Bulgaria Air или Lufthansa

  • 15 398
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7
А как стоят нещата с превоз на домашни любимци, особено когато става дума за голямо на размер куче ?

Провери за конкретната авиокомпания, с която ще пътуваш. Обикновено има ограничения в максималното тегло за кучето, заедно с контейнера (~32 кг.). Към контейнерите също може да има изисквания - да стои изправено, да се върти на 360 градуса, метална вратичка, непромокаемо дъно.
Също е полезно да знаеш конкретна дата, защото има ограничения в броя домашни любимци за един полет, заявява се отопляемо багажно и пр. подробности. Обръщам внимание, че има и ограничения при транспорта на определени породи за някои държави, така че това също следва да се провери.
 
Ау, уплаших се! Ами то кучето е около 40кг . С клетката ще стигне към 45 -50 !  Shocked

# 46
  • София
  • Мнения: 8 022
Провери за конкретните дати в конкретната авиокомпания. Всяка компания има правила, така че отговорът засега е само ориентир. Мисля, че повечето минаха към тарифиране на багажа на брой, така че клетката се смята като допълнителен куфар (за тях също има ограничения до 32 кг). Вероятно има алтернатива за транспорт като карго, провери. И питай дали имат изисквания контейнерът на животното да е одобрен от IATA.

# 47
  • Мнения: 1
А аз да попитам - достатъчни ли са 45 минути в Мюнхен да се прехвърлиш от един самолет на друг, изпълняващи полет с прекачване на Луфтханза. Като се има предвид, че не познавам това летище. Предварително благодаря.

# 48
  • Мнения: 119
Достатъчни са - Мюнхен си е най-оправното немско летище.
Ако все пак нещо случайно се обърка ще те качат на следващия полет.

# 49
  • Мнения: 1
mallkata, благодаря за отговора. А ако повторя питането си с пояснението, че вторият полет излита 45 минути след кацането на първия? Нали уж всеки полет се затваря 40-45 минути преди излитането на самолета? Мен този момент ме смущава малко. Или това не важи, когато си транзит? Досега не съм летяла с толкова малък интервал между прекачванията и нали съм си "Тома неверни" разпитвам. Имам уверението на тур. агент, но още едно потвърждение ще ми дойде по - добре  Blush

# 50
  • Мнения: 119
Това да не те притеснява . Случва се дори самолета да изчаква закъсняващ пътник.
40 мин. преди това спира чекирането.

# 51
  • Мнения: 1
Много благодаря! Сега наистина съм спокойна. С удоволствие чета постовете ти, защото определено показваш компетентност, а и отзивчивост и наистина разчитах точно ти да отговориш на моето питане.
  bouquet

# 52
  • Мнения: 7
И аз благодаря за отговора! Сега остава да проверя нещата от първоизточника!

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 1 439
Аз не съм летяла с България Ейр, имам впечатления само за Луфтханза и те са отлични. Добро обслужване, точни полети. Веднъж изпуснах самолет не по тяхна вина - имах прекачване, забавиха ни във въздуха, понеже имаше заплаха за бомба на Мюнхенското летище. От Луфтханза ме настаниха в хотел с всичко включено, превоз до хотела и обратно и ми пренасочиха билета за друг полет на следващата сутрин.
За самото летище Мюнхен - толкова добри са указанията, че стигаш за 10 мин от единия до другия край без проблем.

# 54
  • Мнения: 1 904
Привет, чекирането на бордната карта колко време отнема на летището и има ли англииско меню апарата дето я издава,за Германските летища иде реч. Дали.знаете колко пакета тютюн за цигари е разрешен да се пренесе? Мерси предварително.

# 55
  • Мнения: 8 328
За чекирането на автомата зависи от теб:)
Първият път във Виена около 15 минути, последният 15 секунди.
Има меню на английски. Има и персонал който може да ти помогне.
За цигарите не съм сигурна мисля че бяха до един стек. Аз нося не повече от 5 кутии.

# 56
  • Мнения: 1 904
Мерси, а в чекирания багаж нали не е проблем парфюм да нося,закупен от Германия?Не от фришопа обаче..

# 57
  • София
  • Мнения: 10 042
В чекирания и 5 можеш да сложиш Simple Smile Няма проблем!

# 58
  • Мнения: 5
Понеже това е темата за България Ер, случка от вчера: оказа се, че в едната посока имам платен багаж, а в другата не. Както каза някой на опашката за доплащане 'Те явно очакват да отида дотам, да си купя куфар и багаж, и да се върна'.

Аз ако имам избор няма да ги ползвам повече.

# 59
  • Мнения: 965
Понеже това е темата за България Ер, случка от вчера: оказа се, че в едната посока имам платен багаж, а в другата не. Както каза някой на опашката за доплащане 'Те явно очакват да отида дотам, да си купя куфар и багаж, и да се върна'.

Аз ако имам избор няма да ги ползвам повече.
С новите им тарифи е така, трябва да се гледа дали е включен багаж, но същото вече важи и за Луфтханза, Австрийските авиолинии, Бритиш и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт