МАЙ 2012 - тема 14

  • 40 801
  • 757
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1
Ми няма по-прекрасна новина от бебешката!  

Суити, честита ти сбъдната мечта Божидара!   bouquet  bouquet  bouquetЖиви и здрави да сте! Бързо възстановяване!  Hug Hug Hug

Прекрасен завършек на месеца и на старата ни тема и прекрасно начало на новата!  Heart Eyes

# 751
  • Мнения: 461
Момичета, здравейте! Simple Smile

Влизам да разкажа как мина моето раждане и как се появи нашия малък юнак! Simple Smile

От четвъртък вечерта имах безболезнени контракции през 15 мин за около 2 часа. После утихнаха. В петък звъня на моята док. понеже съм с назначено секцио и да не би да тръгне да се ражда по-рано по нормален път и тя ми каза да увелича магнерича, да включа но-шпа и ако така продължават тези контракции в събота да отида на тонове понеже тя щяла да бъде там до обяд. В събота на 21.04 отиваме в ТК с мъжа ми за едни тонове..., лягам и започва записът, продължи 15-20 мин. Моята док. дойде видя ги и каза: " Днес ще е приемам те за спешно секцио понеже тоновете на бебето са много лоши!" В този момент света се срина под краката ми, казах си: "Господи, не и този път! Трепераща и страшно уплашена започнаха процедурите за приемане, клизма и качване в родилно отделение. В този момент приключваше секциото на друга девойка и изчаквахме само да измият операционната. През това време бях вързана постоянно на коланите да следим тоновете на бебето. Умирах от страх! После дойде момента, в който казаха ствай влизаме за операция. Дъхът ми спря, анестезиоложката би упойката, хвана ме ама не съвсем, усещах всичко, усещах как мъчат да извадят Калоян, защото той беше застанал в най-неправилната поза за раждане с личице към гърба ми и с един път омотана пъпна връв около вратлето! В един момент чух само как изплака, показаха ми го, видях го един беличък и започнах да плача. След това пищах от болка,усещах как ме чистят от плацентата, как ме шият, слагаха ми три пъти упойка, докато накрая не ме приспаха. След като се събудих от упойката и дойдох в съзнание ми обясниха, че това се случвало изключително рядко и при хора в много напрегнато състояние, хора изживели шок и т.н. всичко отговарящо на моите преживявания. И така година след загубата на първата ми рожба и една доста тежка и мъчителна от емоции и притеснения бременност имам малкия Калоян до себе си! Стана доста дълъг поста ми, но тук излях цялата си емоция, която преживах и сега пишейки плача, защото знам какво преживях, но Господ ме дари с това сладко създание! Simple Smile

Искам да честитя бебчетата на всички! Да са ви живи и здрави, много щастливи и послушни дечица, а на останалите леки раждания и бързо възстановяване!

# 752
  • Мнения: 1
Аселинка, нямам думи! Плача вече с глас от радост за вас! Hug Hug Hug Hug Hug Hug Браво мила, толкова се радвам за вас!   bouquet

# 753
  • Мнения: 63
Ооо, Аселинка, чак и аз се разплаках от поста ти. Много се радвам, че всичко е завършило успешно и ви желая да сте много щастливи!  Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 754
  • Мнения: 7
Аселинка, много се радвам за ТЕБ! Наистина го заслужаваш!  Hug Hug Hug

Аз си мислех следното... Чета тука за лоши тонове и т.н. и се питам има ли как да се усетят?  newsm78 В смисъл дали се усеща, че бебето мърда по-малко и т.н. При мен бебнцето е много лудо, постоянно се върти и само ме натиска... Ако не е наред нещо как ще го прави? Притесненията ми идват от това, че лекарката дето ме следи по ЗК само ми остановява наличие на тонове, едни такива тупкащи и силни, но не ми ги измерва както обяснявате...

# 755
  • Мнения: 92
Дилянски, радвам се че пр ива всичко е наред  Hug

Честито на мама Суити  Heart Eyes Да са жиди и здрави с малкото бебче Simple Smile

Аселина, разказат ти ме трогна изключително много ! Много съм щастлива за вас двамата с бебока ! Бъдете щастливи !  Hug

Аз отивам да вдигам краката, че вече единият ми е изтръпнал и нямам никакво усещане в него Sad

Приятна вечер на всички  Stop

# 756
  • Мнения: 27
Хубава новина за лека нощ Simple Smile Да е здрава и засмяна малката Божидара Simple Smile Лека момичета и да видим, кое ще е първото ама наистина вече майско бебе Wink

# 757
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аселинка  Hug

Заповядайте в Новата тема

Покрай ремонта, нямах време да я понаглася, но тази седмица ще се постарая... ако не я изпишем де...
Но пък ще я започнем с първото майско бебе!!!

Общи условия

Активация на акаунт