Топло слънчице навън си грее, а Юлче в мама дебелее - 14 темичка

  • 39 094
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 32
Здравейте мили коремчета!
Радвам се че предложението ми за име на новата тема ви харесва.
Ema*08, честито креватче със здраве да си го ползваш като му дойде времето.
BeReady и Сузи1 браво за добрите резултати.
Приятен петъчен ден!

# 706
  • Варна
  • Мнения: 709
Мами, ако кърмите, вероятността да ви сполетят ротавируси е минимална. По-евтино и много по-полезно е от ваксините  Laughing

# 707
  • В. Търново
  • Мнения: 1
Ето ме пак  Mr. Green И мога официално да се похваля, че приключих с работата окончателнооо!  newsm44  smile3532 Имам още 2 часа да си повися, колегите ме пращат да си ходя, но така или иначе ще се връщам за каката до яслата(която е до работата ми, та не си заслужава). Ох, от кога го чакам този момент!
За ваксините за ротавирус - и аз не съм я слагала на моята кака, предлагаше ми я педи, но пък ме успокои, че ако си я гледам до 2 годинки вкъщи, а не от рано на ясла, нямало смисъл....Макар че знам, че ако си е класически ротавирус, си е направо страшно! Имам познато, чиято дъщеря стигна до болница и едва го спасиха детето...бррр, да пази Господ! Ние сме минавали стомашните вирусчета, но само с разстройство и с повръщане(но не чак страшно). С класически хапове сме се оправяли, но си е страашно неприятно като цяло.
И на мен не ми е пускано 3-тото по ЗК пълно кръвно изследване. Предполагам сега като ида за 45 дневния на 27-ми ще ми пусне направлението.
Хайде, днес гледам Пепи не се е включвала още...и Тери...Сигурно са по разходки  Mr. Green

# 708
  • Видин
  • Мнения: 685
Мами, ако кърмите, вероятността да ви сполетят ротавируси е минимална. По-евтино и много по-полезно е от ваксините  Laughing
Със сигурност е по-евтино, а за полезността изобщо няма да коментирам. Аз с Марти само един месец се наложи да давам АМ и направо фалирах, а не знам какво е да се дава АМ от самото начало. Сега се надявам да не се стига изобщо до АМ.
Буболинка, няма защо, нали за това сме тук Hug

# 709
  • Мнения: 0
Павче да ти е честита така дългоочакваната отпуска и добре дошла в отбора на почиващите  Hug Точно се прибирам от втората за днес разходка  Blush и реших че трябва да се отчета! На теб ти пожелавам страхотна отпуска и хубава почивка, разходки и много емоции   bouquet
Заглавията за новата ни тема са страхотни, дори гласувах вече за едното Simple Smile
Момичета за тези ваксини за ротавируса, има време да мисля, но като знам с каката как беше, направо си клоня към слагането и, тя ми се разболяваше всяка година, аз след нея, и картинката ставаше страшна, на нея бързо и минава, а аз не минавах без инжекции  Sick, само като се сетя и ми става лошо  ooooh!
Диди я напиши за хомеопатията че и на мен ми стана интересно  newsm78 - онези трите неща по -скоро които ти е подготвил хомеопата да пиеш  Simple Smile
Рокси и в Бургас вятъра е страшен, но пък е горещ, и навън не се седи  Laughing
Буболинката на мен ми пуснаха изследвания в 30 г.с или 31 г.с ако не се лъжа  newsm78
Лек завършек на работния ден на мамите които са на работа, а на останалите хубав и приятен следобед и сладка почивка!
Аз отивам да "омахам" черешите, които току-що си купих и които за учудване са страшно сладки  Blush

# 710
  • Мнения: 0
Аз бях днес на лекар. За щастие шийката не е скъсена още, но все пак трябва много да лежа и да се пазя. Чакам да дойде разрешението за домашната помощница и от другата седмица да ми я назначат, че сме потънали в мръсотия.А мъжа ми не смогва милия с нищо, че и колата е за ремонт и преглед трябва да минава, а време няма.....Днес съм го пратила на пазар сам, за неща за дома. Много ми е интересно какво ли ще купи Heart EyesЗа сега се е обадил само веднъж:)
А да ви питам правили ли сте си изследване за Б стрептококи.На мен ми пусна днес,защото те можело да предизвикат скъсяване на шийката, което е малко вероятно в моя случай, но за всеки случай

# 711
  • Мнения: 0
Здравейте,
bubolinnkata, дано да се разминете с боледуването и млката да е добре. Аз съм на преглед на 22.05. Тогава ще съм в 34-та седмица. За тогава доки ми каза да си запиша час. Предполагам, че от тогава ще започна да ходя по-често, примерно на две седмици, ще започнем със запис на тоновете и ще говорим за раждането. На мен тази седмица ми пуснаха изследвания за кръв по ЗК.
Сузи1, честити покупки! Със здраве да си ги ползвате, а възглавничката за колики да не се налага изобщо да я ползвате  Hug
Didi*, моля те да споделиш какво ти е казал да пиеш.
mama_pettty, аз ходих в Лабиринт в Люлин. Училището се казва Ма-ма. Можеш да видиш програмата им в техния сайт. Знам че някои момичета ходеха в The Mall. В повечето болници също си организират училища за родители.
pavlina_vt, честита отпуска и от мен  Hug

Аз още си се чудя каква козметика за взема за бебка. Вече няколко пъти тук я обсъждахме и сякаш бях решила, но от вчера си мисля за Тьопфер. Някой ползвал ли е тази козметика? Тя се води био. Май са по-известни с млеката и кашите си, но четох и доста добри мнения за козметика им. Моля ви да споделите, че снощи дори сънувах, че избирам козметика и се чудя коя да взема  Laughing

# 712
  • Мнения: 236
Mimi_nka, мерси за училищата. Лабиринтът ми е леко на м...та си , но с метро ще се прежаля.
За козметиката - аз с голямата ползвах Себамед, А-дерма, биодерма, че е със супер чувстителна и бяла кожа, много съм доволна и от трите марки.
Сега си купих някаква българска био козметика BIO G със сребърна вода, чез алкохол и парабени. Взех шампоан и мляко за тяло. Не е ползвана още, за да препоръчам или не.
За подсичане - Себамед и Судокрем са добри, често казано Бочко също помагаше. Не съм никак доволна от Бюбхен, въпреки, че имаха един измивен гел "от глава до пети", дето миришеше хубаво и аз го довърших.
На Тьопфер нямам идея за козметиката, но адаптираното им мляко е добро, дъщеря ми го пиеше след 8-я месец, когато приключихме с кърменето.

# 713
  • София
  • Мнения: 308
За хомеопатията:

За секцио:
1. 2 седмици преди раждането Arnica Montana 9CH 2х5 гранули
2. след операцията Staphisagria 9CH 2х5 гранули за 5 дена

За нормално раждане:
1. отново 2 седмици преди раждането Arnica Montana 9CH 2х5 гранули
2. По време на контракциите се приема през 1/2 - 1 час пак по 5 гранули
3. След раждането Arnica Montana 9CH 2х5 гранули за още 2 седмици
Ако има епизиотомия може да се замени със Staphisagria 9CH 2х5 гранули за 5 дена

За кърменето
- ако има проблем със слизането на кърмата или липса на кърма Ricinus communis 5CH 3x5 гранули до подобрение. Може и постоянно да се приема или само при кризи на растежа да се подновява.
Потенцията за Ricinus communis е важно да е 5CH, защото по-високите разреждания водят до спиране на кърмата.

Половин час преди прием и след това да не се приема никаква храна и вода, но това сигурно повечето от вас го знаят Wink

Остана ми да го питам за следродилната депресия, че предния път бях много зле. Като ми каже ще ви споделя Wink

# 714
  • Мнения: 9
Здравейте маминки Simple Smile
Аз днес чакам гости и съм много ангажирана, цял ден готвя разни вкусотии. Майка ми, баща ми и сестра ми ни идват на гости за уикенда, че нали живеем по-далечко и рядко се виждаме  Grinning
Но все пак ми остана време да почета! Честито на файрбол за бебчетата да са и живи и здрави  Hug
Аз да се похваля също си купих сутиен за бременни и кърмачки от линка, които някоя от вас беше дала. http://kasida.bg/canpol-sutien-za-kyrmene-323-4910.html Сърдечно благодаря, bowuu много ми е удобен, улучих и размера и не ме стяга, както нормалните ми сутиени, които са с банели, доволна съм много !!!  Simple Smile
Също така нали се оплаках, че мн слабо усещам бебчо, той вчера толкова силно риташе, че едвам мърдах, много му се зарадвах на мама мъника сладък  Hug И стигнах до извода, че излишно се тревожа постоянно, ама съм си такава!
Това е от мен за сега, радвайте се на бебоците си и бъдете положителни Simple Smile))

# 715
  • Мнения: 248
Диди*, аз също мисля да ползвам хомеопатия за обезболяване. От доста време прибягвам до хомеопатия, осеобено сега през бремеността срещу главоболие.
Има един македонски бебешки крем за подсичане, много е мек и приятен. Моята кума много ми го хвали и ще си го набавя за бебочката. Знаете ли го? Ползвали ли сте го? Има го в магазини Дундьо (с/у Майчин дом и Шейново).
Аз по всяка вероятност ще раждам секцио, и вероятно ще е съвсем първите дни на Юли - от 3ти натам. Почвам да се настройвам психически Laughing

# 716
  • Мнения: 24
Благодаря Ви за съветите на всички  Hug в понеделник ще си пусна нови изследвания, а във вторник ще се консултирам с АГ-то, а до тогава...много суров сусам /помага за вдигане на хемоглобина/, спанак и коприва...  Grinning  Hug

# 717
  • София
  • Мнения: 26
Привет - Честито за първите бебета - колкото се зарадвах, толкова и се втрещих да ви кажа, понеже нищо, ама нищичко не съм правила още, даже не съм избрала и къде ще раждам.
Иначе и аз с отчет - бях на преглед вчера - бебо е 1600г - бил си ок за седмиците; Аз съм също добре - като изключим контракциите - скара ми се като й казах че забравям да го пия понякога - да го пия редовно - нисък хемоглобин - дъвчене на малтофер.
Желязото не причиняваше ли запек като странична реакция - ей не ми се е гадело нито при тази нито при предната бременност в началото ама сега - но имам чувстовото че тези таблекти яко ми разстройват стомаха- тичам по няколко пъти на ден до тоалетна. Това ок, ама  гаденето почва да става доста яко след като сдъвча малтофера.
За училищата /лекциите - аз влезнах на страниците на МОЛ-овете, които са ми близо  - The Mall за мен, и там на събития си ги пише - и по рекламките, по рекламиките - до това кой ги организира и програмата им. Иначе на сайтовете на големите болници също пише кога се провеждат, записваш ли се или не и тнт. Гледам да ходя накъде където се пътува максимално кратко, че този "адски транспорт" - голяма смрад, ужас - този народ не се ли къпе - вчера направо щях да припадна от миризми Sick
За болките след секциото - и аз мисля да залагам на хомеопатията - Didi, мерси за информациата, съвпада с моите Simple Smile Но за всеки случай ще си взема и Indometacin - свещички - предният път една сестра се смили над мен и ми даде -ей родих се:) Аз си се бях настроила да търпя - мислех си че е нормално да ме боли така кръста - чак като сложих свещичката и ме отпусна ми стана ясно колко ме е боляло Simple Smile

# 718
  • Мнения: 24
Момичета,
За онези от вас, които като мен са закъснели с купуването на помпа за кърма, сервирам промоцията на АИКО: http://aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=108&pid=60989.
Аз днес си я купих, като преди това проверих дали промоцията е реална или само рекламен трик - навсякъде този модел на помпата е 89 и дори 99 лева  Simple Smile

# 719
  • Мнения: 32
Бамбукита аз съм писала преди време за този крем, направо е страхотен имам преки наблюдения в/у себе си и двете ми племенички.Става за доста неща от подсечено и обриви до хемороиди/свекър ми го ползва и е много доволен/.Горещо ти го препоръчвам. newsm10
pavlina_vt , да ти е честита дългоочакваната отпуска.

Общи условия

Активация на акаунт