Бебешката количка - цяла наука за второ висше №16

  • 40 896
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 155
monda не си ме разбрала - това, което ми обясниха е, че след 6тия месец няма да ми се наложи да купувам ново столче, тъй като може да се ползва и за по-голямо бебе (а т о колко ще се събира е друг въпроса)

# 706
  • Мнения: 307
Е след 6 месеца няма, ама ако ти е по-едро или поне високо бебето независимо какво столче тип от 0-13 кг използваш към 9месец на бебето умалява и се купува следващата категория столчета, има такива които са от тогава до края има и такива, които стават до към 3-4 годинки зависи как расте малкия човек.

# 707
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 385
Аз сега нали съм на вълна столчета - това, което съм харесала за бебето, води се от 9 месеца, но дефакто ръстът на бебето трябва да е поне 74 см, за да може да му е удобно вътре. Моята госпожица сега е 64 см, почти на 6 месеца и се съмнявам да се издължи с 10 см за 3 месеца, но ще видим, има време. За каката се спрях на Cybex Solution X-fix и сега ще продам чисто новата седалка Чико, която купих за нея и е ползвана буквално три пъти. Ама като не чета преди да купувам, така е.

# 708
  • Мнения: 307
То явно за моя младеж са го писали. Митко беше на 9 месеца 78 см

# 709
  • Мнения: 59
Здравейте момичета!
Аз от 7 месеца ползвам количка Jane Rider Matrix и мога да кажа само хубави неща за нея. Моята бебка е по-дребничка, в момента е 68 см и все още се събира легнала в кошчето Matrix. Коша наистина е тежък, но не ми се е налагало да го вдигам често. Поставен на рамата на количката тежеста му не се усеща изобщо. Количката е много маневрена и вози меко. Наистина съм много довална от количката и като единствен недостатък мога да посоча малкия кош за багаж. Според мен кошчето Matrix е страхотно попадение. Моята бебка спи в колата с часове в него. Много по-удобно се чувства, когато коша е поставен в колата като кош за новородено, а не като кошница за кола. Летния кош също ми харесва. Ако сега трябва да направя своя избор за бебешка количка отново бих избрала Jane.  Hug

# 710
  • Мнения: 13 512
monda не си ме разбрала - това, което ми обясниха е, че след 6тия месец няма да ми се наложи да купувам ново столче, тъй като може да се ползва и за по-голямо бебе (а т о колко ще се събира е друг въпроса)
Значи: МАтрикса се ползва от новородено докъм 7-8 месеца като столче за кола. Надали ще можете да изкарате до годинка в него, така ,че ще ви се наложи да си купите така или иначе стол група 1 от 9 до 18 месеца.

# 711
  • София
  • Мнения: 44 352
monda не си ме разбрала - това, което ми обясниха е, че след 6тия месец няма да ми се наложи да купувам ново столче, тъй като може да се ползва и за по-голямо бебе (а т о колко ще се събира е друг въпроса)
Значи: МАтрикса се ползва от новородено докъм 7-8 месеца като столче за кола. Надали ще можете да изкарате до годинка в него, така ,че ще ви се наложи да си купите така или иначе стол група 1 от 9 до 18 месеца.

9-18 кг не месаца Simple Smile т.е. до 4 години, не плаши хората Simple Smile
матрикса нали е до 13 кг, това според детето , но може и до година-година и нещо да е Simple Smile

Последна редакция: ср, 30 май 2012, 19:58 от Angel_Dust

# 712
  • Мнения: 13 512
monda не си ме разбрала - това, което ми обясниха е, че след 6тия месец няма да ми се наложи да купувам ново столче, тъй като може да се ползва и за по-голямо бебе (а т о колко ще се събира е друг въпроса)
Значи: МАтрикса се ползва от новородено докъм 7-8 месеца като столче за кола. Надали ще можете да изкарате до годинка в него, така ,че ще ви се наложи да си купите така или иначе стол група 1 от 9 до 18 месеца.

