Неправилно определяне пола на Фетална морфология(след 18 г.с.)

  • 11 056
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 408
Да. И аз съм чувала от лекар, че понякога срамните устни се подуват и се виждат като семенници.
По темата - мярках миналата година тема за объркан пол и то в днешно време, когато има 3D, 4D и не знам си още колко D апаратури. ooooh! Crazy
Случва се. Но пък на мен ми направи неприятно впечатление репликата на една от акушерките в родилното. Тъкмо бях родила сина си и питам: Какво е?. А тя: Ами, момче, вие не знаехте ли?  Вижте какви големи тестиси има. #Crazy Дори да съм знаела, все пак тя е длъжна да ми каже пола на бебето като се роди. Но явно и персоналът е свикнал, че Феталната морфология грешка няма и съответно си мисли, че няма нужда да ми каже какъв е полът на току-що роденото от мен бебе.  newsm78

# 16
  • Мнения: 947
Егати без извинение лекаря ако един пол не може да определи..., не мисля че такъв би могъл да се нарече специалист.
Ако има определени обстоятелства, които му пречат естествено, че би могъл евентуалнооо да се затрудни, но все пак поставя компетентността на лекаря под съмнение.

# 17
  • София
  • Мнения: 23 123
Бях в 20 г.с., когато ходих на ФМ. Докторът с едното допиране на уреда до корема ми отсече "100 % момиче!". И позна човекът, за ужас на мъжа ми тогава.  Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 12 555
Полът ми беше казан първо от моята лекарка още в 16-та г.с и то на обикновен апарат. Така че не ФМ-то, а лекарят, който гледа е важно да е кадърен.

# 19
  • Мнения: 49
Полът ми беше казан,че ще е момче тогава бяхме двамата и мъжо подскачаше в кабинета,та и момче се роди  Wink  мисля ,че беше 23г. с не помпя.

# 20
  • Мнения: 822
Егати без извинение лекаря ако един пол не може да определи..., не мисля че такъв би могъл да се нарече специалист.
Ако има определени обстоятелства, които му пречат естествено, че би могъл евентуалнооо да се затрудни, но все пак поставя компетентността на лекаря под съмнение.

Понеже знаех, че ще има и такива коментари (които са оффтопик де), затова споменах, че не поставям под съмнение компетентността на лекаря. За специално този лекар, доц. Стойков, могат да се говорят само хубави неща. Аз съм много доволна от прегледа ми тогава, човекът ме прие на добра воля и не ми взе нито лев за ФМ, огледа обстойно бебето и каза, че е здраво! Е, позна! По-важно ми беше отколкото дали ще познае пола или не.
Извинете ме за офф-а.  Peace

# 21
  • Мнения: 947
Естествено, че бъдещите родители не отиват на ФМ, за да видят пола на детето, или поне аз лично не отидох заради това. Исках да кажа, че ако лекарят не може да определи пола на бебето, то какво остава за другите неща. Иначе похвално за този доктор, като се има предвид, че всички са го обърнали на бизнес.

# 22
  • Мнения: 4 070
Аз пък допускам един дори и кадърен лекар да направи грешка при определяне на пола,  при определени ситуации защо не. Не мисля, че това може да го направи некадърен, ама знам ли??

# 23
  • Мнения: 947
Аз мисля че докторите, които правят истинска ФМ и са сертифицирани, международно признати специалисти са много малко, може би 3ма в цяла България. И мисля че те не биха объркали пола. Ако бебето се е завъртяло нанякъде, пак биха могли да определят пола или пък ще дадат някакви проценти на вероятност, но не и 100 процентова сигурност.

# 24
  • Мнения: 78
При мен на първата ФМ в 12 г.с. д-р Марков ми каза , че по първичните полови белези на 90 % ще е момиче , на втората ФМ в 21 г.с. отново в същата клиника ми потвърдиха на 100 % , че бебето е момиченце  Heart Eyes . Дори много ясно се видя , затова и аз съм на мнение , че всичко зависи най- вече от лекаря  Simple Smile. Успех и леко бременеене  Hug

# 25
  • Мнения: 822
Сега, в интерес на истината, на мен след като в 17 г.с. ми казаха пол, после вече на ЖК лекарят все не можеше да види бебето... и така си отиде до раждането...
Ама и аз се бях заинатила, че е момче, и хич и не подозирах колко е прекрасно да имаш момиченце  Heart Eyes

# 26
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 890
Егати без извинение лекаря ако един пол не може да определи..., не мисля че такъв би могъл да се нарече специалист.
Ако има определени обстоятелства, които му пречат естествено, че би могъл евентуалнооо да се затрудни, но все пак поставя компетентността на лекаря под съмнение.
Да бе. Има толкова много обстоятелства, които бих могли да попречат на лекаря да види пола, а не просто
"евентуалнооо да се затрудни". По това ли ще съдиш колко е компетентен лекаря?  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт