Скрънза...

  • 41 316
  • 352
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 371
половин душа давам за пилешко с бамя  Twisted Evil

само да ми наготвят. ехххххх, сестрата на баба ми в бургас какво свинско със зеле правешееееееееееееееееее - след 20 г го помня. жалко, че почина.

# 286
  • Мнения: 1 761
Ех,Палмира,ако бамята,даже и без пилешко да има в нея,после ти излезе през носа,няма как да усетиш кой знае какъв вкус.

То е все едно да ти дадат пари да си купиш подарък, а после месеци наред да ти мрънкат на главата каква си прахосница,понеже вместо за 10 лева от китайския магазин си си купила маркови обувки за 1000 долара.Унизително е,неуважително и грозно.

# 287
  • Мнения: 1 788
Има разлика между пестеливост и свидливост.
Първото е качество, което много уважавам, тъй като никога не съм притежавала.
Второто е порок, който ненавиждам. Това във всеки момент да цепиш стотинката на две за щяло или за нещяло, не мога да приема за нормално. А и все си мисля, че свидливостта ескалира с времето и годините, човек просто се увлича и става все по-свидлив и по-свидлив. Което от своя страна води до един изключително неосъзнато напрегнат начин на живот - от къде можеш да изкараш на аванта, от къде да се свиеш повече и т.н.

# 288
  • Мнения: X
buttinsky, в сайтовете за запознанства дебне каква ли не паплач  Laughing
Абе така е, но този беше още от зората на ICQ.

# 289
  • Мнения: 303
На едно бившо... майка му искаше наем, защото живеехме в тяхно жилище, същевременно те живееха в неговият апартамент (купен си от него)... отделно (сигурна съм, че им даваше "наем") парите отиваха при брат му, който беше абсолютен безделник...

# 290
  • София
  • Мнения: 248
С тази тема се присетих за брата на едно мое бившо гадже.
Случки много, но щом и за кърпите за бърсане на маса му се свидеше, сега струват 1 лев 3 бр. пък тогава стотинки, но не се изхвърляше, ако не му се разпаднеше в ръцете.
Всяко едно нещо се пресмяташе по 100 пъти дали ще е изгодно, дали си струва..... ужас.
Не бих могла да живея с такъв човек, то и за това си стоеше сам и завиждаше на брат си и все недоволстваше.

# 291
  • Мнения: X
buttinsky, в сайтовете за запознанства дебне каква ли не паплач  Laughing
Абе така е, но този беше още от зората на ICQ.
извинявайте за офтопика и темата е стара, ама какво е ставало в зората на icq
имам спомен, че пишеха някакви, но през ум не ми е минавало да си говоря с тях, вие това ли имате предвид?

# 292
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
buttinsky, в сайтовете за запознанства дебне каква ли не паплач  Laughing
Абе така е, но този беше още от зората на ICQ.
извинявайте за офтопика и темата е стара, ама какво е ставало в зората на icq
имам спомен, че пишеха някакви, но през ум не ми е минавало да си говоря с тях, вие това ли имате предвид?
Еееей, аз съм омъжена за един такъв, от тия някаквите, които пишеха в айсикю Simple Smile

# 293
  • Мнения: X
хм... добре, аз нямам против, нооооо.. просто питам, това ли се има предвид? аз явно съм от страхливите, директно блокирах....

# 294
  • София
  • Мнения: 35 098
хм... добре, аз нямам против, нооооо.. просто питам, това ли се има предвид? аз явно съм от страхливите, директно блокирах....
Като днешния скайп, ама по-глобално/социално. Имам приятелка щастливо омъжена за мъж, намерен по погрешка в ICQ Laughing Прекрасен съпруг и баща Peace

# 295
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Изчетох темата и се сетих, една моя позната преди години, беше "хванала богато гадже", съответно като излизаха с гаджето и приятелки, той ги черпеше всички. Това хубаво, но тя после искаше от приятелките да й връщат процент от почерпеното, нали нейното гадже е плащало.  Laughing

Моят мъж е порядъчно стиснат, аз порядъчно разхитителна (като в тоя случай определено сме подобрени версии на майка ми и свекър ми, които са в крайностите). А откакто сме се събрали, все повече се доближаваме по виждания, от кои неща ще пестим и за кои ще харчим. Та не е все лошо.

И определено повечето богати хора, които познавам, са по-скоро скръндзави.

# 296
  • Мнения: 950

ако приемаш съвет - бягай с 200 и се спасявай навреме.


Peace

# 297
  • Мнения: 1 842

Аз свалих розовите си очила и откривам в характера му все повече отрицателни черти.

Все повече ми е тежало това, че е спестелив, че дори скрънзав.
 
Това е добре, жалко за такива хора. Жалки са.

# 298
  • Мнения: 70
Скръндза до такава степен,че при организацията на сватбата започнаха той и родителите му да правят сметка на гостите ние колко човека сме поканили и те колко човека са поканили.  Разбрахме се  ние да си покриваме гостите от наша страна ,а те - гостите от тяхна страна и се стигна до там,че от 25 човека в техния списък останаха с 10 човека,за да не почерпят случайно някого в повече Simple Smile Е, накрая сватбата не се състоя,за да не почерпим по тяхно изказване тоя и оня най-близките ни хора. Simple Smile
А когато беше замислил да ми предлага брак в един хотел за 2 нощувки при резервацията всеки си плати за нощувките,които бяха за общо 200лв Simple Smile

Последна редакция: чт, 21 ное 2019, 13:02 от biancachandon

# 299
  • Мнения: 2 887
Аз долавям у моя мъж , не знам още до каква степен , но на моменти . Плащал е сметките , дори телефонните и не съм усетила да е такъв . Понякога и аз се стискам , то като някой се държи така към теб и ти започваш . Купува подаръци само за коледа . Другото , ако може 50/50 . Няма комплименти и такива неща . Но нали сме женени .

Общи условия

Активация на акаунт