Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 18

  • 60 961
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 102
Katerinia, много се радвам, че вече сте добре и че всичко в крайна сметка е минало успешно!

MINKA, при нас за ларингит също инхалации с pulmikort ни изписаха от детската белодробна. Мисля, че това му помогна и инхалации с физиологичен между тези с пулмикорта. Останах с впечатлението, че Вентолина много дразни при ларингит (ние бяхме първо със спазъм, после с ларингит, та затова знам за вентолина).

Drina, цибалаб работи по празниците от 08:00 до 14:00.

И ние сме в клуба на болните - 3 дни Т до 39,7 и от днес със странен обрив. Но поне спазъм няма.

Бързо оздравяване на всички болнички дечица!

# 16
  • Мнения: 185
ай-ай-ай no, колко болни дечица,
Катерина, радвам се за вас, че всичко мина и замина
бързо оздравяване на всички болнички

# 17
  • Мнения: 721
Темата Ви е много полезна. Дъщеря ми има истории с белодробните заболявания - няколко пневмонии и бронхиолит. Всеки вирус се превръща в бронхит. Направила е за 4.5 г. около 15 курса АБ. Според Токуда, където е лежала 3 пъти, детето е с астма. Досега не съм я водила на специалист.
Имам два въпроса, ако някой може да помогне  Hug:
- при кого е най-добре да заведа детето на преглед за потвърждаване или отхвърляне на астмата?
- какви са рисковете от честата употреба на вентолин?
Благодаря Ви!

# 18
  • София,
  • Мнения: 4 267
Темата Ви е много полезна. Дъщеря ми има истории с белодробните заболявания - няколко пневмонии и бронхиолит. Всеки вирус се превръща в бронхит. Направила е за 4.5 г. около 15 курса АБ. Според Токуда, където е лежала 3 пъти, детето е с астма. Досега не съм я водила на специалист.
Имам два въпроса, ако някой може да помогне  Hug:
- при кого е най-добре да заведа детето на преглед за потвърждаване или отхвърляне на астмата?
- какви са рисковете от честата употреба на вентолин?
Благодаря Ви!
Ако астмата Ви е диагностицирана в Токуда, могже да отидете за второ мнение в детската белодробна, или при някой пулмолог специалист, изберете си от първата страничка!
При правилно диагностициране и започване на поддържащо лечение, приема на Вентолин може да се сведе до минимум - примерно едни или два пъти годишно. Ние сме с диагноза астма от 4г. и правим астмопрофилактика от толкова време, Вентолин тази година сме използвали само веднъж - имам в предвид от това време на 2011 - до това време на 2012г.  Peace.
Рисковете са доста, но ползите при нашите деца са в пъти повече от използването и на Вентолина и на кортикостероидите, те са никак полезни, но пък в случай се оказват животоспасяващи. Всеки сам си преценява кое е най добро за детето му. Peace

Вчера водихме децата в ЗООПарка и познайте кое е със пристъп и спазъм от снощи, НЕ не е Вероника, което е направо учудващо, въпреки че тя влиза дори и в помещенията вътре, а АЗ, като дори не доближавах клеките и никъде не съм влизала Embarassed. От снощи съм пълен аут, ни хомеопатия, ни вентолин помагат Tired, ако и утре е така, май урбазон и АБ ще се почва Rolling Eyes.

# 19
  • Мнения: 2 494
.....АЗ, като дори не доближавах клетките и никъде не съм влизала Embarassed. От снощи съм пълен аут, ни хомеопатия, ни вентолин помагат Tired, ако и утре е така, май урбазон и АБ ще се почва Rolling Eyes.

<eiffel tower>, Praynig Hug Как си? Надявам се вече да си по-добре!!!
Забравих да ти благодаря за обясненията за ларингита преди време, сега като преболедува края на март /за първи път нормално боледуване, без спазъм  Crazy / направи ларингит и твоите обяснения много ми помогнаха!!!

Бързо оздравяване на всички болнички!!!

