Ще имам близнаци! Тема с продължение....24!

  • 42 504
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 867
Кърмих ги двете едновременно преди малко. Невероятно е! Simple Smile
Малката ми кукла днес като я оставя около 5 мин гладна и суче активно, без да се налага после да я мъча с шише да я дохранвам.

# 46
  • Мнения: 3 638
Айде честито!  Heart Eyes
Да продължавате все така!

# 47
  • Мнения: 39
Здр и аз сте имам близнаци  (21 г.с) preggo family

# 48
  • Мнения: 264
nik-pam Добре дошла Hug Кога ти е терминът? И знаеш ли пола? Лека и безпроблемна бременност ти желая Hug

# 49
  • Мнения: 39
nik-pam Добре дошла Hug Кога ти е терминът? И знаеш ли пола? Лека и безпроблемна бременност ти желая Hug
Мерси много терминът ми е 06.09.12 моя лекар ми каза че сте е по рано и миналата седмица бях на видеозон в една болница която има отделение за многоплодна бременост и сигорно сте раждам там аз съм с инвитро и живея в  чужбина. Едното бебче е момче другото не се показва утре съм на консултация при моя лекар дано се покаже. Повечето време лежа.Пойелажам ти съшто лека и безпроблемна бременост  smile3525 preggo

# 50
  • Мнения: 22
здравейте Simple Smile))))))
nik-pam добре дошла  Hug лека и безпроблемна бременност от мен Simple Smile)))))
сега за мойте мишлета : ходих ме в петък при доки да ни мерат Иван от 2.580 сега е 2.840 , а Цвети от 2.430 е 2.650 за една седмица, докторката ни каза че е добре, но да продължим да ги храним на 2.30 мин, както до сега. Не ги кърма цеда се и редувам кърма и сухо мляко ( не ги кърма защото до преди 3-4 дена нямах кърма по много малко). Това е от мен когато мога пак ще пиша .  Hug Hug Hug

# 51
  • Мнения: 264
nik-pam : Мерси, подобно:) Hug

# 52
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Аничка браво на вас  Hug супер е кърменето в тандем  Wink

# 53
  • Мнения: 1 867
гледам сте писали за контейнери... Ние купихме фризер за кърмата  Laughing 5 от 7 чекмедвета са пълни, при положение, че бебетата се хранят. Хем размразявам и ги храня с шишета с нея, а прясна замразявам или ги кърмя. Просто имам оборотни 3-4 контейнерчета по 200мл, може да се появи някое по 100 и 50мл. Като бройка само тези по 200мл са 55бр, за другите нямам идея., но са много. Отделно използвам пликовете на лансинох, ако количеството на кърмата е над 200мл, че е по-удобно.
Радвам се, че вече бебета ядат по 190-200мл общо, че остава по-малко за замразяване.

# 54
  • София
  • Мнения: 12 246
  Аничка поздравления за успешното кърмене и премениване на гърда само и на двете бебчета. Споделяш, че хапват вече по околоо 100 мл всяко. Искам да споделя, че кърмачетата след първият си месец някъде и след 3,5 кг задържат количеството мляко необходимо за денонощие почти на едно и също ниво до шести месец, когато реално след захранването намалява нужното мляко. Съвета ми е след седмица, когато е сигурно, че бебчетата наддават добре само на гърда, плавно да започнеш да спреш изцеждането, тъй като то няма да е необходимо. Така ще ти е много по-лесно на теб, а и няма да има нужда да съхраняваш кърма, която ако се кърмите успешно дори няма да ти е необходима. Спомням си че Николина имаше период в които дори изхранваше още едно друго бебенце със замразена кърма например  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 867
Ако не се доизцеждам после гърдите ми стават твърди и болезнени, много е неприятно. Иначе ми писна вече 2 месеца да се цедя, а от месец към цеденето е прибавено и гледане на бебетата и времето ми намаля, поне се хранят бързо без значение дали са на шише или гърда.

Хубавото на многото замразена кърма е, че мога сега лятото да си направя ден със забранени храни. Цял ден на ягоди, шоколад, кафенце, и любимите ми миди Simple Smile А й както бях с темепература няколко дни поради препълването на гърдите изхвърлях кърмата заради лекарствата. Добре че имаше замразена.

# 56
  • София
  • Мнения: 12 246
  Доколкото си спомням говорихме за салвията, опита ли с нея като вариант като може и да обсъдим мениджмънта, които е основен всъщност.
   Може да направиш следното, след като изсучат бебетата по около стотина мл със сигурност гърдите ти няма да останат пълни и напрегнати, затова не ги изцеждай тогава докрай с помпата, тъй като именно по този начин увеличаваш производството. Преди следващият час, ако усетиш че стават много пълни, тогава изцеди малко, колкото да се облекчи напрежението и да не стават на камък. Поддържането им обаче пълни и недоизцеждането докрай скоро ще доведе до намаляване на производството и постепенно ще намалее нуждата от доизцеждане. Ако комбинираш и с две чаши чай от салвия за известно време това също ще подпомогне процеса. Салвия всъщност е най-обикновен градински чай. Докато тече този процес може да пиеш и профилактично по една капсула лецитин, който помага да не се получават запушвания.
   За съжаление замразената кърма има срок на годност, а при сучещи директно от гърда бебенца,  е допълнително натоварване да подменяш запасите. А и дори да си направиш ден на забранените храни  Simple Smile , за да не се получат проблеми ще трябва да продължиш да цедиш и тогава. Ако искаш пиши ми за да поговорим по-подробно за намаляване на млякото, което е в повече на бебчетата. Със сигурност повечето мляко беше от полза, за бебчетата и преминаването на гърда и се справяте отлично тримата. Сега вече е момента да отпадне и изцеждането и да се насладиш на удобстовото и лесното кърмене директно от гърда, без нуждата от изцеждане, стерилизиране и дохранване  Simple Smile

Последна редакция: пн, 30 апр 2012, 11:20 от Aila

# 57
  • Мнения: 264
Ммммм пишете си и тук, на мен специално ми е много полезно да чета подобни неща( стига и другите мами да нямат нищо против де), защото много искам да си кърмя бебчетата като се родят. HugМного сте ми полезни и много неща уча от вас:) Благодаря ви!!!

# 58
  • Мнения: 81
Момичета ,в коя седмица се обръщат близнаците с главата надолу?Моя час за преглед е след 2часа ама нямам търпени да знам дали да очаквам нещо такова.Четох една статия ,че се обръщат в 32 седмица ,но не се споменава нищо когато са две бебета дали е пак така  Thinking

# 59
  • Мнения: 283
ALIA, моите още в 28г.с бяха с главите надолу, след това повече не са се обръщали Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт