Без пулс във 9 г.с моля за мнение.

  • 1 936
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте. Аз съм нова във форума, от много време чета и ползвам вашите съвети.
Случи ми се нещо ужасно. Бременна съм във 9.г.с вчера бях на преглед и доктора ми каза, че няма сърдечна дейност, каза също така, че трябва да се направи кюртаж. Аз не му повярвах след това веднага отидох на за второ мнение във Майчин дом Варна. Прегледаха ме за първи път го виждам този доктор. Обесних му какво ми се е случило, той каза да няма сърдечна дейност и плодът е спрял да се развива каза, че ембриона е спрял да се развива и, че отговаря на 7+4 дни г.с каза ДА вашия доктор не ви е подвел. Аз нямам болки нямам кървене. Също така се видя, че до дакчето има едно петно каза, че това е събрана кръв. Не знам какво да правя много ми се иска това да не е така. Да подчертая не са ме гледали със вагинален ехограф, а втория доктор даже не пусна да чуе дали има или няма пулс, просто исмери см на бебето и каза, че е спряло да се развива и потвърди че има събрана кръв, която е до сакчето. Аз съм потресена от вчера не съм на себе си. Моля дайте ми съвет какво да правя утре не знам какво да правя аборт или да отида на трето мнение.


Може и да ми дадете някое мнение за някой добър АГ да отида и там да пробвам. Вече не знам какво да правя.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 580
Отивай е болницата за кюретаж, там също ще те прегледат преди това. Опасно е дълго време с мъртъв плод в тялото. Съжалявам за загубата!

# 2
  • Мнения: 7
Утре ще отида пак да ме прегледат и след това ще реша вече, как да постъпя. Четох доста по темата, много от дамите пишат, че пулс се появява и във 10г.с

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 580
Минала съм през това, затова разбирам надеждата ти, но в случая и по размери не отговаря. За твое успокоение, иди и на трето мнение...

# 4
  • Мнения: 7
А възможно ли е уволацията да е закъсняла и бременноста да е настъпила по късно и за това  да отговаря на тези седмици и см?

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 580
Мисля, че разлика от две седмици е много. Също така сегашната апаратура е твърде добра, за да не отчете пулс.

# 6
  • Мнения: 3 033
Съжалявам. Аз също съм минала през подобно нещо повече от веднъж. Това, че няма още болка и кървене не означава, че има развиващ се плод. Щом не се чува пелс и не отговаря на седмиците, значи скоро ще се появи и кървенето, и болката. При мен стоя три седмици преди да започне, да даде сигнал, че нещо не е наред.
Ако искаш, пусни и кръвен тест да видиш стойността на коя седмица отговаря. Аз и това направих. В 10 г.с. теста отчети стойтост за 6 г.с. След три-четири дни се появиха и болките, и кървенето.

# 7
  • Мнения: 7
Най- вероятно утре ще се налага кюртаж. Вече изгубих и последна надежда. Най- вече ме ужасяват упойките 🙁😥

# 8
  • Мнения: 3 033
Няма страшно. Упойките не са болезнени. Физическата болка не е толкова сериозна, колкото емоционалната. Аз съм го преживяла този момент три пъти.
Манипулацията трае около 30 минути. После има леко кървене и болка. Наподобява на болезнен цикъл.

# 9
  • Мнения: 7
Аз съм със диагноза паническо растроиство и страхова невроза, мисалта за упойка и аборта какво всъщност е, ме вкарват във много голям шок.

# 10
  • Мнения: 828
В такава ранна седмица може да се направи и медикаментозен аборт ако толкова те е страх от упойки. Аз съм имала 2 кюретажа и 1 медикаментозен и честно за себе си предпочитам упойката - за 20 мин се събуждаш и всичко е приключило. Това даже не е истинска упойка,а нещо по-леко. При мен също бяха миседи - това е задържан аборт,няма кървене и болка,но въпреки това не се развива ембриона. Успех!

# 11
  • Мнения: 7
Днес бях при моя АГ отново проверихме за пулс, но нямаше и ми направи кюртаж. Каза ми, че съм имала много съсиреци и, че ембриома е бил мъртав от две седмици.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 580
Съжалявам! Предполагам, ако си млада и ти е първи мисед, няма да те насочат към допълнителни изследвания, но за твое успокоение, преди следващи опит, може да се консултираш с репродуктивен специалист да ти назначи такива.

Общи условия

Активация на акаунт