Ето, че ОКТОМВРИйската дружина премина първата третина!

  • 37 439
  • 728
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3
И моят корем е голям, заформи се около пъпа, издух се и отгоре, ама съм си и пълничка като цяло....та големината на корема ми отговаря на по-голяма бременност, всички това ми казват. Но пък и при вторите или поредни бременности обикновено по-бързо нараства корема и по-бързо проличава. Simple Smile Това да е проблема... Wink
Elleny, кой ти установи таласемията, колко ти е хемоглобина по принцип? И при мен май има нещо такова. Преди 2-3 години изследвах желязо при наличие на нисък хемоглобин, оказа се че желязо си имам, а хемоглобина доста под нормата.

# 706
  • Мнения: 26
Оф, да като вземат да задават едни тъпи въпроси или да констатират малоумни факти , само гледам да се усмихвам. Въпроси от рода на :"Ама много си слаба къде го побираш това бебе?" или "Ауууу, ама ти много малко ядеш!!!"  #2gunfire

# 707
  • София
  • Мнения: 268
Малеееееее от кога не съм писала тук, тя темата почти свършва. Ще забравите коя е тази Elleny.
И още нещо да ви питам запазих си час за ФМ при доц. Томова за 05.06 - тогава ще съм 20 г.с. Но беше голямо учудването ми, като разбрах че прегледът продължавал само 15 мин. Имате ли инфо това нормално ли е,  в смисъл такъв че аз мислех че продължава поне час  newsm78

и аз си запазих за Томова за 5 юни, но не сам питала колко продължава прегледа..........хммм странно ти за колко часа си?

# 708
  • Мнения: 0
Момичета, как да си проверя резултатите от БХС онлайн. Дава ми грешка.., дали на някоя от вас се е случвало? Май ще трябва да се ходи на място.

# 709
  • Мнения: 24
Elleny, кой ти установи таласемията, колко ти е хемоглобина по принцип? И при мен май има нещо такова. Преди 2-3 години изследвах желязо при наличие на нисък хемоглобин, оказа се че желязо си имам, а хемоглобина доста под нормата.

За сега не е 100%, утре отивам на хематолог за изследвнията. За сега са само подозрения, защото майка ми я има тази болест и се предава само генетично. Хемоглобина ми е 103. най-добре е и ти да си направиш изследването, а и мъжа ти. Ние ще ходим двамата. За да съм сигурна, че няма да има проблем с бебчо.

simonap и аз съм за 05.06 - в 14.00ч, може да се засечем. За времето разбрах от сестра ми - тя ходи миналата година и по нейна препоръка се записах при Томова. Като цяло е много доволна, но каза, че прегледът е само 10-15 мин и лекарката много бързо говорила. Каза че се чака, въпреки че имаш час и ти дава и диск. Миналата година беше 100лв, сега не съм питала колко ще струва.

# 710
  • София
  • Мнения: 268
Elleny, кой ти установи таласемията, колко ти е хемоглобина по принцип? И при мен май има нещо
simonap и аз съм за 05.06 - в 14.00ч, може да се засечем. За времето разбрах от сестра ми - тя ходи миналата година и по нейна препоръка се записах при Томова. Като цяло е много доволна, но каза, че прегледът е само 10-15 мин и лекарката много бързо говорила. Каза че се чака, въпреки че имаш час и ти дава и диск. Миналата година беше 100лв, сега не съм питала колко ще струва.
[/quote]

аааа аз съм за 14:30 Wink)) значи със сигурност ще се видим живот и здраве. Аз работя с доста лекари и току що една колежка лекарка ме пита при кого ще ходя на ФМ и като казах доц. Томова - тя каза - "Браво, тя е най-добрата, много е спокойна и мила."

# 711
  • Мнения: 100
shuli,
То има няколко варианта. За мен най-лесно е по име и датата на даване на кръв май беше. Ако не са ти взимали кръв във МД, а на друго място, пробвай да въведеш следващия ден като дата, защото те носят кръвта на другия ден в лабораторията.
Eachtra, бе то не е ли нормално да си имаш корем вече в 19 седмица?
Мен пък всички непрекъснато ми разправят как ама грам не изглеждам бременна, особено онзи ден като ходих до работата и то и на мен накрая неудобно ми стана  Laughing Няма угодия.
Поне намазваш хубави плодове Simple Smile

При мен ФМ никога не е продължавала 15 мин., но всъщност като се замислиш и толкова са достатъчно. Ако бебето е в добра поза и веднага може всичко да се огледа. Моето сега е все надупено или си е навряло главата някъде, а пък предната бременност заради хромозомните аномалии съвсем дълго ме гледаха.

