ДА СИ РАЗТЪЛКУВАМЕ СЪНЯ - 4

  • 73 011
  • 727
  •   1
Отговори
# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 10
denima , смятам, че жената, която си видяла да прави тези ритуали, всъщност е твоята съседка. Не е и случайно това, че точно от свекърва си си научила за нея. Така че се успокои. Явно това е нещото, което е трябвало да научиш.

Antonelly,  искам да ти кажа малко от това, което съм чела и което знам по този въпрос, без да те отегчавам. Според многото източници /а и аз самата смятам така/, смърт не съществува. Душата просто сменя обвивката си, ако мога така да се изразя. Няма да крия, че този начин на мислене ми помага много да преодолея тъгата, която изпитвам по моите родители, които починаха скоро /татко миналата година, а майка - тази година/.
Когато сънуваме, ние пътуваме и се срещаме с други хора - някои от тях са все още в нашия свят, други вече са го напуснали. Това е така, защото смъртта като понятие съществува само тук. Не можем да контролираме кой ще срещнем в съня си по същия начин както не можем да контролираме кой ще срещнем на улицата. Само че общуването е малко по-различно. За нас определена символика има един смисъл, а в съня ни се оказва, че смисъла е друг и ние сме объркани какво може да означава това....Обаче когато нещата започнат да се случват, ние виждаме как всеки един от символите си е бил на мястото през цялото време.
Всъщност това, което най-вероятно ще ти се случи и което този сън ти показва е, че следващата ти бременност ще бъде успешна. Просто съня ти е много конкретен и няма какво друго да е...Замисли се: сънуваш, че раждаш. Това от една страна означава, че най-накрая се освобождаваш от тревогите и притесненията, които имаш. Самият акт на раждането е освобождаване от нещо, което е вътре в теб и ти тежи /говоря не само насън, а и буквално/. От друга страна съня ти може да се приема и буквално - ето, най-накрая една успешна бременност, която завършва с раждане. Не забравяй, че ти си се колебаела между три имена. Това едва ли е случайно...Две неуспешни бременности, но с третата всичко е наред....

Значи ние с майка ми разговаряхме,но нямаше никакъв смисъл в това. Аз я питах как да отслабна /че в последните години имам малко проблем с килограмите, откакто родих малкия/, а тя ми говореше, че това щяло да стане с маслени бои, терпентини и др.такива /в момента чета едни теми за декупажа и може би това се е пренесло и в съня ми по някакъв начин/...И общо взето разговор без никакъв смисъл.
Само да вметна, че в събота сутринта ходихме на гробището, защото се падаше в тази събота да се правят три месеца на майка. Отидохме естествено и при татко. Следобед легнахме с малкия ми син да спим и тогава го сънувах този сън.

А бе момичета, от всичко, което чета тук, не ви ли се струва, че може би от последната една-две години сънуваме много странни сънища. Говоря за всички хора. Погледнете колко хора участват в тази тема и какви фантастични сънища имат. От някой от тях просто настръхвам, като ги чета. Преди като че ли не беше така?

Последна редакция: пн, 07 май 2012, 00:43 от Евва

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 204
Благодаря,ти Евва   bouquet.Когато сънувам нещо тревожно и са намесени децата ,полудявам от притеснение.Когато вчера свекървата ми каза за тази жена,първото нещо което я питах беше коя половина от тялото си не може да движи.Като ми каза дясната и направо настръхнах.Моментално в съзнанието ми излезе картина от съня ми.Почуствах се така сякаш на сън съм поела нейната болка.
Тя е много мила жена и се моля да се възстанови  Praynig

# 47
  • Мнения: 1
Моля за помощ и тълкуване на един сън,който сънувах и преди няколко дни и тази нощ.Сънувах,че са ми паднали зъби от страни,разликата между съня преди дни и този днес е,че сега освен моите зъни са паднали и зъбите на детето ми Cry(виждам ги паднали  в редичка като част от протеза страничните зъби на детето ми)При мен нямаше болка,но при детето не си спомням...
От това което прочетох в съновниците,хич не е хубав съня  Cry
Дано нищо лошо да не се случи на  детето ми...
Моля за вашето мнение,защото ще полудея,цял ден мисля за това,особенно след като сънувах и детето си така Cry
Благодаря ви предварително!
Това със зъбите е много кофти тръпка....дали има нещо вярно със предсказанията които се носят из ГООГЪЛ,можем само да гадаем.....Преди година сънувах подобен сън,само че моите не падаха сами а нещо ги дърпаше(незнам и аз какво беше)но не ми хареса,първите два три дена след съня си мислех"КВО ПЪК ТОЛКОВА МОЖЕ ДА СТАНЕ",и така дните си се изнизваха един след друг,нищо не се случваше(не че го помнех този сън вече)но както и да е.Един ден ми звъни телефон и ми се налага да пътувам до Бургас,паля колата и тръгвам.......на 15-20км преди Пловдив(на прав очастък)от нищото излиза няква кола пред мен и ме засича..............(какво е ставало незнам и аз)1 ден след това се събуждам в ЦСМП в Пловдив с няколко счупени ребра,извадено рамо на лявата ръка и т.н,няма да изброявам.Колата до толкова се е била смачкала че е трябвало да я режат за да ме измъкнат(грозна гледка),след това преживяване реших да ида на "Врачка",та тази надарена с магически сили жена ми каза:СМЪРТА ТЕ ЧАКА С НЕТЪРПЕНИЕ....НО ТВОЯ АНГЕЛ ХРАНИТЕЛ Е МНОГО ПО СИЛЕН ОТ НЕЯ)при което аз е така  smile3556 и  така на татък,все оше се въстановявам но спомена за преживяното е толкова силен,че понякога ми се случва като затворя очи и преживявам всичко на ново.Не казвам че има нещо общо със съня,но не го и отричам,всичко е до психиката,всеки един възприема дадено нещо по по-различен начин от другия.Понякога човек трябва да си плати за греховете които е извършил......някои плащат скъпо,други минават тънко,аз съм на 24г и от 5г съм сам(майка ми и баща ми си живеят в Италия,едната ми сестра живее в Англия а другата е в Америка).Не бях много послушен и наще решиха да ме оставят да се оправям сам,в началото ми беше трудно но не се предадох,в момента си се занимавам с коли......изкарвам си някви парички....и ми стигат(което е страно)  Simple Smile та може би всичко това което се случи с мен е било нещо като изкупуване на грехове.От тогава съм друг човек,по един или друг начин се промених(все още права неща които не са за пример но няма как).Вярвам че с теб и твоето семейство всичко ше бъде наред.....може би този сън е знак че трябва да промениш нещо(гадното е че няма как да разберем какво трябва да променяме),глават горе и не го мисли,каквото е писано да става ще стане.Ае аз бегам,че пуснаха неква песен на Азис   Laughing

# 48
  • Мнения: 4 204
Да споделя и аз един сън. Предистория- хронични проблеми на мъж ми на работа, последният етап от реалните събития- след дълго изтърпяване на негативи на "враговете" им пляснаха шамар отгоре.
Сънят е отпреди около седмица. Возим се във влак, цялото семейство, нещо като гражданска война, стрелят, ама хората някак не се прикриват много от куршумите, ами някак така, формално, се попридръпват зад защитата на стени. Пак стрелят, седим във влака на пейки като в метрото, но с лице навън. Жена, моя много близка, по-възрастна, не мога да кажа коя точно, но така я усещам, не я виждам, но е до мен и я чувам да казва с абсолютна убеденост "вече си вдовица". Мъжът ми бил уцелен от куршум. Погледнах го- в съзнание, активен, без следа от болка. Вдясно, малко под рамото видях входна рана на куршум, но нито кръв, нито нищо. Пак гледам- вдясно високо под рамото. Казвам си- глупости, това, че е уцелен, не значи още нищо, раната  не е фатална. Не са уцелили където са искали. А в същото време жена на която вярвам беше убедена, че мъжът ми вече е умрял, независимо, че го виждах жив и спокоен.
И вчера научихме, че има нови възможности за атаки с/у него.
Как смятате- дали са реални шансовете да го "убият" или това, че раната е с невинен вид и аз не съм притеснена означава, че е напразна тревога? Или ще го "убият" но дълго време няма да го разберем- той ще е "убит", но няма да знае?
ще съм благодарна за мнението ви.

# 49
  • Мнения: 54
ra2 Ти сама си го изтълкува по-добре от който и да може друг. Вероятността някой да му работи зад гърба, и да се случват неща, касаещи него, без той дори да подозира, е голяма според мен. Това, че не се притесняваш, значи може би, че всяко зло е за добро - сигурно ви чакат по-добри времена.

# 50
  • Мнения: 27
Здравейте!
Реших и аз да се включа в тази темичка Simple Smile Страхотни сте, а колко интересни сънища имате само  Shocked
В тази връзка искам да споделя един сън, който сънува скоро, не е последният ми, но той ме заинтригува повече. Бях в апартамента на баба ми и дядо ми и имаше шах, на който липсваха едните фигури и при мен дойде дядо ми, който почина преди около година и нещо. В съня си знаех, че не е жив и казах на баба ми ( която е жива) ти не го ли виждаш, там е, а тя ми каза, че няма как защото е умрял, аз почнах да я убеждава, че е в стаята и исках да и докажа, че е там. Дядо ми каза трябва да намериш фигурите, търси ги, ти знаеш къде.
Доста мислих след този сън защо шах и защо точно едните фигури ги няма? Къде да търся след като знам? Но до ден днешен не съм намерила отговора. Ще ми е интересно да чуя и вашето мнение  Hug

# 51
  • Мнения: 54
Мен ако питаш, сънят ти е свързан със застой по някакъв начин. Само ТИ можеш да си помогнеш за да излезеш от периода, в който си.  Thinking

# 52
  • Мнения: 2 265
Здравейте ! Темата е много интересна  bouquet .
Кошмарно си е, но често ми се случва да сънувам как се задавям с някоя храна, не мога да я преглътна, задушавам се, бъркам с пръсти в гърлото (да, ужас) и в крайна сметка я изваждам. В реалния живот няма случаи в който да съм се задавяла така жестоко, но на сън ми се е случвало десетки пъти Rolling Eyes .
Другите ми най-чести сънуща включват ескалатори, асансьори и стълбища. Също толкова често сънувам смърт. По-рядко сънувам сняг, в някои случаи той се разтопява.

# 53
  • Мнения: 287
Много интересен сън.
Уморена съм напоследък и съм заспала дълбоко.
Сънувам че съм в Чехия, в същия град където съм ходила на почивка и го свързвам със силен период от живота ми.
Там съм служебно. В някакво заведение където има много българи, работят там и аз решавам да остана. И оставам, единствено с дрехите на гърба ми, и работя като сервитьорка Shocked
Нямам нито пари, нито къде да живея, нито дори бельо. Смътно помня как непознати хора ме учат да обслужвам другите и ми посочват къде поне да си сменя бельото.
Странното е, че изобщо не знаех какво да правя, никой не познавах...а избрах да остана и да работя нещо, което никога не съм.
Някакво тълкуване?

# 54
  • Мнения: 49
Сънувах бившия ми мъж, в битка с разни други мъже.
Той ги победи, всичките.  Tired
опиши ми твоето чувство докато го гледаше

безкрайно неприятен сън, може да се каже кошмар.
но принципно с него не общуваме изобщо, така че се радвах, че го виждам.
ще съжалява че е пропуснал нещо с теб,ще бъде слабия

# 55
  • Мнения: 49
И ако не е много нахално, ще Ви разкажа един сън, който ми се присъни два дни преди въпросния сън с бемките. Сънувах, че влизам в църква и от лявата страна, малко преди олтара (дверите), беше положен мъртвец със свещ в ръцете, а до него на стол седеше млад свещеник.- Не мога да кажа, че го опяваше по всички правила на канона, по-скоро седеше до него и тихо четеше някакви молитви. Мъртвецът ми беше непознат. Веднага след като го видях, направих няколко крачки напред, и там стоеше възрастен свещеник с черно расо, но без празнични одежди. Свещеникът много напомняше на Недялко Йорданов. Погледна ме благо и ми отвори вратите към олтара. Там видях много запалени свещи в свещници, пристъпих напред, но нямам усещане, че влязох вътре. Цялостното ми усещане от съня беше изключително позитивно, чувствах се спокойна и удовлетворена.
това е изключително хубав сън,срешнала си своя ангел,който ти показва че портите за теб,твоите копнежи  са отворени-страха от материалното трябва да го забравиш с помоща на духовното-всичко ще е супер при теб стига да поискаш ще получиш помощ да постигнеш вътрешния си мир

# 56
  • Мнения: 49
Аз сънувах, че влизам в църква. На вратата видях един поп, а след него може би помощника му. Попът ми каза да почакам и да вляза след него и ми подаде ръката си да я целуна. След като влязох, седнах на първия ред до олтара, но не бях купила свещи. Имаше някакъв ритуал, беше празник. Попът ме повика и ми каза да отида да се помоля с другите именници на отделна ложа. Аз отидох дам и застанах на колене, интересното беше, че знаех молитвите наизуст. После при мен дойде един възрастен човек с бяла дълга брада и ми даде едно боядисано яйце, като великденско. Направи ми впечатление, че беше страшно красиво, даже исках да питам как са го направили. Беше светло синьо и имаше много нежни сребърни точици.
Това сънувах преди именния си ден. Някакви идеи какво може да означава?
какво е името ти-важен е за теб този сън носи ти послание

# 57
  • Мнения: 49
fitblond, наистина най-важното е чувството, което съня носи. Щом е позитивно, значи е хубав сън. Навлизаш в духовното спокойна, без тревоги за материалното. Твоят сън отразява твоето емоционално състояние и посока в която си поела.

Arhinora, според мен сънят е позитивен и просто красив сюжет. Ако яйцето има символика на нещо ново, то описаното от теб синьо яйце с блестящи елементи  е копнежа по нещо ново и прекрасно.
Има различни видове сънища, някои отразяват минали, други предстоящи емоции, предсказателите сънища са твърде малко.

Ето за видовете сънища

Много детайлно си сънувала, описала ритуала в църквата. Навярно ходиш редовно, така ли е?
Ако е така, питала ли си личния си изповедник, какво е значението на сънищата ни?
Аз не ходя редовно на църква, даже отдавна не съм ходила.
Смущава ме това, че според православието, доколкото съм чела гадаенето на сънища и каквито и да е издателства е грях.

в библията дори повечето предзнаменования са в сън,свързването на ангелите с нас са пак в сън,дори един от първите гадатели описан в библията е Моисей,който тълкувал на фараона съня-това не е никакъв грях,щом в най свещенната книга на православието се оповават на чудесата на предсказатели на сънища

# 58
  • Мнения: 49
Снощи сънувах много странен сън.Ще се опитам да разкажа основното.
Аз,мъжа ми и свекърва ми стоим през нощта в двора на нашата къща и говорим нещо.Изведнъж става нещо напрегнато и двамата вперват поглед към мен или по скоро на нещо зад мен/аз съм застанала срещу тях/
Изведнъж свекърва ми ме грабва сякаш съм перце и ми понася навътре към къщата.И двамата са много уплашени а аз недоумявам какво става.Искам обяснение.те се чудат как да ми кажат.Накрая ми казват ,че са видели дядото на моя мъж/който е починал /и баща на свекървата.Мъжа ми е кръстен на него.
От това което чувам изпадам в шок и получавам нещо като парализа на цялата дясна половина.Не мога да движа части от тялото си и не мога да говоря.Само издавам някакви странни звуци.
Малко по-късно се успокоявам и започвам да говоря.И с това се приключи тази част.
След това сънувам,че съм с двете ми дъщери и вървим в планина.Като ,че ли имахме някаква цел,но не помня къде отиваме.
Стигаме до едно възвишение където виждам гробище и ние трябва да минем през него.То обаче е странно ,нещо като макет,всичко беше миниатюрно.Аз тръгвам обаче виждам някаква жена която също трябва да премине.Тя прави някакви ритуали и аз се връщам и спирам децата.Казвам им какво трябва да направим за да минем.Тръгваме надолу по пътека.Там се качваме в нещо като голям лифт в бял цвят.Пълно е с хора в него.Лифта започва да се клати и всички викат.
Това е последното което помня,след това се събудих със странно чувство,напрегнато.

Извинявам се ,че стана толкова дълго и ако някой може да ми разтълкува.
по принцип имаш ли някакъв страх от смърта?Мисля че първата част означава че на мъжа ти някакви тревоги ще му се махнат от главата,нещо свързано с материална страна,може и работа.Ти ще го подкрепиш ще му помагаш в нещо.Вторият сън значи че ще научиш някаква стара история която може да ти промени живота-от теб зависи дали ще го промениш обаче-това ще ти дойде като изпитание -избор

# 59
  • Мнения: 49
Моля ви отново за помощ, преди няколко дни сънувах починалата си майка, извика ме в хола и почнахме да танцуваме на усилена музика (много обичаше приживе да се забавлява и да усилва уредбата) , хвана ме за ръцете и почнахме да играем, извика и брат ми от съседната стая, но без думи, просто дойде , прегърна ни и двамата и се усмихваше...

Но тази нощ съня беше много реален. Сънувах, че раждам в старата си стая, майка ми е до мен и ще ме изроди, родих много леко, много леко, почти не ме боля, роди се здраво момиченце и майка ми каза, да го кърмя, почнах , но не знаех как, тя ми показа , нахраних детенцето, тя отиде  да пазарува пособия за бебето, аз почнах да се обаждам , че съм родила, но не можех да измисля име. Това беше най-големият проблем между 3 имена, които действително съм си харесала за момиче. Бях много щастлива, черпех с бонбони и се чуствах прекрасно... Помня как изглеждаше бебето и се чудех кое име ще му подхожда , голяма чуденка беше.. Но какво означава това? Много съм объркана, благодаря за помощта ви !   bouquet
Съня ти има 2 значения но и в двата случая ,може би наистина е била майка ти!Първия вариант е да забременееш наистина-ако се чудиш за име-ами избери това което е най-близо до това на майка ти. В старо време са кръщавали на жената дето изражда-въпреки че не е хубаво да се кръщава на починал човек дете
Втория вариант е да родиш някаква идея,която да реализираш в някаква дейност,бизнес,нещо грандиозно,ще ти се помогне пак ще имаш успех,а за името в този случай мисля че това значи че търсиш началото на изпълнението на всичко,а то е много близко.

Общи условия

Активация на акаунт