възможно ли е да се определи пола на бебчо в 11 г.с.

  • 13 429
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27 524
Значи в 11-та, не в 10-та. 10-та и на мен ми се стори доста раничко  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 7 990

Следващият път ще го дам на моят гинеколог Laughing.
Погледнах си снимките и видеото, бременността ми е била в срок 10-та седмица и половина. Докторът беше напълно убеден, че чакам момче.



А може и да е ставало въпрос за за плод на 10 седмици и половина, което всъщност е 13-та гестационна седмица.

# 32
  • Мнения: 15 379
Не, 10 г.с. и половина.
Извадих си даже разпечатката от машината, защото си я пазя, наравно с видеото, снимките му и изследванията. Има дати, срок на бременността, размер на органите, включително и на пенисчето Embarassed.
Каквото и да пишат по сайтовете, докторът и машината са решаващи.

# 33
  • София
  • Мнения: 39 876
Каквото и да пишат по сайтовете, докторът и машината са решаващи.
Съгласна съм с това.
Важен е апаратът и задконзолното устройство.

# 34
  • Мнения: 15 379
Преди малко се сетих следното: имам много близка приятелка, която роди дъщеричката си 2 дни преди мен. Един и същ доктор ни следеше. Когато отидохме да ни направи трипъл-теста, тогава каза и на двете ни пола на децата. Нейната бременност е +2 дни от моята. Моят термин беше 10.08., а нейният 08.08.
Простото изчисление показва, че тогава тя е била точно в 11 г.с.

# 35
  • Мнения: 7 990
Като се казва, че си в 11-та седмица, това означава, че си в интервала между 10 и 11 седмици.
Т.е. ако си на 10 седмици и 2 дена, това също е точно в 11-та седмица...
Не мога да го обясня по-просто.

# 36
  • Мнения: 15 379
Не е нужно да обясняваш. 1 г.с. е равна на 7 календарни дни. Ако разделим 7 дни на 2, ще получим 3 дни и половина. Времето на определяне на пола на детето ми е бил 10 г.с. и 3 дни.
Сега дали стана по-ясно?

# 37
  • Мнения: 7 990
Просто се опитах да ти обясня, какво означава, че си в еди коя си г.с.. Иначе на мен ми стана ясно, че пола е определен в 11-та г.с. още като написа, че е било в 10 г.с. и половина.

# 38
  • Мнения: 27 524
Времето на определяне на пола на детето ми е бил 10 г.с. и 3 дни.

Да, Сърч, това е 11-та гестационна седмица, като в заглавието  Hug

# 39
  • Мнения: 451
в 12г.с. рекоха и отсекоха,че ще е мъжко и това не се промени докрая Sunglasses

# 40
  • Мнения: 140
Не само техниката, но и лекаря могат да въведат в заблуда - едни приятели всичко си обзаведоха в розово и се оказа момче при раждането, а уж се гледаха на 3д, важното е да е живо и здраво, пък после ще реши какво да бъди с тази променлива сексуалност напоследък  Laughing

# 41
  • Мнения: 15 379
Времето на определяне на пола на детето ми е бил 10 г.с. и 3 дни.

Да, Сърч, това е 11-та гестационна седмица, като в заглавието  Hug

Добре, предавам се Tired. При мен е била 11 г.с., а при приятелката ми точно 10 г.с.
Вторият път ще отида точно в 10 г.с. при същият лекар и пак ще пиша в темата Laughing.

# 42
  • Мнения: 1 461
На мен също ми казаха в 11г. с че е момче- на първата ФМ. Когато попитах докторката не е ли рано и има ли оформени полови органи, тя ми каза, че все още не били ясно изразени, но се познавало по пикочния мехур- при момчетата и момичетата имало разлика  newsm78 Не зная дали е така, но е факт че позна  Grinning

# 43
  • Мнения: 304
Било е съвпадение. По-нагоре го обясних. До 11-та седмица половите органи изглеждат абсолютно еднакво.

Не е вярно. И в друга тема съм писала - качествен ехограф+кадърен гинеколог=ранно узнаване на пола.
От 10 г.с. е напълно възможно да се разбере дали има пенис или клитор, без да се налучква, а да се твърди убедено.

и на мен ми казаха ,че ще е момченце в 10г.с..Да видим дали ще се окажат прави Simple Smile

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 14 777
На мен също ми казаха в 11 г.с., че с голяма вероятност е момче. А половите органи се оформят около 8-9 седмица от оплождането според повечето източници в интернет, тоест 10-11 гестационна; друг въпрос е, че тогава не се виждат ясно на ехографа.

Общи условия

Активация на акаунт