"Да започнем отначало"

  • 22 197
  • 240
  •   2
Отговори
  • Мнения: 4 799
 Как се започва отначало в средата на една връзка?
 Хората се запознават отново ? Пак се влюбват ?
 Изобщо, трият ли се от съзнанието неприятни преживявания, чути думи, наслоени горчилки. И тогава, когато чертата се тегли и човек види че от дълго време не толкова лицеприятното е взело превес над хубавите моменти какво е това ново начало.
 Има ли някой който да е стартирал отново от средата на правата и то успешно?

Последна редакция: нд, 22 апр 2012, 09:09 от Kasidy

# 1
  • Мнения: 304
Не се започва. Човек не може да изтрие опита, който е натрупал и споделял с друг човек. Но може да намери смисъл да продължи напред, заедно с товара горчилка и запаса ценни спомени.

# 2
  • Мнения: 156
не схващам аз тия начала как стават, не вярвам в тях. не може да са станали 101 неща и после да ги забравим. човешката психика просто не функционира така.
най-близкото до "отначало" което ми се е случвало, беше всъщност горе-долу в началото на една от продължителните ми връзки. стана някаква случка, скарахме се и аз наговорих впоследствие едни много  дълбоки и откровени неща - какво всъщност значи този човек за мен - и това постави началото на истинските ни отношения. преди това, всичко беше някакси половинчато. но тук не става дума за това, за което питате вие. аз не вярвам в него. при всяко освобождаване (вербализиране) обаче на нещо, което тревожи партньорите, има известен рестартиращ ефект.

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
има евентуално някакъв минимален шанс, но... Абе, счупеното не можеш да го залепиш! Веднъж счупи ли се, случат ли се разни катаклизми, горчилката не се забравя, лъжата, обидата, тежките думи кънтят в ушите.

# 4
  • Мнения: 9 990
Как ли?
Ами-както можете-така.То е Различно.
Започнах отначало- след 13 години връзка за секунди се сговнясаха нещата-буквално.За ден всичко рухна.2 години анализирах защо, как, кога.Не изанализирах нищо чак толкова смислено-всичко тече, вичко се променя.На 3-та година от началото на края започнахме отначало.Не на чисто обаче, а просто отначало.5 години от тогава-въобще не мисля кое как е залепено.Или го искаш и не се вглеждаш в залепеното, или си параноик и се взираш в него до премала.
Та ей го как стават тези неща-и без схващане се случват.
Стартирала съм, да.За сега-успешно, вече години текат.

# 5
  • София
  • Мнения: 8 044
Започва се отначало, ако двамата са склонни да се чуят, когато си говорят и са разбрали проблемите на отсрещния. Няма как да се забравят проблемите, те единствено могат да се осмислят, да се разберат и при добро желание и отстъпки - да се решат.
Ако двамата са с нагласата, че знаят репертоара на другия и го приемат като досадно дуднене, няма шанс да се разберат.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Как се започва отначало в средата на една връзка?


Не знам. Аз лично май не вярвам в това...

# 7
  • Мнения: 2 829
Бяхме разделени няколко месеца с мъжа ми пет години след началото на връзката ни, преди седем години. Говорихме си много искрено за това кое не е било както трябва, какво искаме, какво можем да променим, какво искаме от живота. Но говорихме от позицията на нямащи какво да губят, от тогава живеем заедно по-добре от преди.

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Има много "зависи".
Стартирали сме отново. За последно преди 4 год. Засега е успешно, пък времето ще покаже доколко.

# 9
  • Мнения: 4 569
Не вярвам че има такъв филм. Няма как да се забравят натрупаните болка, вина, обидни думи.

# 10
  • Мнения: 472
Вярвам че може да се започне от начало даже и по средата. Понякога нещата просто не вървят, защото има много премълчани чувства, думи , обвинения. Ако картите се сложат на масата без нищо да се премълчава и спестява на другия и ако и двамата са готови да изслушат и да приемат всички проблеми, и да потърсят начин за разрешаването може да се сложи ново начало.

# 11
  • Мнения: 419
Как се започва отначало в средата на една връзка?
 Хората се запознават отново ? Пак се влюбват ?
 Изобщо, трият ли се от съзнанието неприятни преживявания, чути думи, наслоени горчилки. И тогава, когато чертата се тегли и човек види че от дълго време не толкова лицеприятното е взело превес над хубавите моменти какво е това ново начало.
 Има ли някой който да е стартирал отново от средата на правата и то успешно?
Ние започнахме отначало преди десетина  години.  Разделихме се по моя инициатива, след десетгодишен брак, защото не исках да продължаваме повече така. Наистина не исках. Единственият изход за мен беше раздяла. Не сме се разлюбвали, за да се влюбваме отново. Не сме чупили, за да се налага да лепим.
След един месец той каза, че е готов да се промени. Аз също бях, и така.

# 12
  • Мнения: 1 129
"Да започнем отначало" и "Давам ти последен (N-ти пореден) шанс" са неща, които за мен означават само началото на края. Стигнало ли се е до там значи нещо е довело до експлозия в отношенията, а да лепим счупените парчета отново и отново, просто не си заслужава.

# 13
  • Мнения: 22 550
За мен няма "започване отначало".
Никога не можеш да стартираш от началото.
Ако наистина имаш желание да си с този човек, нещата са се скапали тотално...то просто може да се опитате да изградите някаква връзка отново.
Но...изисква много повече усилия от това, което сте правили до сега.
В много от случаите не се получава и хората стигат до раздяла.
Тези, които успяват....те си знаят колко и какво им е коствало.

# 14
  • Мнения: 494
Не ,няма такова нещо като започване от начало.Счупи ли се веднъж нещо всичко е до време и после пак започват неприятностите, понякога дори и с по- голяма сила!

Общи условия

Активация на акаунт