Проблем с FSH

  • 14 323
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 113
Ами нямам обяснение за тези високи стойности. Другите ми хормони си бяха в норма. Единственият проблем бе, че при двете стимулирани IVF  правех много малко фоликули - при пърият опит (който беше неуспешен) имах 3, а при втория (от който се роди дъщеря ни) - имах само два фоликула и то в единия яйчник. Именно поради тези причини третото ми ин-витро беше не естествен цикъл.

# 16
  • Мнения: 382
Ronique, причините за високо ФСХ са 2 - едното е влошен или изчерпан ЯР, а втората е едно специфично състояние, при което хипофизата по условие секретира по-високи от нормалните нива на ФСХ, без това да значи намален или изчерпан ЯР. Това го знам от моя док, както и че това е едно изключително рядко срещано състояние. Сигурно е някаква болест даже, но не сме коментирали точно как се казва, понеже в моя случай не става въпрос за това.
При мен високото ФСХ корелира и с другите хормони от оценката на ЯР, обикновено имам само по 4 антрални фоликула на яйчник в началото на МЦ. И този път бях така, но пък всичките се развиха и извадихме яйцеклетки. Затова и за мен е много странно, че разни институции като ФАР , както и редица реп.специалисти така ни отписват жените с високо ФСХ за това да имаме деца с помощта на АРТ и със собствените ни яйцеклетки Peace

# 17
  • Мнения: 21
Ще се включа и аз в тази тема, ако мога да успокоя малко тези момичета, които се притесняват за висок ФСХ.
Преди повече от година и аз правих това изследване ,защото бяхме кандидати по ФАР с женски фактор. Тогава хормона ми беше 7.45. Една година по-късно при предварителните изследвания преди взимане на решение за стимулация от доктора хормона ми беше 14. 2 месеца приемах Регулон , защото док смяташе ,че заради фуликуларна киста в ляво е с такива стойности. След това пуснахме ново изследване и беше се понижил на 11 и започнахме процедура.
Та в този ред на мисли искам да успокоя всички момичета имащи такъв проблем, че има достатъчно методи за овладяване на ситуацията ,поради факта ,че самият ФСХ е доста динамичен хормон, той се контролира от хипофизата и зависи от физическото и психическото състояние и не само от това ,влия се и от външни фактори.
И както казваше един мой приятел гинеколок - ПОЛОЖЕНИЕТО В ГИНЕКОЛОГИЯТА МИЛА МИ ПРИЯТЕЛКО Е ,ЧЕ НЯМА ПОЛОЖЕНИЕ  Simple Smile
ДЕРЗАЙТЕ И НЕ СЕ ОТКАЗВАЙТЕ - НЯМА НАЧИН ДА НЯМА НАЧИН.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 302
Хм, на мен пък винаги преди стимулация са ми пускали ФСХ. В смисъл, и преди дълъг протокол дори, разбира се изследването са ми го правили в предходния цикъл, този в който се слага блокажа. Но може би защото аз съм на повечко години....

# 19
  • Мнения: 2 038
Благодаря, момичета   bouquet
При мен все още не е много ясно какво точно се случва. След два дни ще пускам прогестерон, а на следващия цикъл - анти-юмюлеров хормон и инхибин Б. И на мен лекарката ми каза, че има вероятност да е тръгнал да се изчерпва яйчниковия резерв, въпреки че всичко друго е ок - имам редовен цикъл, редовна овулация и т.н. Явно това не е показателно.
Успех на всички  Hug

# 20
  • Мнения: 43
Здравейте, момичета.И аз съм от клуба на високото ФСХ и съответно ИЯР.В началото много се стресирах, но в последствие разбрах, че неща все пак могат да се случат и не трябва да се отказваме  толкова лесно.По думите на моето доки има момичета, който са с ИЯР и въпреки всичко успяват да отговорят на стимулацията и да имат качествени яйцеклетки/естествено е, че броят им е ограничен/ Малко са докторите, които не те отписват веднага и не те изпращат директно за донорска програма, а се опитвам да намерят решение на проблема ти.Аз вярвам, че с много упоритост, правилен подход към стимулацията и добър лекар са една чудесна комбинация за успешен край. Hug

# 21
  • Мнения: 6 002
Здравейте момичета! Искам да ви попитам някоя от вас дали и е предписван Фемостон за ФСХ-то и кога най-рано може да се направи контрола ,за да се види дали се повлиява от това лекарство ?

# 22
  • Мнения: 182
Аз пих Фемостон три месеца. Преди това ФСХ беше 14, след това - 8,6. Така успях да подам документи във ФАР (тубарен фактор). Овулирам си редовно, последно ме гледаха на УЗИ на 14 ден от цикъла и при спрян вече Фемостон - хубав фоликул, добра лигавица.
Не знам какъв случай съм, но високото ми ФСХ не отговаряше хич на нелошия АМХ - 1.8.
Така че, смъква се пусто ФСХ с Фемостон. Аз също не схващам защо се изисква точно този хормон, а не АМХ например, който е много по-надежден показател и много по-рано показва дали нещата тръгват към ИЯР.
Успех, момичета!  Peace

Последна редакция: чт, 01 ное 2012, 08:43 от Девора

Общи условия

Активация на акаунт