# 195
  • Мнения: 4 473
В 6та г.с. при първият преглед. Бях леко шокирана от новината, поднесена ми в навечерието на 30-тия ми РД. Grinning

# 196
  • Варна
  • Мнения: 334
Здравейте! Аз разбрах в 8-ма седмица, че съм бременна с близнаци. В 10-та с вагинален ехограф чухме и вълнуващото туптене. Много ме е страх дали ще успея да ги задържа. Опитвам се да мисля позитивно, но страхът надвива всички радостни мисли и очаквания.

# 197
  • Мнения: 242
Ами абстрахирай се Hug Вярвай,че всичко ще е наред.Опитай се да си намериш доктор,на когото имаш доверие и който има достатъчен опит,за да направи всичко възможно да задържиш бебетата.Почивай много и се пази! Знам,че звучи клиширано,но си е чистата истина.Не слушай този или онзи,че е трудно да износиш близнаци,че е трудно да ги гледаш и подобни неща.Само ще се параноясаш допълнително,а в момента изобщо не ти е нужно..
Всеки го естрах...Аз не смеех да се зарадвам до 5 месец.Вместо да се хваля,че съм бременна с близнаци,аз не смеех да кажа на хората,че бебетат са две.Не че не се знаеше,но избягвах да говоря..След всеки преглед се чувствах добре,особено когато доки ми казваше,че всичко е наред.Дори когато се притесняваше,че бебетата ще са най-вероятно недоносени /съдейки по фигурката ми/,аз не спирах да вярвам,че всичко ще е наред и ще са си ок.Пък и все си виках,че е по-важно да са живи и здрави,а дали ще лежат в кувьози или не..няма значение...
Е,вече съм почти в деветия месец и ще ти кажа,че не е толкова трудно да износиш близнаци.Ако не се вайкаш при всяка болежка,която неминуемо ще съпътства цялата ти бременност отсега нататък,всичко ще е наред Hug
Просто си повтаряй,че всичко ще е наред,защото то ще е такова.Излишно е да мислиш,че нещо ще стане..просто няма смисъл...
Извинявай за дългия пост и се надявам да не си се отегчила...но искам да знаеш,че всяка бъдеща майка има такива притеснения,независимо дали бебето е едно или две, или три....Просто мисли позитивно Hug Вече си "благословена" с близнаци.Остава само да се радваш на бремеността си Mr. Green

# 198
  • Варна
  • Мнения: 334
 foxy81 много ти благодаря за подкрепата. Аз отсъствах няколко дни и от вратата направо на компютъра. Обещавам, че всеки ден ще препрочитам твоя отговор, защото усещам, че думите ми въздействат позитивно и ще ми помогнат в наистина параноичното ми състояние. Дано всичко да е наред и при теб и при всички бъдещи майки. А аз от време на време ще пиша по някой ред след прегледите.

# 199
  • Мнения: 242
KAPO много,ама много се радвам,че думите ми са ти въздействали по този начин Hug Аз вече съм в деветия месец..е,значи е възможно да износиш близнаци до края. И благодаря ти за загрижеността Hug,добре сме и тримата Mr. Green Даже се чудя защо все още не искат да излизат?!? Шегувам се естествено...когато поискат-тогава,макар че аз си мисля тези дни да ходя до болницата,за да си запазвам дата за секциото.И смея да кажа,че изобщо,ама изобщо не ме е страх.Искам само да си ги гушна. Heart Eyes
Искаш ли истината? Никога не съм искала да имам близнаци,та камо ли и двете да са момчета.На първия преглед буквално ми се приплака,но не от радост,ами защото са две Shocked Направо да ме убие човек #Cussing out След 3-4 дни свикнах с мисълта,че са две и се успокоих.В 20 седмица отидох на преглед с надеждата,че поне едното ще се окаже момиче,но...нъцки!!! Ей,как ми стана криво тогава...не мога да ти опиша...и пак да ме набие човек,че такива работи мисля..В момента,в който започнах да им усещам главичките или гръбчетата обаче /а при мен беше сравнително рано/ вече си ги исках и двете,независимо дали са момчета,независимо колко ще са буйни /или добри/,независимо колко ще ни е трудно в началото с бъдещия татко и изобщо ..независимо от всичко.
Много е хубаво да носиш в себе си две бебета,повярвай ми!! Сега вече да толкова големи,че виждам очертанията на частите на телцата им по корема си.Постоянно се движат и се "галим" Mr. Green И двете са ми седалищно и малко ми тормозят пикочния мехур,но..бял кахър... още много "бели кахъри" ще видиш през цялата бременност,но ще бъдеш най-щастливата бременна на света Flutter
Айде аз пак спирам до тук,защото много се разприказвах,но наистина искам да ти внеса успокоение,че нито е толкова страшно,нито е толкова трудно да износиш бебетата си.Само почивай максимално и наистина си намери добър доктор,който да следи бременността ти. Hug Hug Hug
Ние чакахме тези бебенца повече време отколкото сме предполагали и съм невероятно щастлива,че въпреки това всичко се нареди сравнително бързо.А можеше и да ги няма сега,ако не бях намерила навреме добър доктор..Но това е друга тема.Просто се радвай,че си бременна  bouquet

