С Дюкан през лятото ще ходя смело с къси панталони - 262

  • 40 503
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 28
ами ще опитам да прибавя малко сирене тогава

# 61
  • Русе
  • Мнения: 99
Точно сиренето е най подходящото, което трябва да добавиш.
Пак не си правите труда да прочетете поне първа страница.Сиренето в тази диета е забранено до 3-та фаза, ако си запозната с фазите, трябва да го знаеш.Прочете първа страница, а менюто ти което е за цял ден би следвало да е само за обяд.Ако искаш резултати послушай Буб.ка

# 62
  • Испания
  • Мнения: 37 503
      ...като я увелича-започват минусите,къде е логиката -не знам...

Има логика, Бубка  Hug, както и всичко, което е писал Дюкан в книгата. Скоро не съм публикувала цитати.  Wink Ще се огранича, защото има още доста в книгата:

Заместете липсващото качество с количество. И главно, организирайте се така, че винаги да имате подръка всички разрешени храни - в шкафа или в хладилника. Освен това, като пиете повече вода, ще имате чувството, че сте се „напълнили” и по-бързо ще се засищате. Ще уринирате много, тъй като несвикналите ви с толкова течности бъбреци ще отворят клапите си и ще изхвърлят и водата, и вредните вещества. Това „отводняване" ще пресуши тъканите на жената, в които водата толкова често престоява, особено в долните крайници, в бедрата и глезените, в пръстите и по лицето.

...

Най-богатите на белтъчини храни, като месото или рибата, притежават високоустойчива на смилане съединителна тъкан, която прави усвояването им непълно. Тази тяхна характеристика е истинска манна небесна за дебеланкото на диета, който по дефиниция е голям усвоител на калории.
     ▪        Специфичното динамично действие на протеиновите храни е калорийната цена на разграждането им по време на храносмилането. За това разграждане отиват 30% от калориите, много повече отколкото при всяка друга храна.
...

Не трябва да се забравя, че колкото по-бавно се усвоява една храна, толкова по-късно ще се появи гладът. Сладките храни се абсорбират и асимилират най-бързо. Следват мазните храни и чак накрая протеино-вите. Онези, които са непрекъснато гладни, сами могат да си извадят заключенията.
...

Как действат  белтъчините?

Чистотата на белтъчините намалява калорийния им принос

     Храната на всички животински видове представлява смес от белтъчини, мазнини и въглехидрати. Но за всеки вид съществува специфично идеално съотношение между трите вещества. За човека то е 5-3-2, ще рече, 5 части въглехидрати, 3 части мазнини и 2 части белтъчини - състав, доста близък до състава на майчиното мляко.
            Когато това оптимално съотношение е спазено, калориите се усвояват максимално и улесняват напъл-няването.
     Обратно, достатъчно е да променим съотношението, за да затрудним абсорбирането на калориите и да намалим енергийния принос на храната. На теория най-радикалната промяна, която в най-голяма степен би възпрепятствала усвояването на калориите, би се състояла в консумирането на храни, съдържащи само едно от хранителните вещества.
...

При консумация на протеинови храни храносмилателният орган трудно се справя с вещества, за които не е програмиран, и не може да се възползва пълноценно от калорийното им съдържание. Оказва се в положението на двутактов двигател на скутер или на моторница, задвижвана със смес от бензин и олио, която се опитваме да подкараме само с бензин.
     При подобни условия организмът се задоволява да извлече калориите, необходими за поддържането на телесните органи (мускули, кръвни телца, кожа, нокти), и зле или малко използва останалите калории.
...

Усвояването на белтъчините е придружено от висок разход на калории

     За да се разбере това второ свойство на белтъчините, което допринася за ефикасността на Протал, е необходимо да обясним какво означава понятието специфично динамично действие на храните, или СПД. СПД, това е усилието или разходът, който трябва да направи организмът, за да разгради дадена храна до степен, позволяваща й да премине в кръвта. Става дума за работа, чиято трудност зависи от консистенцията и молекулярната структура на храната.
     Когато приемете 100 калории трапезна захар - възможния най-бърз въглехидрат, съставен от прости молекули, вие ги усвоявате бързо и работата по всмукването им коства на организма само 7 калории. Следователно остават 93 използваеми. СПД на въглехидратите е 7%.
     Когато приемете 100 калории масло или олио, усвояването става малко по-трудно и ви отнема 12 калории, оставяйки на организма 88. СПД на мазнините е 12%.
И накрая, за да усвоите 100 калории чисти белтъчини - белтък, постна риба или обезмаслена извара, трябва да извършите огромна работа, тъй като белтъчините се състоят от много дълги вериги от молекули, чиито основни съставки, аминокиселините, са свързани с много здрав бетон, изискващ далеч по-голям разход на енергия. Този разход е от 30 калории. Така на организма остават само 70. СПД на белтъчините е 30%. При усвояването на белтъчините, което изисква сериозна работа от страна на организма, се отделя топлина и се повишава телесната температура, което обяснява защо не се препоръчва да се къпем в студена вода след хранене, богато на белтъчини - разликата в температурата може да доведе до воден удар.
    Тази характеристика на белтъчините е истинска благословия за дебеланкото, който така добре умее да усвоява калориите. Тя ще му позволи да реализира безболезнена икономия и да се храни по-спокойно, без да понася незабавни санкции.
     В края на деня, след консумация на протеинови храни, съдържащи 1500 калории, което никак не е малко, и след храносмилане в организма остават само 1000 калории. Това е един от ключовете на плана Протал и една от причините за неговата резултатност. И то не е всичко...

# 63
  • Мнения: 45
Стига лъгахте момите еййй  Whistling
Как ще им е малко храната, даже е много, направо да хапват по 30гр. сирене разделено за целия ден  Joy  Crazy
Извинявам се за иронията, но не можах да се сдържа, а и срещата беше много приятна  Grinning Ето малко снимков материал http://eluard.snimka.bg/friends/plovdivska-sreshta.634089.27030888 парола: 12345
bub.ka не се хаби Simple Smile
Майкиии  Hug слушаш ли  Naughty  smile3534 дебна те зад ъгъла да знаеш, подушвам от далеко ако има нещо нережимно  Hug
smileys  Hug

# 64
  • Мнения: 21 332
Е,по колко да ни е порцията тогава,щом трябва да се яде повече ? newsm78

# 65
  • Мнения: 45
Примерно мое меню: Сутрин - на гладно чаша топла вода, после 3с.л. трици на попара ( 3с.л. + 2с.л. извара + 1 малка лъжица подсладител, всичко това в купичка залято с топла вода, оставям да набъбне и папкам), по-късно едно кисело мляко. Обяд: 3 яйца (варени, печени на тиган, или на омлет с извара) + едно парче печени пилешки гърди. Следобед ако ми се прияде хапвам или малко извара или малко мляко. Вечеря: 5-6 кюфтенца от телешка+соева кайма, пилешко бутче печено в плик със сос. В ПЗ дните си готвя манджички или някакво мвсо със салата дали ще е зелена, дали домати и краставици, слагам си извара, варено яйце... И през целия ден по 3-4л. вода, като стане топло пия и по 5л., но пак да кажа, че аз по принцип си пия много вода, още от малка и не е нужно да се насилвате чак 5л. да пиете!
ПП: Колкото повече протеини толкова по-добър ефект!

# 66
  • Мнения: 21 332
GalaEluard , благодаря за информацията,ще го имам в предвид.  Hug

# 67
  • Мнения: 125
     Ей,пловдивчанки супер сте,гледам и гостенка си имате.Какво прави нашто Мари в Пловдив,да не е на турне?

# 68
  • Мнения: 79
GalaEluard ,страхотни са снимките! Не пропусна да ни нагостиш и този път! Нали си имахме гости ,да се представим порядъчно!
Аз дето нямаше да мога да отида, им излезнах в гръб...ииии си изкарахме страхотно! Момичета страхотни сте Hug!!!

# 69
  • София
  • Мнения: 301
Вещи, благодаря за новата темичка.   bouquet

  Късите панталонки са ми мечта, но за съжаление и това лято ще ги пропусна.
Влязох в трета фаза на килограми, които са над моята цел и продължава "най-пухкавата"  Wink част от мен да са краката - не са за показване с къси панталонки.
  За мен това е много трудна част от режима, много по-трудна от втората фаза. Включила съм за сега 1 плод на ден, ВХ - едно, вместо две хранения на седмица и по 1 гала, вместо 2. За сега се престраших на толкова. На галите определено прекалявам мнооого и това го отчитам като голяма грешка. Когато успея да го овладея, ще включа по още едно ВХ на седмица и сиренето. Хляба и преди не го ядях, няма да се насилвам - ако някой ден ми се хапва ще хапвам и така. Всичко е в "главата" - искам да кажа на психическа основа. Ще се боря, дано да успея на първо време да задържа постигнатото. Пък някой ден може и да преборя оставащите 4 кг - моята цел.
 
bub.ka, аз съм "по света и у нас"  Laughing
Много са готини пловдивчанки и се изкуших да им отида на гости, междувременно и да опитам еклерите на Гала - мммм, много са вкусни Embarassed
 
Честито на всички момичета за минусчетата   bouquet, бъдете стриктни и ще станат нещата  Wink


ЕДИТ: Станах отново леля!!! Прекрасно малко момченце се роди тази вечер.   ylinfant Много съм щастлива!!!    bigdance2

Последна редакция: сб, 28 апр 2012, 23:39 от MariDi

# 70
  • Русе
  • Мнения: 99
Няма Гала, няма Simple Smile
Ей Пловдивчанки, много сте хубави и Додожоро е там и еклери си имате, няма какво да ви мислим вас Simple Smile

# 71
  • Мнения: 13
Страхотни, както винаги сте били момичета.  bouquet
Колкото повече протеини толкова по-добър ефект!
Колкото повече ЧИСТИ протеини толкова по-секси дупета ......бих вметнала.

Лека вечер и много минуси от утре, НАЛИ? Laughing Laughing Laughing

# 72
  • Мнения: 42
Пловдивчанки,страхотни сте! Hug Hug Hug
Определено ви личи,че сте си изкарали супер!  bouquet
А за еклерите...нямам думи smile3501
Ще ме амбицирате и аз да опитам да ги направя!
Хубави и почивни дни на всички! Laughing

# 73
  • София :(
  • Мнения: 215
                    Добра ви вечер  Hug
               piriqta, обяснили са ти вече като гледам, при това съвсем подробно  Peace
               alek_sandra22, хич няма да си развалям настроението  Crossing Arms
               Rossiana, и ти ли!?
               GalaEluard, пу пу, да ви не е уруки, стрАотни сте  Peace, пък еклерчетата колко апетитно изглеждат...   Yum Ще ги сънувам.
               MariDi, хаймана такава  Heart Eyes, няма ли да се похвалиш?
               Днес цял ден спя и сега пак на там отивам, явно много ми се е събрало... Хайде, козинките чакат  Wink
    
                    Лека, мека, палава, розова и режимна нощ  Hug

# 74
  • София
  • Мнения: 301
                                   MariDi, хаймана такава  Heart Eyes, няма ли да се похвалиш?
             
Похвалих се бе,  Joy, ето чети по-горе!!! Laughing
               

Общи условия

Активация на акаунт