Doubts или за вечно търсещите приятелки

  • 17 872
  • 152
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
...Или каква позиция бихте заели и бихте ли се отдръпнали от своя приятелка, която след поредица неуспешни връзки е сякаш обсебена от идеята да си намери мъж.
С моята позната случаят е такъв, че когато се запознахме тя приключваше една доста дълга връзка, с голяма горчивина и разочарование. Много често е била наша гостенка и мъжът ми също я прие много добре, защото тя е малко от онзи тип независими жени, на които и аз самата се възхищавам. Но колкото и да е независима и както сама се нарича "мъжко момиче" , все пак си остава онзи копнеж да бъде желана, забелязвана итн.
След една съкрушителна връзка с крайно неподходяща за нея персона, завършила с бой, караници и изгонването й от дома на крайно неподходящата персона, започна хем от една страна постоянно да плюе по негов адрес, хем да повтаря колко е важно да си намери мъж итн.
Виждам, че мъжът ми я понася доста добре, дори е предлагал много пъти да я извикаме като ходим някъде. Тя нескрито го храесва. Като сме ходили по планините и се е събличал гол до кръста, все отронва разни забележки от рода: "Ехаа, гледай да не го изтървеш", "Внимавай да не ти избяга" и тем подобни, които аз отминавам все едно нищо не е казала. И понеже ние никак не се представяме за идеалната двойка, се е случвало да се сдърпаме за нещо пред нея, като неизменната й реакция е, че това хич не е хубаво и едва ли не, ние двамцата никак не се разбираме.
По същия начин говореше за едни други нейни познати и не след дълго започна да ми разказва как се оказало, че била кармичен близнак с мъжа на приятелката си, как постоянно си пишели по скайпа и той бил нямал нищо общо с нищо неподозиращата й и широко скороена приятелка.
Тя има нескрит уклон към езотериката, какъвто имам и аз и други мои познати, но това вече ми се струваше наистина невероятно. При все, че твърдеше, че не си пада иначе по него. В крайна сметка сагата завърши с това, че на един празниксе натискала с момчето, докато приятелката му се къпе в банята.
Сега сигурно някои от вас ще си представят жената вамп с рога, лачени ботуши и камшик в ръка. Но реално погледнато докато се стигне до тези развръзки момичето много се терзаеше и чудеше какво да прави.
Аз обаче забелязах, че една ревност започва да се прокрадва в мен и сякаш започнах да страня от нея. Много често ми звъни в крайно неподходящи моменти и след това като я потърся, не ми вдига. Никога не забравя да изпрати поздрави на мъжа ми, разбира се и аз наистина много се дразня, когато започне да се изтъква пред него колко е оправна. Аз като не чак толкова мъжко момиче, на нейния фон би трябвало да изглеждам като страхливата и скучна приятелка, ограничаваща се до баналностите на ежедневието.
Та според вас имам ли повод да се дразня или всичко е плод на моята мнителност и скучното ежедневие, което подсъзнателно ме тласка към подобни сапунки?
Вие как бихте постъпили? Как бихте се държали с такава приятелка, на която й харесва ролята на - цитат "втора жена в семейството"?

# 1
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, бих се отдръпнала. Такава кукувица няма да мога да понеса, току-виж се оказала астрален или някакъв друг близнак на моя мъж, или като Ин и Ян. И мъжът ти ми е странен, какво толкова има да я кани с вас!

# 2
  • Мнения: 11 747
Имаш повод да се дразниш. Мисля, че има такъв типаж жени, защото познавам такава и едва ли е единствена. Точно поради липса на собствен партньор започва да се изживява като 'втора жена' в нечия приятелска двойка, дори си доизмисля, че е предпочитана, но поради съдбовни стечения на обстоятелствата (като не първа е срещнала този мъж или той е в клещите на тази жена) тя не се е реализирала на този фронт. Може да създаде проблеми. Бих я избягвала.

# 3
  • Мнения: X
И аз започнах да се чудя. Andariel. Предполагам защото вижда, че аз се разбирам с нея, а и той намира общи теми, като изобщо не изключвам, че сигурно му е симпатична, макар, че след онези ексцесии с бившия й приятел, той застана на страната на момчето и не искаше да повярва, че е толкова лош, колкото тя го изкарва.
Имам едни подозрения аз, че целта й е да хване някой с апартамент. Не е от града, не й се дават пари за квартири и общо взето последните двама бяха такива със самостоятелни апартаменти. Само дето при последния с апартамента вървеше и дългогодишна приятелка, но хайде сега- подробности.
Та мъжът ми в този аспект не е особено подходящ, тъй като няма имоти, с които да я впечатли. Само една гола хубост и доброта.

# 4
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Да, бих се дразнила и честно казано бих охладила отношенията ни. Не би ми харесало и мъжът ми да проявява чак толкова инициативност за поканите.
От своя страна никога не съм си позволявала подобно фамилиарничене с мъже на мои приятелки, дори когато съвсем явно са ме предразполагали. Дори внимавам адски много в това. Просто са ми гнусни такива преплетки.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 217
Приятелката ти ми е неприятна.....
Не бих я канила вкъщи и не бих я събирала на едно място с мъжа си...Струва ми се завистлива е некоректна....

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
и е в близкото й обкръжение, което го прави много подходящ. нали знаеш, когато няма риба, и ракът е риба. Така, както я описваш, тази жена нещо се е бъгнала, склонна е да си фантазира разни неща. Лично аз от такива хора се плаша, защото никога не се знае накъде ще ги избие.

# 7
  • Мнения: X
Ами тя за мъжете на две свои приятелки говореше така.
Те все ми казват: "Това е моята втора жена".
Даже ако с този астралния близнак преспа, защото той самият явно има някакъв проблем с гаджето си и не иска да гради семейство с нея, другата двойка имат две деца. Тя се беше нанесла при тях докато си подготвяше квартирата за нанасянето си и близо два месеца изкара при тях.
Даже в един момент я бъзнах, че явно нещо не й се мести в квартирата, тъй като почти всичко беше готово, а тя продължаваше да живее у приятелите си.

# 8
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Тя се беше нанесла при тях докато си подготвяше квартирата за нанасянето си и близо два месеца изкара при тях.
Даже в един момент я бъзнах, че явно нещо не й се мести в квартирата, тъй като почти всичко беше готово, а тя продължаваше да живее у приятелите си.
Ужас Shocked
Аз избягвам да съм крайна, но в този случай мога да кажа само - разкарвай я тази, по-далеч и категорично.

# 9
  • Мнения: 116
Дръж я под око тая.И аз имах една такава "приятелка".Беше прехвърлила 30-те и това да има мъж и да роди и се беше превърнало във фикс идея.Е,накрая си го намери,и след 3 месеца забременя и се кротна.Но преди това все е въртеше около приятелят ми,даже като бяхме разделени с него,тя излизала веднъж с него на кафе,а той уж после и бил предложил секс,та чак ми разправяше как след като вече сме разделени,било нормално тя да започне връзка с него.Добре че по нейните критерии той е стиснат.Но по едно време имах доста съмнения към нея.Сега се опасявам,че след като вече и свърши майчинството,ще се завърти да види дали няма той да я вземе на работа,а като я познавам,не ми се иска това да се случва.

# 10
  • Мнения: 2 826
but, хората се променят, приятелствата също.
 В края на краищата дори и по силата на привързаност и навик с тази приятелка, да се опитваш да приемаш нещата без драма, бих те посъветвала да я отдалечиш, още повече усещанията, които ти носи, далеч не са ти по вкуса вече.
Така де, не сте "венчани" с нея - дистанция се налага за момента, пък ако/ и дано/ си намери мъж и се кротне, тогава може да възобновите интензитета на контактите ви.

# 11
  • Мнения: X
Относно децата, тя много добре знае за репродуктивните ни проблеми. Никога досега не ми се беше случвало някой от приятелите и познатите ни да започне да ми говори как можело да не се получи ин витрото от първия път, как съм щяла да надебелея и погрознея, без да посочва някаква друга алтернатива. Може би е права, но някак си винаги съм очаквала, че приятелите са тези, които по-скоро ще ме окуражат, дори възможността да е 10 на 100, а не още в началото да ми вещаят неуспех.
Скоро пък започна да ми говори колко искала да има деца, как си играла с някакви дечица и решила, че е готова. И понеже вече достатъчно съм се подсрежила, реших, че сигурно нарочно ми говори, за да ме дразни Laughing

# 12
  • Мнения: 116
Леле,тя тази си е опасна направо,щом и се нанася и не е само флирт.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 217
Най-безцеремонно бих я отсвирила.....
Колкото мога да бъда добра, толкова мога да стана и жестока....

# 14
  • Мнения: 2 826
винаги съм очаквала, че приятелите са тези, които по-скоро ще ме окуражат, дори възможността да е 10 на 100, а не още в началото да ми вещаят неуспех.

Тук вече нямам съмнение, че жената си има не само фикс-иея, ами диагноза.
Ако не те подкрепя, то поне да си трае там и да не коментира.
Май е хванала "бързия влак"...

Стискам ти палци и горещо желая успех за скорошни 2 черти.

Общи условия

Активация на акаунт