# 200
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
При втория преглед във 7 седмица. Сърчицата им видях преди 3 дни в 10-та седмица. Надявам се че тази бременност ще бъде успешна, много съм изплашена макар че всичко за сега е добре. Но знам ли какво ще е развитието. Нещата се влошават допълнително от роднините, не срещам грам разбиране от тяхна страна. Като разбраха че са две още са неприятно шокирани  Sad

# 201
  • Мнения: 34
Здравейте!Първата ми бременност беше с близнаци момченца,но приключи в третия месец!Тогава докторите ми казаха че никога няма да имам близнаци!Но след шест месеца забременях отново!Първите два пъти на ехографа се виждаше едно бебче и всички мислехме че е едно,но коремат ми започна да расте много бързо и когато отидохме в четвъртия месец на консултация споделих с докторката.Попитах я дали може да са две,а тя ми отговори че не е възможно,но докато ме гледаше на ехографа и си говорехме изведнъш се изчерви,замълча и се вгледа в монитора!Направо ми изкара ангелите помислих си че пак нещо не е наре,а то се оказа че наистина са две!Сега си имаме две малки бандитки който бързаха да видят света и се родиха в тринадесетия ден от осмия месец от термина!Казват се Ивона и Виктория и са на девет месеца!Деси хич да не ти пука какво мислят другите!

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 16:31 от HORTENZIA

# 202
  • Мнения: 741
Едва в 11 г.с. д-р Марков видя, че са два плода- на неговия ехограф съвсем ясно ги видях и аз. Изумлението ми беше толкова голямо, че доктора каза: "нали не си мислиш, че мога да се шегувам за такова важно нещо". Преди това гинеколожката твърдеше, че е едно. А аз се чувствам доста по- различно от предишните бременности и корема ми е по- голям!!!

# 203
  • Мнения: 7 640
еднояйчните често се крият по до късничко Grinning

# 204
Zdraveite!V 4g.s. razbrah,che sam bremenna i otidoh na ginekolog...tq vidq 2 plodni saka i beshe kategorichna.V 7g.s. otidoh otnovo i pak se vijdaha dve,dori vidq i pulsacii-sashtata doktorka.Na drugia den otidoh na drugo miasto,za da me vidqt s vatreshen ehograf  i mi kazaha,che e edno..veche vlizam v 3mesec,a vseki mi kazva razlichno?!

# 205
  • Мнения: 183
При мен още на първия преглед в 5-та седмица се видя сянката на второ бебе. В 7-ма седмица видяхме едно цяло бебе със сърчице и главата на второто само. Сега чакам 10-та седмица за да видим дали ще има две сърца......  Силно се надявам да са две Praynig Praynig!!!! Винаги съм искала близнаци и в момента съм ужасно щастлива!

# 206
  • Мнения: 166
Аз пък мразя да ходя по болници и като разбрах ,че съм бременна реших ,че не е нужно да ходя всеки месец по доктори. Отидох във 3 месец на доктор и тя ми каза мале тук нещо ми се струва нередно много крачета и ръчички малко се уплаших ,но изведнъж ме попита има ли кой да ти помага ,ще си имате разнояйчни близнаци .

# 207
  • Мнения: 127
Аз вече съм отговорила на тази тема, но сега искам да се извиня че ще напише нещичко извън темата  Embarassed
Напълно съм съгласна с foxy81. КАРО не слушай никого, просто се радвай на бременността си, това е дар. Аз съм акушерка и въпреки това, когато се случи на теб, а не на други хора вече гледаш нещата с други очи. И аз като КАРО започнах бременността си със страх, дали ще изкарам до 3ия месец, после до 5ия, после се молех да стигна до момента в който те ще тежат над 1000гр, за да може ако се родят да имат шанс да оцелеят. И така седмица след седмица вече съм в 32г.с. момичетата са добре, ритат ме доста силно, та чак им се карам  понякога Mr. Green Сега малко ме е яд, че почти през цялото време бях като на тръни, вместо да си живея живота и да се радвам на момента. КАРО не прави моята грешка. Каквото ни е писано, това ще стане и да го мислим и да не го мислим то си е съдба, която не можем да променим. За съжаление има и лоши хора, които едва ли не нарочно ще ти говорят лоши, плашещи неща. Изягвай подобни личности, не слушай за суеверия и бабини деветини. Мисли само, че ти си благословенна и различна от всички други. Дарена си това да износиш и родиш не едно, а две малки същества, които разчитат на теб. И в тяхно име ТИ трябва да си спокойна и да се чувстваш добре, за да може и те да са добре, защото бебето усеща и се влияе от емоционалното състояние на майката. Вярно е, че многоплодната бременност е малко по-натоварваща организма на майката, но в крайна сметка нито ти, нито аз ще сме първите заченали и родили близнаци, нали  Grinning?! Ще се радвам да продължиш да пишеш и да кажеш как си. От сърце ти желая успех и лека бременност. Ако желаеш мога да ти дам и скайпа си за да не спамя така тук, че се чувствам неудобно  Embarassed
 Бъди една красива, щастлива и спокойна мама preggo

# 208
  • Мнения: 90
При мен ги видяха в 7 г.с.

# 209
  • Мнения: 851
 По сметки на лекарите бяхме началото на 7ма седмица.
Отидохме да видим сърчицето на сакчето, което виждахме предишните 2 седмици и то каква изненада- второ бебе в същото сакче.
Размера е същия, има и сърдечен ритъм, а защо не сме го виждали...... никой не може да си обясни...рамежливко
Чакаме еднояйчни близнаци Simple Smile

# 210
  • Мнения: 395
при мен на първия преглед, в 8 г.с. ми каза доктора, че съм бременна, че сърчицето бие и да отида след месец. Grinning
Чак в 15 г.с. ме попита: "Нали знаете, че са близнаци?"  newsm78 Аз в първия момент се замислих, че когато и да ми изчислят термина, чак до близнаци няма как да ги докараме. Явно съм гледала много объркано, защото той уточни "Две са".  #Crazy В рода ни няма близнаци и не съм и очаквала подобно нещо, но точно предната вечер се майтапех по повод порасналия ми корем, че "а ако са близнаци - еей такъв ще стане" и сега като го гледам не съм била далече от истината Joy

# 211
  • Мнения: 8
zdraveite neka i az da se vklu4a za6toto pri nas do Shocked 7mi mesec i malko se vijda6e samo edno a ni gledaha na ehograf vsiaka sedmica v Egipet daje kato se pribirahme na leti6teto ne vyarvaha 4e ima o6te do rajdaneto i me pusnaha da letya samo s dokument ot doktora   i taka sled kato se pribrah dokato oformiya dokumenti li4ni lekari i tn otidoh i tuk na ehograf i pak mi kazaha 4e e edno i blizo 3 sedmici predi da rodja mi kazaha 4e sa bliznaci  Joy Laughing ednoyai4ni i dobre 4e i togava gi vidyaha  byah mnogo 6tastliva i nepodgotvena no da sa ni jivi i zdravi okaza se 4e sa bili edno zad drugo hahaha dori i pola na ednoto do posledno ne se znae6e rodih 37 g .s. i slava Bogu imam momi4eta

# 212
  • Мнения: 7
zdraveite,na men mi kazaha mnogo rano che she imam bliznaci v vtoria mesec,mnogo se zaradvah me,no do rajdaneto znaeh pola samo na edinia bliznak e nakraia se okaza che imam momche i momiche.Chuvstvoto e prekrasno Simple Smile

# 213
  • Мнения: 1 895
Моля, пишете на кирилица!!!

# 214
  • Мнения: 54
Още на първото ходене на преглед, при което трябваше да ми потвърдят или не, че съм бременна. Да е било 6-7 седмица. Тогава докито ми каза, че са две! И аз не очаквах. И в моя род няма близнета. Интересна беше реакцията на мъжа ми, който след като му съобщих, ми каза: "Ами да - аз винаги съм знаел, че ще имам близнаци!" Тогава вече онемях!  Joy Ако ми беше казал по-рано..... Wink В седмия месец ми казаха, че едното е момче 100%, а другото - също, но бе беше сигурен. Наистина излязоха 2 момчета. Да са живи и здрави.
P.S. Дядото на мъжът ми са били 8 деца - 6 от които - 3 двойки близнаци. Макар, че според мен не това е определящо в нашия случай.

# 215
  • Мнения: 88
в 8г.с.- на първият преглед

# 216
  • Мнения: 23
томи, моя прабаба и тя е имала 3 двойки близнаци,да не сме далееееееечни роднини Joy

# 217
  • Мнения: 5
Аз разбрах в 6г.с

# 218
  • Мнения: 45
На мен ми каза доки на първия преглед на 5 седмици,че са две направо онемях и си имаме голям батко едното се виждаше че е момче, другото до последно се криеше и доки ме окуражаваше че ще е момиче да ама не имаме си трима сина да са ни живи и здрави и ние нямаме близнаци в рода.

# 219
  • Мнения: 8
Още втората седмица, въпреки, че не е много сигурно дали ще оживеят.
Не съм казала още на децата, че ако не излязат, кански рев  Cry
Дано да ги родя и тричките...
айде честито, ама нещо тикерът не ти е в ред мисля newsm78

Браво, героиня си ми ти! Героиня на Майка България!Стискам палци всичко да е наред!

