Въпроси към адвокати!

  • 59 893
  • 586
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
разбирам те и не те обвинявам, но сложи някакви рамки- детето може и да не е с частна градина например- приемай само разумното и не му позволявай да те вижда ядосана- покажи му се като непукист
знам че така на думи е лесно, но ми се струва че това най-много зависи от теб самата
поне не те е оставил без средства за детето- и обратното не е по-лесно
а и направа така, че да не си зависима от него Thinking

# 91
  • Мнения: 1 809
Kакво да ти кажа,не ми е работа да ти давам съвети.Но лично аз не бих приела нищо,ако ще да умирам от глад!Мизерствала съм,идело ми е не да вия,ами и аз не знам,но не се предадох.И все пак относно къщата,убедена съм ,че така ще направи нещата че да си зависима и с тази къща.Не чакай,ами се вземи в ръце и си стъпи на краката иначе ще си вечно унизена,зависима...Както ти казаваш...СЪБУДИ СЕ!!!!Какво значат коли,къщи,пари,дрехи пред най-скъпото-детето?!То по-щастливо ли е,по-спокойно ли е?!Едва ли... Знам,че е трудно,но знам че  не е невъзможно!

# 92
  • Мнения: 473
Мацки така е но аз съм под 4ук и наковалня.всеки ми дава съвет била съм луда да не ползвам това което се полага на мен и детето.да съм си затваряла о4ите заради детето да правя компромиси.Е с такива неща ми пълнят главата вси4ки около мен даже и родителите ми.А в краина сметка аз ве4е съм на хапове.И какво от вси4ко разбити нерви и в края на всеки месец му изпращам "екселски таблици" с разходите и парите които ни бил дал.Та да съм си видела наглоста той колко давал а аз каква съм била.Ебати и живота,той за мен да дава а разходите са пове4е за детето ни.Зна4и градина, лизинг на кола наем били мои разходи.А аз не съм ги искала тези неща,нали били уж за удобство на детето. ама после на мен ми се надписват.Е поне сега ми олекна малко като го споделих с вас.Тежеше ми като камък на сърцето .И знам 4е тука може да задаваме въпроси към адвокати.Затова моля за съвет как да бъдат оформени документите по къщата на детето защото тя е за него.Той ми минава с номера 4е било непълнолетно и ако я пише на него аз като негов настоиник до навършване на пълнолетие мога да я продам.И неставало?

# 93
  • Мнения: 473
Kакво да ти кажа,не ми е работа да ти давам съвети.Но лично аз не бих приела нищо,ако ще да умирам от глад!Мизерствала съм,идело ми е не да вия,ами и аз не знам,но не се предадох.И все пак относно къщата,убедена съм ,че така ще направи нещата че да си зависима и с тази къща.Не чакай,ами се вземи в ръце и си стъпи на краката иначе ще си вечно унизена,зависима...Както ти казаваш...СЪБУДИ СЕ!!!!Какво значат коли,къщи,пари,дрехи пред най-скъпото-детето?!То по-щастливо ли е,по-спокойно ли е?!Едва ли... Знам,че е трудно,но знам че  не е невъзможно!


"Казваш дето по щастливо ли е и спокойно"Ами ще ти кажа поредния скандал по телефона как сме хар4или като лудо.Това не е вярно един парцал не съм си купила за мен но както и  да е.затварам телефона и продължавам да пла4а.Малкия идва при мен и ми казва "мами не па4и аз взима пушка деди.Аз оби4а мама тати не".Леле изтръпнах спрях да пла4а веднага погледнах го малкия и незнаех какво да кажа.Никога не съм говорила лошо на детенце за баща му откъде направи тази асоциация 4е говора с баща му и 4е съм разтроена.Та той е едва на 2г и 6месеца.  newsm45

# 94
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Kакво да ти кажа,не ми е работа да ти давам съвети.Но лично аз не бих приела нищо,ако ще да умирам от глад!Мизерствала съм,идело ми е не да вия,ами и аз не знам,но не се предадох.И все пак относно къщата,убедена съм ,че така ще направи нещата че да си зависима и с тази къща.Не чакай,ами се вземи в ръце и си стъпи на краката иначе ще си вечно унизена,зависима...Както ти казаваш...СЪБУДИ СЕ!!!!Какво значат коли,къщи,пари,дрехи пред най-скъпото-детето?!То по-щастливо ли е,по-спокойно ли е?!Едва ли... Знам,че е трудно,но знам че  не е невъзможно!


"Казваш дето по щастливо ли е и спокойно"Ами ще ти кажа поредния скандал по телефона как сме хар4или като лудо.Това не е вярно един парцал не съм си купила за мен но както и  да е.затварам телефона и продължавам да пла4а.Малкия идва при мен и ми казва "мами не па4и аз взима пушка деди.Аз оби4а мама тати не".Леле изтръпнах спрях да пла4а веднага погледнах го малкия и незнаех какво да кажа.Никога не съм говорила лошо на детенце за баща му откъде направи тази асоциация 4е говора с баща му и 4е съм разтроена.Та той е едва на 2г и 6месеца.  newsm45

добре де пари , пари, ама не можеш ли да живееш без неговите- не е лесно но е по-спокойно,  и какви са тия хапове- нали не мислиш  че наистина помагат- според мен, не че моето мнение е меродавно, но всичко зависи от теб самата да промениш начина си на мислене
и моето дете много плачеше, като ме обиждаха и крещяха- даже обвиняваше себе си, че е казал нещо за това как живеем
вдигнах невероятен скандал и заявих че ще се изнеса на квартира, никой няма да знае къде сме с детето и няма да го виждата ако още един път чуя нещо подобно
и ако знаеш как само си седнаха на д...тата
а колкото до къщата-
няма какво да се прави на гламав- ако е на детето ти можеш да я продадеш 1.с негово съгласие,т2.това на съда и 3.мнението на службата за закрила на детето.
като парите постъпват по сметка на детето, и можеш да се разпореждаш с тях пак по същата процедура- като докажеш на съда, че това за което ще ги използваш е в интерес на детето.
така че да не те кръщава, че си настойник, няма такова нещо ти си родителят при когото расте детето-

# 95
  • Мнения: 473
Kакво да ти кажа,не ми е работа да ти давам съвети.Но лично аз не бих приела нищо,ако ще да умирам от глад!Мизерствала съм,идело ми е не да вия,ами и аз не знам,но не се предадох.И все пак относно къщата,убедена съм ,че така ще направи нещата че да си зависима и с тази къща.Не чакай,ами се вземи в ръце и си стъпи на краката иначе ще си вечно унизена,зависима...Както ти казаваш...СЪБУДИ СЕ!!!!Какво значат коли,къщи,пари,дрехи пред най-скъпото-детето?!То по-щастливо ли е,по-спокойно ли е?!Едва ли... Знам,че е трудно,но знам че  не е невъзможно!


"Казваш дето по щастливо ли е и спокойно"Ами ще ти кажа поредния скандал по телефона как сме хар4или като лудо.Това не е вярно един парцал не съм си купила за мен но както и  да е.затварам телефона и продължавам да пла4а.Малкия идва при мен и ми казва "мами не па4и аз взима пушка деди.Аз оби4а мама тати не".Леле изтръпнах спрях да пла4а веднага погледнах го малкия и незнаех какво да кажа.Никога не съм говорила лошо на детенце за баща му откъде направи тази асоциация 4е говора с баща му и 4е съм разтроена.Та той е едва на 2г и 6месеца.  newsm45

добре де пари , пари, ама не можеш ли да живееш без неговите- не е лесно но е по-спокойно,  и какви са тия хапове- нали не мислиш  че наистина помагат- според мен, не че моето мнение е меродавно, но всичко зависи от теб самата да промениш начина си на мислене
и моето дете много плачеше, като ме обиждаха и крещяха- даже обвиняваше себе си, че е казал нещо за това как живеем
вдигнах невероятен скандал и заявих че ще се изнеса на квартира, никой няма да знае къде сме с детето и няма да го виждата ако още един път чуя нещо подобно
и ако знаеш как само си седнаха на д...тата
а колкото до къщата-
няма какво да се прави на гламав- ако е на детето ти можеш да я продадеш 1.с негово съгласие,т2.това на съда и 3.мнението на службата за закрила на детето.
като парите постъпват по сметка на детето, и можеш да се разпореждаш с тях пак по същата процедура- като докажеш на съда, че това за което ще ги използваш е в интерес на детето.
така че да не те кръщава, че си настойник, няма такова нещо ти си родителят при когото расте детето-

[/quot
Super si az tiq neshta vyobshte ne gi znaesh.Az moga da jiveeq i bez negovata pomosht razbira se.no sym se zarekla 4e tova shte go postigna i posle 4ao zavinagi.Blagodarq ti za informaciqta  love001

# 96
  • Мнения: X
Като чета форума оставам с убеждението , че другите майки се справят добре с положението.
Почти всички от успяващите подпомагани от родителите си.  Peace

# 97
  • Мнения: 473
Като чета форума оставам с убеждението , че другите майки се справят добре с положението.
Почти всички от успяващите подпомагани от родителите си.  Peace

Mуцка на мен не ми помагат.