# 712
  • Мнения: 0
Здравейте мацки!

Като прочетох за къпането със солена вода и се сетих за онази модерна кофа за къпане на бебета, която уж наподобявала ембрионалната среда (някой я беше пускал по-напред в темата)
и двете неща ми се комбинираха в едно – консервиране на бебета. Честноооо къпане със сол при все, че е пълно с какви ли не глезотии за банята на бебето определено ми е смешно.
Но пък Поли е обяснила чудесно, защо преди това се е налагало!
И тази кофа, която уж се препоръчва от незнам си какви педиатри….. Не искам да се заяждам с никой, но и тя ми е смешна. Бебчето милото така е навряно в нея (като кисели краставички в буркан), че хич не ми е ясно как ще бъде изкъпано. Това разбира се си е моето виждане.

Да вметна за усещането – емииии, аз не усещам абсолютно нищо. Като, че ли имаше на един два пъти някакво побутване, но по-скоро го отдавам на моята фантазия.
Иначе пупата ми е доста напреднала, чак ме е срам да кача снимка във фейса, като 8-ми месец съм, но пък съм качила само килограм…..  newsm78

# 713
  • Мнения: 387
ВАЖНО СЪОБЩЕНИЕ!!!
Събота - 12.05.2012г пред Народния Театър...
поредна Октомврийска среща...
час: 16:30ч
да присъстват ВСИЧКИ Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 714
  • Мнения: 24
simonap дано наистина е толкова добра, както и се носи славата. А ти в коя седмица си? На мен ми сметнаха, че тогава ще съм в 20-та седмица.

# 715
  • София
  • Мнения: 268
simonap дано наистина е толкова добра, както и се носи славата. А ти в коя седмица си? На мен ми сметнаха, че тогава ще съм в 20-та седмица.
Elleny аз в момента съм 16 седмица и 2 дни...и на мен така ми го сметнаха Simple Smile

# 716
  • София
  • Мнения: 3 789
Доста ви поизпуснах  Tired

Аз продължавам да съм с "безкоремна" бременност  Mr. Green Лекарят ми каза, че явно съм от тези жени, дето нямат, нямат и изведнъж изскача нещо огромно  Grinning

Имам един въпрос относно пушачките сред вас. Аз не съм пушачка и никога не съм пушила, но какво е съдържанието на никотин в наргилето? т.е става въпрос за 2-3 дръпвания примерно. Че се очертава да ходя на едно неописуемо страхотно място и предполагам ще ми се прииска да придърпна, така да се кажа да се слея с атмосферата.

От 2-3 дръпвания нищо няма да ти стане, обаче понеже не си пушач по принцип, може да ти прилошее или да ти се замае главата. Ако искаш - дръпни веднъж (без да гълташ!), виж как се чувстваш, ако си ОК, дръпни още един-два пъти  Peace В наргилето никотинът преминава през вода, катранът се отлага по тръбичките и в това отношение наргилето е много по-безобидно от цигарите  Hug

Аз, въпреки че съм пушач, наргиле не мога да пуша - замайва ми се главата  Tired

Момичета, дойдоха ми резултатите от късния БХС. Рискът от 1:150 е паднал на 1:760, а интегрираният риск е 1:4300, вече съм по-спокойна  Peace

Последна редакция: пн, 07 май 2012, 17:50 от -=Деси=-

# 717
  • Мнения: 100
Е, значи всичко е повече от наред Simple Smile
Интегрираният риск е финалното заключение все едно, нали?

Elleny, аз също съм пушач принципно, но наргилето никога не съм го броила за пушене. Мисля и аз, че от 2-3-4 дръпки, няма какво да стане.

Днес, нещо много ми се яде. За първи път така. Хем не съм ходила до тоалетната и вчера, и ми е кофти на корема, и пак.

# 718
  • София
  • Мнения: 3 789
Е, значи всичко е повече от наред Simple Smile
Интегрираният риск е финалното заключение все едно, нали?

Доколкото разбрах от написаното, сумират данните от ранния и късния и се получава тази цифра  Peace

# 719
  • Мнения: 7
Здравейте!Отдавна не съм писала,но нещо боледуваме.Иначе нещата с бебчо вървят добре.Гледам,че още не сте ни добавили в началния списък и ще ПОВТОРЯ,че терминът ми е на 19 октомври и ми е втора бременност.Сега ще ви изчета,че много сте писали.Със сигурност интересни неща.

Общи условия

Активация на акаунт