# 220
  • Мнения: 24
След като си направих тест и той излезе положителен  EFP и след голямата радост от новината, че съм бременна preggo, на следващия ден прокървих и по спешност отидох на лекар. На видеозона се видяха два плодни сака и доктора ни зарадва с новината, че очакваме близнаци.Но бяхме предупредени, че има вероятност единия и дори и двата плода да не се развият /била съм в 4г.с/.След седмица на контролния преглед едно сърчице вече тупкаше Heart, а след още една седмица сърчицата вече бяха две. Heart HeartHug

# 221
  • Варна
  • Мнения: 506
Аз бях ентусиастка майка и отидох още към 5-6-тата седмица и ми казаха, че са близнаци, но че много често единият абсорбира другия и че още е рано да се каже. Месец по-късно ми казаха, че е останало едно. Разочарованието беше голямо.
И така до петия месец, когято отидох в АГ Варна да си избирам лекар за раждането и вече на големия видеозон ме сюрпрезираха, че са двама.
Няма да забравя лекарката, която до две седмици преди това ми следеше бременността, как се чудеше:"Колко е бързо това дете - кога беше от тази страна, пък сега е от другата!" Laughing

# 222
  • Варна
  • Мнения: 506
Искам също да допълня за всички бъдещи майки на близнаци, които са писали по-нагоре, да не се притесняват, а да си мислят колко много обичат и ще обичат малките разбойници/чки. Спокойствието е най-важно и не се стресирайте, че щом са повече от едно, значи има нещо проблемно в бременността. Това просто е една двойна радост. Не забравяйте, че както вие се чувствате, така и те се усещат вътре във вас.
Успех на всички, леко носене и бързо раждане!  Simple Smile

# 223
  • Мнения: 39
При мен се видяха още в 6г.с

# 224
  • Мнения: 124
На мен ми казаха още на първия преглед-в 7 г.с. , сърчицата и на двете вече биеха. Новината надмина всичките ни очаквания, защото никога в рода ни /нито в този на съпругът ми/ не е имало близнаци.  Grinning

# 225
  • Мнения: 344
В началото на 4-ти месец,до тогава си мислех че е едно:)

# 226
  • Мнения: 8
Здравейте,мами!
Аз разбрах ,че вероятно ще имаме близнаци 4г.с +2дни,а това окончателно се потвърди в 6г.с.когато се видя и чу ,че и двете сърчица бият.Ние нямаме история за близнаци в рода,но месец преди да забременея еднократно пих"Клостилбегут" по лекарско предписание.Така че сега очакваме бебе № 2 и №3. Hug

# 227
  • София
  • Мнения: 32
Моите близначета за първи път се видяха на втория ми преглед - някъде към 8 г. с. Интересното е, че този ден бях на преглед при две различни лекарки. Едната, при която ходя по здравната каса, въобще не разбра, че са близнаци, а другата веднага ги видя. Ако не посещавах и частен кабинет и до днес нямаше да зная, че чакам 2 бебета (днес например ме прегледа само сестрата, защото лекарката закъсня, и се оказа, че дори все още не е отбелязано в картона)... Затова пък изненадата беше още по-голяма, тъй като не очаквах да чуя нещо ново на втори преглед в един и същи ден.

# 228
  • Мнения: 421
Ние разбрахме още в 5 г.с. на първия преглед. При нас се получи с помощта на Клостилбегит. Още преди прегледа имах усещането, че бебетата ще са две и когато лекарят го потвърди, не се изненадах много. В рода ми близнаци е имала лелята на баща ми (едното бебе е починало), но те май са били еднояйчни.

# 229
  • TX
  • Мнения: 590
Първият ми преглед на ехограф беше в 5 г.с но ги видяха, че са две на поредния 7 преглед на ехограф което беше 16 г.с Късничко нали.
Нямаме фамилна обремененост и през цялото време симптомите ми са били като за многоплодна бременост , но лекаря, който ме е гледал е нямал очи да ги види Както казва другаря Ленин и най добрата техника в ръцете на некадърника остава куп желязо. Но поне са ми здрави и хубави дечицата и дай Боже да е тъй

# 230
И ние разбрахме случайно , че са двечки в 16 г.с, отидохме на преглед при друг лекар.Изненадата беше голяма, имаме и кака на почти 6 год. Вече съм в 27 г.с  надявам се всичко да е наред и да стинем до финала! Успех на всички мами.

# 231
  • Свищов
  • Мнения: 209
Още на първия преглед в 5 г.с. доктора видя две сакчета Grinning. Бременна съм след инвитро с разнояйчни близнаци.

# 232
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Още на първия преглед 5-6 седмица разбрахме, че ще са три, но не бяхме изненадани, защото са след инвитро и имах огроооооомна стойност на ЧХГ и даже очаквахме и повече Simple Smile.

# 233
# 234
  • Мнения: 3 638
Първият ми преглед на ехограф беше в 5 г.с но ги видяха, че са две на поредния 7 преглед на ехограф което беше 16 г.с Късничко нали.
Нямаме фамилна обремененост и през цялото време симптомите ми са били като за многоплодна бременост , но лекаря, който ме е гледал е нямал очи да ги види Както казва другаря Ленин и най добрата техника в ръцете на некадърника остава куп желязо. Но поне са ми здрави и хубави дечицата и дай Боже да е тъй

Пак по-добре от една позната, дето не стига, че не ги бяха видяли до не знам си кой месец, ами после й бяха казали, че бебето е с две глави  ooooh!

