Ще имам близнаци! Тема с продължение....24!

  • 42 528
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 199
При мен младежът се обърна някъде преди 30г.с. и така остана, но девойката се въртя до последно. В деня преди секциото ме гледаха на УЗ и беше седалищно, при операцията д-р Григорова каза, че е чисто напречно разположена.

# 61
  • Мнения: 17
ALIA, ние сме с главите надолу от 30 г.с.

# 62
  • Мнения: 81
Благодаря за отговорите!Прочетох ги точно преди да вляза в кабинета и с нетърпение очаквах да видя какво става ,защото аз съм чужбина и от това ми зависи начина на раждане.Оказа се ,че момиченцето ми,което е отдолу,си е седнало на дупето и няма на къде да се обърне ,защото братчето и се е разположило напречно и изобщо никой няма намерение да се обръща с главата надолу.Вече поне си знам ,че ще е секцио и то не по моя вина..Аз честно казано доста се притеснявах..Иначе са пораснали доста -тя е 1810,а той 1890гр.Док каза ,че засега всичко е много добре и се надява да изкараме 37 седмици.И за плацентата го питах-ами една е!Човека каза ,че си е една и  само ме попита леко иронично дали познатата ми където казва ,че не може да са разнояйчни с една плацента е гинеколог с дългогодишен опит...е аз не му казах ,че всички четем  статии в нета,защото зная мнението на специалистите за ровенето в интернет.Ами това е от мен,другата седмица съм при другите док в държавната болница да видим и те какво ще кажат .

# 63
  • София
  • Мнения: 12 284
  При мен подобно на теб, едната близначка си поседна в тези седмици и после просто нямаше възможност и място да се завърти. Все пак уговорих достатъчно късна дата за планово секцио, за да мога да изчакам раждането да си стартира нормално и след това да ми направят секциото.
  Интересно ми е дали  твоят лекар ти обясни, как се е формирала една плацента от две отделно оплодени яйцеклетки. Предвид това, което съм чела за момента и начина на формиране на плацентата единственото обяснение логично ми се струва, да са близко прикрепени от самото начало и да са се сляли отдавна в едно. Аз в подобна ситуация просто бих полюбопитствала как точно се е получило  и след като са с една плацента дали може да се развие според него ТТТС.. Не се заяждам, но лично аз съм мноого любопитна и не бих издържала да не разпитам по-подробно  Simple Smile
   Поздравления за кг  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 3 638
Не се заяждам, но лично аз съм мноого любопитна и не бих издържала да не разпитам по-подробно  Simple Smile

И аз  Embarassed Просто бих се направила на "глупава" и бих попитала нали уж двуяйчните близнаци са с отделни сакове и плаценти как така при мен са с една?

Моите девойки се обърнаха с главите надолу някъде в 27-а г.с. и си останаха така докато не отидох да раждам и се оказа, че горната се беше разположила по диагонал.  Laughing Явно сестричката й беше слязла надолу и се е отворило място.

# 65
  • Мнения: 81
Честно да ви кажа опитах се да продължа,ама милото започна да ме пощипва лекичко и аз си замълчах  EmbarassedТой много държи да не бъде нахален и затова даже се  поскарваме понякога..

# 66
  • Мнения: 264
Аз като ходих на ФМ в Пловдив преди седмица две, също док ми каза, че може и да са двуяйчни бебетата и да им направя генетични изследвания като се родят.Имало такава вероятност, защото ципата между тях била прекалено тънка, почти не се вижда, а са с един плоден сак. Не го разпитвах и аз повече ама към 30-31 г.с. ще ходя пак, тогава мога и да го поразпитам. Като се замислих, мога и моя док да попитам дали е възможно и как така? Ако получа отговор ще ви отговоря:) Hug

# 67
  • Мнения: 3 638
Аз като ходих на ФМ в Пловдив преди седмица две, също док ми каза, че може и да са двуяйчни бебетата и да им направя генетични изследвания като се родят.Имало такава вероятност, защото ципата между тях била прекалено тънка, почти не се вижда, а са с един плоден сак. Не го разпитвах и аз повече ама към 30-31 г.с. ще ходя пак, тогава мога и да го поразпитам. Като се замислих, мога и моя док да попитам дали е възможно и как така? Ако получа отговор ще ви отговоря:) Hug

Еднояйчни ли имаш в предвид ?  Thinking

# 68
  • Мнения: 7 803
фата и айла пак са ти го обяснили  Peace като е толкова голям специалилист требва да ти даде логично и разумно обяснение на нещата. а на мъж си кажи, че не требва д аму пука кво мисли доктора, важното е ти да си спокойна и сигурна

# 69
  • Мнения: 2 024
При мен момченцето беше главично, а момиченцето напречно, въпреки това родих нормално и двамата. Той излезе 1-ви, тя след него се обърна с крачетата и така я родих.

# 70
  • Мнения: 264
fata ® : Принципно ги водят еднояйчни моите бебчета, но на последната ФМ, док трудно видя ципата м/у тях (понеже са в 1 плоден сак)и каза, че не би трябвало да е толкова тънка и че  имало вероятност да са двуяйчни, случвало се, но в много редки случаи и да им направя генетични изследвания като се родят за да се установи дефакто какви са. Следващият път ще го разпитам, на мен не ми пука, аз също съм много любопитна. А и моя док ще питам също Wink Hug

# 71
  • Мнения: 283
Няма нищо странно в това двуяйчни близнаци да са с една плацента. Както и еднояйчни близнаци да са в два отделни плодни сака и с две отделни плаценти. Ето тук има и картинки, за да е по-ясно: http://science.howstuffworks.com/environmental/life/genetic/twin3.htm

# 72
  • Мнения: 264
Jiji_biji: Благодаря ти за информацията Hug

# 73
  • Мнения: 423
Ето ме и мен Laughing доста време не бях влизала, все не ми остава време да пиша, а и няма нищо особено около мен за разказване. По-важното е, че ходих в Майчен дом при Дяволов, за да го ангажирам за раждането и евентуално за следене вече по към края. Момичета, въпреки, че не е от най-разговорливите определено ми вдъхна доверие, усещам опитност в тоя човек, може и да бъркам, но на пръв поглед това ми е мнението. Каза ми, че отивам тъкмо навреме, защото се притеснявах дали не е рано,каза, че ако съм отишла по-късно няма да може да ме вмести август месец и се разбрахме около 14 юни да отида и да поговорим вече за по съществените неща, които ми предстоят, да се уговорим към кого да се обърна ако ми се случи нещо, тъй като излиза отпуска юли месец и т.н., и в общи линии това е. На 14 май съм на втората ФМ при Цолова от Фемина и я чакам с нетърпение, първо, за да разбера дали всичко е наред и най-накрая да ми кажат със сигурност пола на бебетата. На първата ФМ ми каза Цолова момчета, преди половин месец ме гледа една друга и нищо не видя, каза, че тестиси не вижда newsm78, ама тя си беше малко неопитна и прекалено млада, та повече вярвам на Цолова или поне така ми се иска Laughing
 На родилите мами им пожелавам здрави и спокойни бебоци, а на всички очакващи леко и безпроблемно бременеене

# 74
  • Варна
  • Мнения: 686
Моите момчета пък въобще не се обърнаха, седяха си и двамата главично, дори едното дете се роди с позиционно изкривяване на вратлето, явно име било много тясно в корема ми. Хубавото е, че вратлето с физиотерапия се оправи. Другото, което знам, е че бебетата, които са седалищно са по-рискови по отношение на луксацията в сравнение с тези, които са се завъртяли с главата надолу.

Общи условия

Активация на акаунт