Турска кухня *5*

  • 512 563
  • 1 748
  •   1
Отговори
# 1 605
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Точно това имах предвид, когато казах, че ми е необяснимо. Искрено се надявам да се дължи на непознаване на кухнята от страна на сервитьора, но съм почти убедена, че не е така. Няма логика да не зареждат и сирене, паралелно с всичко останало. Освен ако цената не е определяща. Не съм сигурна, но вероятно моцарелата е по-евтина.
И все пак говоря само за един ресторант, сигурно не важи за всички.

# 1 606
  • София
  • Мнения: 505
`Kюнефето и така е прекрасно, но в Истанбул
го поднасят с топка каймак отгоре и задължително
с шам фъстък поръсено. Толкова е сладко, че ако не е
този каймак, не може да се преглътне от сладост!
Но каймакът е продукт, който не може да се замразява
за разлика от кадаифа и сиренето( за него сега научих).
Аз го правя с моцарела и отгоре топка сладолед( по възможност
да е сметанов).

# 1 607
  • София
  • Мнения: 505
Ето и как се прави кадаифът:
https://www.youtube.com/watch?v=_JkB-cpI-mo




А ето и друго кюнефе:
https://www.youtube.com/watch?v=ogQni5Zikvo&ebc=ANyPxKrjejbe … m-iGXYwywl07c7JAQ




















































Последна редакция: вт, 23 фев 2016, 21:41 от Bqla breza

# 1 608
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Яла съм кюнефе на няколко места, в Истанбул и в Одрин. Никъде не се ми го сервирали с каймак. Поръска от шам-фъстък - да, но не и каймак. В истанбулската тема го тачим този десерт, но рядко, да не кажа изобщо не е споменавам заедно с този млечен продукт.
Брезичке, би ли споделила къде си го яла с каймак?

# 1 609
  • Мнения: 3 841
В Истанбул съм го яла сервиран с и без каймак...Това вече е по избор на заведението.По същия начин и с баклавата- на места се сервира с каймак,на места без,лятото- сладолед...

# 1 610
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Очевидно не съм попадала на места,  където се сервира с каймак, затова помолих за конкретност. Аз мога да посоча места, където се сервира само с шам-фъстък.

# 1 611
  • Мнения: 3 841
Помня ли вече...Мисля,че беше в МОЛ Карусел- Бакъркьой,но точно къде седнхме,не помня.Иначе знам,че номер 1 за кюнефето са веригата " Екол"/ Ekol ,но лично не съм опитвала техни...

# 1 612
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Благодаря!

Няма да отида в Бакъркьой за един каймак. Пък номер едно е толкова относително... Те някои и Коска коментират като баклава №1, ама аз да не я помириша...

В ресторанта, в който често се храним, както и в Hafız Mustafa (били сме в тази на Сиркеджи, но има и други), и в Lezzet i Şark (до Египетския) е без каймак. Не са ни предлагали да го добавят. Другия път ще питам, да видя как "звучи" комбинацията.

# 1 613
  • Мнения: 3 841
Да,права си,Коската и на мен не ми допада ...Ако поискаш каймак,ще ти сложат бед проблем,но на мен ми идва мазен и десертът става ощебпо- тежък... Като се заговорихме за баклава- тези на Gulluoglu са просто превъзходни,особено с шам....Мммммммм текнаха ми лигите:))

# 1 614
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Така е, и за мен, от тези, които съм пробвала, Güllüoğlu ми е фаворит.

Не обичам обобщенията, защото всеки си има вкус. Както и не може да се каже, че се сервира или приготвя еди как си, просто защото е различно навсякъде.

Важното е за е вкусно и всекиму - според предпочитанията.

# 1 615
  • София
  • Мнения: 505
За пръв път кюнефето го опитах в
един ресторант за бързо хранене
в МОЛ  в САПФИР, някъде около етажа
с шадраваните мисля, че беше... newsm78
Тогава ми се видя тоолкова сладко, че едва го изядох
и си помислих, че няма да се сетя за такъв сладкиш
поне една година.Там беше гарнирано с каймак, който
леко наподобяваше на нашата заквасена сметана.
Аз съм го правила няколко пъти, като го гарнирам или
със сладолед, или със сметана(тя е леко кисела) и така е
по- приемливо за мен.
Суров кадаиф открих при едно пътуване в Германия(в турски
магазин)- беше вакуумиран, може и да се замразява и така
 се запасих.

# 1 616
  • Мнения: 132
Здравейте.
За момичетата от Варна

Вчера съвсем случайно открих  суров кадаиф в едно малко магазинче на ул.''Иван Аксаков '',номера май беше 31.

Не посмях да купя , срока му беше до 29 март,килограма му е 15 лв.
Има доматено, пиперково пюре , червена леща 1 кг-5 лв, локум , пишмание,ситен булгур,различни халви 7 -8 лв ,малки газирани води с различни аромати, Улуда лимонада без захар, малко подправки,кафе, чай и др.

# 1 617
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Магазинчето е от няколко месеца там. Намира се вляво от входа на Медицинския университет (ако сте с лице към него), съвсем леко навътре в пресечката. Има надписи, вижда се отдалеч. Наскоро минах и видях, че пише за суровия кадаиф, но като цяло асортиментът им беше беден, когато преди време влязох. Споменатите пюрета не са от добре известните и качествени марки, а 15 лв. за суров кадаиф е пладнешки обир. Интересно на каква цена е лимонадата newsm78

Ако продължават така, няма да оцелеят, защото в града има няколко човека, които доставят стоки от комшиите, доколкото знам на доста прилични цени, а по поръчка можели и конкретни неща да доставят, извън стандартните прахове, омекотители и опаковани кори. Като добавиш тези, които ходят сами да си пазаруват, остават общо взето такива, които не проявяват интерес, по една или друга причина.

# 1 618
  • Мнения: 4
Магазинчето е от няколко месеца там. Намира се вляво от входа на Медицинския университет (ако сте с лице към него), съвсем леко навътре в пресечката. Има надписи, вижда се отдалеч. Наскоро минах и видях, че пише за суровия кадаиф, но като цяло асортиментът им беше беден, когато преди време влязох. Споменатите пюрета не са от добре известните и качествени марки, а 15 лв. за суров кадаиф е пладнешки обир. Интересно на каква цена е лимонадата newsm78

Ако продължават така, няма да оцелеят, защото в града има няколко човека, които доставят стоки от комшиите, доколкото знам на доста прилични цени, а по поръчка можели и конкретни неща да доставят, извън стандартните прахове, омекотители и опаковани кори. Като добавиш тези, които ходят сами да си пазаруват, остават общо взето такива, които не проявяват интерес, по една или друга причина.

А дали можете да ми кажете как да намеря такива доставчици във Варна Simple Smile)

# 1 619
  • Мнения: 1 111
Днес гледах как се приготвят турските толумбички,обаче на клипа не беше указано колко време престояват в сладкия сироп.Майка ми навремето правеше много често,но аз тогава не съм се интересувала от технологията.Та колко време преседяват в сироп,хем да са сочни и да не са сухи,но и хем да не са пренапоени?

Общи условия

Активация на акаунт