Защо нисковъглехидратната диета (НВД) не работи...

  • 23 833
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5
Happysmile, наистина не виждам логика в теорията ти "против проповядването на теории".

Първо, казах, че аз само пиша факти, на които всеки може да повярва или не повярва, да приеме или не приеме и т.н. Второ, да кажеш, че няма смисъл в подобни теми означава, че няма смисъл и от всичките тези книги, които излизат по повод правилното хранене, защото "нали всички си имаме рамена на раменете".

Да, всички имаме глава на раменете - точно за това казвам, че ти си човекът, който ще приеме или няма да приеме това, което казвам. Но не виждам как това, че го споделям или пускам в интернет пространството по някакъв начин е лошо, неправилно, нередно или "налагащо съобрзяване".

Поздрави

# 16
  • в колонките
  • Мнения: 510


В Аткинс няма мазнини....там е с пеобладаващи белтъци.
         

         Мазнини няма при Дюкан . Peace.
           http://www.bb-team.org/articles/905_ketonna-dieta-keto-dieta-atkins-dieta
     п.с. Допълвам,че ако ми се наложи екстремно отслабване бих предпочела режима на Дюкан,но за малко време,предпочитам го пред мазнините,които ми образуват здравословни проблеми. Peace

Последна редакция: ср, 25 апр 2012, 08:48 от sivila

# 17
  • София
  • Мнения: 336
rado0201 - всеки си избира диета и съответно тема, в която да пише - там черпи информация. Аз съм избрала едно, ти друго, някой трето - по убеждения и по получена информация, вкус, ако щеш, всеки е преценил ползите и рисковете. Чета всички теми, защото ми е интересно да видя различните стилове хранене и теории, може да не съм съгласна или да не вярвам, ама не влизам да им казвам с наставнически тон какво мисля. Защо никой от Дюкан или ВМ-НВД не отвори тема защо плодогладуването не работи, примерно(това е само пример, сигурно работи) или захарта ще ви убие или не влезе в темите да ги "предупреди". Да не говорим за начините, по които се изразява мнение, обикновено е просто с цел спор.

# 18
  • в колонките
  • Мнения: 510
     И според мен спорът е излишен. Peace.Всеки да се храни както му харесва.Както няма вълшебно хапче за вечно отслабване /без да навреди на здравето/ , така няма и диета,при която след приключването и да няма йо-йо. Ще ме оспори някой,че трябва да има правилно захранване и т.н.Но пък колко живота имаме,колко е продължителността на живота у българина? Цял живот ли да сме на ограничения ?  newsm78. Пък и йо-йо ефекта от диетите е от полза,я вижте какво казват:
          http://www.dieti.info/news/article/484   
     Безсмислен е този спор според мен, всеки си има някаква утопия, по която си живурка. Peace.
            Прекрасен ден на всички.  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 787


В Аткинс няма мазнини....там е с пеобладаващи белтъци.
         

         Мазнини няма при Дюкан . Peace.
           http://www.bb-team.org/articles/905_ketonna-dieta-keto-dieta-atkins-dieta
     п.с. Допълвам,че ако ми се наложи екстремно отслабване бих предпочела режима на Дюкан,но за малко време,предпочитам го пред мазнините,които ми образуват здравословни проблеми. Peace

Права си, объркала съм ги Simple Smile
преди години бях на Дюкан и си докарах белтък с урината. Не съм имала физически симптоми, беше открит случайно при спешна операция на апандисит.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 14 088
Според правилата на форума не може да има няколко теми за едно и също нещо. Така че ще ви помоля ако имате да коментирате нещо за НВД да го направите в съответната тема.

Общи условия

Активация на акаунт