Има ли някой като мен?

  • 1 858
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Пиша тук, защото съм на път да се побъркам. Преди около две седмици получих изтръпвания по кожата на главата. Изтръпването се местеше по ръката, по крака. Потърсих какво може да значи изтръпването и се паникьосах. Записах си час при невролог. Отидох, прегледаха ме, лекарката каза,
че най-вероятно се касае за дистония, но ме изпрати на ЯМР, защото съм имала много живи рефлекси на краката. От както започнаха изтръпванията се превърнах в кълбо от нерви на ръба на нервна криза. Минах изследването - всичко беше в норма. Пратиха ме на ЕЕГ - и там всичко в норма. Мислех, че всичко ще се оправи като излязат добри изследванията, но не. Страхът и паниката останаха. От преди известно време ситния шрифт на компютъра ми се замазва леко - като си сложа очилата няма проблеми. Ходих на очен. Нищо, колкото и преди. Дъна нормални.
Но паниката не ме напуска. Не ми се яде, не мога да спя нормално. Събуждам се нощем и проверявам дали нещо някъде не е изтръпнало. Почивните дни бяха ад за мен. Събуждам се с тази мисъл, сърцето ми се разтуптява и не мога да спра да мисля и да се самонаблюдавам. Търся симптоми. Как се вкарах в тази ситуация не знам. В желанието си да не мисля по въпроса през почивните дни окопавах овошки, сякох съчки за разпалване на барбекюто. Сега имам и мускулна треска. Днес нищо не ми е изтръпнало, но сутринта ми се разтрепериха ръцете. Търся логично обяснение - аз имам мускулна и на самите длани. Но паниката пак ме полазва. Вече ми става страшно.  Трябва да се успокоя, а не мога. Децата не мога да си гледам като хората. Какво да правя?

# 1
  • София
  • Мнения: 12 808
Потърси консултация с добър психолог или психиатър. И спри да се дебнеш, не мисли, че ако не се наблюдаваш постоянно това ще повлияе на състоянието, защото не е така. И си купи едни витамини, например невробекс или Б комплекс.

# 2
  • Мнения: 0
Невроложката ми изписа Милгама, Дормиплант и Атаракс. Последното по половинка преди лягане и евентуално ако съм напрегната през деня пак половинка. Ще питам утре за нещо билково в аптеката, което да успокоява. Чувствам се идиотски. Мислех, че ще мога да се справя.  Даже като ме попита невроложката дали ще си самоналожа да не мисля в тази посока, бодро отговорих "Да".

# 3
  • София
  • Мнения: 12 808
Невроложката ми изписа Милгама, Дормиплант и Атаракс. Последното по половинка преди лягане и евентуално ако съм напрегната през деня пак половинка. Ще питам утре за нещо билково в аптеката, което да успокоява. Чувствам се идиотски. Мислех, че ще мога да се справя.  Даже като ме попита невроложката дали ще си самоналожа да не мисля в тази посока, бодро отговорих "Да".
Не се отчайвай, мисли рационално. Ако се появят сериозни симптоми няма начин да не ги забележиш, затова не е нужно постоянно да мислиш за тях и да ги очакваш. Много хора са имали възпалени нерви по тялото, изтръпване, мравучкане и прочее. Като попиеш лекарствата най- вероятно ще ти мине, а ако не ще отидеш пак при невроложката. И все пак, ако наистина не успееш да спреш да мислиш за това, будиш се нощем и тн потърси консултация със специалист. Няма смисъл да се мъчиш, не е срамно и идиотско да се фиксираш в нещо такова, а още по- малко да потърсиш помощ. Hug

# 4
  • Мнения: 65
  Дормиплант е на билкова основа.

# 5
  • Мнения: 0
  Дормиплант е на билкова основа.
Аз се опитвам да избегна Атаракс-а, той е има седитивно действие. Подтиска чувството на тревожност.

# 6
  • Мнения: 52
Нервичките,мила.И аз те съветвам консулт с психиатър и вит.Б комплекс.И не се отчайвай,ще премине,вглеждай се в хубавите неща и тези които осигуряват приятни емоции.

Общи условия

Активация на акаунт