# 235
  • TX
  • Мнения: 590
Първият ми преглед на ехограф беше в 5 г.с но ги видяха, че са две на поредния 7 преглед на ехограф което беше 16 г.с Късничко нали.
Нямаме фамилна обремененост и през цялото време симптомите ми са били като за многоплодна бременост , но лекаря, който ме е гледал е нямал очи да ги види Както казва другаря Ленин и най добрата техника в ръцете на некадърника остава куп желязо. Но поне са ми здрави и хубави дечицата и дай Боже да е тъй

Пак по-добре от една позната, дето не стига, че не ги бяха видяли до не знам си кой месец, ами после й бяха казали, че бебето е с две глави  ooooh!
  ужас , ето защо например в една Шотландия дори и пола на бебето не искат да казват, защогто можеш да ги съдиш, че са те подвели , а при това с двете глави си е .......... ужасно не мога дори в момента да намеря точния епитет

# 236
  • Пловдив
  • Мнения: 360
2-на радост   bouquet

# 237
  • Мнения: 3 638
Честито! Лека и успешна бременност!   bouquet Hug

# 238
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Още на първия преглед / 5 седмица / се видя един по-голям и един доста по-малък плоден сак, а ЧХГ - то ми по нищо не подсказваше, че бременността ще е двуплодна Simple Smile. Бременна съм след ИКСИ процедура. На втория прегледа в 7 седмица се установиха две сърдечни дейности.

# 239
  • Мнения: 25
Видяхме нашите момчета в 16 г.с.Дотогава виждахме само 1 бебе и хоп приятна изненада в 4 месец.

# 240
  • Мнения: 4 458
Видяхме нашите момчета в 16 г.с.Дотогава виждахме само 1 бебе и хоп приятна изненада в 4 месец.

Явно е била голяма изненада и надявам се приятна  Hug

# 241
  • Мнения: 58
Нашите точици се видяха още на първия преглед в 5-6г.с.

# 242
  • Мнения: 46
Аз до 24-та седмица живеех с мисълта за едно бебе. Бях ходила на 4 различни доктори, дори правих биохимичен скрининг в 16-та седмица. Там резултатите ми бяха леко завишени- но бяха в норма и въпреки това ме пратиха при доц. Русева на фетална морфология. Тя видя добре изграден гръбнак, оформена глава, плътни кости, но така и не видя два плода  newsm78 И така стигнахме до д-р Марков, който още от вратата ме пита ще раждам ли вече или съм с две, а бях само в 24-та...

# 243
  • Мнения: 36
В 12-та г. с. разбрахме...едното бебенце се беше скрило зад другото и лекарката щеше да приключва с прегледа , когато ме заболя яйчника , и й казах да го погледне , та тогава се видяха 2-те главички една до друга , а в последствие и двете телца...Направо не можех да си кажа името от радост...много се зарадвах.

# 244
  • Мнения: 53
Още при първия гинекологичен преглед - 7-ма седмица.

# 245
  • Мнения: 4 473
Бях ходила на 4 различни доктори

 Shocked Shocked Shocked

Четирима лекари и нито един да не види втори плод?! Нямам думи. ooooh!

# 246
Oshte na parvia pregled v 6 sedmiza mi kazaha che sa dve i biah v shok zashtoto veche imam sin na 5 i nikoga ne sam si predstaviala che shte imam 3 deza ,ne spah pochti edna sedmiza samo kato si predstaviah kolko trudno 6te bade

# 247
  • Мнения: 96
Здравейте
При мен двата плодни сака се видяха още в 4седмица,само че единият е леко по-малък от другия ми каза докторът.Предупреди ме,че има вероятност единият да изчезне,но нищо не се знае все още.
При вас дето рано сте разбрали,че носите близначета казаха ли подобни работи? Много се вълнувам,защото освен това ми е и първа бременност Laughing Надявам се да си останат две,даже докторът ми изписа нещо за задържане + витамини.

# 248
  • Мнения: 7 803
ами така е. всяка втора бременност започва като двуплодна, но само всяка 80та завършва с 2 бебета. това за задържане не ми говори нищо, но си и мисля, че си е Божа работа, ако ембриона спре да се развива, което се случва най-често, няма лекарства които да помогнат

# 249
  • Мнения: 96
Значи аз ще съм 80-та. HugСтискайте ми палци Simple Smile

# 250
  • София
  • Мнения: 303
Тъй като правихме ин-витро и резултата от кръвния беше доста голям на 10 ден, предположихме,че са 2.
Това се потвърди и при първия преглед в 5 г.с.

# 251
  • Мнения: 67
Още на първия преглед в 6 седмица.

# 252
  • Мнения: 714
 Здравейте,Честита Нова Година!При мен се случи в10г.с. и това беше най-големия подарък за нас!Лека и безпроблемна бременност на всички мами!  bouquet

# 253
  • Мнения: 118
На първия преглед в 6-та седмица!

# 254
  • Мнения: 22
в 6-7 гестационна седмица Simple Smile))))) Сега съм в 25-та чакам с нетърпение да си гушна моите малки съкровища.

# 255
  • Мнения: 206
Здравейте на всички мами! Аз вчера посетих гинеколога за пръв път и след няколко минути на видеозона (първо каза, че не е сигурен) видя 2 плода. Ние имахме съмнение, защото при мъжа ми има наследственост, но когато ти го кажат..... чувството е велико. И двамата сме много щастливи. А пропуснах - края на 6 г.с; дори на екрана излезе, че едното е 6с 6 д, а другото 6 с 5 д ?! не знам дали е нормално, първа бременност ми е и се образовам от интернет. Естествено и от безценните (понякога доста изнервящи) съвети на близките ми мами.
Нямам търпение да почвам да се хваля на ляво и на дясно, но за сега само семействата ни и най-близките са информирани, нали не било хубаво да се казва толкова рано....бабини деветини ,ама какво да правиш ще трябва да потърпя още малко.
Успешна бременност на всички и много сладки близначета!

# 256
  • Мнения: 9
Мила addy_1 , със съпруга ми разбрахме още в 5 г.с. че чакаме близнаци, даже още не беше сигурно, защото бяха още плодни сакчета и лекаря ни каза да не бързаме да се радваме, защото можело да не са ембриони и двечките, но ние бяхме толкова сигурни, че ще си останат и двечките, че се похвалихме на "целия свят"! Наистина няма по голяма радост от това да си "двойна" мама! Сега ги чакаме с нетърпение да се появят на бял свят, някъде след Великден ще бъде! За самата бременност не се притеснявай, много е индивидуално, на мен ми казваха че е много трудно, а в интерес на истината започна да ми става трудно чак в 7 месец, като понаедрях повече. Стискам палци всичко да бъде наред и да родиш прекрасни дечица!

Mila addy_1 , sas sapruga mi razbrahme o6te v 5 g.s. 4e 4akame bliznaci, daje o6te ne be6e sigurno, za6toto bqha o6te plodni sak4eta i lekarq ni kaza da ne barzame da se radvame, za6toto mojelo da ne sa embrioni i dve4kite, no nie bqhme tolkova sigurni, 4e 6te si ostanat i dve4kite, 4e se pohvalihme na "celiq svqt"  Laughing! Naistina nqma po golqma radost ot tova da si "dvoina" mama! Sega gi 4akame s netarpenie da se poqvqt na bql svqt, nqkade sled Velikden 6te bade! Za samata bremennost ne se pritesnqvai, mnogo e individualno, na men mi kazvaha 4e e mnogo trudno, a v interes na istinata zapo4na da mi stava trudno 4ak v 7 mesec, kato ponaedrqh pove4e. Stiskam palci vsi4ko da bade nared i da rodi6 prekrasni de4ica!

-----------
Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 22 мар 2010, 20:31 от AnMary

# 257
  • София
  • Мнения: 5 720
В 12 г.с. и 2 дни  Crazy

# 258
  • Мнения: 48
При мен още в 4 г.с се видяха 2 те плодни сакчета.

# 259
  • Мнения: 15
в 6 г.с,но не беше сигурно,в 7 г.с влязох в болница с прокървяване,и след това много пазене,хапчета и на легло усях да ги износя до 2я ден на 9я месец.Сега имам две прекрасни госпожици.

# 260
  • Мнения: 86
В 11 -та г.с., и то след като бях 6 дни в болница за задържане след прокървяване и три ехогравски прегледа и скандал с лекаря, че се опитва да се подиграва с емоционолната ми чувствителност  Wink

# 261
  • Мнения: 4 458
....и скандал с лекаря, че се опитва да се подиграва с емоционолната ми чувствителност  Wink

 Joy

Само да не се скараш на акушерката като ти каже, че си за предродилна зала. Аз така направих  Blush Категорична бях, че няма да раждам  Naughty  и че съм в болницата само за задържане  Crossing Arms ( 46 дена преди термина!)  Удържах до следващия ден, но пък ми уйдисаха на акъла и ме сложиха за задържане нищо че бях с 3 см. разкритие  Whistling Скарах се и на лекарката, че ме е излъгала че ще ме изписват след ден, но тя явно си беше свикнала и с усмивка на уста каза: "Не съм те излъгала бе човек, ние наистина ще те изпишем само че с две бебета"  hahaha

Ейй, това да си бременна с близнаци е двойна лудост hahaha

Лека и безпроблемна бременност на всички и здрави бебета  Hug

# 262
  • Мнения: 6
В 7 г. с. - при първото прокървяване... През цялото време ме плашеха, че едното ембрионче може да не оцелее  Sad   Ноо, болници, инжекции, системи и мноого лежане и резултатът е момченце и момиченце, които родих в първата седмица на 9-тия месец!  baby_neutral  baby_neutral

# 263
  • София
  • Мнения: 973
В 7г.с. като видяхме двете ембриончета и как им тупкат сърчицата. На предишния преглед докторката видя едно плодно сакче, но каза, че до следващия път може да се появи още едно ( тъй като забременях ИКСИ и ми върнаха трички ембриончета и се очакваше такава изненада ). Не знам защо бях сигурна, че са двечки и все им говорех в множествено число  Blush  и надзъртах в темичките за Близнаци.  Това беше преди 2 дена  Grinning и още някак си не мога да го проумея

