Ротавирус

  • 2 606
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте,в момента съм най-тъжната мама,дъщеря ми която е на 1г.2м. е болна от Ротавирус Sad Имали някой прекарал този гаден вирус и как сте се справили ,колко дена акахте и по колко??? Господ на никой да не дава Sad Ако има някой преодолял тази болест,ще съм много благодарна да чуя мнения....

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Кой ви постави диагнозата? Обикновено се спряга такава диагноза за повечето воднисти диарии, но всъщност лабораторни изследвания се правят в единици случаи.
Много голяма част от децата между 1 и 3 години изкарват поне веднъж вирус с висока Т, повръщане и диария. Няма смисъл да се сравнява интензитета и продължителността при различните хора, заболяването протича индивидуално.
Болестта се "преодолява", не е чак толкова страшна! Важното е да не се стигне до обезводняване, не се лекува с АБ, така че въоръжи се с търпение! Ще отмине.

# 2
  • Мнения: 0
Ами ние отидохме в инфекциозна и изследването на акото и излезе че е с ротавирус..Стояхме 2 дена и излязхме от болницата понеже лечението е вода с разствор и лечебна хумана и вкъщи и го правя,днеска сме 5 ден и продлжава да ака по 8 пъти,нормално ли е ?

# 3
  • Мнения: 443
Моето дете изкара ротавирус когато беше на 1 г и2 месеца. Влязохме в болница за рутинно изследване и на третия ден вдигна висока температура,силно разстройство по 10 пъти на ден ако ни и повече,беше закачен за системата по 24 часа. Накрая ни пуснаха у дома и по препоръка на педито го захранихме много бавно като си спомям само че първите дни пиеше едно безлактозно адаптирано мляко,после малко варен пасиран картоф итака полека-лека го преодоля. При вас явно е по-леко. Не се притеснявай.ще отмине,но е истински ужас за детето. Ако мога да съм полезна с нещо-питай. Бързо оздравяване! Hug

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 32
Знаеш ли точно кой метод са използвали за да поставят тази диагноза?
Ротавирусите са твърде устойчеви във външната среда,а във фекалиите остават инфекциозни с месеци.Предават се по фекално - орален и контактен път и са висока контагиозни - за това поддържайте високо нивото на дезинфекията.
Продължителността на заболяването е около седмица и обикновено завършва с пълно оздравяване.
А що се касае за лечението, то е симптоматично.

Общи условия

Активация на акаунт