За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 31

  • 31 524
  • 776
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 3 114
Колкото - толкова! Важно ми е. Заголено му пишлето е от личната преди много време. Проблеми не сме имали, но явно не съм го дърпала при миене съвсем до края и имаше съвсем леки сраствания. Преди няколко дни обаче така съм го дръпнала, че съм ги засегнала и се зачерви. Мажа го с дефламол и се оправи, но искам доктора да го види.

# 346
  • Мнения: 78
Как давате витамин д, педиатърката ми каза да му капвам директно в устата, ама ми е мн трудно зашото той само ми шава ooooh!, капе или на усъната или по бузата, докато капне тая капка... после ми тече по -бързо. Давам в лъжичка с млякото, но имам чувството, че си остава част и по лъжицата newsm78

# 347
  • Мнения: 52
И аз съм давала вит.Д с лъжичка.Не се притеснявай,че остава по лъжичката  Peace Щом редовно си му даваш няма проблем,аз понякога забравях  Embarassed

# 348
  • София
  • Мнения: 1 465
 С лъжичка  Peace

# 349
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Винаги съм капела в лъжичка, после малко мляко в нея и в устата. И да остане в нея, колко да остане  newsm78 редовно ли е май наистина няма голямо значение  Peace

# 350
  • Ямбол
  • Мнения: 2 517
Винаги съм капела в лъжичка, после малко мляко в нея и в устата. И да остане в нея, колко да остане  newsm78 редовно ли е май наистина няма голямо значение  Peace
И аз така съм го давала - в малка лъжичка, с мъничко кърма или без нищо.

# 351
  • Мнения: 3 114
Някой дава ли Меркуриус Солубилис при растеж на зъбки?

# 352
  • София
  • Мнения: 1 465
 Аз давах chamomilla.

# 353
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Някой дава ли Меркуриус Солубилис при растеж на зъбки?

Меркуриус за сополки съм давала, а инъче за зъбки Калкареа Фосфорика  Peace

# 354
  • Мнения: 219
Само се записвам, че напоследък липсвах и ви позагубих.Иначе имам много какво да ви питам ама сега нямам време.Надявам се дечицата да са добре.Хубав ден на всички!!!

# 355
  • Мнения: 219
Та мами да ви разкажа накратко и да поискам съвет.
Около празниците в началото на май синът ми вдигна Т.Беше пил АБ по Великден.Заведох го на спешен кабинет, защото бяха почивни дни.От там ни изписаха разни имуностимулиращи таблетки сироп за кашлица,въпреки че не кашляше и казаха ако до 4 дни не спадне Тта да започнем АБ-Аугументин.На 4я ден след като Т не спадаше освен ако не съм дала някакво лекарство, го заведох пак , за да се консултираме, да не би да е някаква пневмония макар че не кашля и да попитам все пак на този ли АБ да останем.От там искаха да изследват за бъбречна инфекция, но малкият не се изпишка.На втория ден от приема на АБ започна повръщане.Каквото сложеше в устата и го повръщаше.Спрях АБ и го заведох при нашия педиатър.Съвета беше да не продължавам АБ че вече отминава това което е било и да го сложа на диета заради повръщането.След 2 дни повръщането не спираше а малкият почти постоянно плачеше, накрая ми каза че имал "Ох" на ушето.Отново отидохме на лекар и от там на УНГ.Оказа се че сме с гной в ушите и ни правиха парацентеза.Бяхме 3 дни в болница на венозен АБ а след като ни пуснаха пихме друг като общо лечението с АБ продължи 11 дни.На сутринта след последния прием на АБ синът ми се събуди с 38,7.Отидохме при доктора който оперира ушите.Прегледа го и каза че всичко е о.к.Върнахме се при личната лекарка, за да го преслуша да не би да има нещо, но не.И двамата доктори сметнаха че е някаква алергична реакция, защото само гърлото му е червено.Да ама Тта продължава и утре ще го водя пак.Имам съмнения след няколко разговора с вещи хора, че имаме някаква инфекция на кръвта.Само не знам по какъв начин да го обясня това на докторката, имайки предвид че докторите не обичат ние да си слагаме диагнози, та да я накарам да пусне необходимите изследвания за да се разбере какво му е на детето в крайна сметка.

# 356
  • Мнения: 16
здравейте мами имам един въпрос Дъщерями е на 15 дни и снощи съвсем случайно докато се хранехме налипах отзад на главичката и нещо като топче то е малко може би по малко от грахово зърно но незная какво може да е някои поже ли да ми каже

# 357
  • Мнения: 2 596
здравейте мами имам един въпрос Дъщерями е на 15 дни и снощи съвсем случайно докато се хранехме налипах отзад на главичката и нещо като топче то е малко може би по малко от грахово зърно но незная какво може да е някои поже ли да ми каже
Топчето да не е на роговете отзад?Защото там е нормално да има,така ни каза една онколожка.Също е нормално ако по вратлето на бебето има или се появят увеличение лимфни възли.Щерката е така,появиха се няколко седмици след раждането и още си стоят.Правихме няколко прегледа,всички казват че е нормално,особено за по-слабичките деца.

# 358
  • Мнения: 16
отзад е и при напипване сякаш се мести аз от снощи се шашнах и само го мисля от болницата ни изписаха с всички показатели нормални но това кога се появи незнам

# 359
  • Мнения: 2 596
Точно за тези"местещи се топчета"ходихме миналия месец на онколог.Това не било лимфни възли както си мислех, а някакви свръзки на черепа при малките деца.Нормално било Peace

Общи условия

Активация на акаунт