Bulgaria Air или Lufthansa

  • 15 384
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте.Предстои ми пътуване до Берлин и се чудя коя авиокомпания да избера.С
България Ер (сега купиха нови самолети Embraer-190) полетът е директен, а с Lufthansa спира първо в Мюнхен.Това е първо ми пътуване със самолет и затова искам да Ви задам следния въпрос - в подобни случаи с прикачване може ли, когато самолетът е достигнал до първата си дестинация да се изчака вътре Thinking (времето е приблизително 1-2 часа). Благодаря Ви  newsm10

# 1
  • Мнения: 125
Ако няма съществена разлика в цената на билета, избирай директния полет на България Еър. При полет с прикачване се сменят самолетите. След като това ти е първо пътуване, по-добре заложи на директния полет  Peace

# 2
  • Мнения: 119
BG Eър . За толкова кратък полет на първо място е цената и удобството.
В Lufthansa няма да получиш нищо повече , а най-много да попаднеш на някоя стара машина...
На теория единственото предимство е , че германците са по-любезни , но на практика аз съм много доволна от екипажите на БГ Ер с които съм летяла и досега нямам оплаквания .

# 3
  • Мнения: 6 243
Kakто са ти казали, не може да чакаш в самолета. Няма да летиш със същия самолет, а ще сменяш.
Щом ти е първи полет, изобщо няма какво да умуваш - взимай директния. Летището в Мюнхен е добре организирано, но е голямо летище и няма причина да си причиняваш допълнителен стрес от търсенето на терминали и гейтове. По правило самолетите от София кацат на най-забутаните краища на летищата, което значи, че има бая да ходиш напред-назад.

БГ еър напоследък подобриха много качеството, изобщо не отстъпват на Луфтханза, а и стюардесите ще ти говорят на български  Wink

# 4
  • Мнения: 2 970
С България еър за 2часа и20 минути и си там! И полета обикновено е по-евтин!

# 5
  • Мнения: 27
Попринцип видях в сайта на  lufthansa, че билетът отиване и връщане е 301BGN, докато Бг Ер е към 400.А в подобни случаи багажът два пъти ли се чекира или от летището в Мюнхен ти го качват направо в самолета?

# 6
  • София
  • Мнения: 10 030
Направо ти го качват от единия в другия самолет - ти нямаш грижи за него.

# 7
  • Мнения: 27
Благодаря Ви много за отговорите.Нещо допълнително, което трябва да знам можете ли да споделите  newsm53

# 8
  • Мнения: 27
Дали ще говорят на български и английски в самолетите на Lufthansa  newsm78

# 9
  • Мнения: 6 243
Немски и английски. Вероятно и др езици, но не разчитай на български. Кабинният екипаж са изцяло немци.

# 10
  • Мнения: 380
Аз съм за директен полет, обаче, има едно голямо "но", което трябва да се има предвид.
БГ Ер има един полет на ден. Ако поради някаква причина полетът бъде отменен (да, случват се такива работи, и то на всички авиокомпании), тогава си оставаш в БГ до следващия полет на авиокомпанията (в моя случай не можах да си тръгна преди няколко години от Франкфурт в продължение на 3 дни, защото полетите бяха последователно отменени).
Лифтханза е голяма, тя има доста повече от 1 полет до Германия оттук. Само до Мюнхен мисля, че са 3 дневно, плюс полетите до Франкфурт и Дюселдорф. Да не говорим, че Люфтханза е партньор с Аустриан и някои други авиокомпании. Та какво искам да кажа, ако поради някоя причина полетът ти с Луфтханза бъде отменен, ти ще бъдеш пренасочена към полет за същата дата по същото или друго направление, но до крайната цел, което определено е плюс (с Луфтханза също съм имала някои интересни случки, като например, в 3 сутринта ми пратиха SMS, че полетът ми в 7 до Мюнхен е отменен, като ми предложиха да летя в 12:30 на обед до Виена, и оттам с 4 часа престой до крайната дестинация, или да тръгна почти веднага с друга авиокомпания към Амстердам, и оттам с КЛМ, но поне варианти имаше, не мога да се оплача  Laughing) .

Последна редакция: вт, 24 апр 2012, 01:08 от glare

# 11
  • Мнения: 87
Ако все пак решиш да използваш България еър имай предвид, че често отменят полети без предизвестие и те оставят сам да се спасяваш и много губят багажи.

# 12
  • Мнения: 119
Ако все пак решиш да използваш България еър имай предвид, че често отменят полети без предизвестие и те оставят сам да се спасяваш и много губят багажи.

E чак пък толкова често , айде да не раздуваме градски легенди.
Аз харесвам новичките им самолети и младия персонал.
Помня как тъжно гледах отменените си полети по време на кризата с вулкана , а БГ ЕР не спряха нито за ден полетите си до Рим и Мадрид.
Има в нета статистики за загубата на багажи и БГ Ер едва ли губят повече от другите.
В над 90 % от случаите загуба на багаж се случва при полетите с прекачване , при директен полет риска е много по-малък.

П.С. На мен са ми губили от Ер Франс.

# 13
  • Мнения: 6 243
Багажи се губят при прикачване, при директен полет рискът е нищожен.
Удобството да те пренасочат към друг полет е от значение отново при трансферите. А гафове стават с всяка авиокомпания. Моят "фаворит" са Австрийците - в едната посока ми загубиха багажа, а в другата полетът направи значително закъснение, пристигнах на транзитното летище по среди нощи и се наложи да пренощувам там, облечена в тениска с комплиментите на авиолинията. Щеше да е забавно, ако не ми причини доста неудобства в работата, защото пристигнах с 1 ден по-късно от очакваното.

# 14
  • Мнения: 27
Много Ви благодаря за съветите! Hug

Общи условия

Активация на акаунт