# 264
  • Мнения: 331
ЧЕСТИТО, ЛИЗИ, ЛЕКО И СПОКОЙНО ДЕБЕЛЕЕНЕ И САМО УСМИВКИ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА! НЯМА ПО-ХУБАВО НЕЩО, КОЕТО МОЖЕ ДА ВИДИШ НА ЕХОГРАФА, ОТ ДВЕТЕ МИГАЩИ ЗВЕЗДИЧКИ! АЗ ГИ ВИДЯХ ПРЕДИ БЛИЗО 7 Г. И ВСЕКИ ДЕН БЛАГОДАРЯ НА БОГА, ЧЕ МЕ СПОЛЕТЯ ТАКОВА ЩАСТИЕ.  bouquet

# 265
  • Мнения: 148
ние отидохме на преглед в 5та седмица и докторката каза че са 2 плодни сакчета и че трябва да изчакаме 2 седмици за да ни каже 1 или 2 бебета са.когато отидохме вторият път ни каза че са си 2 със сигурност и им чухме сърчицата.беше голяма изненада за всички защото нито в моето нито в семейството на съпруга ми е имало близнаци  Grinning

# 266
  • Мнения: 331
нито в моето нито в семейството на съпруга ми е имало близнаци  Grinning
и в нашите нямаше, обаче впоследствие се оказа, че бабата на моичкия е загубила близнаци в 5 месец бременна, а сестрата на мойта баба също е имала, но ги е загубила при раждането. така че разпитай баби и лели. аз дълго време живях с утопията /и до днес/, че господ е чул молбите ми за 2 момиченца.  Joy

# 267
  • Мнения: 148
 Grinning аз също разпитах баба си тъй като имам една 2ра братовчедка с близнаци,но се оказа че при нея са от страна на баба и ,а ние имаме роднинска връзка от страна на дядо и.освен тези други близнаци нямаме.и аз си мисля че Господ е решил да ни дари с 2 момченца  Laughing защото ние дори не сме правили бебе те са пълна случайност  Laughing
в началото се притеснявахме че ще ни е много трудно и как ще се справим но решихме че ще ги задържим  Heart Eyes сега ще сме с 4 деца,защото тати си има и 1 момче от първия си брак на 11години
пълна къща-весела къща

# 268
  • Мнения: 78
Днес разбрах, че и аз си имам 2 плодни сакчета. По мои изчисления трябваше да съм в 6 седмица, но лекарката каза , че съм 4-5, защото били две и били  по малки.   Laughing Laughing Laughing

# 269
  • Мнения: 7 803
ъъъ извинете,ма не знам какво общо има размера със седмиците  newsm78 те се определят спрямо последният цикъл. по големината се определя, кото месеци наред не е имало цикъл. аз не бих вярвала на такъв лекар.
лека бременност на всички

# 270
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Ако цикълът е по-дълъг, съответно овулацията е по-късно и може да има разлика между размера на сакчетата и гестационната възраст, сметната според цикъла.  Peace

# 271
  • Стара Загора
  • Мнения: 308
Още 8 г.с. се видяха моите. Ама знам за случаи, при който са се видели към 5-тия месец, 20 седмица, защото са били на всички прегледи едно зад друго... Grinning  Но това е било преди години, сега ги виждат рано-рано.

# 272
  • Мнения: 46
сега ги виждат рано-рано.
Не винаги, моите ги видя д-р Марков в 24г.с., до тогава трима доктори + БХС не познаха колко бебета има в корема ми, единият д-р беше доц.Русева от МД и ми направи ФМ точно след БХС-то и всичко с бебеТО беше наред  Peace

# 273
  • Стара Загора
  • Мнения: 308
Оле, моите добре, че ги видяха рано. Представям си какъв шок е в шестия месец да разбереш, че са две  бебета. Ти си се настроила за едно и изведнъж   #2gunfire #2gunfire newsm05

# 274
  • Мнения: 242
Е да,ама си е готино с близнаци,нали Laughing

# 275
  • Мнения: 46
Е да,ама си е готино с близнаци,нали Laughing
Не си представям да гледам само дете,пък и веселбата е по2  Mr. Green

# 276
  • Мнения: 344
При мен ги видяха в 5-тия месец и шефа ми се шегуваше че всеки път като отида на консултация се увеличавали бебетата 4-тия било 1,после 5-тия 2 и да не ходя 6-тия че щели да станат 3:)

# 277
  • Мнения: 242
Е да,ама си е готино с близнаци,нали Laughing
Не си представям да гледам само дете,пък и веселбата е по2  Mr. Green

И аз така Simple Smile Сега си мисля,че да гледаш едно дете си е направо детска игра.И всичко "двойно" ми харесва повече..даже и двойно безсънните нощи,и двойните пакети памперси,и двойно пролятите сълзи от умора...и...и...и.... НО двойната усмивка е незаменима Heart Eyes   и двойно по-бързо свалените килограми също Mr. Green Дори и трето дете искам и не се притеснявам ако се случи.Е,таткото не е на същото мнение,но ще поживеем..ще видим Laughing /при него проблема е главно финансов,не че не иска още едно дете/
И сега се чудя как едно време съм била абсолютно против да имам близнаци и то момчета bash.Никога не съм искала,дори незнам защо..Вероятно защото не съм знаела колко е хубаво всъщност Grinning В момента,в който разбрах обаче,че бебетата може и да са три,но се оказаха само две,си ги исках всичките...две,три,четири......без колебание и независимо какъв пол ще са Heart Eyes   newsm63

