Пролетното слънце грее,Януарчето навън дивее!

  • 27 643
  • 731
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 175
Добър вечер!

Комарите вкъщи борим с мрежи на всички прозорци, а навън с Аутан. Също ползвам и Цинцарин, той предпазва и от кърлежи, но мирише много гадно, понякога и след душ пак остава миризмата му.

Ади спи с боди с дълъг ръкав и плътна пижамка, но е постоянно отвита, дори не си правя труда да я завивам вече, няма смисъл.

Бобо е болен, от вчера е с Т 38 - 39 градуса и го пари гърлото. Има вероятност да е варицела, ще видим дали няма да му избият пъпки тези дни.

   bouquet

# 46
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Буби, не сравнявай отговорите на момичетата с това, което ти правиш, защото разликата е огромна от град до град! В Пловдив като бяхме Влади спеше с потник, гащи и отгоре тънка памучна пижамка, а тя беше набутана в летен чувал (само чаршаф е). Като се прибрахме в София обаче, заменихме чувала с по-дебел, пижамката си е същата. А и все пак имай предвид, че има зиморничави майки Flutter . За да не се притеснявам, че е отвита, научих Влади да спи в чувал! Е, много ми е спокойно така и нямам никакви угризения или проблеми , че детето може да е отвито.

За комарите още не съм мислила, но това, което Буби е писала за Чико, смятам да го проверя!

# 47
  • Мнения: 496
Бубе, браво, че си успяла с чувала! Много е удобно, наистина. Миналата година по това време и аз я бях набутала в едно супер готино чувалче и не съм се притеснявала грам, ама тогава още не можеше да шава много-много. Сега е невъзможно да я напъхам...  Tired А иначе си права за различните градове, защото знаеш тука при нас каква си е жегичка...  Mr. Green Днес навън например беше по къс ръкав цял ден, аз също и умрях от жега. Но все пак ориентировъчно, щото все са отвити тези шавливи деца...  Laughing

Зън, да оздравява бързо Бобо!   Hug

# 48
  • Мнения: 1 687
ох, до преди няколко дни и аз бях супер спокойна с чувала, но от няколко дни дара кръстосвайки в съня си цялото легло надлъж и нашир му откопчава копчетата на раменете и се измъква цялата. намирам я сутрин вкочанена от студ Sad не знам какво да направя. с одеало е абсурд, още докато си легна и тя е отвита отново.

# 49
  • Мнения: 192
Тути  bouquet  

Зън - ако е варицела - поне и двамата ще я изкарат Peace Бързо оздравяване Praynig

За спането - с чували. И двете съм ги научила от съвсем малки бебета Peace И аз съм човек Mr. Green, по 100 пъти на вечер не мога да ги завивам Naughty Съответно - боди или потник + пижама /с дълъг ръкав и дълго долнище поне засега/ - не е от най-дебелите, но пък стаята ни е северно изложение и си е студено Peace

За комарите - каката много рядко я хапят. Явно има мойта кръвчица Wink, ММ се майтапи,че понеже бягали от мен и затова него нападали Laughing Буба - миналото лято и от нея бягаха Laughing. Ако нещо видя зор ще взема за това лято - така че и на мен ми е интересно какво ползвате Hug

Инка - ходихте ли на очен днес? Какво стана с очичките на малката,добре ли са?

За столчето за кола
- на нас ни е подарък. От обикновените е - едва ли струва повече от 150 лв. Но на този етап ще караме с него.

Елч - купи такъв, който няма копчета на раменете Peace От опит - тези с копчета винаги се откопчават, защото цяла нощ мойте обикалят креватите Rolling Eyes Но другите - от пред по цялата дължина с цип - Не  Peace Hug
 Hug

# 50
  • София
  • Мнения: 128
Калифорния, мерси, че питаш - още не ходи

Елч, има чували с цип отпред, който се отваря отдолу нагоре  Peace

# 51
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Ей скапано "лято" Mr. Green на обяд(в 13,30ч.)се прибрахме умряли от жега.Нелката бе зачервила бузките.А като излезнах към 20ч.ми тракаха зъбите от студ.За комарите още не съм мислила,но днес изкарах слънцезащтиния крем.А иначе миналата година ползвах репелентни лепенки(залепвах ги за количката)и пръсках със спрей на Чико против комари.
Буби и Нелката не търпи чувал,пробвам я от време на време но уви,не ще и не ще.Постоянно е отвита.Иначе спи с боди-потник,пижама-плюшена и чорапки или поне единия Grinning
Зън ,бързо да оздравява Бобо Praynig Hug
Ейприл и аз ги заглеждам тези писалки от бая време ,но не смея ,защото имам доста керамика в устата
И ние имам такъв чувал с цип от пред,Нелката си го откопчава без проблем и си изкарва крачетата ooooh!

