Какво да правя ако не плаща издръжката?

  • 46 327
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 31
Да се прехвърля в темата.Имам само споразумение между нас ,нотариално заверено и т.н.
Адвоката ми каза,че ако има неспазване става по лесно иска към съда,ако вече имаме все пак Споразумение.
Дилемата ми е да се мъча ли да подемам дело за издръжка,предполагам се казва?

Бащата няма работа,не съм сигурна за имота,мисля ,че е на негово име....та само това е.
Ще се мъча да говоря с него,но предвид обстоятелствата не мисля,че ще започне да плаща пак.

# 61
  • Мнения: 7 779
на всяко БГ дете се полага издръжка независимо от финансовото състояние на родителите му. иска от името на детето подава отглеждащия родител. съда преценява каква ще бъде издръжката. минималната е  1/4  от минималната раб.заплата за страната.

# 62
  • Мнения: 31
Днес говорих с бащата...започна да ме заплашва,че не съм знаела какво ще отприщя ,не можел да плаща....Утре съм на среща с адвоката...няма да оставя така нещата!!!!!

# 63
  • Мнения: 54 478
Не се поддавай на провокации, действай с адвокат и СИ.
То не е концерт по желание! Mr. Green

# 64
  • Мнения: 6
юздравеите.искам да попитам какво да направя.преди 3 години зажедах дело за издръжка но така и не го осъдих а се спогодихме че всеки месец ще ми дава по 100лв.но за жалост 3 години нищпо.как мога да си взимам парите от общината моля за съвет

# 65
  • Мнения: 2 927
     ted88, първо трябва да си вземеш (ако още не си го направила) изпълнителен лист по спогодбата. След това да трябва да се образува изпълнително дело. От общината можеш да получаваш издръжка само ако таткото не работи, няма имущество и няма какво да се продаде, за да ти плати. Съдия -изпълнителят ще проведе процедурата, ако имаш основание за получаване на суми от общината. Обърни се към адвоката си, той би трябвало да ти е обяснил още преди три години, че спогодбата е равна на решение.

# 66
  • Мнения: 6
мн благодарч за информациата но на този безделник не виждам какво могат да му взема.недвижими и движими имоти няма дава договор на 4 ч`аса и 100лв заплата.неполага никакви грижи кам детето даже  не се и обажда

# 67
  • Мнения: 2 927
     След като се образува изпълнително дело и съдия-изпълнителя установи всичко това, ще проведе процедурата за плащане от общината. Няма как да стане по друг начин.

# 68
  • Мнения: 6
а трябва ли да си наема адвокат или мога сама да отида до съда и да си извадя този изспълнителен лист и да тарся садя изпалнител и някаква информация колко ще ми струва съдия изпълнителя.и колко назад връщат

# 69
  • Мнения: 7 779
можеш и сама. ако разбира се можеш да се справиш. не е трудно

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 6 038
Ако съдия-изпълнителят намери нещо на негово име, или заплата, която да запорира, можеш да си вземеш всички издръжки заедно с лихвите от влизане в сила на спогодбата.
От общината ако ще я получаваш, там не се плаща за минал период, само занапред.

# 71
  • Мнения: 7 779
...и минималната издръжка за страната.
като допълнение на горния пост

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 6 038
...и минималната издръжка за страната.
като допълнение на горния пост


Точно така.

# 73
  • Мнения: 7 779
лятоска да почерпиш една морска бира за бат`Бонго   Joy

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 6 038
Само ако ми преведат издръжката Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт