Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - 23

  • 79 929
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • shumen
  • Мнения: 22 190
Брайда,честита дъщеричка.Да е жива и здрава и дано нямате нищо.
Ние сме добре-ядем и спим,но и все повечко бодърстваме.

# 721
  • София
  • Мнения: 7 648
Благодаря на всички!
Дано да й няма нищо или поне да не се задълбочава проблема... Ако пишкането е добър признак, то тя си го прави без проблем... имаме известни проблеми с кърменето, но мога да кажа, че давам в много краен случай АМ... дано с течение на времето да спре да има нужда от добавката!

За д-р Лилова и аз чух и искам дори след Буева да отида и за друго мнение и сигурно ще е Лилова...

# 722
  • Мнения: 4 202
Brayda, честита дъщерчика! Да расте здрава и много щастлива!

В болницата не я ли погледнаха на ехограф? Изписаха ви АБ за евентуална инфекция, а не пуснаха ли стерилна урина, за да разберат дали наистина има такава?

За кърменето най-добре се свържи с консултант, Олив предполагам също няма да ти откаже помощ. Такива безумни съвети се дават на младите кърмачки, че само ги объркват. Моята приятелка сега и тя се бори с кърменето. По мои наблюдения няма никакви проблеми, но от идиотски изказвания и съвети на различни хора, е на път да се отаже.

# 723
  • Мнения: 5 607
Brayda честита дъщеричка и от нас. Да расте жива и здрава.
За кърменето  - с повечко упорство от твоя страна всичко ще си дойде на мястото. Не се отказвай


За кърменето най-добре се свържи с консултант, Олив предполагам също няма да ти откаже помощ. Такива безумни съвети се дават на младите кърмачки, че само ги объркват. Моята приятелка сега и тя се бори с кърменето. По мои наблюдения няма никакви проблеми, но от идиотски изказвания и съвети на различни хора, е на път да се отаже.
Peace

# 724
  • Мнения: 3 179
Честита щерка, да е жива и здрава.
Това с АБ не го разбрах, защо са ви го изписали. Когато синът ми се роди с голямата  двустранна хидроневроза от болницата се бяха свързали с Буева и тя беше изписала също АБ, който дребният пи само 5 дни. Педиатърът ни го намери за напълно излишно, и по негов съвет го спрях ме, не е правил инфекции.
Не мисля, че е фатално ако изчакате с прегледа и изследванията. Ние ги направихме на 1 месец. Много важно в момента е да кърмиш.
 Абсолютно съм убедена, че кърменето и бавното захранване помогнаха синът ми да израсне проблема.

# 725
  • София
  • Мнения: 7 970
Благодаря на всички!
Дано да й няма нищо или поне да не се задълбочава проблема... Ако пишкането е добър признак, то тя си го прави без проблем... имаме известни проблеми с кърменето, но мога да кажа, че давам в много краен случай АМ... дано с течение на времето да спре да има нужда от добавката!

За д-р Лилова и аз чух и искам дори след Буева да отида и за друго мнение и сигурно ще е Лилова...
Brayda, честита Соня, да ви е жива и здрава! Искаш ли да ми пишеш на лични какви са проблемите ви с кърменето, да видим дали не може да организираме по-добре нещата?

# 726
  • Мнения: 89
Заповядайте в новата ни тема № 24                                   Заповядайте в новата ни тема № 24                                                                      Заповядайте в новата ни тема № 24                                                                                                         Заповядайте в новата ни тема № 24                                                                                                                                            Заповядайте в новата ни тема № 24                                                                                                                                                                               Заповядайте в новата ни тема № 24                                                                                                                                                                                                                  Заповядайте в новата ни тема № 24                                                                                                                                                                                                                                                     Заповядайте в новата ни тема № 24

# 727
  • Мнения: 2
Здравейте ,моля за съвет
Дъщеря ми прави многократно уроинфекции  и последно ноември месец бяхме в болница и ни лекува д-р Буева.
Пихме антибиотик почти месец и на 20 декември отново беше с температура.След приемане на какви ли не медикаменти за температура тя не я сваляше,пускахме урина но за щастие нямаше бактерии.Но въпреки всичко реших д а се обадя на Буева за да се съветвам с нея но тя не си вдигна телефона.И решихме да отидем в Токуда на преглед и там ни приема защото казаха че детето не е добре, но причината този път не беше уроинфекция а и избиха афти и херпеси в устата.Там се срещнахме с доц Лилова ,която ни посъветва да направим микционна снимка за  да се види дали има по сериозен проблем.Незная какво да правя защото пък доц Буева каза че такава снимка няма да направи никога на детето

# 728
  • Мнения: 5 607
maicheto8 ЗДРАВЕЙ. Буева не изказа ли съображения, защо няма да направи МЦГ.
Интересно при многократни уроинфекции да не се потърси причината?
Какъв съвет да ти дадем ние - ами според мен търсете причината. Направете си консултация и с уролог, но не е хубаво детето да прави чести уроинфекции.

