плодови пюрета-кога и как?

  • 35 527
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 140
Плодови пюрета давам от 3 мес и половина,като давах по няколко лъжички сутрин и след обед между храненията.Започнах с готови пюрета на Хип,които имат в състава си ябълка и са БЕЗ ЗАХАР.След 5 мес смесвах плодово пюре с каша 1:1 за следобедна закуска.След 6 мес започнах да давам  сурови пасирани плодове.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 822
слагах към кашата. Не съм правила домашни плодови пюрета

# 17
  • Мнения: 13
Добро утро майчета   bouquetмоля помогнете имам един въпрос-Вярно ли е,че пюретата съдържащи плодове,които алергезират напр.горски плодове,малини и др.при пастьоризация алергените умират?

# 18
  • София
  • Мнения: 146
аз запо4нах с плодово пюре на ненавършени 3 месеца,първо по една лъжи4ка,постепенно уели4авах.Днес навършваме 3 месеца и мислиа да замествам по едно хранене с пюре.

# 19
  • Мнения: 887
Моля ви кажете ми кога давате пюренцата,че вече съвсем се обърках-преди ммлякото,след или между храненията?
Също така как правите домашни пюренца_
-първо варите ли плодовете?
-слагате ли захар?
-как ги затваряте и съхранявате?
На 3 навършени месеца започнах да давам готови плодови пюрета.В началото по 1-2 лъжички,докато постепенно стигнах до 50мл. към АМ на обяд(първо давах пюрето,а след това АМ).Сега обаче ако трябваше да го правя щях да дам пюрето между храненеията.Когато съм приготвяла плодово пюре съм сварявала плодовете,пасирала съм ги с част от водата,в която са врели и не съм добавяла захар.Ако направиш по-голямо количество можеш да ги вакумираш като сложиш пюрето още топло в бурканчето,затваряш и обръщаш.

# 20
  • Мнения: 5 026
 Започнах 4-5 месец.Правя си ги-нарязвам и варя плодовете без захар, после горещи ги наливам в бурканчета и стерилизирам за около 5-10 минутки.

# 21
  • Мнения: 429
В началото на 6-я месец дадох пюре. ДО 10-я месец се хранеше само с купени плодови пюрета. Домашноприготвени правя от ябълка и банан. Използвам микровълнова фурна,  малко вода и нарязаните парчета се загряват на мах около 2 минути. След това пасирам. Ако не използвам мв - вариш. Винаги, обаче го правя преди консумацията.

# 22
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ние от скоро почнахме пюренцата , отначало с няколко лъжички а от последните 2 дини изяжда почти половин бурканче  и смятам да заменя обедното му хранене от АМ с зелнчуково пюре   Rolling Eyes

# 23
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Не правя такива неща, купувам готови!

Общи условия

Активация на акаунт