Последна редакция: ср, 25 апр 2012, 23:27 от tuty1

# 52
  • Мнения: 119
Някой друг вози ли децата в посока, обратна на движението, много ми е любопитно?
Тук все още важи правилото до 1 год, въпреки че педиатрите препоръчват до 2 год да се вози назад, но и ние сложихме РАя в по-голямо столче, защото не я свърта. Така гледа напред колите и чат-пат заспива. Laughing
Буби - Рая никога не я завивам (и в жалките ми опити пак е отвита, та тотално се отказах) и спи по боди с къс ръкав и цяла пижама, а в жегите само по боди. Но като и пипна босите крака са  винаги топлички, за разлика от моите, увити старателно в одеялцето. Аз съм от зиморничавите, но пък оставям Рая винаги по-леко облечена от мен  Mr. Green
Слънцезащитни мажа, когато се сетя  Embarassed то слънце да искаш. Но сме с тен на ръкави и двете.

# 53
  • Мнения: 539
Как сте, момичета?
Ние имахме спорове с ММ и, както винаги, той захърка, а аз като облещих едни очи... ей такива  Shocked
Няма заспиване!
Та си мисля да споделя с вас последната идея на половинката - да иде на работа на Чукотка, ама буквално. При чукчите.
Отвъд полярния кръг... Щял да работи по шест седмици, после четири да почива.
Какво мислите?
Скрит текст:
На мен ми се вижда ужасно - пет години работеше на 75 км от София и настоявах да си идва всяка вечер. А сега? Crazy

# 54
  • Мнения: 1 687
аз и ти, мм е бил на Чукотка и каза, че е готино, но си е баш бая далече.
аз принципно съм на мнение, че едно семейство не трябва да се разделя. не че няма много семейства, които живеят така, но мисля, че това трябва да е някакъв много краен вариант. и по моите разбирания вие още не сте стигнали до него.
а и кой знае може пък като преспи върху идеята си да се откаже от нея, кой знае.

# 55
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Добро утро!


Аз и ти,мм има такива намерения от около 6г.(не в Чукотка Grinning)и аз все намирам някаква причина(колкото и малка да е)да си остане,но за съжаление действителността около нас не ми помага особено.Вероятно тази година ще загубя фронта SadАз в такива случаи се опитвам да виждам само добрата част и да не обръщам внимание на неприятното Hug
"Живота ни подлага на много изпитния,така ни прави по силни за следващото"

# 56
  • София
  • Мнения: 1 817
Добро утрооооооооооо!

Аз и Ти, подкрепям мнението на Елч. И аз не мога да си представя семейството ми да е разделено. Дано никога не ни се наложи. И отново ще зачекна темата не иска ли тм да се пробва сам? Сигурна съм, че има много познати архитекти. Драго, като реши да започне сам, отначало чертаеше за други конструктори, после малко по малко започна да проектира неща, които на тях им идваха в повече, после започна работа с архитекти. Всичко, което имаме е благодарение на него. Просто трябва да е упорит и гъвкав.

Ива спи с одеало. Половината нощ е отвита, ама нямам какво да я правя. Вече показва, че иска да се мести да спи при сестра си, а там няма да ме има по цяла нощ да я завивам.

За комарите - не съм мислила. Мен не ме ядат. Надявам се и тя да е като мен. Защото където има комар се лепи върху Драго и Яна. Горкичките те. А имаме рекичка/вадичка до блока Laughing

Зън, ако е варицела, по-добре да я изкарат докато са малки.

Буби, ако искаш някой да ти носи куфарите на Приморско, идвам веднага.

Много ми се ходи някъде, ама много. За съжаление, мм не е почивал от началото на март и ще е така още две седмици. Мислехме да пътуваме за 24 май, но племенникът ми е абитуриент и няма да стане Sad

И да се похваля - докарах го до 57 кг. Laughing Laughing Laughing Ееей, нямам спомен някога да съм била толкова. Голям кеф Laughing Laughing

# 57
  • Мнения: 496
Добро утро, мацки!

Аз и ти, винаги съм се удивлявала на мъжката способност след караница да си легнат и да си заспят като пичове, все едно нищо!  Shocked  Всички мъже са така! Аз също в такива случаи не мога да заспя и да спра да премислям по 100 пъти, не че има смисъл, ама пусто... природа...
А за Чукотка (или където и да е далеч от нас) аз бих била против. Семействата трябва да са заедно, наистина само в много критична безизходица бих приела подобна стъпка. Дано все пак размисли, пък и дано да му се отвори по-добра възможност тук!  Praynig

Етиии, грабвай слънчевите очила и джапанките и да ходим!  Mr. Green И на мен много ми се ходи някъде (на мен винаги ми се ходи), но на Приморско ми е хвърлен пъпа...

Пепинкааа, искаме и ние тен, ще ви настигаме сега лятото! Дано да си дойдете, за да си мерим ръкавите!  Grinning

# 58
  • Мнения: 16
Тути, мерси за кафето, тъкмо пийвам.

Аз и ти, аз лично знам че не мога да издържа да сме разделени с ММ. Пък чак на Чукотка... Вижда ми се ужасно. Където и да сме, ама да сме заедно. Съгласна съм да ни е трудно финансово, но да сме двамата. Да чукна на дърво никога да не ни се налага, че знае ли човек животът какво ще му поднесе.

Ейприл, не съм ползвала нищо за избелване, но пиши по-нататък има ли ефект, че моите зъби определено имат нужда.

Против комари нищо не съм ползвала за Петър миналото лято. Вкъщи комари не пускаме. За нас ползваме Аутан, безотказен е, та смятам ако става за едногодишни, него да вземам за дребния.

И Петър е непрекъснато отвит нощно време. Отказах се вече да го завивам. Завия ли го, след малко почва да се върти и докато не разрита одеялото не мирясва. Обличам го с боди с къс ръкав и пижама с дълъг ръкав, вече не много дебела и чорапки, ама вече ще махам чорапките, че при нас си е топличко. Краката и ръцете му са все топли, та не се притеснявам, че е отвит.

Със слънцезащитен мажа отдавна, щото може да не сме у Лос Анджелис, ама ако ни видите тена, също циганче hahaha

Ети, поздравления за килата, наслаждавай им се. Пък аз вече се отказах да си нося нормалните дънки, стягат ми и това е. Нося панталоните за бременни, които имат едни кройки... #2gunfire Ама у наше село няма избор.

Много дълго стана, ама накрая да се похваля, че снощи Петър каза, че му се пишкаааа. Седим си вечерта и го чакаме да му се приспи, пък той дивее ли, дивее. Изведнъж каза "А-а"(това му е "думата" за акане, а явно и за пишкане) и се хвана за пишлето. Изтърчахме за гърнето, сложихме го и веднага се изчишка Grinning. Дано не е случайност.

# 59
  • Мнения: 192
Здравейте Hug

Тути  bouquet

Аз и ти, винаги съм се удивлявала на мъжката способност след караница да си легнат и да си заспят като пичове, все едно нищо!  Shocked  Всички мъже са така! Аз също в такива случаи не мога да заспя и да спра да премислям по 100 пъти, не че има смисъл, ама пусто... природа...
,
 newsm10 Ей,това и аз съм си мислила много пъти Peace Thinking А за Чукотка - ТМ в момента е с наранено достойнство така,че не се учудвам че му идват в главата такива идеи. Когато ММ беше без работа беше същото Peace За съжаление,честно казано, доста често и в нашите глави се въртят какви ли не подобни вариянти за "бягане" от тая държава, аз напоследък съм е кротнала /нещо не мога да си представя с дечковците как ще се получи Tired/, но... Определено обаче не съм от тези, които не могат да дишат без ММ. Всеки има лично пространство и съм далеч от мисълта да го обсебвам изцяло,а и не е нужно Peace Даже на моменти съм си представяла как ММ изкарва парички в чужбина и след това всички дружно си ги харчим Laughing Embarassed Ама пък чак Чукотка Rolling Eyes
Аз и Ти Дано бързо да намери ТМ работа и нещата да се успокоят в семейството ти Praynig Peace

Dimara Браво на Петърчо Hug Мойта засега въобще не го и поглежда гърнето Laughing

Ети - спри се моля те,шъ съ затрийш Laughing Май нямаш нужда повече от отслабване newsm78

 Hug

Общи условия

Активация на акаунт