Седем часа разлика сезон 2: Какво ли има още да се случи...? - тема 11

  • 42 923
  • 726
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 545
Новото промо е впечатляващо:

Скрит текст:
Според мен Милото освен, че иска да си поговори с Таня преди всички, цели да направи и клопка на Гончев. Между другото той успешно може да събере всички почитатели на Таня. Ето Орлин ги следи и като гледам всеки момент ще цъфне hahaha... А къде ли е Иванов?
 
Колкото до това какво може или не може да направи Милото, според мен той е способен на всичко, иначе Таня нямаше толкова да се страхува от него. В кадрите видяхме доказателства, че Милото наистина е луд по Таня... цял живот - намляска я толкова здраво, че няма никакво съмнение. Надявам се само да не я задържи за задълго, защото и други хора я чакат, може би със същите намерения Wink  

# 661
  • España
  • Мнения: 1 304
Май е по-добре да сложа поста си в скрит текст , не, че не стана карашик от коментари по стари; нови и още по нови епизоди, но поне заради традицията newsm03!!!
Скрит текст:
Ще го давам по точки за отделните образи:
1. Не мога да не съм доволна че излязох права за Лука и ролята му наорганизаторна атаката в къщата на Стоеви! bowuu bowuu bowuu Обаче- кой се е възползвал от това е големият въпрос  newsm78 - според мен мотивът е личен...., Мая не мисля, че някой толкова зловещо я мрази, а по-скоро отмъщението е насочено към нейната  майка  newsm78 -някой, чиято любов тя е отблъснала навремето, примерно и също някой, който има връзки; очи и възможности да се провре навсякъде!!!
2.Коцев-дали той е убил Миро в хотела newsm78- взел е записите, но ако беше ТОЙ убиецът щеше да има КАМЕРАТА и нямаше да са му нужни записи от хотелските камери-нали?!
3. Иванов- никога не пренебрегвам факта, че тази тема се крепи винаги на първа страница във форума, дори и през паузата, благодарение на романтичките по линията Иван/Таня, но и никога не съм спирала да твърдя, че за мен тази връзка винаги е била с една идея по-фалшива от нормалното  newsm78! Любимият ви прокурор крие нещо,както и Генералът отбеляза и това нещо-така ревностно пазено в тайна от сценаристите ще да е доста фундаментално за общия контекст!
4 Распутин- мой любимец- в този образ бушуват толкова противоречия и интереси, че се чудя кое е истина и дали изобщо все още сме видели и зрънце истина от РЕАЛНИЯ образ на Евгений Юдеевич, ако изобщо така се казва  newsm78 newsm78 newsm78 А кой е по- психо- дали ТОЙ или дамата с воалетка, цигаре и перли-(като скокнала от роман на Чехов ,добре поне че кученце нямаше  все пак hahaha) е тема за други размисли!!!
5.Боян си реагира доста адекватно, сроред мен, при срещата с Пол- и черните овце понякога знаят мръсните ризи на ,иначе, праведните!  И Героят на Малинчо не спира да ме радва със свежи лафове-даже понякога се чудя кой ми е по-на сърце в чисто вербално отношение- дали той или Милото Laughing
6.Кети започва да ме съмнява сериозно  newsm78 newsm78-пък и да откаже диамантена огърлица ...newsm78 newsm78 newsm78-или Светът става едно по-добро място за живеене, в който се разхождат ангели в сестрински униформи newsm78?!
7.Пол-Него просто целия Сценарий го тегли към Миналото му- сиреч Таня !И не знам дали нея ще я вземе принц на бял кон, но защо да не е на бял Боинг примерно........ с полет от НЮ Laughing
8.Няма какво да се заблуждаваме-най-якият и продуктивен ТАНДЕМ в този сезон е Гончев/Слав! bowuu!!! Даже си мисля, че има някакво противопоставяне  спрямо Таня- от една страна Главният Злодей,, който гони лична мъст вендета бих казала-,за да не се посвени да организира насилие спрямо детето и и Някой друг, който тайно я брани- пращайки и Ангел-Пазител дори, в лицето на Орлин!  ThinkingА той, от своя страна, че е продуктивен; добре организиран; всестранно надарен спор няма- даже за това и преди време изказах мнение, че може да е изпратен от нечии чуждестранни тайни служби!
Иначе се раздвоявам, даже разтроявам относно визията му на Блондин или Брюнет а ла Дийр Пърпъл Обаче май май по-клоня към образа му на Инч Хай-частният детектив само един шлифер му липсва! Laughing
9 Къде изчезна Велин newsm78 .....???И тоз младичкият  прокурор ли е следовател ли е ми е леееко странен newsm78

# 662
  • Мнения: 1
Скрит текст:
2.Коцев-дали той е убил Миро в хотела - взел е записите, но ако беше ТОЙ убиецът щеше да има КАМЕРАТА и нямаше да са му нужни записи от хотелските камери-нали?!

dyvaromi
Скрит текст:
Може би Коцев не е искал някой друг да види кой излиза от хотела, затова е взел камерата от хотела. По този начин се застрахова, като има и камерата от стаята и камерата от хотела. Така нито полицията, нито някой друг ще се добере до истината.

# 663
  • Мнения: 6
Егати посрещането удари Милото на Таня.. още от летището я "хвана за косите" ... Ще става интересно, сигурен съм! И тъй като тук си споделяте мнения за сериала, може ли и аз да споделям с вас? ..


За нападението над Тео и Мая ми мина през ума, че Лука може да е инициатор на това, но не се застоях на това мое мислене.. И оттук излиза, че вината не е изцяло на Лука... той просто е наредил да разхвърлят. Добре де - на тези 3-та нападатели нищо не им е пречело, след като са видели, че децата са в апартамента, да ги държат, докато другия разхвърля, и да си тръгнат.. но те не - те ги пребиха жестоко. Еми според мен има нещо по-дълбоко, щом са стигнали до такъв побой.

За Миро... човекът, който го уби ясно се видя, че е висок и едър - е такива няма много във филма (освен, ако не е някой непознат за нас герой)... такива високи и едри са Кирил Коцев, прокурора Иванов и единия от охраната на Милото (но не вярвам, че може да е забъркан пък той..).

За чужденците в сериала - Распутин, Алеся и Натали - що ли ми се струва, че тези тримата си знаят перфектно български и през целия филм разиграват всички и дърпат конците!? Това също ще е добро, ако се окаже така! Например за Алеся.. с всеки изминал епизод съм все повече и повече сигурен, че знае български, а само се прави на луда украинка!

За Слав - както на Гончев, така и на мене това момче хич не ми харесва. Ако наистина е бил в Америка, то най-вероятно е имал отношения с някой от нюйоркчаните там!

За нападението над прокурор Неделчев - той каза, че единия е Миро... а аз пък си помислих - защо ли пък да не е бил Слав? Те са като 2 капки вода...?!?

За Боян - и този не е чист! В първия сезон си спомням, че Лука разказваше на щерка си Светлето, как Боян преди години е имал някакви проблеми с правосъдието и Таня му е уредила изчезването в Америка... въпроса е какви проблеми е имал обаче, и дали са ключови за филма...

А какво стана с майката на Явор бе... тя един път се появи и изчезна.. тя тогава като спомена, че със съпруга й Евгени вечно се карат, аз тогава си помислих, че всъщност това е Евгений Юдаевич - Распутин! Но вече съм далеч от тази мисъл... Ама ще видим де.. Simple Smile


Ами засега това се сещам да споделя. Може да ме помислите за луд, ама ... такива са моите възгледи! Grinning Ще следя темата и ще пиша! Simple Smile Слънчев и приятен ден, засега! Simple Smile))

# 664
  • España
  • Мнения: 1 304
Скрит текст:
2.Коцев-дали той е убил Миро в хотела - взел е записите, но ако беше ТОЙ убиецът щеше да има КАМЕРАТА и нямаше да са му нужни записи от хотелските камери-нали?!

dyvaromi
Скрит текст:
Може би Коцев не е искал някой друг да види кой излиза от хотела, затова е взел камерата от хотела. По този начин се застрахова, като има и камерата от стаята и камерата от хотела. Така нито полицията, нито някой друг ще се добере до истината.

taxidy
Скрит текст:
Коцев няма как да е взел камерата хотелската, а просто записите от въпросната вечер, които биха могли да са видяни и от други! Интимната ми мисъл е, че той е взел копие от тях ,за да се информира а ако имаше камерата от стаята щеше да е наясно със всичко!

