Заглъхнало ухо

  • 2 527
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,
искам да споделя моя проблем и да попитам за съвети, ако някой е имал същия проблем. Тази зима изкарах грип и стигнах до прием на антибиотик. Същевременно получих и заглъхване на лявото ухо. От грипа се излекувах, но вече два месеца ухото ми е заглъхнало и не ще да се отпушва. Ходих при УНГ специалисти - пих витамини, слагах капки в носа , надувах бузите със запушен нос - и резултат няма. Днес доктора ми каза,че ще изчака до края на май и ако все още не ми се е отпушило оперативно ще ми среже тъпанчето , но при пълна упойка. Естественно аз се разрових из интернет за възможни решения на моя проблем и попаднах на  изказване, че с морска сол разтворена в чаша вода е възможно ухото да се отпуши.  Вече си купих морска сол и смятам да го изпробвам - дано и при мен да има ефект, защото вече само за това мисля.Искам да попитам някой правил ли го е и има ли ефект.

# 1
  • София
  • Мнения: 8 044
Точно онзи ден гледах едно здравно предаване по руската телевизия. Говореха, че има групи антибиотици, които влияят върху някакви власинки в ухото и причиняват проблеми с ушите/слуха. Кажи на УНГ-то какъв антибиотик си пила, да не би да има връзка с това. 

# 2
  • Мнения: 15 379
Навремето лекуването с Гентамицин е причинявало загуба на слуха в редки случаи.
Потърси и друго мнение задължително, минимум още едно.

# 3
  • Мнения: 4
Пих антибиотик свързан с бронхит, но имахи хрима и доктора каза,че от в момента не ми е изравнено налягането в ухото.

Общи условия

Активация на акаунт