Как бихте реагирали при тази ситуация

  • 1 107
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 629
 Здраво ме тресе синдромът 'ама аз да кажа' и съм свикнала да ме гледат подозрително, особено ако информацията не се припокрива с тази на съответния педиатър/майка/баба/книга. Върхът е като спомена 'един сайт и форум има в нет-а, много е полезен...' това им идва в повече на хората. Опитвам се да си мълча, но вътрешно ме хваща яд, че не си дават много-много зор. Вероятно в грешка съм аз, че се обаждам, но фразата 'всеки си гледа детето както намери за добре' ми е непонятна, особено ако касае здравето на бебе. Става дума не само за кърмене, а за захранване, хранене, даване на лекарства. Постъпи както смяташ, че е правилно. Успех в борбата за просвета! Grinning

# 16
  • Мнения: 435
Ох и аз съм като мюриел.... хич не мога да се стърпям много ме е яд като ми обясняват ".. аз много искам да кърмя , ама .. и дрън дрън " , до скоро имах нерви да обеснявам на дълго и на широко , но вече им хвърлям нещо подходящо за четене и ако пожелаят после обеснявам . Досадна съм , но когато става въпрос за деца , не мисля , че родителите могат да си правят каквото искат . Знаете ли какви ги има  Shocked дават боб на три месечно бебе , хранят с киело мляко няколко дневно дете , защото така правила майка й , или оставят децата си да пищят от глад защото не са минали заветните 3 часа през деня , а вечер само водичка да му е леко на стомахчето  #Crazy
Много съм гадна , досадна и нахална Embarassed

# 17
  • Мнения: 1 771
Винаги споделям как постъпвам с Крис и защо. Ако има проблем се опитвам да помогна, но ако няма интерес или желание спирам.
Случи ми се веднъж да дам съвет на мама как да продължи да кърми след прием на антибиотик, но тя не беше впечатлена и й се стори много сложно. Беше й безразлично да ли ще кърми или ще дава формула.  Когато й казали, че аз все още кърмя и ходя на среща с мами от форума, тя каза . . ами аз като нямам нет как бих могла да зная. Но не си и спомня момента когато бях с нея и предложих помощта си. И за захранването съм й казала, защо не давам сокове и откога включвам друга храна, защо не давам и вода, но нищо. И аз спрях. И после аз нямам нет. Ами това е.

Последна редакция: сб, 14 яну 2006, 00:39 от goldenova

# 18
  • Мнения: 3 550
И аз мисля като Белинда и Е-миа. Познатите ми знаят, че кърмя вече повече от 9 месеца. Ако има някоя, която иска да кърми, да ме пита как го правя аз. Ще си кажа всичко. Но без да са ме питали конкретно, не подхващам темата.
Е, не че като питат и после ме слушат, но това е отделна тема. На две им говорих: оставете тия режими, кърмете на поискване. Не! Едната поне има опит от първото дете и знае, че режимът не работи. Сега вече са на адаптирано. Другата,  и тя режим ще ми прави. Да, ама бебокът не наддава добре и педката ги натиска за добавка. Е, увря `и главата най-после, та спря режима, ама защо трябваше да се стига дотук? Их, че се ядосах!

# 19
  • Мнения: 3 926
Ей сега ми кипна отвътре Close Ще си излея мъката...
Първо, това, че още кърмя за повечето жени е просто КЪСМЕТ!!! Тръгват да ми обясняват как ако съм била родила секцио нямало да ми дойде кърма - Е, аз съм раждала секцио. После за болките от рагадите - Ами цял месец и нещо ходих с дупка на зърното и като захапеше малката ми излизаха звездички. После как спирала кърмата, защотоооо... и аз обяснявам, обяснявам... Мисля, че проблемът с кърменето е, че е насадено мнението, че това е до природа, физиология, наследственост. На никой не му минава през ума, че може да контролира процеса.
Захранването - пресен пример - имаме една мацка в квартала, всеки ден сме на разходка. Детето е на АМ, но това не пречи да се захрани поне от четвъртия. Докторицата изчакваше (ходи при моята докторка) и аз си мислех, че подкрепя късното захранване дори на бебета на адаптирано мляко. Да, ама НЕ. Каза им да започват да слагат по две лъжички пюре в млякото на детето, когато навърши три месеца (поне сокове не препоръчва), че не било на естествено хранене и му липсвали витамини. И тя слага - хем всеки ден е с нас, а сме три здрави кърмачки Wink , убедени в късното захранване... Обаче като я питаш защо - Шекерова така каза! Просто много сладка мацка е и се имаме, ама кога ли ще ме намери на сгода да я питам - Ако ти каже Шекерова да скочиш от прозореца, ей така, за здраве - ще скочиш ли Close Close Close Close Close Close Close Close
Иначе в твоя случай (познавш ме Wink ) нямаше да си мълча. Все нещо ме бута от вътре да приказвам, ама какво от това - всеки си прави каквото си знае. Ето - аз на моето дете не давам Витамин Д, нито стерилизирам нещо, но дори да приемат кърменето и късното захранване тия неща сякаш не могат да "ми ги простят", въпреки явно логичните ми и научни доводи.
Ох, казах си го. Извинявам се за дългия постинг. Мнооого ви обичам Hug И Преси, то си личи коя поддава Wink на инфо. Просто погледът им се променя - следи реакциите и няма да се хабиш напразно Wink Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 4 381
И аз съм имала такива случаи. Най-пресния - една колежка, с която се имаме - се цеди и дава с бутилка. Това добре. По празниците били на гости и част от помпата отишла в канала. Започнала да предлага гърдата и ми се обади да ме зарадва. Поговорихме си надълго и широко за проблемите и тяхното разрешаване. След 3 дни ми се обади да ме информира, че са се върнали към бутилката. Не искаше повече съвети.
За всички други, с които съм приказвала, по-леко приемам учудените погледи. Казвам си как се гледаме и някой ако прояви интерес и задава въпроси - отговарям.

# 21
  • Мнения: 35 967
щях да си отнеса няколко пъти боя от разни дами, които много искали да къ6рмят, но не могли или децата били алергични към непитателната им кърма и вече съвети не давам, ако не ми ги поискат

# 22
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
И какво като си изговорих устата на дъщерята на една моя близка - за ползата от
кърменето, късното захранване - а бебчето сега е на 1 месец, а тя се цеди( защото не разбирарала колко изяжда Mr. Green) и дохранва с АМ #Cussing out!!Насила добро не можеш да направиш!!Ако ми искат съвет- казвам как гледам бебата - иначе си мълча Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт