Домашна машина за сладолед

  • 141 334
  • 365
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 979
Определено с машината е много по -добър. Недостатък е чакането да седи преди това съда във фризера.

# 331
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Търся базова рецепта за сладолед. Нещо като основа, към която се добавят разни екстри.

# 332
  • София
  • Мнения: 739
Мога да предложа рецепта, на която попаднах и използваме вкъщи успешно вече много пъти. Супер лесна е заради липсата на яйца и съпътстващото варене и охлаждане:

•   250 гр филаделфия или маскарпоне
•   1 ч.ч. прясно мляко
•   1 ч.ч. течна сметана
•   1 ч.ч. кристална захар (но това е много, слагала съм и малко над половината, пак е сладко - въпрос на вкус)
•   Ванилия
•   ½ ч.л. сол

Всичко това се разбърква добре с миксер и се прехвърля в машината, след това търпи всякакви добавки.

# 333
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Много благодаря! Дали може вместо захар, да се сложи чаша домашно сладко?

# 334
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 139
Много благодаря! Дали може вместо захар, да се сложи чаша домашно сладко?
може, защо не ...Smiley

# 335
  • София
  • Мнения: 739
Много благодаря! Дали може вместо захар, да се сложи чаша домашно сладко?

Може би ако се смеси добре с базата. Иначе не си го представям - самият сладолед ще остане с леко солен вкус ако сладкото е като плънка. Ако пробвате, споделете!

# 336
  • Мнения: 19 289
Добра и лесна рецепта вкъщи се оказа следната: разбивам с миксера 1 пълномаслена сметана от Лидл. Трябва да е стояла в хладилник. Иначе ще стане на масло. Добавям сладко от боровинки на вкус и изсипвам в машината за сладолед.

# 337
  • Мнения: 14 064
Здравейте! При последната промоция на машина за сладолед в Лидъл, се сдобих с такава. Все още не съм я пробвала, защото се оказа, че купата трябва да стои във фризер, а моята камера на хладилника е препълнена и няма място. И ето ти повод да си купим и фризер. Joy Вече не е проблем замразяването на купата. Не съм чела подробно книжката, та да питам опитните тук. Цялата купа ли се поставя или само част от нея? Като гледам не се разглобява, но да не направя грешка. След това я сглобявам с горната част, пускам да върти и наливам продуктите, нали? Аз я купих най-вече заради майка ми, която е диабетик и вече не можем да открием сладолед без захар в нашия град. Чакам да дойде лятото и ще направя сефтето.

# 338
  • Sofia
  • Мнения: 26 331
И аз си взех същата,но още не съм правила.Чакам да стане по-горещо.Слага се долната част във фризера,но да е в плик.Сместта след като се разбърка трябва да стои 3-4ч в хладилник.Изсипва се в студената купа и тогава се пуска уреда.Това разбрах от прочетеното в книжката.

# 339
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
защо в плик , може ли обяснение
аз имам машина от 2 години , купата ми седи постоянно във фризера да е готова , Никога не съм я слагала в плик

# 340
  • Sofia
  • Мнения: 26 331


Аз и без този съвет бях решила,че ще я пъхна в плик,а в нея някои продукти от фризера,че ми е малък и нямам много място за празната купа.

Последна редакция: вт, 23 юни 2020, 18:54 от Doli

# 341
  • БГ
  • Мнения: 1 264
Здравейте,
купих си машината за сладолед на Лидъл, но като я отворихме се оказа, че е използвана и купата за съхранение е надраскана. Чудя се дали да я задържа.. Тази драскотина проблем ли е според вас?

# 342
  • Sofia
  • Мнения: 26 331
Върнете я.

# 343
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
Doli благодаря
фризерът ми е голям , и имам много място , и все още не схващам защо трябва да я слагам в найлон ..ми не мерси , ще продължавам без .. не мисля, че ще се отрази по някакъв начин

# 344
  • Мнения: 14 064
Доли, така прочетох в стара тема. Потребителка беше дала съвет да се пусне машината и тогава да се слага течността, за да не се замрази по стените на съда.

Общи условия

Активация на акаунт