Отговори
# 495
  • Варна
  • Мнения: 1 185
 "от Роберто Савиано зависи колко ще бъде достоверно в бъдеще." Точно това имах предвид и аз! 😉
Запозната съм и с автора и със ситуацията мафия, система , държава !
Живяла съм в Италия, имам и приятели от района неаполитанци , както и калабрийци . Слушала съм много и за Камората и за Ндрангетата. Принципно темата ми е интересна.
Въпросът е до къде ще стигнат със самият филм като сериал. Дали ще си ги смучат от пръстите ,за да има какво да се гледа.

# 496
  • София
  • Мнения: 655
"от Роберто Савиано зависи колко ще бъде достоверно в бъдеще." Точно това имах предвид и аз!
Запозната съм и с автора и със ситуацията мафия, система , държава !
Живяла съм в Италия, имам и приятели от района неаполитанци , както и калабрийци . Слушала съм много и за Камората и за Ндрангетата. Принципно темата ми е интересна.
Въпросът е до къде ще стигнат със самият филм като сериал. Дали ще си ги смучат от пръстите ,за да има какво да се гледа.
Мисля, че ще има какво да видим и в бъдеще, но дали вече ще ни бъде интересно е друг въпрос. На мен тази тема също ми е интересна, имам и лични наблюдения през годините (живея както в България, така и в Италия). Виждала съм любовта на хората към тези чудовища (за мен всеки част от тази система е чудовище)... Личното ми мнение е че държава и институции няма да могат да се преборят със системата, тя е вече част от икономиката, от голямата световна икономика...
Например: Камората са първите, които създават собствена морска компания занимаваща се с транспорт на стоки и круизи - MSC - Mediterranean Shipping Company (името под което всички ние я знаем), говори се че реалното име обаче е Maffia Shipping Company.  В началото на 70-те години млад 30 годишен капитан, родом в близост до Наполи, създава компанията, като веднага започва курсове към Африка и със скоростта на светлината започва да купува кораб след кораб и да печели милион след милион (няма как да го докажат, но се твърди, че Камората вместо да плаща за превоз и да има риск си прави собствена компания превозваща всичко, все пак полицията е на пристанищата, не в морето). Към момента MSC с големите си печалби е перфектен параван за пране на пари (огромни печалби се правят и от легалната част към момента е на или на 2-ро или 3-то място в света в контейнерните превози)...
 bouquet

# 497
  • Мнения: 1 822
Изгледах Еп.9. Напредвам славно.
Ще има 4-ти сезон!

# 498
  • София
  • Мнения: 655
Изгледах Еп.9. Напредвам славно.
Ще има 4-ти сезон!
Аз изгледах целия сезон за една нощ  Joy (през празничните дни), оставам на мнение че сезон 1 е най-добрия, но така както завърши 3-ти - очаквам четвъртия да бъде много силен  Simple Smile

https://www.facebook.com/SalvatoreEspositoOfficial/photos/a.6677 … ype=3&theater

Последна редакция: вт, 09 яну 2018, 14:56 от auto_bg

# 499
  • Мнения: 1 822
Дали беше слаб тоя сезон или съм твърде тъп за милионите схеми, които се разиграха.

# 500
  • София
  • Мнения: 655
Дали беше слаб тоя сезон или съм твърде тъп за милионите схеми, които се разиграха.

Според мен сезон 3 беше по-слаб от 1-ви и 2-ри, но пък загатна за нов интересен 4-ти сезон с нови "играчи"... ако Чиро е мъртъв (според мен е, но според италианските фенове на сериала - не, бъдещето му сега ще се реши от сценаристите), то от първи сезон май остава само Дженаро (дали ще стане най-голям?).

# 501
  • Мнения: 1 822
поосраха се нещо. нито една схема не стана ясна на зрителя. но пък може и да е достоверно кой знае.
напред към S04 сега. Енцо и Валерио. Bring it on.

# 502
  • София
  • Мнения: 655
поосраха се нещо. нито една схема не стана ясна на зрителя. но пък може и да е достоверно кой знае.
напред към S04 сега. Енцо и Валерио. Bring it on.