Данимакс, за моето дете Сингулера се оказа ключов фактор да Не боледува, така за мен ползата от поставената диагноза и съответното лечение е от голяма полза.  Peace Изберете пулмолог и заведи детенцето, 15 АБ направо ми изглежда мнооого за тази крехка възраст, друг е въпроса, че ако е астма и боледуванията ви досега са били заради това е можело да не се стига до антибиотик всеки път. Моят син за първата зима за 7 месеца направи 9 пристъпа, но пи АБ само първия път в болницата, после сме се оправяли с вентолин и ако се усложни - урбазон. Прочети за астмата на първата страничка  Hug И по-малко боледувания ви желая!!!

Момичета, моля да ми кажете, когато спирате сингулера и фликсотида постепенно ли  го правите?  Трябва да отидем на пулмолог, за да ми каже как точно да стане, ще спираме и двете, но ви моля да споделите и вашия опит  Hug

# 20
  • Мнения: 5 531
<eiffel tower> и аз се надявам че си добре вече.
Михал пак направи спзъм и то силен. 4 за тази зима. Тези почивни дни си бяха цяло приключение. Михаил се разсвири и го заведохме в Токуда в събота вечер - първоначално казаха пневмония. Добре че кръвта и снимката отхвърлиха тази диагноза. Та се оказа силен спазъм с отслабено дишане и хрипове двустранно. Изписаха ни вентолин на 6ч, но прибирайки се нещата се влошиха доста. Обадих се на мойта лична лекарка и започнахме и метилпреднизолон за 3 дена. Много трудно го овладях този път, да ви кажа бях си стегнала багажа за болница. 3 дена свири и хриптя, задъхва се постоянно. А от вентолина Михаил стана хиперактивен - тича като щурав нагоре надолу, просто едвам го удържах. Капака на цялата история беше, че след цялото дране и кашляне, и съответно тичане, хернията май се беше заклещила, започна да реве че го боли, поду се много и посиня чак тестиса. Мислихме и през Пирогов да минаваме, но моят мъж с масаж леко успя да я намести, та поне това се размина. Но ако миналият месец се показваше само при къпане, сега се прибира само когато спи. А трябваше тази седмица да ни дават дата за операция.  Confused

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 754
Хей милички няма начин да не са почивни дни и да няма болни за сьжаление!
eiffel дано не стигнеш до Аб  Hug.Браво но Мишето че удьржа без болница сега дано се позакрепите та и операцията да мине.На фона на всички болнички как да кажа че сме дооообре Grinning.
Снощи ходихме на контролен след операцията махнаха ни лепенката разреза е много добре червеничак е около 3см паднаха ни и конците от другият разрес и от днес можем и да се кьпем.Мойте страхове за кьси семепроводни врьзки докторо ги отхварли и каза че няма да се налага повторна операция Laughing.
За Сингулара и мен ме вьлнува как се спива и на нас Филчев ми обеща да ни го махне,а флексотида го намаляхме по схема с изключване на брой прьскания и го замествахме с хомеопатия.На всички болни бьрзо оправяне Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 1 178
И аз се вълнувам как се спира Сингулера. Миналото лято го спряхме за 1м и половина (юли, август), но сега идея си нямам какво да правим. Пие го от септември постоянно. Обикновено май месец прави спазми и сега съм в очакване. Дано се размине.
Вашите дечица пият ли повечко вода след приема на Сингулер вечер?

# 23
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
И ние сме болни Confused
Цвети донесе някакъв вирус класически от училище-с хрема, после суха кашлица един ден и добре, че все пак се повлия от хомеопатия, та не се наложи да си прекъсваме почивката.Много странно, докато беше в басейна не се изкашляше нито веднъж, обаче ако е на сухо...ужас, през минута подкашляше.Такова странно и беше боледуването и на зимната почивка, но е вирус, и аз съм с болки в носоглътката и дискомфорт при преглъщане Tired
Е, как пък ще пропуснем 6 май да не сме болни, то си е традиция при Цвети последните 3 години.

