Тантум верде-спрей

  • 38 223
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 15 242
Иво има лека ангина. Педиатърката ни ме попита какво предпочитам-да мажа гърлото или да пръскам и аз-само като си представих какви битки (при това с неизвестен край) ще са, ако реша да му мажа гърлото, предпочетох да пръскам. Предписа спрей Тантум Верде 0,15%-3 пъти по едно впръскване-като вметна, че е Иво е още малък за него, но нищо.... На листовката пише, че този спрей не се препоръчва за деца под 30 месеца. А Иво е на 15.
Ползвали ли сте този спрей? Имате ли някакви наблюдения? На вашите деца предписват ли го? Вашите педиатри как гледат на него? Приемам всякаква информация и мнения по въпроса.
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 249
На моята дъщеря са го изписвали и съм доволна от него. Беше горе долу на възраста на твоето дете. Помага при леко зачервено гърло и за дезинфекция на устната кухина.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Виви - мила, сполетяха ли ви и вас тез болести вече...!  Sad
Сега за Тантума - на щерката не й помагаше особенно! По-доволна съм от паста Дактарин, но нали тя е вече голяма та й давам и Ефизол или Стрепсилс да смуче!
Успех в лечението   Hands Thumbsup  и    ideauu давай чайове(топли, не горещи) и го води на   Nature Sunny   Nature Sunny   Nature Sunny  - особенно днес!
    love001

# 3
  • Мнения: 1 655
Когато педиатърката на синът ми изписа Тантум Верде обясни, че е по-добре да се вземе течността - по принцип е за гаргара, но за малки деца се потапя клечица за почистване на уши и се маже гърлото. Ако пръскаш със спрей трябва да спреш дишането в същия момент, а на едно дете няма как да му кажеш - спри да дишаш.
Използвала съм Тантум Верде течност, но съм по-доволна от Хексорал. Изпитвала съм ги и върху себе си и от второто имаше по-добър ефект.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 242
Голяма гадост ни се случи с тоя спрей. Оказа се, че Иво е алергичен към някоя от съставките-обринаха му се крачетата и му се подуха клепачите от 2 впръсквания.  Cry Няма да го ползвам повече.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Vivi
Голяма гадост ни се случи с тоя спрей. Оказа се, че Иво е алергичен към някоя от съставките-обринаха му се крачетата и му се подуха клепачите от 2 впръсквания.  Cry Няма да го ползвам повече.


Уфф че гадост! Close Попитай педиатъра ви за Хексорал - аз съм много доволна от него - бързо пресича каквото там става в гърлото на Мартин.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 242
А Хексорал-ът какво е? Капки, спрей, сироп? Как се дава това чудо?
Аз направо съм в шах, защото днес взеха на Иво кръв за пълна кръвна картина-да видим дали има само вирус, или вече и бактерийки. А докато излезе резултатът-в понеделник-нищо няма да правя, за да лекувам гърлото. Това направо ме побърква. Най-вероятно състоянието ще се влошава-а аз ще си свиркам 3 дни. Нашата педиатърка каза,че или трябва да пръскам Тантум верде (друго нямало подходящо-а се оказа, че и то не е в нашия случай), или да му мажа гърлото със сода Rolling Eyes  Shocked Ама това последното по-скоро го изключвам като възможност.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 242
spav, гледам ти лентичката!!!! Днес твоята малка госпожица навършва 4 годинки!!!!!  :new-bday: Да ти е жива и здрава и много, много да те радва! И да не ти боледува, че голямо нещастие е да ти е болно детенцето Cry  Cry  Cry
Весел празник  ura   Party Time   ura   Party Time  и много, много подаръци  Gift !!!!