Ivo, за чужденците съм съгласна донякъде- Натали си спомням, че изпя прекрасно една българска песен в първия сезон...
Алеся, не знам как е с българския ,но ми прави впечатление, че напоследък от ниво -"Дизастър" изведнъж взе да се справя учудващо добре с английския- като "щракване с пръсти и проговаряш"...  Сега-...... може и Женя да я е хипнотизирал нещо, ноооооо Thinking...!!!
Самият Распутин винаги е с критични изказвания по адрес на българите като народ- или НЕ Е българин, или е нещо много разочарован от нас, а защо не и двете newsm78

Скрит текст:
Светлето си мисля, че ще се сбогува със семейното щастие! Стефанаков може и да е благороден, но не е тъпак и не би простил сi мисля аз! Може би това ще бъде поводът Генералската щерка да замине в Щатите ,както подразбрахме от писанията по медиите, а мъжът и ще има възможност ,евентуално, да демонстрира и други свои качества освен на реститут ,отчаян съпруг и загрижен баща

# 665
  • Мнения: 2 545
dyvaromi, май стана традиция да те поздравявам всеки път когатото се появиш в темата  hahaha

Виждам интересни коментари и от ivo...

Не знам дали ще се поразплете поне малко историята до финала, но задължително ще има яко заплитане за трети сезон.

Колкото до Лука, не съм гледала все още 21-ви епизод и "признанието" му пред Иванов, затова впечатленията ми дотук са, че той следи нещата изкъсо, без да дава видим израз на вълнение или някакво притеснение от това, че нещата не вървят по план. И все пак съм учудена - изисква се голямо хладнокръвие и дебелокожие да рискува живота на Тео, а в същия момент си спомняме колко усърдно изтезаваше Явор, за да научи нещо за това къде е Тео. Мисля си, че Лука много умело използва внуците си и най-вече Явор за свои цели. Можем да сме сигурни, че му следи телефона, нали Явор постоянно държи връзка с Роки и с Тео. Нищо чудно Лука да е разбрал много неща чрез Явор, без момчето изобщо да се е усетило, че е използвано. Далеч съм от мисълта, че Явор е в голямата игра - поне поведението му е на едно болно, нещастно и объркано момче, което се опитва да помага на приятелите си.

Колкото до Пол Станкофф, dyvaromi, ако Иванов продължава упорито да се изявява в стил "лошия прокурор", ще имаме спешна нужда от рицар на бял кон, пък бил той и made in USA. Предвиждам Пол да реши, че е крайно време да се прояви и като мъж-защитник на Таня и да се намеси доста сериозно в интригата... следващия сезон.  Натали направо я виждам като "вдовица", макар че тя няма да се даде лесно. Тепърва ще я видим да се изявява в цялата си американска прелест  newsm78.

Връзката на Пол с Коцев ми изглежда предимно професионална. Явно Пол помага на много българи с правни съвети, а се видя, че Коцев много го е закъсал с бизнеса в Америка. Предвид обаче някогашните връзки на Таня с Пол, става доста любопитно и няма да се изненадам, ако по някакква причина (най-вероятно Таня) Коцев държи под око Пол. Аз лично не съм убедена, че Коцев не е знаел чие е детето на Таня. Изненадата му не беше много убедително изиграна. Той по-скоро се изненада от факта, че Таня призна на Пол. Другото си мисля,  че отдавна му е било известно.

# 666
  • España
  • Мнения: 1 304
simpatikonia,-ЗДРАСТИ!!! Wink Laughing

Скрит текст:
Лука изобщо не е подозирал, че Мая и още повече Тео ще бъдат в апартамента по същото време, когато се инсценира нахлуването или поне аз останах с такова усещане ...А и самият Генерал не е наясно кой е бил посредникът с нападателите!!!!    Аз даже известно време си мислех, че може би изнасилването е било да го наречем спонтанна реакция от страна на злодеите ,но НЕ -"Зелената маска" не се противопостави по никакъв начин, което ме наведе на мисълта за личния мотив в отмъщението- или към Мая-тук отиваме по посока Роки примерно.... Явор дори..... или някой ,тайно влюбен в нея и отхвърлен по някакъв начин...... обаче странно Тео беше пощаден ... newsm78  Или срещу Таня-някой пренебрегнат жестоко мъж или нещо такова...  newsm78 newsm78 newsm78
Обаче, прекалено много улики водят към Коцев ,за да е той, а и няма вид на ЛУД !!!! Още по-малко, както вече казах по-рано,jако Тренера искаше да се оттърве от децaте си едва ли щеше да подходи по този вампирски начин- та той им познава и силните и слабите страни перфектно и може да ги контролира!

# 667
  • Мнения: 2 545
dyvaromi,

Скрит текст:
Разбирам, че Лука е разкрил съществени неща пред Иванов в 21-ви епизод, но все пак си мисля, че на "признанията" му не трябва да се вярва 100%. Лъжата винаги е по-убедителна, когато разкрива част от истината. Лука е признал част от истината с някаква цел ...

Дано след тази разкрития нашето "прокурор-че" Laughing  да се поразмисли малко повече над загадките, че нещо много повърхностен и първосигнален ми идва напоследък. Повече от ясно е, че всеки играе своята игра самостоятелно. Дори в тандемите, които май са само привидни: Лука-Коцев, Таня-Милото, Гончев-Слав,  всеки действа скрито от другия.
Класацията засега води Иванов, който си остава най-убедителен индивидуалист. А твърдата му праволинейност продължава да го прави все по-подозрителен. Той стои винаги доста отделно от общото действие и дори при опитите си да се сближи с Таня си оставаше доста потаен. Видяхме го в 20 епизод, че е разочарован от системата и определено оттук нататък ще действа вън от нея. Крайно време е да разберем какво движи всичките му действия. Защо толкова настояваше да води тези разследвания, като винаги се криеше зад някакъв благовиден предлог - "да помогне на една майка да си върне детето", "да освободи Таня от Милото"... и разни приказки от сорта, че "просто си върши работата". Случката с момиченцето не даде много отговори. Определено Иванов преследва някаква лична вендета, но определено тя не включва само случая Ани. Дано до края на сезона да повдигнат завесата.

dyvaromi, определено не мога да се съглася, че Тео е пощаден при нападението... Вярно е, че се размина доста по-леко от Мая, но това стана ясно чак в болницата. Да не забравяме, че Таня откри двете деца в безсъзнание чак късно сутринта. Това означава, че те са били в безсъзнание от часове. Тео и Мая са били в кома от към 03.00 до 8.00. Това са почти 5 часа, което говори за сериозен бой. Обикновено при средна травма в главата човек идва в съзнание от няколко минути до час. Тук нещата са били сериозни, още повече, че не е използвано упойващо вещество.

# 668
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 079


За Боян - и този не е чист! В първия сезон си спомням, че Лука разказваше на щерка си Светлето, как Боян преди години е имал някакви проблеми с правосъдието и Таня му е уредила изчезването в Америка... въпроса е какви проблеми е имал обаче, и дали са ключови за филма...


Е аз тоя въпрос си го задавам вече месеци наред, обаче не ни дават дори и съвсем дребен жокер в тази насока.

# 669
  • Мнения: 2 545
Ваня Цветкова и Бони са в студиото на БТВ във връзка с инициативата "Да изчистим България". А, ето го и Любен Дилов син.  Laughing

Гледайте и благодарствения концерт от 20.00 часа, отново по БТВ!

Последна редакция: сб, 12 май 2012, 19:05 от simpatikonia

# 670
  • Мнения: 4 529

За нападението над Тео и Мая ми мина през ума, че Лука може да е инициатор на това, но не се застоях на това мое мислене.. И оттук излиза, че вината не е изцяло на Лука... той просто е наредил да разхвърлят. Добре де - на тези 3-та нападатели нищо не им е пречело, след като са видели, че децата са в апартамента, да ги държат, докато другия разхвърля, и да си тръгнат.. но те не - те ги пребиха жестоко. Еми според мен има нещо по-дълбоко, щом са стигнали до такъв побой.

Това предположих и аз още тогава,след случката- че поръчителят е искал само да сплаши Таня, но не е поръчвал изнасилване на Мая. Въпросът е,дали посредникът е поръчал изнасилването или извършителите са се "престарали" . Ако приемем ,че посредникът е този със зелената маска, то той беше там и би ги спрял...явно изнасилването е по  негова инициатива.
 
Скрит текст:
Кой може да е  е посредника ?И дали наистина след това е изчезнал или Лука излъга.. newsm78
Жокери:
 
- посредникът  познава  много добре Таня ,може дори да й е близък,знае какво би я заболяло най-много
-  има причини/ мотив за лично отмъщение
-  има ключ от апартамента на Таня
-  близък е с  Лука ( за да му се довери Лука толкова)
- безскрупулен ,безчувствен
- добре информиран
- " или е луд ,или не познава добре Таня"
-   изчезнал ....... това последното не е сигурно  Naughty

Първото име ,което ми идва на ум , е Коцев! Ама той не е изчезнал...ама то пък не е сигурно,че е изчезнал....а пък и познава добре Таня  newsm78 Остава да е луд,но ние още да не сме разбрали hahaha
После се сещам за  Латиноса  Thinking, Чушката Thinking  за тях,освен ,че може да се считат за изчезнали от България, май друго не знаем....
Ще ми е интересно да прочета и вашите мнения!
simpatikonia,
Скрит текст:
според мен , Милото изчаква срещата и разговора с Таня, затова говори едно пред Роки, а друго - пред Иванов.

Lulu25,
Скрит текст:
За Гончев и аз отдавна мисля, че е скрита лимонка. Много способности има това момче - като почнеш от професионелен асистент, минеш през домашен иконом,шофьор, детегледач и стигнеш до  хладнокръвен убиец ,владеещ бойни изкуства ...и от компютърни програми за следене на полети разбира  Thinking Интересна личност е той....От него очаквам още изненади!

И накрая:

Скрит текст:
Светлето сготви ПЪЛНЕНИ ЧУШКИ за посрещането на Тео hahaha
 Тая манджа е  на почит в  сериала...Сигурно е любима на Любен Дилов - син или на Маги Joy Joy Joy




Последна редакция: сб, 12 май 2012, 23:42 от daniela.qnkova

# 671
  • Мнения: 2 545
daniela.qnkova,
 
Скрит текст:
Не мога да разбера защо всички толкова вярват на признанията на Лука? Аз не му вярвам хич. Това, че не е поръчал побой и изнасилване, не го прави невинен, а и как ще докаже, че не е поръчал точно това? Нали просредникът е изчезнал... и то много удобно. А и фактът, че там е бил и внук му съвсем не го оневинява. Всичко това много ми напомня случая на Таня Стоева - замислено е престъпление, макар и с неочакван резултат. И все пак си остава престъпление. Не случайно Иванов накрая излезе от стаята му със същото изражение, което помним след раздялата му с Таня. Надявам се да преосмисли нещата. Струва ми се, че ще промени отношението си към Таня.  Дано все пак това се случи преди първата им среща. Най-малкото ще ни бъдат спестени доста емоции и епизоди обяснения.  Peace

Чудя се защо Лука призна пред Иванов подобно престъпление? Дали пък не казва истината? Толкова ли му е  нужна помощта на Иванов? Или просто го прати за зелен хайвер, като измисли историята, че някой иска да го изграе. По-важното е, че стана ясно едно - той не подозира Кирил Коцев и продължава да му се доверява. Видя се ясно и нещо друго - Лука се страхува от завръщането на Таня Стоева. Може би се е надявал тя изобщо да не се върне в БГ?

Ако Лука все пак не лъже, то тогава всичко сочи американската връзка и чичко Распутин... А Слав и Латиноса си идват на мястото. А посредникът може да е Айвън...

# 672
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 079
daniela.qnkova,

Скрит текст:
Ако Лука все пак не лъже, то тогава всичко сочи американската връзка и чичко Распутин... А Слав и Латиноса си идват на мястото. А посредникът може да е Айвън...

Скрит текст:
Е аз това за Айвън от кога го разправям Wink

# 673
  • Мнения: 2 545

Скрит текст:
Е аз това за Айвън от кога го разправям Wink

Докато не се уверим на 100% процента, не можем да бъдем сигурни в нищо.
Иначе повечето от предположенията ни датират още от декември миналата година, че и по-рано. Joy

# 674
  • Мнения: 4 529
Дааааа,  Thinking въпросите без отговор и недоизказаните неща са все още твърде много.... newsm78
Айвън, да  ,и той ....пропуснах го,а може да се окаже много важен! Naughty

Лука -
Скрит текст:
иска ми  се да му вярвам в този момент .Пред лицето на смъртта човек би трябвало да е искрен.
Той каза,че не иска да носи този грях сам . Дори иска да си признае стореното  пред Тео.

Дано да им стигне времето на сценаристите да ни дадат най-логичните и интересно поднесени отговори, да не претупат нещата как да е ..... Naughty

Третият сезон сигурен ли е? Някой има ли инфо- снима ли се, заснет ли е ...?

Последна редакция: сб, 12 май 2012, 21:45 от daniela.qnkova

Общи условия

Активация на акаунт