# 729
  • Мнения: 2
според Буева,детето няма сериозни проблеми,просто трябва да ходи често по малка и голяма нужда и нещата ще се оправят.Гледа я няколко пъти на ехограф и каза че няма нищо.То наистина може да няма нещо сериозно и дано е така ,но доц Лилова ни каза че е хубаво да се направи това изследаване за да се види дали детето задържа урина или пък да има връщане на урина към бъбреците.Лилова също я гледа на ехограф и тя каза че нищо няма.Но от ехографа ако има задържане на урина не може да се види.

# 730
  • Мнения: 97
На ехографа също може да се види дали има задръжка на урина.При МЦГ естественно нещата се виждат много по-добре но съществува и известен риск от вкарване на нови бактерии и затова не всеки лекар го препоръчва.

# 731
  • Варна
  • Мнения: 915
Ако някой има нужда от Калимин, пак пиша, подарявам една опаковка.

# 732
  • Мнения: 20
        Здравейте,момичета!Моля ви помогнете...  От Плевен съм.                                                                              Дъщеря ми е на 7 години.    Лятото беше на вилата на баба си и там се къпала голичка в детско басейнче,върнаха ми я със страхотно зачервяване в областта на гениталийте.   Личната каза миеш със смрадлика и мажеш с Вита Мерфен. Оправи се  .После море,басейни и положението се влоши.       От стерилна урина се изолира протеус мирабилис по-малко от 10 на 5.   Антибиограма.. и личната реши да и даде 10 дена бисептол-който фигурираше там.Следващата урина беше чиста.Но само след 15 дни детето отново се възпали.Оказа се ,че има глисти и същата бактерия в урината този път по-малко от 10 на 4.Отново антибиотик Зинат -5 дена.Изчистихме глистите.Оправи се за около месец . Никой от прословутите  доктори обаче не ме насочи към гинеколог.И възпалението се потрети..стерилна урина...протеус 10 на 4 -5 и аз я заведох при друг педиатър на който имах голямо доверие и я водя при" по-сериозни проблеми".Та др.Българанов каза ,че е външно и няма страшно и ни препоръча курс с Уростим и Уринал.Направихме го за 3 месеца ,но през цялото време детето си беше зачервено и ни спасяваше миенето със смрадлика,най-странното е ,че след курса урината беше без бактерия,но детето с външно възпаление.На своя глава я заведох на гинеколог ,взеха и секрет и се оказа,че се изолира протеус във влагалището.Заведох я на нефролог-др Боцова,гледа я на ехограф и тази дама каза,че на детето му няма нищо и понеже било пухкаво затова се зачервявало.Гинеколожката каза,че не работи с деца и не знае какво да прави...да пие антибиотик...След месец пак протеус в урината по-малко от  10 на 4,няма завишени левкоцити,но великите лекари решиха,че ще правят на детето ми цистография за да видят дали не връщала урина....Заведох я при добър уролог човека видя детето на ехограф каза че всичко с бъбрецити и пикочния мехур е ок и че сме за гинеколог,а с това изследване може да вкарат бактерията навътре...И така понеже в Плевен няма детски гинеколог...Днес ще я водя при гинеколог за възрастни...на 30.04 имаме час за др.Русинов в София и пак пием Зинат,Имунобор Уро и Линекс...Побърках се помагайте ,ако имате опит с подобен проблем.Ако трябва и чужбина ще идем да я лекуваме...

# 733
  • Мнения: 5 607
Nia след като двама лекари са я гледали на ехо, и няма проблем с бъбреците идете на детски гинеколог първо. Въпреки, че има доста отрицателни мнения, аз мисля че доц. Сираков е много опитен детски гинеколог. Преглежда в Майчин дом. Няма да ви е излишна и консултацията и с д-р Русинов, но при чести уроинфекции и детски уролог ще ви е от полза. Често нефролозите пропускат да насочат към уролог, а нещата не се припокриват.  И само да допълня, че има нова тема, в която трябва да се пише.

Последна редакция: чт, 25 апр 2013, 13:24 от marychery

# 734
  • Мнения: 6
Здравейте! Може ли някой от вас, ако е запознат, да сподели какви са симптомите при стеснение на уретрата и как се установява самата диагноза, какви изследвания са нужни и какво е лечението. Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт