Пролет, лято и цветя греят моята душа

  • 75 784
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Нарцис, на циганчетата на това изложение няма да им е добре.

Кейт, да не мислиш, че ние сме се родили научени  Wink

Попи, писах аз в старата тема, но май не си го видяла. Скоро ще изнасям хипитата. Задължително на завет /да не ги попари слана/ и задължително полека-лека ще ги изтипосам на слънце. Купи си кафяв кристалон и ги тори подобаващо, обичат да похапват  Simple Smile

Нези, загубих се в рИмоните  ooooh! Почти свършихме, слава богу. Остана само да се изцикли, да се боядиса с латекс и си чакам чАрвената куФня Simple Smile

# 16
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 189
мариетка   Hug  Heart Eyes  с теб сме Hug

нели_марч, Неси и сладурите, чиито крачета красят снимката   Heart Eyes  Heart Eyes Heart Eyes


Кучо,   bouquet Благодаря!

за цветен данък давам това  Laughing мисля, че още не съм го показвала  Wink

Последна редакция: пт, 27 апр 2012, 07:53 от st. Dobri

# 17
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Запис и от мен Laughing
Мариетка Hug
Нели,
обадете се да се видим Hug Аз хич не съм в кондиция за разходки, но за една срещичка на шарена сянка съм много навита Grinning

# 18
  • Мнения: 1 615
оффффффффф........ трябва да измисля нещо за данъка, преди да се включа в новата темичка Simple Smile

 Я бягай в другата тема.

 Пусни нещо старо.
 И виж , че вече има записи. Пък ти си старо куче, ще измислиш нещо.  Hug

Ми, щом си толкова добра с мен, добре!  Blush

Ето това е пълното великолепие на цъфналия ми кактус:
http://4.bp.blogspot.com/-H_EU-SyVpFY/T4sBo49_8vI/AAAAAAAAFkA/xh … 1600/DSC00054.JPG

Изкара цяла седмица!!! Това е в последния ден на цъфтежа; на следващия взе да се сбръчква. Оттогава се "прибира" навътре сякаш. Вече 2 седмици се свива и съм много любопитна как ще изчезне, защото изобщо не дава вид, че ще падне.
Мисля, че през почивните дни мога да снимам още 2-3 задобрели нещица  Praynig

# 19
  • Мнения: 1 826






Извинявам се,че не публикувах снимки снощи   Confused
Ето ви сега от моята градина,а вчера си купих петунии,но не съм ги снимала.

# 20
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
   Hug

 Уилма, прекрасен кактус!  Hug

 pisenxeto , много нежни цветя си показала, но белите лаленца са ми фаворити. Толкова чист бял цвят, а тези назъбени чашки, красота.  Simple Smile

 Доби, как се казва твоето цвете? Забравих. newsm78 Нещо с "П" ми се върти из главата.
 Преди доста години бяха ми дали клонче, потопих го във вода, но то изсъхна. А го харесвам как цъфти.
 Благодаря за пълзящата калинка. А пък онези крачета са на сина ми.  Simple Smile

 Мариетка, циганчетата, които онзи ден ми даде, вече пуснаха коренчета. Така се зарадвах като видях. И едно друго е пуснало корени, но не знам какво е. С малки листа е, много тъмни със светли жилки. Ако се сетиш, напиши ми името му. Такова цвете не съм виждала.

 Хубав ден!   bouquet

# 21
  • Мнения: 52
Аз пък накарах мъжо да ми направи рафт на едната стена на терасата и там ще си наредя сандъчетата,че сега са по табуретките  Laughing Снимков материал ще има утре  Stuck Out Tongue
Моите петунии така са цъфнали Heart Eyes немога да им се нарадвам.Вчера пикирах част от тагетиса и карамфила Шабо,но ми свършиха сандъците и останалото отива на село в двора  Mr. Green
Щях да пиша повече,но малчо се катери по стъклената маса в хола и ми изкарва акъла  #Shocked

# 22
  • София
  • Мнения: 291
Нарцис, на циганчетата на това изложение няма да им е добре.
Освен да ги преместя долу на пода на балкона, така слънцето няма да ги пече така силно.
От изгрев слънце до два - три часа грее много силно, а после става плътна сянка и се надявах, че ще виреят, но вече няколко дни, от както съм ги посяла и вече има признаци на страдание, листенцата има са все свлечени.
Ще ги преместя, тъкмо ще ми се отвори горе място за още цветя   Party  , за ужас на мъжа ми.   Laughing
Забравих да кажа, че имам и две саксии с много красиво розово мушкато, много приятно ухае.
И аз до скоро имах проблем, кое е сакъзче, кое е мушкато, но вече съм на пълно наясно.
Тези дни обаче ми възникна друг въпрос, тъй като купих много цветя наведнъж и продавачката ми даде две саксийки - безплатно, но ми каза, че това са сакъзчета, но не каскадни, а обикновени   newsm78  , с което ме хвърли в смут и недоумение - отново.   Joy
Въпреки всички въпросителни, "подаръчетата" вече са засяти и сега тръпна в очакване да видя, какво ще да е това - обикновено сакъзче.
Изгарям от нетърпение да започне всичко да цъфти, непрекъснато проверявам, къде има пъпка и колко е пораснала през нощта.
Най - големия ми проблем с цветята е поливането, никога не мога да преценя нито кога да ги поливам, нито колко да ги поливам.
За това си и отидоха калдъръмчетата ми миналото лято, мир на праха им!
И на мен ми останаха очите в белите лалета, с реснички по края на листенцата.   Heart Eyes
Тази нощ се сасипах да сънувам, как сея едни Момини сълзи ...   hahaha
 

# 23
  • Мнения: 7 118
Хайде и аз да скокна в новата темичка! Кучо, благодаря, мила! Hug

Със снимки ще се включа след седмица-две, като цъфнат всички чудеса на терасата Mr. Green

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Ето моите цветенца: https://picasaweb.google.com/116825220271390801773/ikIvjE#

Бих искала да попитам как се казват тези:




Това го имам от доста време, днес  забелязах, че от долната страна на листата има едни бели нещица:


А това го имам от повече от две години сигурно, беше цъфнало с цвят по средата, има ше един израстък, посъветваха ме да го пресадя, но от тогава не е мръднало, нито расте, нито умира. Не знам какво да го правя. Не знам и как се казва.


И последен въпрос (засега) Simple Smile - по-голямото ми каланхое доста прорастна през зимата, някои клонки много се издължиха, кога и как мога да го подрежа?

Циганче и импатиенс едно и също ли е? Аз имах миналата година импатиенс, много цъфтя, редовно го поливах - даже по два пъти на ден в големите жеги. Издържа, а както споменах терасата ми е изцяло южна, остъклена и много гореща. За съжаление измръзна зимата Sad

Последна редакция: пт, 27 апр 2012, 13:21 от kеit

# 25
  • DE
  • Мнения: 2
keit, първото и третото мисля, че са дифенбахия, че второ май и то... А според чичко Гугъл циганче и импатиенс си е едно и също.

Такива бели неща имаше и мойто цвете, когато го имах... Ама не си спомням да съм правила нещо, май си беше нещо сезонно, но по-опитните ще кажат   bouquet

# 26
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 189
кеит, първото със сигурност е дифенбахия (гра-гра   bouquet ) но за второто и третото се колебая между спатифилум и аспидистра   Blush

цъфтяло ли е и как изглежда? листата меки или по-твърди са? имат ли ясно изразени жилки?

последното вризея или гуцмания ? пишеш, че е цъфтяло, ориентирай се по снимките кое от двете е  Hug

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 204
Нова тема имало пък аз чак сега видях.
Кучо  bouquet скоро ще имам цъфнали петунии  Wink и циганетата бая са дръпнали,едни са тлъстички.Хипеаструма и той пуска цветоноси,а бе ще има скоро какво да показвам.
Засега това

# 28
  • Мнения: 15
Мале ку4о извинявай за тормоза аз гледах,гледах дали си ми отговорила ама явно нищо не съм гледала  Blush аз днес ги изкарах моите не са на слънце много се чудих и ги шляпнах на сянка единия дето ми цъфтя мин.година много бавно върви а този дето не цъфтя пощуря даже вече е на път да цъфне
Уилма
много хубав кактус аз от скоро си завъдих така повечко имах само 1-2 а сега благодарение на хейй се здобих с още и много им се радвам.
Я ДА ВИ ПИТАМ КОЛЕДНАТА ЧЕРЕША ДЕТО ВИ Я ПОКАЗАХ ПЛОДЧЕТА САМО ПО КОЛЕДА ЛИ ПРАВИ ЧЕ СЕ СКЪСА ДА ЦЪФТИ АМА ПЛОД НЪЦКИ

# 29
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 338
запис

Общи условия

Активация на акаунт