Последна редакция: пн, 12 юли 2010, 00:20 от la chiquita foxita

# 278
  • Стара Загора
  • Мнения: 308
То коя жена не иска деца, и то много, ама като се замислиш в каква държава живеем и като се поогледаш какво става всеки ден - все по-зле и по-зле. А днес вече е така, че и здравето с пари си купуваш. Нямаш ли пари и лекарите не ти обръщат внимание..А тез деца с пари се гледат, а не какво ми вика една позната " сила, кураж и много любов и разбирателство", ама тези неща не купуват мляко и памперси от магазина.. Grinning Grinning малко грубо прозвучах, ама тоза е моето мнение, просто живеем в скапана държава.

# 279
  • Мнения: 242
То коя жена не иска деца, и то много, ама като се замислиш в каква държава живеем и като се поогледаш какво става всеки ден - все по-зле и по-зле. А днес вече е така, че и здравето с пари си купуваш. Нямаш ли пари и лекарите не ти обръщат внимание..А тез деца с пари се гледат, а не какво ми вика една позната " сила, кураж и много любов и разбирателство", ама тези неща не купуват мляко и памперси от магазина.. Grinning Grinning малко грубо прозвучах, ама тоза е моето мнение, просто живеем в скапана държава.

И аз щях да го напиша,ама реших да не ставам груба Laughing И моята идея беше такава...

Ааа и само да ти кажа,че аз лично познавам една жена /ако се замисля може и да познавам повече/,която категорично отказва да има дете,защото "тъкмо била отслабнала" ooooh!,иска да продължава да си хойка наляво-надясно и т.н.,а вече е на 37години.Съжалявам единствено мъжа й/по-точно приятеля й/,защото е свестно типче и иска дечица,ама...

# 280
  • Мнения: 331
като се замислиш в каква държава живеем ... здравето с пари си купуваш. Нямаш ли пари и лекарите не ти обръщат внимание..А тез деца с пари се гледатпросто живеем в скапана държава.

която категорично отказва да има дете,защото "тъкмо била отслабнала"
ами момичета, смятам че затова сме толкова различни, защото вски вижда по различен начин нещата.
първо - не се замислям в какква държава живея. ядосвам се, дразня се на всички простотии, но живея тук. обичам мястото където живея, ако не го обичах, нямаше да съм тук. живеем в глобализиран свят - всеки е свободен да живее където иска. винаги можеш да смениш държавата. на менени съм, че щом си тук, нямаш право да плюеш. можеш да градиш, евентуално, но не да плюеш. или да ходиш в друга държава. уредена. ако те искат там.
второ, здравето с пари не се купува. затова е хубавата българска поговорка 'ЗДРАВЕ ДА Е'. така че друго не ни трябва. защото и здравето не мож си плати, ако го нямаш, колкото и пари да имаш. а след здравето, твойта приятелка е много права, пази я сред приятелите си - след здравето ти трябва СИЛА, КУРАЖ, МНОГО ЛЮБОВ И РАЗБИРАТЕЛСТВО. ако имаш тия неща, няма да обръщаш внимание на млякото и памперсите. да не говорим, че с достатъчна доза от тия неща можеш и пари да почнеш да изкарваш. защото децата ти идват в живота не заради млякото и памперсите, а заради това че си здрава, силна, и ГИ ОБИЧАШ. вярвай ми.

децата не се гледат с пари. гледат се с любов.

и трето - тия дето 'тъкмо са отсабнали' мнооо ма кефят. мойта пък позната, освен че тъкмо беше отслабнала каза, че не ще второ, защото нямало да може да му осигури на второто 'добро обезпечено бъдеще'. иначе тя се облича в максамара.
та - момичета, извинявайте, ама пред вас стоят неограничени възможности.   bouquet

# 281
  • Мнения: 344
Браво мамамила много точно казано!Макар че като се замисля ако нямах пари за памперси незнам дали щтеше да ми е толкова готино пък и жилището нещо бързо отесня:)

# 282
  • Мнения: 7
В 9 седмица разбрах че са двечки.

# 283
  • Мнения: 151
Аз разбрах в 6 г.с. Отидохме със съпруга ми да потвърди гинеколога бременността ми и беше ми зацапало малко, а два месеца преди това бях направила в 6г.с. спонтанен аборт. Гинеколога гледа гледа, мълча. Аз се надигнах и почнах да гледам в монитора и двамата със съпруга ми попитахме "има ли бременност", а той чак тогава се усмихна и каза "Yes twins" А аз се зачудих правилно ли сам разбрала, но като чух и мъжа ми да повтаря "близнаци" сърцето ми подскочи от радост

# 284
  • Мнения: 146
В 11 седмица се видяха, че са 2 .В 7 седмица беше 1, може би другото се е крило

Общи условия

Активация на акаунт