Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте,
съжалявам ако въпроса ми ви се струва глупав, но искам да попитам според вас колко време трябва да е минало от последния цикъл за да се смята че има закъснение при положение, че последните месеци продължителноста на цикъла ми е била от 24 дни до 29 дни, и кога най рано трябва да си направя тест за бременност зщото вече ми е 27 ден и нямам търпение, а не искам да го направя твърде рано и да се разочаровам отново?
С мъжа ми вече опитваме от 8 месеца и вече съм решила че и ако сега не стане ще потърсим лекарска помощ.
Много ще съм ви благодарна да разбера и вашето мнение

# 1
  • Мнения: 646
По принцип може и още на 1-ви ден закъснение да ти отчете бременност, но е хубаво да се изчака до към седмица закъснение за по-точен резултат.При теб 30-тия ден ще ти се води 1-ви ден закъснение.
Дано да има положителни тестове и да ни зарадваш с хубавата новина.  Peace

# 2
  • Мнения: 2 052
На 30-тия ден вече можеш да си направиш тест, но по-добре изчакай още няколко дни. Успех и дано теста покаже  EFP

# 3
  • София
  • Мнения: 36 172
Ако не е засечена О. няма как да прецениш дали има закъснение или не.
Напр.
МЦ ти е ритмичен - винаги 28 дни
Не засичаш О. по никакъв начин /ФМ, БТ+ Тестове за О./ и не знаеш дали има такава и кога настъпва.
Има вероятност:
МЦ да е ановулаторен, въпреки че М е точно на датата /МЦ 28 дни/
Имаш късна О. вместо на 14  - на 16 ден от МЦ  и МЦ е 30 дни - няма закъснение.

Закъснение е ако ЛФ е повече от 14 дни средно.
Ако твоята е 13-14 дни, но при някой МЦ стане 16 дни - имаш вече 2-3 дни закъснение.

Киста, задържан фоликул, ЛУФ  и т.н. - също може да са причина за закъснение на М.
 
Ако си с аритмичен МЦ, не може да се отчете закъснение на М, по никакъв начин /ако не се следи кога е О./

# 4
  • София
  • Мнения: 5 775
За закъснение се счита денят, след най-дългият ти до момента период между цикли. Ако някога най-дългия ти е бил 30 дни,31-я ден бе се считал за закъснение.

# 5
  • София
  • Мнения: 36 172
За закъснение се счита денят, след най-дългият ти до момента период между цикли. Ако някога най-дългия ти е бил 30 дни,31-я ден бе се считал за закъснение.
Това не е вярно
Ако има ранна О. - какво става?

# 6
  • София
  • Мнения: 36 172
Ето дължина на МЦ при аритмични МЦ - няма закъснение, ако М. настъпва след О. - въпреки промяната в дължината на МЦ
/т.е говорим за нормални МЦ, с О./

# 7
  • София
  • Мнения: 5 775
Прочети отново въпроса на момичето.Никъде не се говори за О. и спрямо нея ,кой ден ще се счита за закъснение. Тя пита спрямо досегашната продължителност на цикъла,кой ден би се считал за закъснение.

# 8
  • София
  • Мнения: 36 172
Прочети отново въпроса на момичето.Никъде не се говори за О. и спрямо нея ,кой ден ще се счита за закъснение. Тя пита спрямо досегашната продължителност на цикъла,кой ден би се считал за закъснение.
Да - прочетох въпроса и най-компетентно отговорих 

Очаква да е заченала, а това без О. не става
Обясних и що е това Закъснение   
 
А mamagerybery   да реши кой отговор и е по-полезен

# 9
  • Мнения: 6
благодаря ви момичета за отговорите
аз не издържах и си направих тест на 29 ден и ми се появи вторя бледа чертичка
надявам се всичко да е наред за сега си записах час при д-р пък ще видим:)

# 10
  • София
  • Мнения: 36 172
mamagerybery

Тихичко Честито!
Лека и спокойна бременност

  bouquet

ПП. Пиеш ФК, нали ?

# 11
  • Мнения: 6
да, започнах да я пия веднага сед като видях теста
знам че нямаше да е зе да започна още по рано, но впредвид това че  неставаше токова време мислех , че няма особенно смисъл:)
Багодаря за пожеанията да ви се връща в най скоро време:)

# 12
  • Мнения: 646
mamagerybery едно тихичко честито и от мен и дано всичко да мине като по вода.
Лека и безпроблемна бременност и едно хубаво бебе на финала.   bouquet

# 13
  • Мнения: 375
Здравейте момичета, реших да пиша в тази тук, горе-долу е по темата.
Днес е ми е 39 ден от Ц, имам напрегнати гърди и нямам признци да ми идва Ц. Този месец О не съм засичала по никакъв начин, ходих само на един преглед на УЗ на 12-я ден и се видяха 2 фоликула, единия с размер 11 мм, другия по-малък. На 36 ден правих тест за бременност, естествено само с една чертичка. Имам съмнения за хормонален дисбаланс или киста  Tired Досега толкова дълъг Ц не съм имала, вярно че е пролет и се затопли, имам и ПК яйчници, но такова чудо не ми е било на главата. Мисля, че са ми се разбъркали хормоните от предния месец, тъй като тогава пих Дуфастон 10 дни х 1, след доказана О с УЗ. Дойде ми Ц на 6-я ден след спирането на Дуфастона. Според вас кога трябва да отида на преглед, да чакам ли да ми дойде или ... ?  ooooh!

# 14
  • София
  • Мнения: 36 172
Здравейте момичета, реших да пиша в тази тук, горе-долу е по темата.
Днес е ми е 39 ден от Ц, имам напрегнати гърди и нямам признци да ми идва Ц. Този месец О не съм засичала по никакъв начин, ходих само на един преглед на УЗ на 12-я ден и се видяха 2 фоликула, единия с размер 11 мм, другия по-малък. На 36 ден правих тест за бременност, естествено само с една чертичка. Имам съмнения за хормонален дисбаланс или киста  Tired Досега толкова дълъг Ц не съм имала, вярно че е пролет и се затопли, имам и ПК яйчници, но такова чудо не ми е било на главата. Мисля, че са ми се разбъркали хормоните от предния месец, тъй като тогава пих Дуфастон 10 дни х 1, след доказана О с УЗ. Дойде ми Ц на 6-я ден след спирането на Дуфастона. Според вас кога трябва да отида на преглед, да чакам ли да ми дойде или ... ?  ooooh!

Дуфастона  не ти е объркал МЦ  /хормоните/, дори го е подпомогнал, но явно недостатъчно
След като си с ПКЯ - има причина / ЩЖ, НбЖ, ИР и т.н./  която пречи на О. , но само с Дуфастон МЦ може и да не успее да се нормализира.
Ако не  е имало О. - не се знае кога ще има М. - добре е да те видят на УЗ

Общи условия

Активация на акаунт