Но-шпа или бусколизин

  • 4 650
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
Здравейте, от вчера сутринта (втори ден е сега) момиченцето ми на почти 6 год. има болки в корема, които отшумяват и пак я заболява. Повърна вчера два пъти и днес на обяд, след като ходихме до педиатъра. Няма температура. Той прецени, че не е спешен случай, а някакво раздразнение, изписа био-гая и евентуално да и даваме но-шпа или бусколизин (каквото имаме). Имаме Но-шпа, но си мислех дали не е по - добре бусколизин, че сега чета това. На своя глава и пуснахме и пълни изследвания в лаборатория, защото той каза, че ако до 4-5 дена не се подобри, чак тогава ще ни изпраща на ехограф и изследвания. Та да не чакаме до тогава. Снощи пак я болеше дадох иНурофен за деца (по съвет от педиатъра по телефона) - спа си много добре, почти 10 часа. Сега пак дадох и се чудя кое да давам Но-шпа или бусколизин.

# 1
  • София
  • Мнения: 28 559
Според мен трябва да отидете на второ мнение. Не бих давала нищо преди това.

# 2
  • Мнения: 146
Според мен трябва да отидете на второ мнение. Не бих давала нищо преди това.
Чакам резултатите да излязат и ще идем. Няма голям избор, в малък град сме. Има си апетит иначе (е не яде много но не отказва напълно храна и казва че е гладна), просто я присвива.

# 3
  • Мнения: 8 585
Според мен трябва да отидете на второ мнение. Не бих давала нищо преди това.
Чакам резултатите да излязат и ще идем. Няма голям избор, в малък град сме. Има си апетит иначе (е не яде много но не отказва напълно храна и казва че е гладна), просто я присвива.
Направете ехографско изследване на коремче за изключване на:
* апендицит
* увеличени лимфни възли в коремчето

Не давайте нищо, докато не уточните диагнозата - болкоуспокояващи могат да забавят диагнозата. Понеже без болка, всичко ви изглежда "наред". Но, реално? Не е.

# 4
  • Мнения: 10 384
Нито едно от двете. Стомашен вирус, моята дъщеря мина през това наскоро точно по този начин. И като цяло е доста проблемна със стомах/корем от малка.
Не давам нищо, максимум ментови капки или лукче, чай от лайка, топла вана, шуслерови соли 3,5,8
На малки глътки, начесто. Не я насилвайте да яде, ще мине за 2-3 дни.

# 5
  • Мнения: 146
Нито едно от двете. Стомашен вирус, моята дъщеря мина през това наскоро точно по този начин. И като цяло е доста проблемна със стомах/корем от малка.
Не давам нищо, максимум ментови капки или лукче, чай от лайка, топла вана, шуслерови соли 3,5,8
На малки глътки, начесто. Не я насилвайте да яде, ще мине за 2-3 дни.
Да, най-вероятно е това, поотшумява вече, но все си я поболва отвреме навреме. Не е повръщала, хапна си добре  снощи. Сега не спи много спокойно. То май няма да стане и с тези лекарства и да искам - те са на таблети, а тя още не е научена да пие такива. Ще е голяма борба Досега все е пила разтворени лекарства (сиропи). Ще я видя до обяд как е и следобяд ще ходя при друг педиатър да я погледне. Излязоха резултатите. Не ми харесаха Лимфоцититеи- 18,5%. Дават референтни от 23% до 65%. Но това е за възрастни. Погледнах, че референтни за деца са за над 30%. Не беше яла от събота, а взеха кръвта в понеделник на обяд. Повече от 40ч.  без да се е хранила.

# 6
  • Мнения: 10 384
Печена филийка, солети, варени картофи, банан... Чайове и компот да се отводнява. Няма нищо като не е яла, не трябва да е много и наведнъж. Сега може да я избие и на диария малко.
Не давай Нурофен, той също дразни стомаха.
Лекарства каквито и да даваш, най-много да предизвикаш допълнително повръщане, както описваш... Остави я да спи повече и да пие течности редовно и ще мине.
Играя го вече 10 години с моята, много й нежен стомаха, а и тя е голяма драма 🙄
Пробвай шуслерови те соли, мен ме спасяват много успешно. Тя вече сама си ги търси. Разтварям по 3 таблетки в литър вода и ги пие цял ден вместо обикновена вода през деня.

# 7
  • Мнения: 146
Оправи се детенцето. Явно е било някакъв вирус въпреки, че не беше излизала от 4-5 дена и се срещала с други деца. Явно ние нещо ... Не сме давали Но-шпа. Ходихме при друг педиатър с ехограф. Преглежда я и физически и с ехографа (не знам колко се познава на него) всички органи, не установи нищо. Изписа ни Ентерол и вит. Ц ампули (въпреки че няма диария). Ще давам още един-два да дни Ентерола и толкова. Доста се притеснихме от възможен апендицит.
Благодаря на всички за отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт