Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - 23

  • 73 861
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Бургас
  • Мнения: 84
Така, Доц. Буева е в отпуск до другата седмица, а според мен ни се налага хоспитализация-вдигаме на пристъпи до 39.5,сваляме с това онова(хексалгин), но вече втори ден- утре сутринта сме на преглед при д-р Димитрова в Бургас, иначе си пишкаме доволно без болки или парене, но много се протакат нещата с тия инфекции( проба-резултат-антибиограма-лечение) а през това време пиелонефрита вилнее, мисля че видях добри отзиви за д-р Русинов, мисля си да запазим час и за него.

# 706
  • Мнения: 5 531
Успех с прегледа, аз скоро водих Михаил при д-р Русинов и бях много доволна.

# 707
  • Бургас
  • Мнения: 84
Абе, то аз и от Буева съм доволен, ама какво значи "доволен". Доволен ще бъда ако ми бъде дадена точна диагноза, за да знам с кой враг се боря. Можеш ли да споделиш как протича прегледа при Русинов, само ехограф ми се вижда несериозно вече на днешно време, макар че дава обща представа за нещата.Насочва ли се към детайли, уретри, стенози и тн, защото "запек" не ща да чувам пак.

# 708
  • Мнения: 5 531
Ние ходихме за контролен след изкаран цистит. И тъй като синът ми е с операция от хипоспадия и граден нов канал, опериращият ни к=лекар се беше притеснил да няма някакво стеснение по канала. Русинов го прегледа на ехограф, каза че няма задръжка вече в пикочният мехур и бъбреците, няма връщане на урина. Каза, че не смята че има нужда от други изследвания, защото според него няма стеснение по канала. Аз също мисля и се надявам че това беше нещо инцидентно, и засега Михаил е добре.
Ти си права, че е много относително да се каже ,, Доволен,, и че сама по себе си тази дума нищо не означава.
И друго - при вас са си нужни изследвания. Не знам какво сте правили, но е добре да се види къде е причината за бактериите.

# 709
  • Бургас
  • Мнения: 84
Извинявам се за вметката, аз съм татко. Изследванията, които са ни правили-всичко без микционна цистография, за която Буева твърди че няма нужда и причината за появата им е в запека.Да, ама аз днес се зачетох за някакви L-форми, т.е бактерийни протопласти, които"спят" в отделителната система и периодично се активират. Статията беше във форума на хомеопата д-р Михайлов.М/у другото доста  добри отговори прочетох, на хора на които нищо друго не им а повлияло освен Collibacillinum 15 CH. Изкушавам се да започна да давам, но на своя глава не бих го направил. Някой може ли да сподели мнение по този въпрос (за хомеопатията и в частност за Collibacillinum -а)?

# 710
  • София
  • Мнения: 2 082
Лично аз не бих давала хомеопатия без да е предписана от хомеопат. Това което е помогнало на други, при вас може да "замаже" проблема и да се отложи още във времето решението.

# 711
  • София
  • Мнения: 6 674
Аз съм давала, по съвет на класически хомеопат - не помогна на детето, бактериалните инфекции продължиха - и то с Е-коли.
Аз също бих посъветвала хомеопатия да не се дава без среща с хомеопат.

# 712
  • Мнения: 1 089
Днес пуснахме на дъщеря ми обикновена урина. Повода беше, че започна много често да се напишква, и вечер и през деня. Просто не казва,в един момент забелязвам че е мокра. Дори и по времето когато махахме памперса не съм сменила толкова мокри дрехи, колкото сега за седмица. Само да спомена, че е на 3г. и 4м. Резултатите са следните: РН -7,  от. тегло 1005, вс. др. отрицателно, с изключение на блетък - +, единични левкоцити. П понеделник ще пускаме и стерилна урина, но дотогава ще се побъркам от изчетеното по нета. И може би е важно, че досега не сме имали проблеми с пикочно-отделителната с-ма. Ще съм благодарна на мнение.

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 84
В петък ни приеха в СБАЛДБ в София.Моите адмирации към д-р Маринова, която ни прие - държеше се изключително професионално и любезно, сестрите също. На ехографа бъбрека не е показал остатъчна урина, което според мен е обнадеждаващо, но знам ли, само времето ще покаже.

# 714
  • Мнения: 213
Здравейте,надявам се че питам на правилното място.
Пускам стерилна урина на малката ми дъщеря и резултата излезе още на следващия ден и ми се стори доста бързо за стерилна урина. Не съм много наясно,затова се обръщам към вас възможно ли е това?
Не се ли чакат поне 2-3 дни да се видят посевките дали са останали стерилни или не ? newsm78
Става въпрос за лаборатория Кандиларов(клона до бившата Тина Киркова).
И друг въпрос.
При проблем с бъбрек нефролога ли решава дали да ни прати на уролог или ако имам съмнения просто трябва да заведа детето на уролог?

# 715
  • Мнения: 4 344
24 часа са достатъчни.ако има микроорганизми ,тогава се чака и за антибиограма също.

# 716
  • Мнения: 213
24 часа са достатъчни.ако има микроорганизми ,тогава се чака и за антибиограма също.

много благодаря за бързия отговор   bouquet

# 717
  • София
  • Мнения: 7 645
Здравейте, нашата Соня се роди, опитвам се да се свържа с д-р Буева!
Виждам, че сте писали че е отпуска, кога мислите ще е на работа пак?

В болницата педиатрите казаха, че всичко изглежда супер, детето се изхожда редовно по малка и голяма нужда, беше на антибиотик, заради евентуална уринарна инфекция. Дори още като я изкараха от корема ми, беба се изпишка в ръцете на лекарката...

Дано да успея да се свържа с Буева за час за преглед и дано не е след месец, защото времето минава, а е хубаво да се прегледа до 14 дни след раждането... или поне така ми казаха!

# 718
  • София
  • Мнения: 2 082
Брайда, виж какво е писал sardaesox:

Така, Доц. Буева е в отпуск до другата седмица ...

Честита ви Соня, да е жива и здрава!

# 719
  • Мнения: 213

Brayda, честита дъщеричка,да расте жива и здрава  bouquet Видях,че си раждала във Вита и предполагам там са те насочили към Буева,но знай,че и Лилова е не по-малко добра.Съветвам те да си запазиш час при Лилова час по-скоро като обясниш каква е ситуацията.

Общи условия

Активация на акаунт