Когато домашният любимец е болен от рак

  • 883
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 6 309
Как го лекувахте, преборихте ли се?
Какво мислите за химиотерапията при животни и въобще съвременната ветеринарна медицина какво предлага?

Дано да няма други болни, но ако да- да обменим опит.

# 1
  • Мнения: 18 542
Предната ми котка приспахме поради такова заболяване. Следствие от хапчетата против разгонване. Тогава не знаех че предизвикват такива последици и никой не ме беше предупредил  Sad Когато установихме заболяването беше в доста напреднал стадий - рак на млечната жлеза с разсейки в белите дробове. Никакъв шанс нямаше животинчето. Единственото успокоение, ако може да има такова е, че беше възрастна и беше изживяла голяма част от живота си.
Разбира се всичко това не направи мъката от загубата по-малка.
Съчувствам ти искренно!
 Hug

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 309
Благодаря, Хитра Лиса Hug
На моя котарак му направиха операция на пикочния мехур. Повече от месец не се овладя кръвта в урината с никакви лекарства. Изрязаха проблемната зона, а вчера излезе хистологията- преходен клетъчен карцином( добре диференциран).  Cry
Не знаем дали има разсейки, ще разберем чак когато покаже симптоми. Ама тогава обикновено е късно.
Много е млад- още няма 2 години.

# 3
  • Мнения: 1
Здравейте.Моят котарак точно преди една година преживя две операции на гръбчето.Беше му излязла бучка и след операцията хистологията показа че е злокачествен карцином на меките тъкани.Оперираха го , след два месеца ветеринарната лекарка видя нещо съмнително и пак го оперира.Много говорихме за химиотерапия но тя каза че няма смисъл защото животните много се мъчат.Отпаднали са , повръщат и се чувстват много зле.И другото което каза е че не си заслужава да се мъчи животното един месец с химиотерапия за да му се удължи живота с три месеца.Оставихме нещата в Божиите ръце и ето една година след операциите животинчето е много добре.Жизнен е много игрив и гальовен.Кастриран е и е на 6 години.Породата му е улична и след операцията направи алергия и сега е само на хипоалергенна храна.Подозирам обаче че и алергията е преминала защото ни издебна и изяде нещо непозволено и въпреки това ухото не му се поду както ставаше преди това.След това аз няколко пъти за проба му давах късчета друга храна и пак нищо не му става.За сега няма никакви признаци болестта да се е върнала и силно се надявам че с операциите сме я преодолели. Heart Eyes

# 4
  • Варна
  • Мнения: 6 309
За сега няма никакви признаци болестта да се е върнала и силно се надявам че с операциите сме я преодолели. Heart Eyes
Много се радвам, дано всичко е наред!  Heart Eyes
За химиотерапията и на мен така ми обясниха- много мъка, може би за малко живот. 

Евентуално при моя Грей ако се получи рецидив, ще помислим пак за операция, но само ако няма разсейки.
И така- казаха да чакаме симптоми и после ще го мислим.
И все пак страшно ме гложди дали и как може нещо да се направи, за да му помогнем, още сега.

Като го гледам сега- 2 седмици след операцията-  игрив, с апетит, изглежда здрав, направо не мога да повярвам. Sad

# 5
  • Мнения: 1
Точно в това е разковничето- повече вяра че животинчето ще се оправи и се е оправило.На мен ветеринара ми обясни че животните по съвсем друг начин възприемат болестите и че при тях прага на болка е много висок и реакциите им са съвсем различни от нашите.Не знам но аз си мисля че на нашия Боко много му помогна и хипоалергенната храна.Тя е по -пречистена и е с всички необходими вещества нужни на животните в зрялата им възраст.Човешката храна има много сол, хормони , консерванти , оцветители и пр а всички тези в-ва са предпоставка за отключване на ракови заболявания.Така поне ми обясниха ветеринарите.Ами много се радвам че Грей е игрив и жизнен.Просто мислете за него че вече е здрав и мисля че всичко ще се оправи. Hug

Общи условия

Активация на акаунт