Последна редакция: ср, 02 май 2012, 14:32 от Lucky Plam

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 754
И аз се вълнувам как се спира Сингулера. Миналото лято го спряхме за 1м и половина (юли, август), но сега идея си нямам какво да правим. Пие го от септември постоянно. Обикновено май месец прави спазми и сега съм в очакване. Дано се размине.
Вашите дечица пият ли повечко вода след приема на Сингулер вечер?
Аз го давам в една льжичка с храната,но определено си пием вода по едно шише горе долу(125мл) след това и някой пьт повечко,но до сега не се бях замисляла за врьзка с това newsm78

# 25
  • София,
  • Мнения: 4 267
Привет
Меричери голямо прилючение сте имали - направо ми е жал за Мишето, да се оправя по бързо милото.
Аз незная как съм - определено не съм се влошила, изкарах естествено тежка нощ, но през деня съм учудващо по добре.  Още не съм стигнала до лекарката - цял ден се опитвам да се свържа с хомеопатката и съм бясна, направо са ужасТ, защо ги няма никога когато имаш нужда най много от тях????? И като се има в предвид че тая е съвсем нова, вместо да се опитва да ме задържи  при себе си, напротив - ще ме накара да се откажа. Сама си се лекувам тука,  Tired добре че поне резултата от моят секрет е чист, като гледам секретите които вадя и сутрин като усещам тая гной в устата си, имам чувството че хиляди бацили са се населили там Joy.
Цвети да оздравява и тя бързо, направо това време сега е най болното- уж е топло и сега ще плъзнат пак вирусите, но е ненормално топло за това време на годината, сигурно лятото ще е супер студено! Sick
За спирането на Синтгулера - спира се отведнъж. Т.е.решавате че ще го спирате и край спирате да давате вечер дозата, не е нужно да се намалява или нещо подобно! Само че моят съвет е да не бързате още, поне до края на май, даже първите десет дни на юни, ако е така топло обаче няма да има проблеми мисля, само ако е по хладно и по валежно, не е хубаво да се бърза. Фликсотида се спира бавно и постепенно и то не с разреждане на пресканията или по точно така но примерно за около двайсет дни постепенно се намалява. Първите десет дни се маха едното впръскане. Примерно ако схемата е две на две сутрин и вечер по две врпъсквания. Първо се маха едното вечерно праскане и така се изчаква десетина дни! Ако няма някакъв сериозен ефект, примерно детето не започне нощем да кашля след тези десет дни се маха и второто вечерно впръскване, пак се изчаква още десет дни или горе долу толкова, но не по малко от пет, и се маха и едното сутрешно впръскване, след още толкова време се спира изцяло, ако Ви е страх може да се впръсква през ден само сутрин още една седмица и после се спира. Peace.
Моята по принцип не пие много вода, но наистина вечер след като изяде хапчето и после пие вода доста!

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 754
Както винaги Eiffel е много изчерпателна Laughing.Ние точно тако го спряхме флексотида намалях по една дозичка от вечерните после от сутрешните през 15дни.А не знам кога ще го махнем Сингулара тай или иначе по рано от 15.5 няма да се доберем до Филчев.
Снощи от радост че всичко ни е ОК с операцията забравих да питам Танев че имаме да слагаме един Пентаксим и колко време може от едното до другото макар че до 30ч. упойката вече е напуснала напьлно организма,но понеже до 16.5 трябва да я сложим ще го направя в последнити дни newsm78 може би няма вече да има проблем Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 1 178
Ох, аз питах за водата понеже моят вече е на 4 годинки и нощем си се напишква, а явно наистина му се пие водичка на детето...

katerinia не се притеснявай за ваксината, по-добре я отложете. При нас всички ваксини закъсняха страшно много, но проблеми нямахме (само за яслата трябваше да изчакаме да се сложат ваксините).

# 28
  • Мнения: 2 494
<eiffel tower>  Hug ние вече сме намалили фликсотида до 1 впръскване през ден, а за сигнулера ще те послушам и ще го пием поне до края на май. Според мен той му действа добре, а не флисксотида, ама ще видим по-нататък.
Благодаря!

Оздравяване на всички болнички!!!!!

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 754


katerinia не се притеснявай за ваксината, по-добре я отложете. При нас всички ваксини закъсняха страшно много, но проблеми нямахме (само за яслата трябваше да изчакаме да се сложат ваксините).
Aз ще сьм малко досадна но по напред в предната тема и обяснявахте на Mucata какво се прави за отлагане но може ли с 2 думи и на мен аз искам само малко да я забавя не напьлно да я махна но до 16.5 трябвло да я сложим иначе доки не ме пришпорва.Само от пулмолог достатьчно ли е за пред ЗК или трябва нещо по вече?Макар че от 26.4 операцията до 16.5 за ваксината не е малко време знам лииии newsm78

Общи условия

Активация на акаунт