# 8
  • Мнения: 1 655
Хексорал е във вид на течност. По принцип е за жабурене но за малки деца се маже гърлото с тампонче. На цвят е червено. Има същото действие като Тантум Верде.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Vivi
А Хексорал-ът какво е? Капки, спрей, сироп? Как се дава това чудо?
Аз направо съм в шах, защото днес взеха на Иво кръв за пълна кръвна картина-да видим дали има само вирус, или вече и бактерийки. А докато излезе резултатът-в понеделник-нищо няма да правя, за да лекувам гърлото. Това направо ме побърква. Най-вероятно състоянието ще се влошава-а аз ще си свиркам 3 дни. Нашата педиатърка каза,че или трябва да пръскам Тантум верде (друго нямало подходящо-а се оказа, че и то не е в нашия случай), или да му мажа гърлото със сода Rolling Eyes  Shocked Ама това последното по-скоро го изключвам като възможност.


Ами Хексорала е за възпалителни и инфекциозни заболявания в устата и гърлото, гъбични инфекции и за допълнителна хигиена. Педиатърката ни го е изписвала на Мартин когато е бил още по-малък и когато му е червено гърлото по нейна препоръка мажа, за да не се влоши и да стигаме до лекарства. Винаги ни е помагал досега. Защо да не третирате гърлото с нищо, не разбирам?!

# 10
  • София
  • Мнения: 15 242
Май-май работата на мазане върви.... Shocked  Cry
Как успявате да го направите това чудо?! Някакви специални техники? Аз едва успявам капки за нос да сложа, а до гърлото как ще стигна-никак не ми е ясно!

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Vivi
Май-май работата на мазане върви.... Shocked  Cry
Как успявате да го направите това чудо?! Някакви специални техники? Аз едва успявам капки за нос да сложа, а до гърлото как ще стигна-никак не ми е ясно!


Сложно и трудно Grinning  - боря се по доста време - с клечка, от тези с дебелите топчета памук накрая - в един момент той просто се предава, или пък отваря голяяяма уста от рев и така. Но при нас не се е налагало да мажа гърлото повече от 1-2 пъти дневно.

# 12
  • Мнения: 1 655
Аз прилагах системно мазане, тъй като си имаме разни гадорийки в гърлото. В началото беше голяма борба но след време като видеше тампончето и сам отваряше устата:) Лятото се задържа по-здравичък и отвикна, та сега отново виждам зор с мазането:)

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Vivi
spav, гледам ти лентичката!!!! Днес твоята малка госпожица навършва 4 годинки!!!!!  :new-bday: Да ти е жива и здрава и много, много да те радва! И да не ти боледува, че голямо нещастие е да ти е болно детенцето Cry  Cry  Cry
Весел празник  ura   Party Time   ura   Party Time  и много, много подаръци  Gift !!!!


Присъединявам се към пожланията Wink Всичко най!

# 14
Не знам как се справяте с мазането, но за Hexoral - а съм съгласен. Върши работа и моята щерка няма нощо против да и го пръскаме в гърлото. Но стане ли въпрос за мазане ..... бягаме в най-далечния ъгъл.  И Ви желая по-бързо оздравяване ! Laughing

# 15
  • Мнения: 654
Дано бързо ви мине и изследванията да са добри.Дали неможе да го мажеш с лекарството преди да заспи или когато се унася?
Дано Ивчо се оправи по-бързо!

# 16
Странното на този Тантум верде е, че отвън на опаковката пише: за деца над 30 месеца....., а вътре на листовката: да се дава особено внимателно на деца под 6!!!! години.?????????
Аз лично бях взела на дъщеря си под формата на бобнбони за смучене (леко зачервено гърло и кашлица), но като прочетох листовката, реших първо аз да опитам тези бонбони......не зная дали сте ги пробвали, но на мене цялата ни уста изтръпна от тези Тантум верде Close .Не мога да разбера, след като на опаковката пише,че са за по-големи деца, защо ги изписват на малките ?????? Imp

# 17
  • Мнения: 1 655
Vivi как е синът ти? Преборихте ли ангината?

Общи условия

Активация на акаунт