Домашна машина за сладолед

  • 141 599
  • 365
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2
Необходими продукти:

    2 ч.ч. бита сметана
    1 ч.ч. необезмаслено мляко
    2/3 ч.ч. захар
    1 ч.л. ванилова есенция
    1 ванилова пръчица

Начин на приготвяне:
Сметаната, млякото, захарта и ваниловата есенция се смесват в тенджера и се оставят върху котлона, докато захарта се разтопи напълно. Преди да се дръпне от огъня, се настъргва ваниловата пръчица. Изсипва се в купа и се покрива с найлоново фолио. Изстудява се на студена водна баня или във фризер, докато се охлади напълно. Замразява се в машина за сладолед, според инструкциите на производителя. След това се поставя в контейнер, където няма да влиза въздух, и се оставя да замръзне за още 2 часа.


това е рецептата , и мисля че си намерих грешката . след като направих сместа я сложих в хладилника а е трябвало във фризера понеже времето е топло и купата не може да го замрази , а като я сложа във фризера ще е полу замразена и ма6инката ще го сгъсти по лесно. така си мисля аз де Simple Smile сега пак съм я сложил в фризера и довечера ще има 2ри опит и ще дам резултат

# 91
  • Мнения: 465
Да сега в топлото време аз слагам машнката директно във фризера. Там си върти и става много добре. Друг начин е да я сложиш в хладилника и там да си върти. Така хем замръзва, хем няма кристалчета.
Аз правя предимно плодов сладолед и засега така ми се получава най-добре.
Сложена сместа в замръзналата купа и да бърка на плота не ми се получава добре замръзването и така открих бъркането в хладилника/ фризера.

# 92
  • Мнения: 10 635
Виждам, че един от моделите на Andrew James е на промоция е Амазон:http://www.amazon.co.uk/Andrew-James-Sorbet-Yoghurt-Machine/dp/B003UFNJ1Y/ref=sr_1_2?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1440237812&sr=1-2&keywords=andrew+james
Заслужава ли си?

# 93
  • Мнения: 840
Да подновим темата с настъпването на лятото Blush Та може ли, някой да даде рецепта за лешников сладолед Peace

# 94
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
Лешников още не съм правила , но не днес направих с шам фъстък
основната базова рецепта + смлени печени ядки
стана чудно

# 95
  • Мнения: 6 713
Здравейте,

аз също се оглеждам за машина за сладолед и ще следя за отзиви.  Crazy Peace

amarinova, ето тук знам една рецепта, която е за шок. сладолед с лешници, изтлежда много вкусно: http://thesugarcoatednothings.blogspot.lu/2011/07/blog-post_6965.html, друго съм пробвала от блога,конкретно сладоледа не съм. Peace

# 96
  • София
  • Мнения: 3 328
Виждали ли сте на нашия пазар машина с ледогенератор? нещо не успявам да открия...

И още един въпрос - слагането на машина без ледогенератор в хладилника или фризера след замразяването на купата ли става или в този случай не е нужно предварителното й охлаждане?

# 97
  • Мнения: 9 113

  Някой има ли такава и да препоръча модел ?
Инак домашен сладолед си правя и без машина и на малки порции във фризера . Замръзва лесно и няма кристали.

да, NEMOX, цена ~ 1100лв. Вярно, че сама замразява, но ако не ми беше подарък нямаше да я имам. И правиш толкова, колкото ще изядете след  20-30 мин. . Вадиш от кашона, включваш да повърти 10 мин. празен ход, през което време си подготвяш сместа и я слагаш вътре.  След 10-15 мин. сладоледа е готов за ядене.

# 98
  • София
  • Мнения: 3 328
Благодаря, Пеп-чо  Simple Smile Ще чакам да падне джакпотът и ще я търся, таз машина  Blush

# 99
  • Мнения: 9 113
Благодаря, Пеп-чо  Simple Smile Ще чакам да падне джакпотът и ще я търся, таз машина  Blush
сигурно в Амазона има и по-евтини (тази е от БГ), но пак едва ли ще е под 600-700лв. Ама пък аз имам страх от онлайн  пазарене, без да видя нещото, каквото и да е.

# 100
  • Мнения: 19 317
Да сега в топлото време аз слагам машнката директно във фризера. Там си върти и става много добре. Друг начин е да я сложиш в хладилника и там да си върти. Така хем замръзва, хем няма кристалчета.
Аз правя предимно плодов сладолед и засега така ми се получава най-добре.
Сложена сместа в замръзналата купа и да бърка на плота не ми се получава добре замръзването и така открих бъркането в хладилника/ фризера.

[/quote
Цялата машина ли слагаш във фризера? Как се побира там и не трябва ли ток, за да върти?

Оглеждам се за машина за сладолед и затова влязох тук.

# 101
  • Мнения: 465
Пролетен дъждец,
да, цялата я слагам. Кабела за тока си излиза навън и като затворя вратата на фризера няма проблем. Върти си вътре. От време на време я спирам и пускам пак, за да върти и в другата посока.
Слагам я в средното отделение - то ми е най-голямо. по принцип там си държа купата, която се замразява.

# 102
  • Мнения: 19 317
Rose red, каква марка е машината ти и откъде е купувана?

# 103
  • Мнения: 27 607
Оглеждам се и аз за машина за сладолед. Чудя се дали е по-добре да е за сладолед или от тези които за са сорбе/плодов сладолед.... newsm78 Имам машина за сладолед в Бг, но не ми е ясно другият вид какво сорбе/плодов сладолед правят и какви са разликите м/у двата вида машини. Thinking
По тази рецепта дали ще стане сладоледа, ако вместо захар сложа например стевия (на прах, не такава която е с консистенция на захар)? Или ще стане по-рядка сместа? newsm78

2 ч.ч. бита сметана
    1 ч.ч. необезмаслено мляко
    2/3 ч.ч. захар
    1 ч.л. ванилова есенция
    1 ванилова пръчица

# 104
  • Мнения: 1 745
В Лидл видях ,че са пуснали пак машинка. Някой има ли ?Доволни ли сте?  Hug

Общи условия

Активация на акаунт