# 98
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
и на мен не ми помагат- сега поне не викат вече и вземат детето като им кажа при тях- живеят в същата кооперация като мен, но аз си имам жена дето взема детето от градина и го гледа докато аз се прибера
сега понякога проявяват инициатива, но аз се дърпам- свикнах сама да се оправям, пък и не искам после да ми се натяква
ама като вземат детето- охооо, после и да ми мърморят въобще не ми пука- нали ми е било готино и съм разпуснала както аз си знам Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 99
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Здравей ПЕЛА. Аз също сама отглеждам дъщеричката си.Имам един въпрос мога ли да отнема родителските права от "бащата" който единствено я е припознал?Благодаря предварително  bouquet

# 100
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
не съм пела но ще опитам да ти отговоря

можеш, ако не се интересува от детето и не плаща издръжка- т.е.трябва да докажеш на съда, че ти сама се грижиш за детето, бащата не е заинтересован, не полага грижи за него, не плаща издръжка

# 101
  • София
  • Мнения: 4 494
От град София съм. ...

ОТГОВОР: За съжаление аз съм адвокат от Варна и колега не мога да ти препоръчам.

Има ли начин да принудя бащата да поеме част от тези разходи. Той е добре материално , но работи в часна фирма, където го осигуряват на минимална заплата.

ОТГОВОР: Опитай да говориш с него. Събирай квитанции, разписки, касови бележки, фактури за всичко описано. Адвоката ти ще го приложи по делото.
Освен заплатата има и други фактори, които определят издръжката: притежаваните нед. имоти, движими вещи, участие в ТД и т.н.

Много съжалявам че се налага да занимавам всички тук с моите проблеми. .....

ОТГОВОР: Нали затова има такава тема, а и аз съм тук, за да Ви помагам с каквото мога.
Така си мислиш, за другите тук във форума. Всеки си има трудни и тежки моменти, а някой ужасно тежки. Форумът е за взаимопомощ и подкрепа. Можеш да пишеш колкото си искаш и ще видиш как ще се почивстваш по добре.
Споделената бокла е болка на половина.
Бъди силна и се пази.
БЛАГОДАРЯ ВИ за вниманието и подкрепата
Част от съветите ви не могат да се приложат при мен. С бащата не може да се говори нормално, ако обещае нещо то си остава там където е обещано. Той е на настроения, в дадени моменти се прави че е готов да помага, но това бързо минава. Най-много да го изнудя да купи някое панталонче или блузка и това е с големи мъки. Затова питах имали законов начин за увеличение на издръжката, без да се налага да се разправям с него или да му се моля.
Ако има някой който може да ми препоръча адвокат в София, ще ви бъда БЛАГОДАРНА

# 102
  • Мнения: 473
Здравей ПЕЛА. Аз също сама отглеждам дъщеричката си.Имам един въпрос мога ли да отнема родителските права от "бащата" който единствено я е припознал?Благодаря предварително  bouquet

Aз не съм адвокат но мога да ти кажа защото съм го проверила.Отиваш в агенция "защита правата на детето"и там им разказваш слу4ая има една то4ка от семейния кодекс сега не ми се рови но горе-дол ще ти я кажа.Пише 4е ако единия родител на който му се отнемат правата не е полагал дълго грижи за детето си и не си е спазвал задълженията на родител без основателна при4ина(психи4но болен,алкохолик и т.н.)могат да му бъдат отнети но не и зали4ен от акта за раждане на детето.Абе нещо такова беше питай пак някой адвокат ама добър щото аз питах и не ми казаха, хванах се да 4ета и сама го открих.Вси4ки ми казваха няма как да му ги отнемеш.Но не е вярно.

# 103
  • Мнения: 1 425
... има една то4ка от семейния кодекс сега не ми се рови...
Цитат
ОГРАНИЧАВАНЕ НА РОДИТЕЛСКИТЕ ПРАВА
Чл. 74. (1) Когато поведението на родителя представлява опасност за личността, възпитанието, здравето или имуществото на детето, районният съд служебно или по искане на другия родител или на прокурора взема съответни мерки в интерес на детето, като при нужда го настанява в подходящо място.
(2) Такива мерки се вземат и когато родителят поради продължителна физическа или душевна болест или поради продължително отсъствие или други обективни причини не е в състояние да упражнява родителските си права.

ЛИШАВАНЕ ОТ РОДИТЕЛСКИ ПРАВА
Чл. 75. (1) Родителят може да бъде лишен от родителски права:
1. при особено тежки случаи по предходния член;
2. когато без основателна причина трайно не полага грижи за детето и не дава издръжка;
3. (изм. - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) когато е оставил детето за отглеждане в специализирана институция и не го е потърсил в 6-месечен срок от деня, в който е трябвало да го вземе.
(2) Производството за лишаване от родителски права се образува служебно от районния съд или по искане на другия родител или на прокурора. Делото се разглежда по исков ред с участие на съдебни заседатели.
(3) По делото задължително се изслушват прокурорът и родителят, чието лишаване от права се иска, освен ако той не се яви без уважителни причини.

това май има предвид Тонката, ама Пела да каже реално може ли да се използва и има ли лишени родители от права по тези членове.

# 104
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
разбира се че има лишени от родителски права-

Общи условия

Активация на акаунт