Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 655
имам някакво подозрение че Татяна е българката, а не първата к*рва, на която наблегнаха. ама може пък и тя да е. всъщност и двете са.

Boriana Manoilova - Елвана (коя е Елвана не знам). май е точно първата к*рва, тази която виждаме и гола


Сано - Младен

Stilian Ivanov - Валентин

Diana Kostova - Татяна

И остава май някакъв Стенли споменат от теб.

Предполагам има и други български актьори, но главните роли с наши са на боса, сина и албанското момиче (май е девойка, в която е влюбен Чиро) - както написах и преди информацията ми е от публикации относно сериала на Салваторе Еспозито и Александър Сано. Може би - Стенли е галеното на Стелиан Иванов (ако той е бащата и боса на мафията). Вече нямам търпение да излезнат последните две серии и превода (неаполитанския ми е тъмна Индия)  Simple Smile

# 481
  • Мнения: 1 822
да. явно стенли = стил(и)ян = валентин (a.k.a the boss и баща на Младен и явно шефче на Чиро в последната 1 година или повече. хах, това на практика е както Пиетро беше шеф на Чиро и сина му Дженаро, само дето Младен е по-тъпо копеле от Дженаро в случая).

Силен епизод.

Последна редакция: ср, 20 дек 2017, 13:44 от Hulk1

# 482
  • София
  • Мнения: 655
да. явно стенли = стил(и)ян = валентин (a.k.a the boss и баща на Младен и явно шефче на Чиро в последната 1 година или повече. хах, това на практика е както Пиетро беше шеф на Чиро и сина му Дженаро, само дето Младен е по-тъпо копеле от Дженаро в случая).

Силен епизод.

Дженаро също беше много тъп в първи сезон, промяната му дойде след като доня Инна го изпрати като гарант.

# 483
  • Мнения: 1 822
джени беше някак залупен. а тоя си се изживява като някой. някакъв тъп, дразнещ, никаквец. може би и тъпо изигран, а може би както трябва изигран.

джени (актьора) направи яка трансформация.

# 484
  • София
  • Мнения: 655
джени беше някак залупен. а тоя си се изживява като някой. някакъв тъп, дразнещ, никаквец. може би и тъпо изигран, а може би както трябва изигран.

джени (актьора) направи яка трансформация.

Сега нямам идея какво се е случило и случва в трети сезон, няма как да коментирам, но след празниците определено ще си напиша мнението  Simple Smile Първи и втори сезон ми харесаха много, сега (след смъртта на Дон Пи) ми се струва, че сериала много губи без този герой... но определено Салваторе Еспозито (Джени) намеква за грандиозен финал  Simple Smile

# 485
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Дженни е доста безскрупулен!
Ние едва снощи изгледахме втори епизод. Заформя се война между него и тъста му, който и той си е гадняр,но мисля че Дженни ще се окаже по-голям!
Както и в предните сезони, края на сериите те оставя под напрежение и нямах търпение да гледам и 3 еп. ,но имаме една буболечка на година и половина дето сутринта ни буди в 07:00 и трябва да се спи.
Иначеее , ходила съм 2 пъти в Неапол,но не съм предполагала , че са едно към едно с нашите цигани 😸
Като минавам покрай Максуда (циганската махала във Варна) е пълно с Дженнита! Дженни,до Дженни 😂 И прическите им са същите.

# 486
  • Мнения: 1 822
според теб защо съществува и бизнес връзката. БГ и Италия са еднакви (в тази част). La Piovra си е все едно БГ.

Епизод 4. LEGO Simple Smile

# 487
  • София
  • Мнения: 655
Това, което зная за неаполитанската мафия - CAMORRA от статии в италиански сайтове, е че е криминална организация със собствени правила, собствен код, начин на живот и „главен” шеф НЕ съществува (властта се разпределя на силов принцип между отделните фамилии, които са обикновенно от 30 до 100, което им помага да се запазят като структура, когато един шеф бъде отстранен на негово място идва нов, трудно е да се бориш срещу 100 фамилии т.е. срещу 100 шефа, когато някой "не е в играта" винаги идва нов заместник). Когато някой "шеф" загуби властта си/вкаран е в затвора територията му не може да бъде запазена и се заема от друга, по-силна за момента фамилия, като обикновено работилите за "стария шеф", минават на страната на новия. Абсолютно е забранено да се противоречи на главата на фамилия, а проблемите от всякакво естество се решават само между босовете на фамилиите. Камората се занимава с всичко, те „колят и бесят”, от тях зависи всичко в област Кампаниа т.е. Роберто Савиано много подробно и точно е описал в романите си действителността. Гледайки сериала (Сезони 1 и 2) на моменти всичко ми се струва много брутално, но и безкрайно интересно, това е живот далече от нашия предизвикал любопитство във всеки докоснал се до темата.

Това е линк към канал с криминална хроника по темата https://www.youtube.com/user/pupiavideo

Последна редакция: ср, 20 дек 2017, 17:12 от auto_bg

# 488
  • Мнения: 1 822
La Piovra даже май беше още по-показателен сериал.

Еп.4: още по-силен. top notch е сериала. дето чета мнения "може да се окаже най-добрия сериал евър". сравненията с The Wire не знам защо въобще изплуват чат-пат, като културата е различна.

# 489
  • Мнения: 827
На страницата на Гоморра във ФБ вали от недоволство от финала на сезона.
Допускат,че Чиро умира....Дано тези дни да качат еп.11 и 12

# 490
  • Мнения: 1 822
аз съм на еп.6 и трябва да спра да влизам от сега нататък Laughing

всички играят добре. дори този мъж дето наеха на работа в пералнята и сина му.

Енцо е добър.

на Джени се пада честа (или честта) да играе различни състояния на духа и тялото повечко от на другите.

Патриция е като някакво junkie на пружина и в същото време съветничка го играе. Очаквам да я светнат скоро.

# 491
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Изгледахме сезона! Някой знае ли дали ще има 4?

# 492
  • София
  • Мнения: 655
Изгледахме сезона! Някой знае ли дали ще има 4?

Ще има и 4-ти сезон, следя профила на актьора Салваторе Еспозито (във филма Дженаро Савастано) и когато излезне някаква приблизителна дата ще пиша (въпреки, че 3-ти сезон първоначално щеше да бъде на екран пролетта на 2017-та, а в крайна сметка се появи зимата).
От 3-те сезона до момента на мен най-много ми хареса първия, но ще видим кога и какъв ще бъде завършека на сагата.

# 493
  • Варна
  • Мнения: 1 185
На мен първи и втори ми харесаха. Трети започна да се разводнява и четвърти не знам как ще се получи...

# 494
  • София
  • Мнения: 655
На мен първи и втори ми харесаха. Трети започна да се разводнява и четвърти не знам как ще се получи...
На сцената излизат нови играчи, това е действителността, от Роберто Савиано зависи колко ще бъде достоверно в бъдеще. Не може да пишем/говорим за разводняване, филма е огледало на реалността (ако не сте запознати автор на книгите е Савиано, който има издадена смъртна присъда от мафията, той е и сценарист). Филмът е показателен защо държава и институции не успяват да се справят със системата (думата - мафия е само по филмите, в действителност се наричат - системата).

Общи условия

Активация на акаунт