Бременни майки в чужбина - Тема 43

  • 43 212
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 23
Bibitka, благодаря за информацията.  Hug. Как мога да си направя органоскрининга, направление от гинеколога ли трябва да си взема? Всъщност органоскрининга не се ли прави при втората ехография от гинеколога?
Оправяйте се бързо с Бибитчето. Hug
Имам и още един въпрос относно раждането...как става избирането на клиника, всеки сам си избира ли,трябва ли някаква регистрация предварително в клиниката, каква е процедурата?

Последна редакция: сб, 28 апр 2012, 11:52 от maya.r.

# 31
  • Folkestone, UK
  • Мнения: 8
Привет  Hug Hug Hug

.bibitka.,dianjelly1982, внимавайте с дребчовците, никак не е лесно да бременееш и да боледуваш, особено ако си имаш и малко дяволче вкъщи, за което да се грижиш. Вземайте мерки за засилване на имунната система - мед, лимони, редовно хранене и необходимата почивка  Hug
soni,maya.r.,Титa55, добре дошли сред нас!  bouquet и леко бременеене Hug
Minaaa, направо ме развесели с това дето майките и бабите прали на ръка...аз съм прала на ръка 12 години с моите двете госпожици, че даже доста време и с домашен сапун, защото с ниските доходи, които имахме, а и в годините, когато се родиха щерките - 92-ра и 94-та нямаше кой знае какъв избор. Бях 18 годишна, а ръцете ми постоянно бяха в рани от сапуна, само чаках ден да мине, за да позавехнат малко раните и пак...не го пожелавам на никого това. Че и кръста ми се прецака от тогава. А после напуснах "милата" ми половинка и си го оставих на алкохола, като си взех децата и сама трябваше да боря с живота, та не ми беше до пералня. После като си купих, с часове съм седяла пред нея да гледам с умиление как пере, колкото и смешно дори и на мен да ми изглежда това сега. Та искрено ти съчувствам, знам какво е  Hug
А иначе истинските контракции - не се притеснявай, ще разбереш, когато те споходят  smile3521 Аз си имам доста от тези бракстън х, ама те не са болезнени изобщо, само дето от втвърдяването на корема усещам натиск и едва дишам, иначе си ме понаболява от време на време, нощем също, преди малко даже както си седях на стола и усетих няколко пъти нещо, сякаш бебка си проправя път да излиза с ножичка и реже да си разшири изхода, ама...като настъпи истинския ден и час "Х", ще го разберем, без да се двоумим.
Val, дано старата кола не "сдаде багажа" и си изкарате много приятно! Като каза за прическата на Роналдо се сетих как моята голямата искаше прическа като на Зара от Биг Брадър, ама как да му обясня на детето, че тези буйни чупливи коси (косата й е на големи вълни и адски гъста) няма как да докарат на онази кака прическата, освен ако фризьорката не ѝ филира почти всеки косъм, та ходихме там в един салон, уж поръчахме тази прическа, пък после...като ѝ кажеш 2 - 3 пъти , че е като Зара и то детето си повярва самичко  newsm78
 Неде, мога да си представя колко развълнуван е съпруга ти от предстоящото събитие  Heart Eyes
Де и моя да показваше така чувствата си, а той даже не иска да пререже пъпната връв и продължава да твърди, че още като започне раждането, трябва да го търся някъде на пода  hahaha Joy
Поздравления за зеления картон за гнездене  newsm10, сега вече само глезене и гугукане с коремчето, докато дойде време за гушкането  Heart Eyes
Аз съм приготвила две големи чанти за болницата, тук искат всичко да си носим, макар една позната да ми каза, че тя като не била занесла някои неща, дали ѝ от болницата да ползва. Ами че то само хавлиените кърпи и халата ми са една голяма чанта  newsm78
За диабета аз имам само инфото, което споделих тук преди, ако искаш ще го издиря, за да не ровиш ти да го търсиш.Иначе сега, след като ми поставиха пак стероидна инжекция и ме предупредиха, че това ще увеличи кръвната захар, за да не пия от метформина, ям само сух таратор или салатка с краставици и някой домат плюс филийка препечен черен хляб (втора филийка, дори и половинка, води до много по - високи стойности).
странно пиле, какво стана при теб вчера?
Аз насърчавам голямата щерка и съпруга да си купуват вкусотии, а аз само ги помирисвам, затварям очи и си представям, че си хапвам...не е същото, ама... Не помня вече, ама май беше истинска история за едно хлапенце, дето трябвало да стои на диета, та започнало да моли дядо си:"Дядо, дай само да пипна онези шоколадови бонбони, моля тееее!", дядото обаче отказал."Айде бе дядооо, само да ги видя бееее!", дядото пак отказал.:Абе дай поне да ги помириша бееее!" ...та и аз така... smile3515

Hug Hug Hug

# 32
  • на езерото в града
  • Мнения: 141
Ехооо,тук съм! smile3525
Опитвам се да се съвзема след посещението при ендокринолога-мадам Крюела JoyДано да не ме умори от глад.
Изводът:храните съм ги улучила,лошата вест-но не и количествата! Shocked Shocked Shocked
Честно казано,нямам идея как ще окрякам с тези бебешки порцийки.През живота си диета никога не съм пазила(не ми и трябвало де),защото като огладнея и ми падне кръвната захар и се разтрепервам. newsm78
B.B.днес ще направя един превод на това,което ми да даде Крюела +това,което ти писа,да го видиш,само прати някаква пощичка да ти го метна.
Добре,че си имам мъж  hahahaСмехурко,та не ме остави да се депресирам с тази машинка за меренето на захарта)В един момент снощи настана бясна игра с нея Laughingда си мерим ,който каквото си има. Joy
B.B. един въпрос назря при нас:колко са стойностите сутрин на гладно?
Аз четох,че сутрин захарта е по-висока,явно за да се събудиш.Днес на гладно ми беше супер висока-0,94(на мъжа ми-1,01),а Крюела ми даде МАКС.0,92 Shocked
В резултат на което,моят Смехурко реши,че и той е болен от гестационен диабет. newsm62
Залавям се за работа веднагичка!
Хей,добре дошли нови тумбаци-лека и безаварийна! newsm51

Последна редакция: сб, 28 апр 2012, 13:30 от странно пиле

# 33
  • Folkestone, UK
  • Мнения: 8
странно пиле, много съжалявам, че и на теб ти се налага да минаваш през това, ама времето ще мине (е, не неусетно, колкото и да ни се иска де). Незнам каква машинка и какви стойности мерите там, ама при нас са стойности от 4 до 6 преди хранене и максимум 7,8 след хранене. Да ти кажа не съм забелязала да имам по - високи сутрин преди ядене, ама всеки ден е наистина различно. Важното е вечер късно да не ядеш, или ако хапнеш, то да бъде само нещо лекичко, като съвсем малко плод или както аз правя ( гъсто кисело мляко с малко краставичка, сол и зехтин). Не засища кой знае колко много, защото количествата наистина не трябва да са големи, ама гледай да си хапваш нещо такова или салатка по - честичко. В момента наистина много ми се яде нещо, но преди 40 минутки изядох препечена черна филийка с едно яйце и малко краставичка и сега ще чакам първо да стане един час и да видя колко съм нагоре, че да знам дали мога да изям една ябълка, или само кисело мляко.Ужасно е да пресмяташ постоянно кога и какво си яла. На мен ми казаха да си меря един ден преди хранене, на другия ден - след хранене, ама аз един ден меря преди и след, а на другия само след, защото не искам да си мисля, че всичко е ок, а всъщност да не съм сигурна какво се случва в деня, в който трябва да меря само преди. Много храни, които са включени в диетата се отразяват по различен начин на различните организми, затова е хубаво всеки да си прецени какво го засища малко или много и не му вдига прекалено много захарта.
А, още нещо, забелязала съм, че когато по - честичко пия вода, стойностите ми са по - ниски. Незнам на какво се дължи. От друга страна пък и помага да не се чувства глад постоянно.
Моето мъж също реши да си премери кръвната захар още като взехме машинката, ама аз нали съм гадничка, накарах го да изяде едно шоколадче първо и да си пийне количка, че той не може и без двете. Исках да му натрия носа, ама...един час след това стойностите му си бяха много ниски и направо  smile3511
Ще ти пратя мейла на лични
Успех в борбата!
 Hug

# 34
  • на езерото в града
  • Мнения: 141
Хм,верно,че е трудно в началото... Thinkingно пък всяко зло за добро-поне се спрях с килограмите. Peace
Хехехе,вие англичаните,нали сте все наобратно-и за мерките и теглилките пак. Joy
Вие сте в милимола на литър(mM/L)-от 4 до 6 са нивата на кръвната захар.А при нас мерят в грама на литър(g/L).
Та по темата,не знам дали знаете как французите се съгласяват да си предостъпят нулевия меридиан,който е минавал през Париж(така наречената "Линия на розата" в 'Кодът на Давинчи-намира се в църкавата Saint-Sulpice в Париж)в замяна на това,англичаните да приемат метричната система.Да ама не) hahahaТе хубаво взели меридиана и го наместили на Гринуич,ама метричната система-нъц hahahaне я прегърнали. Laughing
  bouquet

# 35
  • Мнения: 17
Здравейте мамета,

Ох Б.Б и Странно пиле, вие сте герои! Аз незнам какво щях да правя ако имах диабет. Е сигурно и аз заради бебка щях да понеса всичко ама то си е нечовешко да не можеш да си похапнеш нищо. А само и как се мъчиш Б.Б да ги миришеш тия вкусотии Simple Smile аз ако бях сигурно щеше да има пълна военна забрана да се внасят такива неща в къщи хахахаха. Много се смях на пилето, като разправя за мъжъ и че имал и той гестационен диабет. Моя съпруг каза че и той дебелеел заради бебка от симпатия към мене хахахаха. Наистина е много важно в тези моменти да си имаш смехурко в къщи иначе можеш да изперкаш Simple Smile Аз мога да кажа че съм щастливка (на въпроса на Вал: дали санаистина само толкова кг ами да даже ме беше страх че нещо не е нормално) Аз нали съм чувала че трябва да се дебелее и че все пак 10 кг трябва да се сложи от горе ама на опъкото си е опъко Simple Smile. За първи път като отидох при личния лекар да му кажа че  съм бременна той ме измери и бях 94 кг ( и всъщност това е наднормено тегло дебеланка съм си) след това вече като се записах в матърнити клиниката и те ме мериха след около месец и половина бях 92кг. после продължих да слабея докато стигнах 89 кг. и сега пак качвам и на последното мерене бях 93 кг. Така че пак си възвърнах кг от началото на бременността. Не съм пазила диети просто ядях каквото ми се ядеше. Но имах един период в който просто се насилвах да ям и освен това нали имах инфекция на венците не можех много да ям твърда храна. Също така работата ми беше доста енергична и на крак цял ден, така че го отдавам на това също. Сега ще видите как ще ви настигна като ще си седя в къщи и сигурно само около хладилника ще се въртя хахаха Simple Smile

soni,maya.r.,Титa55 - Добре дощли на новите мамита, много хубави моменти с коремчетата и накрая дано да си имате най-прекрасните бебешорчета на света.

.bibitka.,dianjelly1982, Дано се оправят децата бързо!

Б.Б. Ще ти пусна на личен е-маил да ми пратиш инфо и аз ще го постна на първа страничка за всички мамита, които ще се сблъскат с твоя и на пилето проблем. Сигурна съм че ще е страшно полезно.

Катилиас, сьжалявам за случилото се!  Hug Не губи надежда и минавай от време на време при нас. Доста мами са минали по твоя път. Най-пресния случай беше Сарния (вече с бебче в корема) и а_тита, сигурна съм че можеш да поговориш тях и те ще ти дадат цялата си подкрепа. Пази се и не се отказвай.  Hug

Абе мамета имам един въпрос колкото и да ме е срам да питам ама нещо не мога да намеря инфо пък сред нас има вече мамита дето са им 2-ро и 3-то бебче та може и да знаете. Аз естествено ще питам доки на 7 Май ама да питам и вас де Simple Smile Blush Преди два дена го усетих като ходих до тоалетната и след като се избърсах усетих че имам лека подутина на половия орган. Това нормално ли е! Blush

Днес започвам великото чистене и пране. Ухааааа,

Това е засега от мен

 Hug

Последна редакция: сб, 28 апр 2012, 18:31 от aneda

# 36
  • на езерото в града
  • Мнения: 141
Ехе,aneda,не е толкова страшно,просто човек трябва да си създаде навици.Виж за работещите майки... newsm78,не ми стига акъла как го правят.Аз поне работя от къщи и мога да си позволя тази екстра-да се снабдя с диабет. newsm53
B.B. готов съм,пратих ти го на пощата за редакция.Ако не можеш да го отвориш,ще измислим друг вариант.
Хубава вечер с  hahahaобилна вечеря,тумбаци!

# 37
  • Мнения: 56
И  тази  нощ  не   се  спа...Сутринта  малкия  за  10 тина  минути  вдигна  40  градуса  и  подпалихме   на   доктор.   Явно  ни  никнат зъбчета  и  сме   с  двойна   ушна  инфекция и  10   дена   антибиотик...


В резултат на което,моят Смехурко реши,че и той е болен от гестационен диабет. newsm62
Залавям се за работа веднагичка!



 Laughing Laughing  Тъй са  нашите   мъже...Нашия   беше  чел,  че  при  мъжете   също  можели да  се  появят  контракции, когато   жената  трагнела  да ражда,та  ме  питаше  как  се  усещали  да  ги  разпознава....   

# 38
  • Мнения: 405
Абе мамета имам един въпрос колкото и да ме е срам да питам ама нещо не мога да намеря инфо пък сред нас има вече мамита дето са им 2-ро и 3-то бебче та може и да знаете. Аз естествено ще питам доки на 7 Май ама да питам и вас де   Преди два дена го усетих като ходих до тоалетната и след като се избърсах усетих че имам лека подутина на половия орган. Това нормално ли е!
kato 4ovek s genitalen herpes, moga samo da predpoloja, 4e e tova.... Dano ne e....

# 39
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Анеда, досега не сьм попадала на подозрителни подутини... Sunglasses

Дианджели, много неприятно- ве4е 10 дена на АБ и вьпреки това още се борите с инфекция. Бързо се оправяйте!!!
Моето Бибит4е е добре, през деня му правим с инхалация с апарат, мисля, 4е е изцяло ще из4истим кашлицата. И аз правя инхалации, но на горещи пАри, искаше ми се по-4есто да инхалирам, но през деня все не стига времето, та сядам след малко да свьрша и тази процедура.

Не ви завиждам за диабета- мен следващата седмица ме 4ака този тест и се надявам вси4ко да е наред!

Мая Р., да не пропусна да вметна подробността, 4е сьм ти сравнително наблизо, живеем на около 30 км от Бохум, най-близо ни е Есен, макар и да не живеем в самия град.
По принцип органскрийнинга може да се извьрши от твоя гинеколог, но аз бих ти препорь4ала да се обьрнеш кьм специалист в областта, който прави по цял ден такива ехографии. Моят гиньо ме насо4и към такьв центьр, но аз се записах отново на органскрийинг в Уни-клиниката на Есен(тел.0201/723 35 74,Ambulanz fuer praenatale Medizin)- с пьрвото дете бях там, сега пак ги избрах. Отива се с направление от гиньото. Вьпреки 4е ме о4акваше преглед там, моят лекар ми направи гратис един органскрийинг по негова инициатива, макар и не толкова подробен, както в Есен. А и нямаше тяхната техника.

Болницата, в която раждаш, си я избираш по твой вкус, можеш да отидеш на организиран оглед на определена дата. Спомням си, 4е ми насро4иха 4ас за преглед и в самата болница по мой избор- назна4ават 4ас, води се разговор с лекар и ти правят един безплатен ултразвук и от тяхна страна. Добре, 4е ме подсети за тази подробност, трябва да звьнна в моята клиника в скоро време, 4е ще ставам отново тяхна пациентка. Попитай и гинеколога ти каква е процедурата.
Не забравяй да си ангажираш акушерка(която да те посещава у дома след раждането), когато навлезеш в 5-ти, 6-ти, 7-ми месец-списък с такива полу4аваш от болницата, която си си избрала.

# 40
  • Мнения: 17
kato 4ovek s genitalen herpes, moga samo da predpoloja, 4e e tova.... Dano ne e....

Определено не е херпес усеща се само като седя (и то ако пипна там) и не се вижда. Предполагам са някакви жлези които се подуват там. Не ме боли и не е видимо зачервено или пък някакъв друг цвят. Та затова си мисля че не може да е херпес ама ще питам доки като го видя. Предполагам не е проблем понеже си се чувствам перфектно.



# 41
  • Мнения: 23
Бибитка, благодаря.  Hug. Сега на трети май съм на преглед и ще разпитам подробно.
Ти си наблизо, може да се уговорим да пием кафе някой път.  Wink

# 42
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 481
Здравейте, мамита! Grinning
Анеда, и аз си мислех, че като спра да ходя на работа ще качвам повече, да, ама не. За един месец(отколкото съм в болничен) не съм качила нито кило, което си е направо учудващо, при условие, че предните месеци си наддавах системно и умерено, последните с по 2-3 кила на месец. Питат ме дали не съм пазела диета, викам-не, ям си когато ми се яде и каквото ми се яде. Обяснявам си го с това, че като ходех на работа, почти винаги бях 2ра смяна и се прибирах късно, съответно вечерях късно(след 21.30 ч). Вообще като ходи на работа човек е трудно да спазва някакъв нормален хранителен режим. Rolling Eyes Докато сега си хапвам по малко по-често, не вечерям след 19 ч и ям доста по-малко на вечеря от преди. Peace
А относно тази подутина, преди години, като си правех шпагати(обичам разтегливите упражнения), се бях преразтегнала веднъж и също така ми се беше подуло от едната страна Embarassed, но имаше и синьо известно време. newsm78 Мина след известно време от самосебе си. Но не зная при теб какво може да е.
Усмихнат ден на всички! При нас е слънчево, ще изляза в градинката да заредя малко витамин Д, че тук е кът.  Nature Sunny

# 43
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Здравейте  Hug,
Моята скромна ли4ност се прибра успешно от разходката.Вьпреки 4е в петьк трябваше наистина да викам паяка, в крайна сметка успях да отида, да се видим , да се наслаждаваме на компанията ни и да си похапнем в голями коли4ества ooooh!.
Аз не мога да рабера как може да ям толкова много като зная, 4е сьм бременна , просто това беше някакво безумие от моя страна.И днес за капак след като се прибрах си хапнах"за последно" за ве4еря казунак и пони4ка ooooh!. Сега не 4е има захар в тялото ми, ами сигурно ако кихна пак захар ще излезне hahaha. Половинката не може да повярва, 4е аз сьм изяла вси4кото това коли4ество храна, което му казах..и най-ве4е сладки, торта, кекс, козунак.
Сега ще си ближа"раните" Laughing от толкова храна.
Лека ви нощ от мен и много , много усмивки около вас Hug

# 44
  • Мнения: 448
Понеже сте гостоприемни се намърдвам и аз при вас  Mr. Green

Ние чакаме третия отрок и този път реших и аз да взема да се запиша някъде като за последно  Laughing

Много сладко видео с къпането на бебока Hug

Общи условия

Активация на акаунт