Отговори
# 15
  • Мнения: 2 479
Аз пък те съветвам първо да погасяш потребителския, докато не го изплатиш изцяло - щом можеш в рамките на 2-3 години. След това едната ти вноска ще отпадне и ще можеш предоговориш ипотечния за по-макък срок с по-голяма вноска (да я увеличиш с това, което вече няма да внасяш по потребителски). Струва ми се най-разумно и изгодно.

# 16
  • Мнения: 1 565
Аз пък те съветвам първо да погасяш потребителския, докато не го изплатиш изцяло - щом можеш в рамките на 2-3 години. След това едната ти вноска ще отпадне и ще можеш предоговориш ипотечния за по-макък срок с по-голяма вноска (да я увеличиш с това, което вече няма да внасяш по потребителски). Струва ми се най-разумно и изгодно.

Подкрепям напълно!  Peace

# 17
  • Мнения: 185
и аз newsm10, само да знаеш, че при предоговаряне обикновено се плащат такси, но си зависи какво пише в документите на кредита ти

# 18
  • Мнения: 349
Принципно потребителските кредити са с по-висока лихва от ипотечните. Така че и според мен е по-добре първо да изплаща предсрочно потребителския.
Имаше нагоре по темата някакви спорове относно лихвата. Имай предвид, че дори като информация да е даден годишен лихвен процент, олихвяването става ежемесечно. За да разбереш колко е лихвата за месец, раздели годишната лихва на 12.
А ако решиш да изплащаш предсрочно ипотечния кредит, според мен е по-разумно за запазиш срока при по-малка вноска, отколкото същата вноска за по-кратък срок. Така ще дължиш по-малко на месец, съответно ще можеш да отделяш повече за предсрочно погасяване.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 422
Моят съвет е да погасяваш ипотечния кредит като си намалиш срока на приключване на кредита.
Ако вноските ти са равни за целия период ,а не намалящи, в началото плащаш повече лихва и след средата на периода започваш да плащаш повече главница отколкото лихва.
Погледни си погасителните планове на кредитите и ще видиш колко главница и колко лихва плащаш по вноските.
Но задължително когато погасяваш предсрочно го прави за сметка на срока, ако вноската не те затруднява.

Общи условия

Активация на акаунт