Без да съм съгласна, таткото може ли да слага снимки в интернет на детето

  • 4 768
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 99
Здравейте,
предстои ми раждане в най-скоро време. С таткото на бебето сме разделени.
Преди време , без  моето съгласие, той сложи във фейсбук снимка на бебенце от утробата-3Д. На снимката са мои данни от прегледа, както и ясно виждащото се човече.
Не се съгласих с това и го помолих да я махне, той не го направи.След разговор с подробно обясненние, защо не съм съгласна с показването на снимки от бременността и за в бъдеще, той отново не пожела да махне снимката.
Имам ли право, ако не желая снимки на бебето да се появяват в интернет, нещо да го спре да ги излага в социалните мрежи?

# 1
  • Мнения: 7 779
Здравейте,
предстои ми раждане в най-скоро време. С таткото на бебето сме разделени.
Преди време , без  моето съгласие, той сложи във фейсбук снимка на бебенце от утробата-3Д. На снимката са мои данни от прегледа, както и ясно виждащото се човече.
Не се съгласих с това и го помолих да я махне, той не го направи.След разговор с подробно обясненние, защо не съм съгласна с показването на снимки от бременността и за в бъдеще, той отново не пожела да махне снимката.
Имам ли право, ако не желая снимки на бебето да се появяват в интернет, нещо да го спре да ги излага в социалните мрежи?
ако той е бащата защо да не сложи снимки на детето си ???
тук много майки слагат снимки на децата си . да не мислиш че са питали бащите им съгласни ли са с това ? относно твоите данни - мисля че няма право. макар че те не спадат към графа "лични"

# 2
  • Мнения: 99
Значи , той може да слага снимките където си пожелае и да прави с тях каквото си пожелае. Така ли?
Аз не съм съгласна непознати да имат достъп .
Снимките могат да се свалят и да се използват с други цели, не съм съгласна.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 477
Смяташ, че само ти можеш да слагаш снимки, визирайки аватара ти?
Снимките не влизат в графа конфиденциална информация каквато е да речем ЕГН, така че не знам как точно ще му забраниш?!
Е, за първи път попадам на такъв въпрос...И като сте разделени как има снимки на бебето?!  newsm78 newsm78 newsm78

# 4
  • Мнения: 99
Аз снимки на бебето няма да слагам във фейсбук, други социални мрежи или разни албуми онлайн.
Не ми харесва достъпа до тях от чужди хора, без моето съгласие. Хора , които не познавам и на които не съм позволила коментари, мнения или използване на снимката.

Не ми харесва и факта че може да се свалят без проблеми и да се качват или модифицират с други цели.

Аватара ми е цвете , а не дете..подписа се предлага от сайт...и понеже търсачките , като гугъл предлагат много снимки, които всеки може да сложи като линк, не искам и моето дете да се появи към такъв..Разбирате ли?
   >>> примерно в гугъл като се напише бебе Иван, се появяват много резултати на бебета, от родилното, на пода, с мама и тати, без мама и тати, в банята, голи , облечени, в кувиози, в креватчета..все нечий деца...аз мога да ги разглеждам и свалям и правя каквото си искам с тях...примерно слагам , като аватари по разни форуми, или да ги слагам по сайтове които правя, или да ги използвам без позволение модифицирайки ги с цел някаква печалба <<<



Последна редакция: пн, 16 апр 2012, 16:34 от mimiSmile

# 5
  • Мнения: 7 779
той като родител може да си публикува снимките на неговото дете ,което не виждам защо да е престъпление. но ако аз се възползвам от тези снимки  и ги публикувам това вече може да се счита като нарушение.
не за всичко бащата трябва да те пита , както и ти не би го направила спрямо него.

# 6
  • Мнения: 2 723
той като родител може да си публикува снимките на неговото дете ,което не виждам защо да е престъпление. но ако аз се възползвам от тези снимки  и ги публикувам това вече може да се счита като нарушение.
не за всичко бащата трябва да те пита , както и ти не би го направила спрямо него.


Мдам!

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Вече трябва да се очаква тема, дали бащата има право да се снима с детето. Оставете ги да дишат тия бащи.

# 8
  • Мнения: 99
хайде сега, нито казвам че е лишен от правата си на татко, нито че не може да се снима.
Обикновено в семейството се решава, как да се процедира по въпросите с децата.
Според мен , този момент не е за подминаване просто хей така.
за 5 мин, мога да сваля от Интернет 100 снимки на деца/ облечени или съблечени, защото хората качват всичко/ и да ги сложа в сайт  с тема каквато си избера.

На мен не ми харесва достъпа на хората до снимката , разбирате ли?

става въпрос за снимки , които се качват в Интернет и които са достъпни са масата хора.
примерно , той има безразборни приятелства във фейсбук, и моята снимка я е сложил без защита или ограничение в това, кой може да я вижда.

ако някой се възползва , той няма  ли  да е отговорен?

# 9
  • Мнения: 7 779
понеже стана въпрос за интернет ще дам един пример. напоследък много се говори за правата (авторските) над филми,песни... от всичко изписано и казано разбрах ,че да гледам и слушам филм/музика които свободно са публикувани в мрежата не е престъпление. престъпление е ако аз ги преотстъпвам на друг да гледа/слуша. аналогично е и със снимките. не е престъпление да те гледам на снимка публикувана в мрежата. престъпление е ако се възползвам от снимката ти или я предоставя на други за користни цели и т.н.
да, вярно е че могат да се свалят снимките и от недобронамерени хора. но ще трябва да си търсиш правата от тях.
понеже само вие сте родители на детето остава само вие да се разберете.
моят отговор по поставеният от теб въпрос е - да,бащата (като родител) може да сложи снимки на
своето дете.

# 10
  • Мнения: 741
Ако имаш предвид наказателна отговорност - не мисля, че носи такава.
Аз разбирам добре тревогата ти, принципно си права. Но ако тук търсиш съчувствие или съпричастност, най-малко на това място ще я намериш. Никой друг не може да преживее по точно същия начин ситуацията, както теб, затова и трудно ще намериш разбиране от страна на другите.
Никой друг освен теб не може да намери точния подход, чрез който с бащата да постигнете съгласие по този въпрос. Опитвай, с достатъчно упоритост и убедителност, докато прояви разбиране - все пак става въпрос за безопасността и бъдещето на неговото дете.
Успех  Peace

# 11
  • Мнения: 99
Благодаря ви за отговорите.
Разбрах го това със съчуствието и съпричастността.
Мислех си, че утробата ми е лично и много интимно място, и че ако аз не желая, никой няма право да я излага където намери за добре... още повече да се коментира по всякакъв начин.

# 12
  • Мнения: 741
Абсолютно си права, но тук рядко се среща съпричастно отношение.
Важно е да вярваш в принципите си и да ги следваш.
Желая ти успешно да решиш проблема с таткото.   bouquet

# 13
  • Мнения: 99
  bouquet  Благодаря

# 14
  • София
  • Мнения: 6 477

Мислех си, че утробата ми е лично и много интимно място, и че ако аз не желая, никой няма право да я излага където намери за добре... още повече да се коментира по всякакъв начин.
А като е лично твоя таткото как има снимка в крайна сметка? Все някой някога му ги е дал....
Така, че няма какво нас да питаш - разбери се с бащата на бъдещето си дете...Просто темата е  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Общи условия

Активация на акаунт