9-18 кг не месаца Simple Smile т.е. до 4 години, не плаши хората Simple Smile
матрикса нали е до 13 кг, това според детето , но може и до година-година и нещо да е Simple Smile
Simple Smile кг, да
мисълта ми е, че в матрикса няма да може да е по-дълго, отколкото в Сити-то на Макси Кози , да кажем...или която и да е от 0+ кощниците.

# 713
  • София
  • Мнения: 44 352
аз до колкото я разбрах known имаше предвид, че не само до 6 месеца ще може да полза матрикса, а малко по-дълго(т.е. че между него и  9-... кг няма да купува и отделно кошница), не че ще си го ползват до абитуриентската Simple Smile

# 714
  • Мнения: 307
Да в крайна сметка има деца които на 2 години са 74 см има и такива които на 9 месеца са 78 всичко си е до дете.

# 715
  • Мнения: 0
Достатъчно е на се вгледа човек в нагингтъна на някоя разхождаща се с него майка, за да види клатенето.

Просто който го интересува дали наистина е факт или не клатенето - нека сам провери как е на пътя  Naughty

Няма такова нещо!Количката е перфектна  Naughty
абсолютно си права виждала съм поне 10 такива колички по улиците. и от никои не съм чула лоши отзиви или че нещо им пречи. освен това си е супер симпатична количката.

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 2 176
Оставете кучетата да си лаят  Laughing Приемно време имам по цял ден на подобни ентусиасти да ми покажат как точно ми се клати количката (без използване на помощни средства като ръце например) Laughing

# 717
  • София
  • Мнения: 1 500
От количките, които си показала, на мен фаворит ми е Pliko Si. Много ми е симпатична тази количка и доколкото знам е лека и маневрена, но пък от друга страна, бебето ти е вече голямо и за тази възраст, а и с перспектива, аз залагам на още по-леките и удобни модели, които са по-подходящи за транспортиране, като ходите на почивка или дори за качване в градския транспорт.  Нещо от типа на Макларен-а или Giro-то, но за втората гледах кофти отзиви в един сайт. Сайбексите са добри, но не са от най-леките, така че всичко зависи от пак от начина на живот и предпочитанията ти. Най-добре ще е наистина да ги видиш и пробваш. Аз например си поръчах макларен куест от тук http://www.pramworld.co.uk/index.html?action=search&searchty … 11&sortType=2, беше най-евтиното, което намерих. Уж е в превозвача вече, сега остава да дойде и да е това, което съм поръчала Simple Smile
И понеже изръшках нета с тия макларъни, да споделя и още един английски сайт, където имаше повече цветове на куест от 2011 и пак на добри цени - http://www.justkiddingonline.co.uk/maclaren-quest-sport-2011-sal … cName=-sale-items
Освен това миналата седмица в Mothercare в мол Сердика имаше макларен куест цвят черно и шампанско намален на 343 лв  Peace

Последна редакция: чт, 31 май 2012, 09:45 от Bubble79

# 718
  • Мнения: 51
Момичета, мерси за отзивите. За Матрикса знам, че е тежък и това всъщност е единственото, заради което още се чудя. иначе шасито на Muum-ма не ми се струва много тежко 6.6 кг. На повечето други колички с големи гуми, които съм гледала, са по 8 кг.

# 719
  • Мнения: 0
Мами,здравейте   Hug,нова съм във форума...и най-сетне намерих темата където да попитам:
Някой ползва ли Чиполино Перфекта 2012...Предстои ми да родя август месец (живот и здраве) и все още се колебая ужааааааааасно,ама ужасно много дали тази е подходяща?Една позната я ползва и ми я препоръча,лекичка е,стори ми се удобна в магазина,но това ще ми е първо детенце и меко казано не разбирам все още толкова  Rolling Eyes Изчетох сума ти теми,мнения и само се обърквам  Tired Моля ви,който я е ползвал,да сподели предимства и недостатъци  Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт