МАЙ 2012 - тема 14

  • 40 814
  • 757
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4
Jia_m аз си взех 2 номера по-големи обувки. Момичето в магазина се изпоти сто пъти покрай мен докато ми намери нещо удобно и най-вече да ми влезе крака в тях. Вчера дори се пуснах по чехли и с тях ми е най-удобно.
За бебето сме взели няколко бодита с къс ръкав, дълъг ръкав, 2 комплекта жилетка с ританки, 2 гащеризона с дълъг ръкав за спане и 3 за излизане, пелени, одеялце-тънко и по-плътно, камизолка, чорапки, терлички (те тези неща ги има в комплекта за изписване),2 комплекта спално бельо, залъгалки, шишета, стерилизатор, и др. неща. Не ми се изброяват, че стана много дълго.
Сега се разхлаждам в студена вода, че да ми спаднат мъничко краката.

За подарък за изписването и ние не сме мислили, но една кутия бонбони и някакво безалкохолно мисля че е достатъчно. newsm78

# 721
  • Мнения: 847
Сега ще се поровя малко в нета за да прочета за Шуслеровите соли, имало програма за отслабване, която можела да се провежда от току що родили жени, които кърмят и после ще докладвам  Simple Smile

Благодаря,че сподели повече информация,аз също чух страхотни отзиви,но и че се препоръчват за бързо и по-безболезнено раждане  Laughing

Ние също имаме приятели лекари и те също са пълни с алкохол, бонбони и парфюми  Laughing На моят док сме подарявали ваучери за книжарница /защото знам,че чете много/ и много предмети на любим футболен отбор от чужбина, които си носи и до днешен  Blush За този път се чудя дали да не са билети за нещо  newsm78

МарияИлиева, и ние още се лутаме с името-въртят ни се имена като Калоян, Йоан, Ивайло, Илиян, но някакси на никое не сме се спряли...на нас пък ни трябва име с И  Blush Вашият татко на Николай не е ли навит? Имам племенник,който се казва така и му викат Нико.

maya_nb, аз и този път,както и по Великден, имам чувството,че в София са останали само бременните жени  Laughing

didi_velikova, нещо изчезна,дано да е заради почивните дни   bouquet

Julto Pate, честита радост!

# 722
  • Мнения: 240
За да се справя по-леко със свалянето на килограмите мисля да отида за индивидуална програма при Ипо -  http://www.book.store.bg/p70117/ipologia-na-hraneneto-ipokratis- … padimitrakos.html . Преди време ми беше направил и имаше страхотен ефект.
nassi_85 , пия много вода /2-2,5л/, за да не ми отичат краката, ограничавам /но не напълно/ солта, вдигам си краката при всяка възможност /не в "оня" смисъл/... и... а, да - нося само маратонки, при това с 1 номер по-големи  Mr. Green

За подаръците си мислех, че са тоталитарна отживелица. По-скоро ми харесва идеята за бутиков букет цветя и някаква почерпка с бонбони и уиски ... незнам  newsm78 Прието ли е да се правят подаръци? Какви?

# 723
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аз по отношение на подаръците... не съм голям фен. Този път нещо ме е ударила съчмата, но може и да размисля. Особено когато си с избор на екип и плащаш сума ти пари... какъв е смисъла от подаръка. Но всеки си преценява за себе си.

# 724
  • Мнения: 847
Моят док много често не ми взима пари дори за прегледите и това е някакъв начин да компенсирам, без да го обидя  Heart Eyes

Исках да ви питам нещо,но забравих-днес бях в аптеката,за да си изпълня първоначалното списъче за бебо, но ми казаха, че Топоцин вече не се произвежда. Вие какво взехте за пръскане на раничката от пъпчето вместо него?

# 725
  • Мнения: 54
Привет в тези почивни дни, днес при нас беше 28 градуса и ние се организирахме за пикник с приятели покрай реката. Беше супер на хладно, скара, кола и водичка хахахахахаахаха  Grinning. Само дето се шегуваха на мой гръб дали няма да местят масата пред родилното  Grinning Grinning Grinning.

ЧЕСТИТО ЖЪЛТО ПАТЕ, да е жив и здрав Симеон! Да расте с много усмивки и да има щастливо детство! Simple Smile)))))))))

Приятни почивни дни!  Hug Hug Hug

# 726
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
...
Исках да ви питам нещо,но забравих-днес бях в аптеката,за да си изпълня първоначалното списъче за бебо, но ми казаха, че Топоцин вече не се произвежда. Вие какво взехте за пръскане на раничката от пъпчето вместо него?

Попитай за антисептична пудра. Мисля, че Сулфатиацол ще свърши работа. Но е в пликче. Трябва да си вземеш и една солница, за да можеш да го разпръскваш по-добре.

# 727
  • Мнения: 169
Здравейте,

Честито на всички родили мами. Да са ви живи и здрави дечицата и много да ви радват!



Беки, благодаря, че се сети за мен... добре съм!

Прочитам ви по диагонал, но все не стигам до писане. Както се похвалих от 1 април се преместихме и си живеем отново сами с мъжа ми и Пепи и ...отново си върнах спокойствието. Но покрай преместването от края на март подреждах всичкия багаж- кухненски шкафове, гардероб, скринове с дрехи на Пепи, играчки, книги и т.н. Все изскачаха разни довършителни работи, вече ни останаха само первази на пода в коридора и кухнята и преходни лайсни между паркета и плочките, но това ще остане след раждането. Сега по-важно ни е да купим козметиката за бебенцето, памперси и АМ, понеже няма да кърмя.

Иначе от 3 дни активно пера, гладя, утре ми е последното пране и ще направя едно финално чистене и ще сме готови. Другата седмица трябва и освещаване да направим и след това надявам се да успея да си почина. Имам си дата за секциото, надявам се всичко да е наред и затова ще се постарая да намаля темпото, но комбинацията гледане на дете + домакинска работа не дава възможност за почивка. Confused

По темите, които сте писали:
Подаръци на лекарите- няма да правя, защото ще раждам в частна болница и за мен е достатъчно таксата, която ще получат. С миналото раждане подарихме букет на акушерката, която ни подаде бебето на изписването и това беше.

На изписването- иска ми се да сме само аз, мъжа ми, Пепи и бебето...Нямам сили да се занимавам, но със сигурност ще се наложи да изтърпя 15 минутки снимки с моите и на мъжа ми родителите... Confused Вкъщи няма да каним никой обаче.

За отслабването след раждането- вече се настройвам, въпреки че дотук съм около 11-12 кг, но ще станат 15-16 до края предвид подуването. Решила съм 1 седмица глад с диетата зелева супа и след това 90 дневната в комбинация с движение и според /когато лекаря ми разреши/. Преди пробвах разни хапчета за отслабване, но особен ефект не видях. Помогна ми диетата, спорта и хипоксито, но тогава бях 30+ кг отгоре.
Някой беше питал за кожата на корема- корема се свива постепенно, с това и кожата, поне при мен беше така и не се получава провисване на кожа.

И при мен започнаха да ми се подуват краката, хубавото е че е едва от днес, предния път от 7 месец се подувах, но няма начин вече и времето се стопли.

И накрая Ели и тук много  Hug . Не изпадай в размисли за това как си постъпила. Най-добре дай израз на емоциите си, не сега е момента да си силна. А колкото по-скоро мъката отмине, толкова по-скоро ще гушкаш здраво бебенце. Когато Господ затваря врати, отваря порти. Вярвай, че след мъката, ще те споходи щастието и вярвам наистина ще е така!

# 728
  • Мнения: 42
Честито на Дилянски, Жълто пате и Кари, да са ви живи и здрави бебоците и много радости да ви носят   bouquet  bouquet  bouquet
За секциото да кажа, първия ден(на операцията, със спинална упойка)доста си болеше, но ми вливаха обезболяващи и се понасяше болката, тя идва от контракциите, защото ти вливат окситоцин за да се прибере матката и идват от време на време да ти натискат корема, което е адски болезнено). На другия ден сутринтта ми махнаха катетъра и ме вдигнаха да ме раздвижат, ужасно е, но наистина както казват всички с всяко следващо ставане нещата са по-добре. Общо взето мога да кажа, че болките са от ставането и ходенето, основно, но на третия ден нещата са съвсем различни. За колан незнам и аз как стоят нещата, ще питам док. на консултацията, че коремчето ми незнам как ще се прибере без колан.
Днес ходих да ми махнат едно конче, защото съм лепена и док ми е оставил една "панделка", както той се изказа, белега е доста фин.
За килограмите, аз бях качила 12кг., днес се премерих -8 съм, много съм доволна Party


# 729
  • Мнения: 410
Честити бебчета! Да са живи и здрави и много да ви радват! Hug
И аз се присъединявам в отбора с подутите крака. При мен подуването е и на ръце и очи Sad Споделих на лекарят ми, а той ми измери кръвното - беше си нисичко и според него подуването ми се получава заради наличието на белтък в урината. Тази седмица ще правя някой допълнителни изследвания и ще видим какво ще излезе. За сега съм на неоренал.

# 730
  • Мнения: 1
Включвам се набързо, преди да съм се метнала в леглото!  Mr. Green

Криси, и аз съм много доволна от Ипокартис! Ходих при него преди години и получих страхотен траен и лесен резултат! Добра идея е това след раждането да ти направи индивидуална диетка. Не знам сега май са му по-високи таксите?  Thinking

Йо йо, и аз като теб останах изненадана, че вече не се произвежда топоцина, но момичето от аптеката ми препоръча ето това прахче http://apteka.framar.bg/14000454/%D0%BD%D0%BE%D1%80%D1%81%D1%83% … -10-%D0%B3%D1%80-

Джиа, браво, че сте свършили с ремонта! Сега ти остават най-приятните бебешки истории! Simple Smile

Йовка, радвам се, че си добре! Вярно много работа си имала...дано не си се преуморила! Моя док казваше в 8 и 9-ти месец да си пазя силите за раждането! Ти ще си секцио вярно, но все пак, не се претоварвай.  Peace Успех ти желая и чакаме скоро добрите новини и при теб!  Hug

Алекс, бравооо! Всички казват, че нормално било за една бременност да се качат 12 -13 кг, но ти много бързо си свалила! Сега имаш ли някакъв по-особен режим на хранене? Браво за добрите новини около операцията! Бързо пълно възстановяване ти желая!   bouquet

Лека нощ сладурки! Надявам се утре с трепет да установя добри новини за закуска! Успех на всички!  Hug Hug Hug

# 731
  • Мнения: 847
...
Исках да ви питам нещо,но забравих-днес бях в аптеката,за да си изпълня първоначалното списъче за бебо, но ми казаха, че Топоцин вече не се произвежда. Вие какво взехте за пръскане на раничката от пъпчето вместо него?

Попитай за антисептична пудра. Мисля, че Сулфатиацол ще свърши работа. Но е в пликче. Трябва да си вземеш и една солница, за да можеш да го разпръскваш по-добре.

Казаха,че нямат никакви антисептични пудри,само разтвори,които се пръскат като спрейчета. За това ми стана чудно какво ползват майчетата,които вече родиха за пъпчето на бебето  newsm78

Беки_Б, ще попитам и в някоя друга аптека за това прахче или за това,което Дрина препоръча. Благодаря   bouquet

Момичетата, които ще раждат за втори път естествено-кога ви казаха да тръгнете към болницата? Още не сме говорили с моят док по темата и се чудех кога се тръгва  newsm78

# 732
  • Мнения: 1 313
Шуслерувите соли не се ли предписват от лекар? На мен ми се иска да се консултирам с някого заради щитовидната жлеза. Ако някоя от вас има идея за подходящ лекар, моля да ми пише.

Подарък не мисля да правя. Дразни ме тази практика. Бонбони и алкохол също не искам да нося. Така го усещам.

При мен последните седмици системното преяждане с козунаци, сладолед и шоколад си оказа влияние Blush Сега гледам леко да се ограничавам, но то е след дъжд качулка, все пак диети не мога да спазвам.

Много ми харесва, че времето се стопли, но сега седя и се чудя с какво да се облека за днешната разходка. Разрових си гардероба с надеждата някоя дреха да ми става, но все пак съм в девети месец, почти нищо подходящо не намерих, а не ми се губи време да ходя по магазини за бременни.

# 733
  • Мнения: 55
...
Исках да ви питам нещо,но забравих-днес бях в аптеката,за да си изпълня първоначалното списъче за бебо, но ми казаха, че Топоцин вече не се произвежда. Вие какво взехте за пръскане на раничката от пъпчето вместо него?

Попитай за антисептична пудра. Мисля, че Сулфатиацол ще свърши работа. Но е в пликче. Трябва да си вземеш и една солница, за да можеш да го разпръскваш по-добре.

Казаха,че нямат никакви антисептични пудри,само разтвори,които се пръскат като спрейчета. За това ми стана чудно какво ползват майчетата,които вече родиха за пъпчето на бебето  newsm78

Беки_Б, ще попитам и в някоя друга аптека за това прахче или за това,което Дрина препоръча. Благодаря   bouquet


Aз си купих сулфатиацол в малко шишенце от аптеката на Хит в Младост Peace

# 734
  • Мнения: 847
Арлина, шуслеровите соли обикновено се предписват от лекар-хомеопат.

Между другото-който се интересува, тази седмица ще е седмицата на стволовите клетки в предаването На кафе на Гала,така че който го интересува може да гледа. Всеки ден ще говоря за някой от начините за извличането им.

Общи условия

Активация на акаунт