Това е най-достоверния сериал за тази система, както съм писала и друг път - темата ми е интересна и следя информация, филми и т.н. в италианските сайтове и преса (поне за мен е достоверно към момента). Например вчера арестуваха 169 човека от калабрийската Ндрангета, като 3-ма са държавни чиновници и запорираха имущество за над 50 млн.евро т.е. имаме кмета и в действителност, един клан е спрян и следва друг да заеме мястото му... както беше в сериала

# 503
  • Мнения: 1 822
бе аз за конкретика говоря. + това в сериала леко липсват държавните чиновници. the wire се опитаха да покажат че всеки има пръст в престъпността дори непряк. тука ми харесва че общо взето се гледа една група от хора. харесвма да е фокусирано. тоя сезон фокуса стана на zoom малко.

# 504
  • София
  • Мнения: 655
бе аз за конкретика говоря. + това в сериала леко липсват държавните чиновници. the wire се опитаха да покажат че всеки има пръст в престъпността дори непряк. тука ми харесва че общо взето се гледа една група от хора. харесвма да е фокусирано. тоя сезон фокуса стана на zoom малко.

Имаме едно кметче, което достатъчно добре показа и този сезон, че е вътре в играта, само да му хвърлят кокала. Принципно през цялото време се намеква, че няма как да се получават нещата без богословията на някой който отговаря за това. Предполагам не желаят да правят по-брутално заиграване, тъй като Савиано още е пазен от държавата 24 часа. А за фокуса, от началото до сега се показва какво правят тези, които живеят в Наполи и са част от системата, показа се как се опитват да влезнат и завладеят друго място, но уви няма кой да им разреши. Може би финала не беше толкова силен и не кара зрителя да тръпне в очакване какво ще се случи след това (както беше сезон 1) и затова ни се струва по-слаб и с малко zoom.

# 505
  • Мнения: 1 822
бе малко работа през просото.

Авитабиле част от Федерацията ли беше не разбрах? Връзката с Милано или Рома беше нещо избледня. Но сериала си е бомба де. Винаги може нещо да не ти хареса. в The Wire успяха да направят някакъв пробив полицаите си спомням понеже тоя дето му плащат да купи 10 телефона от 10 места ги купи от 1 място, щото много й се чукаше на приятелката му и човека нямаше как да й откаже и послуша нея демек.

хареса ми лафа "ти възкръсна ли?". мислех че е някаква грешка като видях младежа на мотора, но си е било нарочно и тоя с цайсите го прие много готино.

както любим лаф от the wire е "какво стана с тая камера, намери ли я?" Laughing

Последна редакция: ср, 10 яну 2018, 17:37 от Hulk1

# 506
  • София
  • Мнения: 655
Авитабиле се появява във втори сезон, когато Джени отива в Рим да сключи сделка (май беше за баща си) преди да отиде в Германия. Той е неаполитаниц измъкнал се в младостта от града и завладял столицата Рим и тамошния пазар, като подържа добри отношения с неаполитанските си "колеги". Дъщерята на Авитабиле е съпругата на Дженаро.
Не съм гледала "The Wire", но сигурно ще го потърся и сваля...

# 507
  • Мнения: 1 822
Култов е. Макар че някак трудно ми вървеше го изтърпях. Сега мисля че си залсужава нищо че всеки сезон ми сменят фокуса и се дразня. Като актьори също не ме впечатляват. Харесва ми че има интеракции престъпници - полиция. Това са ми любимите моменти. Първата сцена е велика. Има незабравими моменти откъм лафове. Откъм игра: Бъбълс и приятеля му (те са наркозависими пичове, Бъбълс е по-умен и заработва и като информатор от полицаите). На Avon ме кефи само west side знака в последния сезон в затвора. Беше му залязла ролята и т'ва го направи много яко.

И края някакъв култов. Освен че ми стана тъжно за децата гледайки развитието им остана едно впечатление "всичко е игра".

# 508
  • Мнения: 5 462
Никой ли не е гледал  нещо друго интересно ? Rolling Eyes newsm78

# 509
  • София
  • Мнения: 655
Култов е. Макар че някак трудно ми вървеше го изтърпях. Сега мисля че си залсужава нищо че всеки сезон ми сменят фокуса и се дразня. Като актьори също не ме впечатляват. Харесва ми че има интеракции престъпници - полиция. Това са ми любимите моменти. Първата сцена е велика. Има незабравими моменти откъм лафове. Откъм игра: Бъбълс и приятеля му (те са наркозависими пичове, Бъбълс е по-умен и заработва и като информатор от полицаите). На Avon ме кефи само west side знака в последния сезон в затвора. Беше му залязла ролята и т'ва го направи много яко.

И края някакъв култов. Освен че ми стана тъжно за децата гледайки развитието им остана едно впечатление "всичко е игра".

Сега ще го потърся  Joy


Общи условия

Активация на акаунт