Избор на климатик

  • 246 251
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 1 545
  • София
  • Мнения: 6 308
Не са съвсем сравними нещата. По принцип подовите машини са по-безшумни, заради различната конструкция.
Освен това, твоят дайкин, на ниска скорост дава 20-21 Дб. и до 30 на по-висока, а стенният Дженерал на висока, гони 40. Къде е Киро на кирия... Simple Smile

# 1 546
  • Мнения: 2 895
Различните хора възприемат нивото на шума по различен начин. Нашия подов Daikin също не се чува, на автоматичен режим е малко по шумен, ама аз го държа само на комфорт и много често забравяме, че е включен.

# 1 547
  • Мнения: 9 787
То вярно е индивидуално възприемането за шум. Аз не съм най-чувствителната персона откъм шум и със стенен климатик вечер, след вечеря, на 1 вентилатор ми е най-добре. Тогава и отвън шумът стихва, тогава телевизорът ми на 5 си го чувам добре. През деня, когато отвън има повече шум, телевизорът на 8-9-10 (според зависи от външните шумове, примерно флекс и разни други машини), ако климатикът ми е на 1 на вентилатора, въобще няма да го чувам. Та през деня, на по-шумно, мога и на 3-4 да пусна климатика и няма да ме дразни, въпреки че ще го чувам.
Та така, виж експериментирай със скоростта на вентилатора, включително в различните часове. Но важното е да достигнеш желаната температура - когато трябва да вдигне няколко градуса, каквато и скорост да му зададеш, се иска време да влезе в режим поддържане на температурата.

# 1 548
  • Мнения: 1 415
Пробвах разни варианти-градуси, ръчни настройки,  само на една чертичка е тих климатика, всичко останало е шумно. Абе бръмка си като за световно и казвам ви минава Греето. Голям карък съм с тези климатици.

# 1 549
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Пробвах разни варианти-градуси, ръчни настройки,  само на една чертичка е тих климатика, всичко останало е шумно. Абе бръмка си като за световно и казвам ви минава Греето. Голям карък съм с тези климатици.
Сложете го на нощен режим! Изчакайте да мине час поне за да се балансира. Винаги в началото бръмкат, докато си нагласят градусите!

# 1 550
  • Мнения: 25 610
Я дай да го видим кой е този шумен модел и на каква кубатура го ползвате.
Нещо за отворени врати спомена, колко стаи искате да топлите с него?

# 1 551
  • Мнения: 5 129
Здравейте, кои марки и модели климатици са най-безшумни? Да са подходящи за работа през нощта и да не пречат на съня.

# 1 552
  • Русе
  • Мнения: 5 347
От личен опит препоръчвам Мицубиши, но моят модел е от преди 6-7 г. Имам и подов Дайкин, също е тих, но там има един лагер на турбината, който започва да свири/свисти след известно време на експлоатация. Сменя се, не е проблем по принцип. Климатика трябва да е с хубаво външно тяло също - има едни дето са като детска играчка, леки и малки.

# 1 553
  • Мнения: 1 415
Я дай да го видим кой е този шумен модел и на каква кубатура го ползвате.
Нещо за отворени врати спомена, колко стаи искате да топлите с него?

Модела е https://megaelectronics.bg/produkt/klimatik-general-fujitsu-ashg … 2kmtb-aohg12kmta/
Няма значение дали са отворени вратите, нали го пробвах на всички степени на вентилатора, само на първа степен е по-безшумен, на втора и нагоре няма особена разлика.

Кажете ми сега като го пуснете спирате ли го или чак на пролет и  на колко градуса го държите през деня докато сте извън къщи.

# 1 554
  • Мнения: 2 895
Freyda, а другите стаи с какво ги топлите? Ако постоянно държите вратата отворена климатика работи на пълна мощност и е възможно да е малко по шумен, но когато достигне зададената температура е с нормален шум. Свържете се с Булклима, те са вносител на General, опишете проблема и да изпратят техник да го погледне.

# 1 555
  • Мнения: 855
Ще слагам два климатика в стаи съответно около 10 и 17 кв.м. като целта е да заместят и отоплението през зимата. Срях се на тези модели и търся отзиви:
Mitsubishi Electric MSZ-EF25VG
Mitsubishi Electric MSZ-LN25VG
HAIER AS09NS1HR
Fujitsu ASYG09KETA/AOYG09KET

Няма да лъжа, много ме блазни wi-fi управлението, но в крайна сметка може и без него.

# 1 556
  • София
  • Мнения: 6 308
Големи сте сладури. Simple Smile
Продават се такива машни, нови, но нерегламентиран внос. Всеки може да внесе, каквото му кефне.

п.п. какво е Лувъри? Simple Smile

# 1 557
  • Мнения: 9 787

Ми май клапите, дето се движат нагоре-надолу/наляво-надясно. Но пък лувъри звучи много, как да кажа, "професионално" Laughing

За сигурно вече 10 години ползване на климатици, а в офиса повече от 20, не съм виждала проблем и смяна на тези неща.

Ако не е тайна, от професионалистите в темата, колко често в практиката се е налагала смяна на въпросните лувъри?

# 1 558
  • София
  • Мнения: 6 308


Ми май клапите, дето се движат нагоре-надолу/наляво-надясно. Но пък лувъри звучи много, как да кажа, "професионално" Laughing


Не звучи професионално, звучи тъпо. Laughing
Има си дума на български, че и термин, който се ползва за въпросните неща. Simple Smile
"Лувър" е директна "транскрипция", от начина, по който се пише думата на английски. Joy

Сменяват се, като дефектират. Ако работят, няма причина, колкото и време да е минало.

# 1 559
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Като старее пластмасата и става трошлива. Случва се нещо да се пукне или отчупи. Тогава се налага смяна. А при втора ръка климатиците не рядко от 2-3 машини се прави една Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт