Въпроси към Класически хомеопати 21

  • 54 301
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 499
Дебело увито в алуминиево фолио. Дебело.
Всъщност да се редактирам, не знам дали алуминият предпазва от рентгеново лъчение. Но пък не съм и наясно по летищата какво точно използват като апаратура. Оловото предпазва със сигурност, ама...
Най-добре да е в личния багаж, но ако не минава по линията.

Атина, не се самолекувай...За два дни болките в гърлото щяха да ти минат и от само себе си вероятно. По-назад сме писали за рисковете от неправило предписано лекарство, камо ли при самолечение.
При ухапване могат да се направят много неща, но дори и две да са, няма кой да прецени точно в твоя случай какво да се направи. Пък и това леко алергична, ако е леко, колкото при всички други - тоест леко подуване, зачервяване и прочие, няма смисъл да се приема нещо.
Няма къде да четеш по въпроса, освен ако нямаш свободна поне една година...

Последна редакция: пт, 27 юли 2012, 13:04 от Мечка Малинарка

# 691
  • Мнения: 0
Мечка Малинарка, мерси за отговора. На летището всичкия ръчен минава, а самият  човек през металоискател. Как влияе металоискателят не знам.  Да, знам че сама не е хубаво, но след 4 месеца болки в гърлото и не много умни ( по мое мнение) доктори отидох при специалист (да забележа, че нямам осигуровки) и той ми предписа!!!!!!!!:- Лимфомиозот, Фосфор  Хомакорт и Дулкамара Хомакорт , всичко това заедно по 3 пъти на ден за 3 месеца! Имам надежда близкия месец да мога да се запиша на хомеопат. Използвам низка потенция__15.

# 692
  • Мнения: 1 351
.......................и той ми предписа!!!!!!!!:- Лимфомиозот, Фосфор  Хомакорт и Дулкамара Хомакорт , всичко това заедно по 3 пъти на ден за 3 месеца! Имам надежда близкия месец да мога да се запиша на хомеопат. Използвам низка потенция__15.....................
Този хомеопат не е класик.



.............................

Осцилококцинум е монопрепарат, НО със своя собствена картина от хомеопатичните доказвания. Неправилната му употреба може да отключи ракови процеси (най-най-простичко казано).
........................
Чак пък РАК Rolling Eyes

# 693
  • Мнения: 3 499
Не чак пък, а именно за съжаление... Че какво му е на рака, всеки трети човек го носи. В мрежата има достатъчно статии за осцилококцинум, търсете и превеждайте с гугъл, върши работа за обща култура.
Ако ти кажа, че е направен от черния дроб на  евентуално болна патица, какво ще промени това у теб? Или изходната субстанция на тъй предписвания на децата туберкулин?...

Впрочем се загледах в 88-те симптома на осцилококцинум в Реперториума. Точно си му е мястото в раковия миазъм....

# 694
  • Мнения: 0
Пия Осцилококцинум откак е на пазара т.е. години наред  всеки есенно - зимен сезон, та чак да пролетта включително.
Още не съм се разболяла от рак.
Единствено - не боледувам от вируси така както преди и нямам нито един ден отсъствие по болест вече 8 години.

# 695
  • Мнения: 3 499
Пий, пий...

Писах и 88 симптома.

Тези дни ще ви копирам части от една книга на Витулкас за нивата в човека и тяхната йерархия. Забелязвам и без друго, че напоследък има доста въпроси в тази насока.
между другото едно време, преди да прогледна, много се хвалех как тооолкова рядко боледувам... да...на ФИЗИЧЕСКО ниво. Добре, че прогледнах, за да видя къде са важните ми заболявания ooooh! (пак по темата за йерархията на нивата в човека). Гордо разправях как никога не вдигам Т над 37.5, ако въобще вдигна ooooh!.......

# 696
  • Мнения: 114
Мечка Малинарка, много ще съм благодарна, ако го публикуваш това за нивата!!! Ще е от голяма полза!

# 697
  • Мнения: 13
Здравейте!
И аз цопвам при вас. Вече Ви познавам задочно защото се постарах добре да проследя темата.
Към хомеопатията ме насочи алергия на сина ми провокирана от Аугументин или Нурофен.,
Една картина се е запечатала в съзнанието ми. Когато докторът изписваше антибиотикът, аз импулсивно се възпротивих и казах, че не е пило досега детето. Тогава той ме погледна и каза, че може и да не го изпише, НО КОЙ ЩЕ ПОЕМЕ ОТГОВОРНОСТ?
След като синът ми направи тежка алергия и лежахме седмица в болница на системи си отговорих на въпроса. Винаги майката поема отговорността. Едва тогава осъзнах каква е тежестта на тази отговорност. Сега разбирам, че съм се съгласила на това за да мога да избягам от отговорността.
И сега много често когато имам съмнения си задавам този въпрос и отговорът е АЗ. Това ме плаши, но ще свикна да правя правилни избори носейки отговорността си. Та нали децата ни са ни избрали точно такива каквито сме.
Дори и да сгреша в избора на хомеопат пак аз ще поема отговорността, ще се актуализирам и ще продължа загрижена за детето си.
Добре се информирах и започнахме и двамата лечение при класически хомеопат.
Мисля, че ми предстои първото кръщение. Тази сутрин се събудих с гнойна сливица /стара болест/. Опитвам се да пазя спокойствие. Нямам температура. Представям си че болестта е мой приятел.
Но битката не е приключила. Следва продължение!
Момичета искам да ви питам нещо което много ме вълнува. Вярвам, че със задължителните ваксини се нарушава свещеното право на човек за свободен избор. Вместо да тръгна с рогата напред мисля, че въпросът трябва да се реши кардинално/както е създаден/ т.е. трябва да се приеме нов закон, който да отмени старият. Затова трябва да се обединим. В старите теми се споменаваше нещо по въпроса. Моля, някой ако знае нещо нека ми пише на лични.
Личната тези дни ми каза, че ще ни ваксинитат чак след три години и малко се поуспокоих, но много желая да се включа в тази кауза. Stop
 Heart Eyes

# 698
  • Мнения: 3 499
Привет, speranza3
Не те познавам, но пък съм изключително доволна, че си тук Peace

Има тема Ваксините, дискусия за вредата от тях в същия алтернативен подфорум. Пиши при тях, ще ти обяснят какво е постигнато до момента и какво не е, за съжаление.

# 699
  • Мнения: 1 513
Аз съм възхитена от мъдростта на speranza3. Поздравявам те и силно вярвам, че ще успееш.
За съжаление пристъпваме към хомеопатията след изтърпян катаклизъм с лекари и то върху собствените си деца. Но посоката ти е вярна, разсъжденията - мъдри - ще успееш.

# 700
  • София
  • Мнения: 735
speranza3  Hug Много ми хареса поста ти.

При нас стана така, че година и малко отлагам реимунизацията с 5 валентната. Сега ще трябва да я направим, защото Габи тръгва на ясла, а директорката знае, че липсва тази ваксина и чака бележка от ЛЛ. Хомепатът ми е дал Туя, казал ми е кога да дам, много се надявам да мине леко и да няма никакви проблеми и на този етап, и натам във времето. При изписано от хом. лекарство при имунизация, мога ли да съм по-спокойна, че ще се изчистят поне част от гадостите от ваксината? Не знам защо, но някак си ме е страх...

Ще се присъединя с 2 ръце, ако има подписка или каквото и да е свързано с ваксините.

# 701
  • Варна
  • Мнения: 3 271
Malini, не искам да те отчайвам, но просто стискай палци да мине, з-то при нас изписаното хомеопатично тогава не помогна, детето пак направи пристъп. Още повече, може да се каже че се върнахме назад в лечението й изобщо след ваксината, и отне още толкова време.

# 702
  • Мнения: 3 499
Цитат
мога ли да съм по-спокойна, че ще се изчистят поне част от гадостите от ваксината?
Не. Могат да "преминат" по-леко евентуални физически и психически  симптоми, но няма да възстанови стъпкването на имунната система, респективно жизнената сила.
Съжалявам, сигурно звуча гадно, но точно по тази тема съм безкомпромисна... И то не само аз, просто заявявам публично позицията си.
За съжаление българският закон е така написан, че хем не е задължително да слагаш ваксини, хем ако не ги сложиш те лишават от право на работа (ако нямаш баби или пари за бавачки), лишават те от детски надбавки и какво ли още не...

В подписа ми - десният линк винаги е бил препратка към петицията.

# 703
  • София
  • Мнения: 735
При нея реално са минавали по-скоро леко ваксините. Имаше случаи да вдигне Т, но като цяло не е имало проблем. Искрено се надявам да е така и този път  Praynig а живи и здрави, като порасне, и дойде ред за новите гадости....ще съм го измислила.
Съвсем съзнателно отлагах ваксината (после беше горещо, после вируси, после зъби - хрема и Т  Mr. Green ), искаше ми се да е малко по-голяма като я бием, а то дето се вика мина година и кусур от момента, когато й беше време.
Знам, че ако, дай Боже, имам второ дете, ще направя всичко възможно да ги спестя...

# 704
  • Мнения: 1 513
Само бележка от ЛЛ след разговор с него и молба ....може. Имам приятелка, която така прави

Общи условия

Активация на акаунт